Pátrani po biologicke mamince

Od: Datum: 30.07.16 14:47 odpovědí: 14 změna: 08.09.16 10:19

Dobrý den žádam o pomoc při hledání své biologické matky Karin Šifrové nar. 29.9.1975 v Karviné. Podle informací,které se mi podařilo zjistit žila jeednu dobu v Litvínově pak v roce 1994 byla poslána do Karviné a od té doby se po ní slehla zem.V roce 1995 jsem se jí narodila já v Ústí nad Labem a pak se podle informací své rodinně ozvala v roce 1997 odněkud s Prahy. A podle jejího bratra byla naposled viděna v roce 2002 v Bratislavě. Byla bych vděčná za každe informace o ní kde se pohybuje atd. Všem děkuji za pomoc. Lenka Fikarová

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: uska®
Datum: 30.07.16 16:47

Leni, požádejte admina o storno vašeho dotazu, své tel. číslo nedávejte volně nikdy na internet a už néé svůj e-mail. Dotaz položte znovu bez těchto informací.

Pozn. Určitě víte, že děláte dobře? Maminka vás z nějakého důvodu nehledá, nekontaktuje, určitě má k tomu důvod. Pokud by o vás stála, tak by si vás našla, nekazte si život, pusťte to z hlavy.

Maminka je ta žena, která vás vychovala, ne ta, která vás odložila.

doplněno 30.07.16 21:01:

Babi, díky. Smajlík má hezčí kukuč jak bodík:)

Datum: 30.07.16 17:30

Kruciš, Uško, proč tady nejde dát bodík? *palec*Tolik rozumných rad v pár řádcích. Jaga.

Od: lenka*
Datum: 30.07.16 21:16

jenže byla zbavena rodičovských práv a já ji byla odebrána úřady a chci ji najít

Od: uska®
Datum: 30.07.16 22:42

Lenko, vy dáváte vinu úřadům, že jste byla matce odebrána? Co si to namlouváte? I když byla zbavena rodičovských práv, nic jí nebránilo, aby po dohodě vás navštívila. Proč to neudělala? Když se matka o vás nestarala, tak proč by se s vámi chtěla potkat? Máte žaludek na to, až zjistíte samá negativa o své matce?

Napište co si od setkání slibujete. Že si skočíte do náruče a vše bude OK? Zapomeňte, takhle to probíhat nebude. Budete ještě více zklamaná než dosud.

Datum: 30.07.16 22:59

Dobře si to rozmysli. Uvědom si, že nikdo nikoho nezbaví rodičovských práv bezdůvodně. Jestli se přesto chceš pokusit matku kontaktovat, počítej s tím, že odezva nemusí být taková, jakou očekáváš.

Datum: 30.07.16 22:23

Souhlasím, že maminka je ta, která vás vychovala, ale po biologické matce máte geny. Ty určují hodně z vaší osoby od základních aspektů povahy až po sklony k nemocím. Rozhodně si myslím, že má smysl ji hledat nebo se o to aspoň pokusit. Třeba byla maminka v té době v nějaké těžké situaci a sama by ji ráda našla.

Zkuste zkontaktovat pořad Pošta pro tebe, jestli to ještě existuje, pokud vám ovšem to divadlo nebude proti srsti.

Datum: 30.07.16 22:23

Abyste z toho neměla ještě problémy... Pokud ji opravdu moc chcete poznat, raději se o ní nejdříve opatrně poinformujte u více lidí, kteří ji znají blíže - ani jim nemusíte přímo říkat, že jste její dcera (stačí třeba říct, že jste příbuzná a moc to zbytečně nerozvádět). Já bych na vašem místě byla velmi opatrná, protože lidé, kterým byla odebrána rodičovská práva, bývají často pěkná "kvítka".

Datum: 31.07.16 14:08

informovana už jsem tak trosku uz vím co je zač ale přesto ji chci najít

Datum: 01.08.16 13:12

Lenko,,já Tě plně chápu,,pro svůj klid...držím ti palce

Datum: 31.07.16 11:40

,,I kdyby byla taková nebo maková,,člověk většinou chce vidět své rodiče,,je to pud.Aspoň bude mít jasno a nebude se trápit přemýšlením PROČ,,,,,

Datum: 01.08.16 14:51
Je tu možnost obrátit se legálně na oddělení evidence obyvatel. V městě, na kraji nebo celostátní. Prokázat přímou příbuznost a zaplatit za oficiální informace.
.
Ovšem můžete dostat informace o místě, kde je hlášena k trvalému pobytu. Že se tam nebude zdržovat, to už je druhá věc.
Pokud už nežije, budete to mít z první ruky.
Od: sikyna
Datum: 03.08.16 23:46

Tahle odpověď od Hejkala je nejrozumnější a její provedení nejreálnější. Slečna je rozhodnutá hledat a připravená na cokoliv, tak proč ji zrazovat. V centrální evidenci obyvatel má možnost hledat každý obecní úřad, samozřejmě za určitých podmínek. Našla jsem takto svou dávnou kamarádku z dětství.

Datum: 04.08.16 00:31

Tím sdělením informace o trvalém pobytu hledané osoby bych si nebyl tak jistý, viz http://www.mvcr.cz/clanek/vyd…evidence-obyvatel-373263.aspx

K osobě blízké se poskytuje pouze údaj o datu, místu a okresu úmrtí, popř. místu a státu úmrtí, údaje o prohlášení za nezvěstného, údaje o prohlášení za mrtvého.

Osobou blízkou se pro účely zákona o evidenci obyvatel rozumí otec, matka, prarodiče, sourozenec, dítě, vnuk, manžel nebo partner.

Ale ještě se nabízí možnost zprostředkování kontaktu http://www.mvcr.cz/clanek/zpr…edkovani-kontaktu-808189.aspx

Datum: 08.09.16 10:19

Takové pátrání "na vlastní pěst" je k ničemu, a budeš chodit jeno "dokola". Pokud ji vážně chceš najít, zkus to přes ministerstvo vnitra - evidence obyvatel. Jestli někde normálně bydlí a pracuje, tak ji najdou. Ale tahle služba stojí Kč 500,-.

Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.