4x

Vzkaz pro rádce od Čibuka

Od: Datum: 03.07.11 14:24 odpovědí: 88 změna: 13.02.15 17:45

Jmenuji se Jakub a jsem vnuk dědy čibuka.Děda mi řekl,že mám vám sem napsat,že jsme ho dnes po 12hodině museli dopravit do nemocnice.Má oboustranný zápal plic a dostal vysoké horečky.Sice mi řekl koho mám pozdravovat,ale já to zapomněl.Tak se omlouvám.Až přijede babička z nemocnice a budeme víc vědět tak se zase ozvu.Děkuji Jakub

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: lujs®
Datum: 03.07.11 14:27

Dědovi Čibukovi přejeme brzké uzdravení!.!.!

Od: krkovicka*
Datum: 03.07.11 14:28
Kubo,děkujem.Jo děda čibuk je i náš.Je tu smutno.Přeji brzké uzdravení.Držím mu palečky.Pozdravuj.Děkuji.
Od: cibuk*
Datum: 03.07.11 15:10

Mohu sem na poradnu zatím chodit?Četl jsem některé jeho odpovědi a to je celý děda.Bojím se o něj ani čibuk celý den nechtěl a to se ještě nikdy nestalo.Mohl být nemocný jak chtěl,ale čibuk mu nikdo nemohl vzít až ted.A když se už nechal odvézt i záchrankou.On snad 10let nebyl u jiného doktora vžy se dokázal sám vyléčit a léčil snad i celou rodinu.Až ted když tak moc promokl,pořád si myslel,že to jsou jen průdušky,ale když se mu dnes začalo špatně dýchat tak věděl ,že je to špatný.Přečtu si všechno kde odpovídal,abych nemusel pořád myslet jak mu je.Zítra tam zase pojedu s babičkou a pozdrav od vás vyřídím.Děkuji Jakub

Datum: 03.07.11 14:29

Velice dědu zdravím,já jsem na tom stejně,kolegovi velice rozumím,píšu z nemocničního terminálu.Přeji,aby se rychle uzdravil.

Děda JABRAKA

Od: lidka*
Datum: 03.07.11 15:15

Čibukovi pržím palce a přeji rychlé uzdravení. Oboustranný zápal plic mám za sebou, nebylo to nic příjemného. Lapala jsem po dechu. *uf* Ale na druhou stranu jsem přestala kouřit a to jsem kouřila dvacku denně. Takže Jakube i Majdalenko, pozdravujte moc našeho maroda - určitě to bude brzo lepší. Jenom kolik palců a pěstí to bude za poradnu! *mala* A děkujeme za zprávu, i když nás moc nepotěšila.

Datum: 03.07.11 16:06

Jak dlouho jste musela být v nemocnici?Nemůže umřít?Nechci aby umřel,ještě mě všechno nenaučil,chci být jako on,lékař.Příští rok si budu dávat přihlášku na VŠ.Brácha je na právech,ale to by mě nebavilo.Děda si psal deník,kde má psané samé legrační příhody,ale i smutné a také jak různě léčil a čím.Táta je také lékař,ale děda je nějak ještě víc.Neumím to popsat.Také bych chtěl mít takovou bradku i knír,fousy už nějaké mám,ale málo,roste to nějak pomalu.Chci být celý děda,babička říká,že když vždycky přijedeme na celé prázdniny,tak zestárne o 2 roky.Ségra ted už tak s námi neblbne,ale děda já a brácha tak to si užíváme a babička jen lomí rukama.Tak hlavně aby děda se uzdravil.Babička s tátou ještě nepřijeli,proč tam tak dlouho jsou?

Datum: 03.07.11 16:10

Jakube, asi sedí u dědečka. Já když jezdila za tatínkem, tak jsem nehleděla na návštěvní hodiny a byla tam od jedné hodiny až do páté, od oběda do večeře. Pak už jsem sestřičkám překážela v jejich práci. A o víkendu jsou návštěvy do 16 hod.

Datum: 03.07.11 17:02

Jakube, já jsem marodila před 17 lety a to mi ještě nebylo ani padesát. Dneska by to asi bylo horší a jistě by mne do špitálu poslali. Já jsem tenkrát nemusela do nemocnice, ale musela jsem mít klid na lůžku a dostala jsem silná antibiotika. A rozhodoval další rentgen, zda zánět ustupuje. Měla jsem děsný strach, to je jasné. Marodila jsem asi 3 měsíce, než se to všechno srovnalo. Nejhorší byl první měsíc, potom už to šlo. Neboj, děda má optimismu na rozdávání a to je moc důležité. Dostane se z toho - už proto, že má pořád ještě co rozdávat. Nejen tobě a vůbec celé rodině, ale i zde na poradně. Když se zaregistroval, jako by se zde objevilo sluníčko. *slunce*Babička Majdalenka má pochopení pro jeho experimenty a jsou báječný pár. Teď ji buď velikou oporou - bude to potřebovat. A budeme rádi, že nám budeš zprostředkovávat styk s dědou. Jakmile zaberou léky, tak už to bude s dědou na posteli šít. :D Vím to podle sebe. Tak se měj a ať ti rostou fousy! *placni*

Datum: 03.07.11 15:23

Jakube díky. A dědečkovi držím moc moc palce. Ať se brzy uzdraví a může zase zlobit babičku. Jakube, máš bezvadnou babičku a dědečka, jsi velmi bohatý člověk. *modla* Takže třikrát tfuj tfuj tfuj pro štěstí. *srdce*

Datum: 03.07.11 15:55

Zdravím, taky přeji rychlé uzdravení.

Od: hop®
Datum: 03.07.11 15:59

Ahoj Jakube, moc dědu pozdravuj! Přeji brzké uzdravení a ať se mezi nás vrátí co nejdříve! *slunce*

doplněno 03.07.11 16:03:

Určitě sem můžeš chodit i číst co Tě zajímá. Pokud bys však někde někomu chtěl poradit podle svých znalostí a zkušeností, doporučuji Ti založit si svoji vlastní registraci, je to velmi jednoduché. Možná by ani děda nebyl rád, kdybys radil pod jeho jménem. Tak vítej mezi námi! *placni*

Datum: 03.07.11 16:11

To bych neudělal,abych radil jménem dědy,to bych mu neudělal.A ani radit zatím nechci, ještě nejsem tak zkušený a moc jsem toho v životě ještě nedokázal.Jakub

Datum: 03.07.11 16:17

Jakube, tady svým vrstevníkům občas radí i dvanáctileté děti, přece jen k tomu také z pohledu svého věku mají co říci, jsme rádi i za takové rady a názory! Když si prohlédneš pár témat, určitě Tě napadne, že máš trošku jiný pohled na nějakou věc a když ji napíšeš, tak tím svým názorem pomůžeš k vysvětlení problému. Popřemýšlej o tom... ;)

Od: pt®
Datum: 03.07.11 16:12

Ahoj Kubo, to je smutná zpráva,*plac* ale určitě se děda zase dá do kupy. Vyřiď pěkné pozdravení, a brzské uzdravení. *slunce* - pt /stařenka/

Datum: 03.07.11 16:30

Kubíku,nedovedeš si vůbec představit ,co vše se s člověkem děje,když ho přivezou v posledním tažení,a ta péče,kterou tomu nejen lékaři,ale i sestry,věnují.Člověk je připevněn do přístrojů hadičkami a kabely a okolo neustále běhá personál.Když už pak můžu dýchat a cítím se líp,tak si myslím,- Jdu domů`!Ale kdepak,spoustu dalších prohlídek a vyšetření,po zápalu plic až tak za 14 dní.

Takže dědečkovi dopřej času,oni se ti tam o něj dobře starají.Až přijde,tak mu dej velikou pusu,přes celou hubu!

JABRAKA

Datum: 03.07.11 17:24

Táta říkal ,že mu museli vzít nějakou vodu z plic,ale že se to stává.Babička říkala,že tam zítra nemáme jezdit,že je na jipce a chce to asi přede mnou a bráchou nějak zlehčovat a usmívá se.Ale já ji znám,nemá takové oči jako jindy,má je jiné,takové divné zakalené,jako šedé nebo já nevím.Tak až tam pojedeme a budu vědět víc tam vám zase napíšu,ju?A moc děkuji,že jste mě poslouchali.Jakub.

Datum: 03.07.11 17:25

Držíme palce, zatím ahoj a ozvi se! *srdce*

Datum: 03.07.11 18:40

Přidám se také s pozdravem a přáním brzkého uzdravení. I doktor je jen člověk.*slunce*

Datum: 03.07.11 18:48

Jakube, to je mi moc líto, že cibuk je nemocný. Jeho psaní je úžasné a já si myslím, že jako člověk je báječný. Prosím tě, pozdravuj, že dědovi držím všechny palce, ať to dobře dopadne a děda dlouho nemarodí.*modla* A babičku taky pozdravuj, ať se drží a chvilku si na pc sedne a také napíše. *placni* babka z Ostravy

Datum: 04.07.11 16:35

Kubo, moc držím všechny palce, aby všechno dobře dopadlo a aby se dědeček brzy uzdravil. *mala*

Datum: 04.07.11 19:05

Nasel jsi to dobre,jsi sikula.Tak tedy budu myslet na dedecka,at se brzy ze vseho vykrese a ja ho jeste nedavno zatezovala dotazy,kdybych tusila.ze je mu takhle..Zdravi Juglans.

Datum: 04.07.11 20:08

Dobrý den.Já jsem byl za dědou dnes tajně sám.Chtěl jsem ho vidět.Řekl jsem,že se jedu projet na kole je to jen 25km.Sestřička mě nejdříve nechtěla za dědou pustit,ale jedna doktorka zná tátu,tak mě tam pak pustili.Děda ale spal setřička říkala,že mu píchají injekce aby spal,že se tak tělo lepší s nemocí vypořádá.Tak jsem mu aspon dal do ruky kamínek křemen takový malý.Děda nám všem deckám to jednou dal,udělal na kamínek takový kožený pouzdro.A řekl,že když někde budeme a bude nám smutno tak at si k tomu křemenu čuchneme a ucítíme domov,je to z potůčku,který tady u dědy teče.Ale já jsem ještě nikdy nic necítil.Ale asi děda cítí jinak.Tak jsem mu ho dal aby mu nebylo smutno.Zítra tam pojede babička a teta.My musíme být doma,je nás tady tedka hodně děcek 8.Ale asi babička to poznala,že jsem tam byl,protože jen mě pohladila a nic neřekla.A všem moc děkuji.Zase napíšu.Jakub

Datum: 04.07.11 20:18

Ahoj Jakube, moc díky za zprávu, doufejme, že bude dědovi zítra už lépe! Udělal jsi to dobře, dědu kamínek určitě potěší a pomůže mu v uzdravování. I proto, že bude vědět, že na něj doma všichni myslíte! *palec* Tak se zase zítra ozvi, ještě jednou dík a ahoj! *slunce*

doplněno 04.07.11 20:27:

Ta vůně domova z kamínku od někoho, koho máš rád opravdu funguje, věř mi. Až Ti někdy bude ouvej, poznáš to sám, čichneš si ke kamínku a na dědu a jeho slova si určitě vzpomeneš! *placni*

Datum: 04.07.11 20:58

Jakube, jsi moc fajn kluk - tedy spíš už mladý muž. *tuc* Držíme stále palce a já osobně věřím (mám to za sebou), že zase bude dobře. Já jsem ty první dny nemohla ani stát na nohou. A jak člověku přibývají roky, je to marodění trochu komplikovanější. *kafe* Díky za zprávu, řekni babičce Majdalence ať dědu pohladí i za nás. A budeme čekat na další - jistě dobré - zprávy! *hej*

Datum: 04.07.11 20:51

Tak já, milý Jakube, Děděčkovi Čibukovi, tiše závidím vnuka, jakým jsi. Nejsem tady dlouho, a nemyslím, že by si mne Tvůj děda nějak pamatoval, i když já si jeho nick už pamatuji. Ale to podstatné není. Mne doslova ohromila Tvoje iniciativa, a také síla Tvých úvah. Z toho, jak se vyjadřuješ, a o čem mluvíš, už "dýchá" Tvůj děda. A nejenom on, určitě i Tví rodiče. Zřejmě patříte k elitě lidí, kteří si nikdy nenechají zničit duši. To, co Ti řekl o tom kamínku, a hlavně to, žes to dokázal pochopit v plné míře, dokazuje, že půjdeš v jeho šlépějích. Držím palce jemu, Tobě a celé Vaší rodině.

Od: jakubdeda*
Datum: 05.07.11 20:22

Dobrý večer.Babička zůstala u dědy v nemocnici.Táta s maminou říkali,že děda stále nemůže dobře dýchat a že má něco se srdíčkem od toho zápalu plic a má pořád teploty. Je stále napojen na kyslík.Zítra ostatní děcka musejí odjet za jinou babičkou a dědou a já ,brácha a segra budeme tady.Nemáme to tak daleko od domova.Segra bude muset vařit,ale nevím jak ,když to asi neumí.A já s bráchou musíme otrhat rybíz a jiné ovoce a zalévat a prý dělat ostatní chlapské práce co bude potřeba,ale já nic neumím taky.Táta s maminou sem budou občas jezdit.Škoda,že ostatní musejí odjet.Nejhorší je,že mi chybí děda a musím pořád na něj myslet.Dnes jsem mu vyčistil lékařský kufřík,protože děda to taky dělal často a jednou prý bude můj je sice starý,odřený,ale mě to nevadí ,brácha se mi směje, že budu vypadat jak doktor z roku raz dva.Tak já se zase ozvu a děkuji všem kdo držíte pěsti dědovi.Jakub.

Datum: 05.07.11 20:28

Jakube, díky za zprávy. *pusa* Je dobře, že je babička s dědou. Dědovi to pomůže a babičce je taky líp, než pořád doma přemýšlet, co a jak. Takhle může být s ním. *houpy* O vaření se nebojte, takové párky s chlebem, míchaná vajíčka nebo hranolky s opečenými hamburgery... jé, já se toho za mlada najedla. *smich* A s tou prací si poradíš, však se můžeš kdykoliv tady zeptat, i kdyby Ti to přišlo divné, že se ptáš na hloupost, tady se nikdo posmívat nebude.

Držím moc moc palce nejen dědečkovi, ale i vám všem doma. *palec*

doplněno 05.07.11 21:13:

Hope, hlásím se k Jakubovi jako osobní strážce zde. *jasne*

Datum: 05.07.11 21:11

Mařenko, neslibuj, že se Kubovi nikdo nebude posmívat, sama víš, co se zde občas vyskytuje za exoty! Naštěstí je Jakub (asi nejen podle mne) inteligentní mladík, který dokáže odlišit dobré rady od kamarádů (třeba i kamarádů nebo obdivovatelů dědy Čibuka) a blbou srandu od jiných autorů! A asi už četl pár místních příspěvků (a nejen četl), takže možná už ví, co od některých z nás může čekat. Občas i ten kamarádský "rejpanec", ale ve finále radu a kdyby bylo potřeba tak i pomoc!

Datum: 05.07.11 20:37

Ahoj Kubo, díky za zprávy, Mařenka to vystihla správně: Ty si s tím určitě poradíš, a kdyby byl problém, jsme tady my, stačí se zeptat. Jinak ode mne máš nějaký vzkaz, jestli Ti bliká "Vnitřní pošta", tak na to jen klikni, ale není to nic důležitého. Držím pěsti, přeju štěstí! *palec**slunce*

Datum: 05.07.11 20:49

Ale mě tam nic nebliká a v poště tam také nic není.6ádná přijatá zpráva není to u dědy?

Datum: 05.07.11 20:51

Nn, je to u Tebe, mmnt, mrknu na to.

doplněno 05.07.11 20:54:

Odesláno 15:06, vypadá to jako přečtené adresátem. Zkusím poslat znova. :)

Datum: 05.07.11 21:44

Tak ju, když budu něco potřebovat tak já se ozvu,to budu rád.Brácha pořád, že všechno zvládnem,ale on je pořád na kolejích, tak jak se mohl něco naučit?A segra už prohlíží kuchařku.Zítra ještě uvaří mamina a teta,ale pak uvidím.Tak vám moc dík.Kuba

Datum: 05.07.11 21:58

Jakube držím pěsti! A když si budeš chtít popovídat a nebo poradit nějaké jednoduché jídlo, klidně se ozvi. Dáme něco určitě dohromady. *placni* Dobrou noc!

Datum: 06.07.11 21:34

Jakube, právě jsem se vrátila z chalupy, doufám, že je dědovi už mnohem líp. Přeji mu pevné zdraví a má velké štěstí, že má tak bezva vnuka.

Datum: 07.07.11 20:16

Dnes jsme babičku přivezli domů.Tatka už nedovolil,aby tam zase byla přez noc.Zítra ji tam Honza zase poveze,ale na noc zase pojede domů.Děda pořád nemůže dýchat a moc mluvit.Tak jsem mu řekl,že ho pozdravujete a usmál se a mám vás moc pozdravovat.Dal mi taky zpátky kamínek,aby se neztratil,ale byl rád že jsem mu ho dal.Pořád jen šeptal a je hubený.Nemá už takové tváře a nos má taky hubenější.Ale asi nemůže moc jíst.Babičky když se na něco zeptám,tak začne brečet,tak se už neptám raději.Ale chtěla by dědu domů a aby táta sem jezdil mu píchat injekce.Já bych byl taky rád.Ale táta říkal, aby ještě počkala.U dědy byl taky farář.Babička a děda chodili do kostela ke zpovědi vždycky,ale z čeho se zpovídají když nic neprovádějí.To já toho mám pokaždé dost a Honza snad ještě víc.Protože ve zpovědnici je dýl než já.Anička(segra) ta je tam nejkratší dobu.Jinak Anička včera udělala buřtguláš,celkem to šlo,jen byl moc hustý.Dneska udělala kopračku,ale k večeři udělala krupičnou kaši,ale nedala se jíst,lžíce tam zůstala trčet,že jsem pomalu i nadzvedl talíř,když jsem jí chtěl vytáhnout.Babička ale ted na zítra vaří slívovačku a uzený maso.Tak se najím.A zítra taky přijede tatka a mamina.Tak už tu nebude tak smutno.Tak já se zase pak ozvu.Jakub

Datum: 07.07.11 20:42

Kubo, jsi úžasně statečný kluk. Držím palce Tvému dědečkovi, aby to všechno zvládl a vrátil se brzy domů.

Datum: 07.07.11 21:37

Díky za zprávu, držím palce! *slunce*

Datum: 08.07.11 17:16

Dobrý den,tak jsem byl za dědou.Ale babička tam zase zůstala,no aspon dědovi nebude smutno.Dnes byl děda veselejší.Sice se mu těžko dýchá,ale dávají mu léky na dýchání.Jinak mi děda nadiktoval co vám mám napsat,že to určitě pochopíte.Odjel prý tak rychle,že se s vámi ani nemohl rozloučit.Tak toto vám vzkazuje:Setkáváme se a rozcházíme.Na někoho zapomeneme,jiný v nás zanechá stopu.A někdy ta stopa ještě dlouho rozehřívá naše srdce.A tu stopu v mém srdci jste zanechali vy.Děda čibuk.Tak tohle jsem vám měl vyřídit.A já se zase zítra ozvu.Kuba, musím jít dotrhat rybíz.

Datum: 08.07.11 17:20

Kubíčku zlatý. *srdce* Tu stopu, o které mluví děda, ve mě zanechal taky a víš co? I Ty. I babička. Jste úchvatná rodina. Trochu závidím, ale moc moc vám to všem přeju. *slunce*

Datum: 08.07.11 18:30

Kubo, vyřiď dědovi, ať se drží. Všichni na něj moc myslíme *srdce**houpy*

Datum: 08.07.11 18:39

Kubo, až zase budeš s dědou mluvit, vyřiď mu, že na něho všichni myslíme. Je to, jako by nám dal do dlaně kamínek. Na jeho laskavost a moudrost nemůžeme zapomenout. Jsem ráda, že je mu dnes lépe.

Datum: 08.07.11 19:45
Kubo,sice nepřispívám,ale čtu poctivě každý den.Teď je ta vhodná chvíle.Dědovi děkuji.Jéé kdyby byl někdy někde sraz rádců pojedu jen když se přidá i Čibuk.Mějte se všichni krásně a mějte sílu.Však on Vás ještě prožene.Nebo ať si zazpívá lidovku,když mi odpověděl v otázce,která je jeho nejmilejší.Zdravím...
Datum: 08.07.11 20:28

Všem moc děkuji za dědu.Ten sraz by byl príma,jenže děda moc nerad cestuje.Ani k nám moc nejezdil A je to jen kousek.Vždy říkal at přijedeme my.Tak jezdila babička a on pak doma nevěděl co by vymýšlel.Vždycky jsme hned domů volali čím babičku zase překvapil a pak jsme se váleli smíchy.A když jsme tady na prázdninách byli všech 8 děcek tak to bylo nejlepší.Babička vždy když chtěla vařit tak nás s dědou vyhnala ven.Děda nás vzal ke křížku(to je takový kopec a je tam velký kříž,tam blesk zabil nějakého pána a od té doby ten kříž tam je) a děda tomu říkal hodinka společenského chování,nebo hodinka vzájemné ucty,hodinka rodiny,hodinka řešení problémů.A to nám říkal různé příběhy a pak nám ještě řekl jak vše řešit nebo že až jednou budeme mít svou rodinu tak jak se máme k partnerovy chovat.Jednou se brácha ptal co je lepší:hezká holka nebo normální né vyjímečná holka.Děda přinesl dvě jabka a řekl nám abychom si vybrali, které jabko by jsme si vybrali.Jedno bylo krásně červené a to druhé taky červené, ale mělo to takové tmavší fleky,byla to už stará jablon.No a každý chtěl to pěkný bez skvrn.A děda pak jabko rozkrojil a v tom pěkném byl červ a v druhém né.A také to horší chutnalo líp.A pak nám řekl,že nikdy nezáleží na vzhledu,ale co je uvnitř a jak chutná.Že když vyndáme červ,tak stejně již nikdy nebude zdravé a tak je to i u lidí.No a všechno jsme si museli psát a pak nás třeba večer když jsme leželi na madracích(my ležíme na zemi,protože není tolik místa,ale je to supr),tak nás z toho zkoušel co jsme si zapamatovali.máme už 3sešity popsané.A pořád ho sebou za dědou vozíme, protože víme že zase bude hodinka u křížku.A ještě je u toho psina.Ju já jsem toho napsal,prominte už skončím,tak zase zítra.Jakub

Datum: 08.07.11 20:37

Človíčku,jak to tu tak čtu, tak se v mysli vracím o nějaké to století zpět, snad do časů Babičky B. Němcové. Myslím, že ne jenom já vaší rodině můžeme závidět tu pohodu a moudro nezkažené konzumní společností.

Datum: 08.07.11 20:41

K tomu není co dodat! *tuc*

Datum: 08.07.11 22:41

Ahoj Kubo, sraz by možná byl príma, ale naprosto chápu dědu a jeho nechuť k cestování, přecejen je to už starší člověk a má rád svůj klid, kdy je pouze sám se svými blízkými. Určitě je nás tady více, kteří bychom dědovi rádi to zdravíčko a štěstíčko popřáli osobně, dědovi by to jistě udělalo radost, ale zároveň by ho to zbytečně unavilo, proto je super, že naše pozdravy můžeš dědovi tlumočit Ty. Tvůj děda je velmi moudrý člověk, a fakt Ti trošku závidím, že Ti své moudrosti postupně předává. Ale věřím, že je předává dobrému a vděčnému posluchači! *slunce*

Od: pu®
Datum: 08.07.11 19:15

Kubíku, já sice do témat s tvým dědou nepřispěla, ale sleduju je poctivě, stejně jako tohle vlákno. Tvůj děda je ohromný člověk, a jak vidno, táhne se to celou rodinou Babi si s ním užila svoje a ještě hodně užije, ale jak je krásné, že (a jak bezvadně) o tom dnes může povídat veselé historky a společně mají na co vzpomínat. To je dar, který nemá každý, a i když jo, ne každý ho využije.

Tak Kubo, pozdravuj moc dědu Čibuka, ať se mu dobře daří, i babičce a vám všem, rybíz ať chutná a neboj, sestra se taky naučí vařit ;) - o hladu vás nenechá...

Držíme pěstičky, Čibukovi hodně zdraví a babičce hodně sil, ať to s ním vydrží, až bude vstávat sestřičkám z postele! :-D

Datum: 08.07.11 20:05

Jakube, určitě je nás mnohem víc, kteří sledujeme pečlivě tohle vlákno a nevyjadřujeme se, protože to podstatné tu bylo už řečeno rádci, kteří umí naše pocity vyjádřit lépe, Čibuka zdravíme, těšíme se na něj a držíme všechny palce.

Datum: 08.07.11 21:43

Pravda pravdoucí! Také sleduji. :)

Datum: 08.07.11 22:06

Jakube toto vlákno poctivě čtu denně a vhání mi až slzy do očí, přeju dědovi aby byl brzy doma a ještě dlouho měl kolem sebe tak úžasného vnuka jako jsi ty.

Datum: 09.07.11 07:40

Dobrý den.

Je mou poviností vám všem co jste zde podporovali Jakuba a dávali naději,nebot ta umírá jako poslední,že otec Jan-děda čibuk,dnes ve 3 hod.zemřel.Těžký zápal plic a následné ochrnutí srdečního svalu vykonalo své.Selhal jsem jako otec,nedokázal jsem Jakuba připravit,že jeho děda již kráčí po cestě kam ho nemůžeme doprovázet.Proto je to pro něj asi nejtěžší.Musel jsem mu dát injekci aby spal.Matka vždy říkala,že Jakuba zapoměli od dědy odstřihnout od pupeční šnůry,jako matku od novorozence.No ted ta šnůra se přetrhla a Jakub to bude již muset vzládnout bez dědy.Nechtěl připustit a ani myslet,že se to může stát na toto děda v těch jeho vzdělávacích hodinkách u dětí nějak zapoměl.Budu se snažit to napravit ,ale Jakub pokračovat jednou bude určitě a ostatní chlapci i děvčata to vím určitě.Čtu zde také zápisky co si děda psal a asi by Jakubovi zdělil:Smrt nebolí,je to jen tichý spánek věčnosti,ale dokážeme se probudit u toho,koho milujeme.Protože opravdové spojení dvou duší je silnější než-smrt.

Ještě jednou mnohokrát děkuji za celou rodinu.Jakub se k vám určitě vrátí,ale nějakou chvíli to bude trvat.Odvezu ho nyní domů,zde nemůže být.Přeji vám mnoho ůspěchů a zdaru ve vaší poradně.Jakubův otec Jan.

Datum: 09.07.11 08:35

Nic víc, než upřímnou soustrast a buďte všichni silní. I nám bude hodně chybět, i když jsme ho neznali dlouho.

Datum: 09.07.11 08:55

Děkujeme za zprávu, i když smutnou. Upřímnou soustrast.

A Jakubovi: Neboj, děda je stále s tebou a KOUKÁ! *andel*

Od: plastelina*
Datum: 09.07.11 09:12

úpřimnou soustrast :( Moc jsem Vám držela palečky, je mi to hrozně líto. Jakube, buď silný, babička a ostatní Tě budou potřebovat teď nejvíc, v Tobě bude děda čibuk vždycky, v srdíčku, smutek Tě bude doprovazet ešte dlouho ale pamatuj, Tvůj Děda měl plnohodnotný krásný život a to je důvod k radosti, jdi a buď stejně skvělý jako byl on. :/ buďte zdraví a silní, myslím na Vás.

Datum: 09.07.11 10:21

Jane. Moje pětiletá vnučka měla takový naprosto neuvěřitelný vztah se svým pradědečkem. Ona mu vlastně prodloužila život o pět let. Narodila se v době, kdy mému tatínkovi objevili rakovinu. Nechtěl vůbec žít. Pak se narodila malá, která ten svůj životní začátek měla moc a moc těžký. Z vážných zdr. důvodů se o ni nemohla starat její maminka a otec nebyl vůbec. Vnučka a můj taťka k sobě měli úžasný vztah. Malá na něm jen visela . A on na ni ještě víc.*srdce* Tatínek letos na vánoce umřel *plac*. Nejvíce jsme se báli reakce maličké... Ale ona to vzala opravdu jenom jako změnu jeho fyzična . Prostě ona úž dnes VÍ, že děda je tu stále s ní...

Jen takový postřeh. Malá měla rozlučko se školkou a vítání do školy. Bylo to v divadle, krásné, slavnostní. Děti na podiu. Mě bylo moc hezky, koukám na malou a najednou se podívám k jednomu výklenku a tam stál můj táta. Usmíval se tím svým vševědoucím úsměvem. Já koukla na malou a ta se tím směrem koukala taky. Usmála se a zamávala tam. NIKDO JINÝ V TOM MÍSTĚ NESTÁL! *sok* Cestou z představení jsem se stavila u své sestry. A ta mi povídá : Před chvilkou se tu byl podívat děda *sok* Ano, já věřím v to, že ty, které milujeme , jsou stále s námi... Zůstávají v nás, v našich srdcích, v našem chování... A Váš tatínek se duplicitoval do moc a moc svých dětí a vnoučků *srdce*. Věřím, že i Kuba na něho za pár dní bude vzpomínat s úsměvem. Moc mu to poznání přeji...

Bylo nám ctí, se zde s Vaším tatínkem setkávat *jasne*.

Datum: 09.07.11 10:32

Nevidím na klávesnici *plac**plac**plac* upřímnou, opravdu ze srdce upřímnou soustrast, bolí mě to s vámi, ačkoli jsem jej osobně neznala. Tak úžasný člověk mi vstoupil bez zaklepání do srdce a už tam zůstal. Nikdy jsem ho neviděla a srdce mě bolí, vidíte to. Buďte silní. *mala*

Datum: 09.07.11 11:47

Upřímnou soustrast. Hlavu vzhůru, vzpomínky zůstávají, život jde dál ...

Od: patronka*
Datum: 09.07.11 12:28

Přeji Vám dobrý, i když velice smutný den. Přečetla jsem si teď zpětně spoustu čibukových odpovědí a rad a v jedné jsem našla zajímavou větu, - byla určena dívce, která měla strach ze smrti. Čibuk jí dal mnoho rad a to celé ukončil větou :"Smrt vyžeňte z hlavy, ta je souzena pro jiné". Mne osobně ta potvora zubatá s kosou navštívila v posledních letech tolikrát, že už se jí ani bát nemůžu a že si čibuka připravuje pro sebe jsem poznala z Jakubových slov. Nedokázala jsem napsat slova útěchy, protože by nebyla pravdivá. Teď ale pro zbytek rodiny slova útěchy mám. Až čas tu největší bolest otupí, uvědomíte si, že dědovi můžete jen závidět odchod do světa stínů v pohodě, bez velkých bolestí a obklopen milující rodinou. Všichni odejít musíme, ale ne každému je dána milost smíření. Po čase si najednou uvědomíte, že děda je s vámi stále i když ho nevidíte, jeho odkaz odejít nemůže. Cítím s vámi všemi a posílám hodně síly a statečnosti. Patronka

Datum: 09.07.11 13:16
Ještě včera jsem tady s ostatními věřila,že se ve zdraví vrátí k Vám domů.Víra je totiž to,co nás drží při životě...Upřímnou soustrast Vám i celé Vaší rodině.Andrea
Datum: 09.07.11 11:27

Upřimnou soustrast, sílu vyrovnat se s tím co se stalo a dědečkovi klid na další cestě.

Datum: 09.07.11 12:42

Tahle zpráva mě moc zabolela a zaskočila. Jakube, Jakubův tatínku i paní Čibuková, hodně sil pro dny nejbližší a pak už jen samé krásné vzpomínky. Myslíme na vás.

Od: lujs®
Datum: 09.07.11 12:57

Upřímnou soustrast. Vzpomínky vám zůstanou.

Od: apa*
Datum: 09.07.11 13:48

Jsem z té zprávy zaskočená a smutná, že utichlo navždy předobré srdce...Setkávání s dědou čibukem tady na poradně bylo víc jak obohacující a bude nám moc chybět.

Bylo nám ctí poznat moudrého, výjimečného a vzácného člověka, a to i díky Jakubovi.
Upřímnou soustrast a hodně síly celé rodině v hlubokém zármutku.

Datum: 09.07.11 14:17

"Apa" to napsala moc krásně,líp bych to nedokázala. Opravdu nám bylo velkou ctí, že jsme dědečka Čibuka na Poradně poznali. Ten jeho nezaměnitelný humor, lásku k babičce i vztahy k ostatním lidem, k životu, slušnost, ochota poradit a pomoci. Bohužel, smrt si nevybírá a nezřídka si vezme právě toho, kdo si to nejméně zaslouží.

Babičce Majdalence i všem ostatním z rodiny bych chtěla projevit svou hlubokou soustrast. Buďte silní, stateční, Vy, Majdalenko, máte Jana a Jakuba a jistě i další, kteří Vás v těžké chvíli neopustí.

I když jsem pana "Čibuka" osobně neznala, slzy mi padají do klávesnice. Byl to vzácný člověk, soudě podle jeho příspěvků tady na Poradně. Čest jeho památce.

Datum: 09.07.11 18:28

Babojago, v životě bych neřekla, že mě smrt člověka, kterého člověk nikdy neviděl a vlastně jej ani "nezná", může tak hluboce zasáhnout. Děda Čibuk byl prostě vyjímečný člověk.

Datum: 09.07.11 14:50

Mě se to dotklo nejvíce.Kromě toho jsem byl na tom podobně,ta s kosou mi mávala nad hlavou.Sekla ale do postele souseda,který se mnou sdílel pokoj,zesnul předevčírem.Lituji každého,koho jeden den vidím a druhý den v agonii a pak už není,sám jsem z toho skleslý.Ale líp je doma,i když člověk polyká spoustu prášků.Ať se cibuk stane tady andělem strážným!Čest jeho památce!

JABRAKA

Datum: 09.07.11 15:01

Neplačte, drazí, že odcházím spát,

jak pokynul mi Osud.

Ve věčné noci bude se mi zdát,

že žiji s Vámi dosud.

Datum: 09.07.11 15:06

Babuško Jaguško. *plac* Je to rok. Bojím se podívat do kalendáře, který den přesně. A bolí to pořád. Ale máte pravdu ti, kdo to zde uvedli. Hlavně Jakoubek kéž by tohle přijal, protože ve chvíli, kdy to přijme uvěří a uvidí to sám. Ti, kdož přešli za duhový most jsou tu s námi. Strážní andělé. *srdce*

Datum: 09.07.11 17:57

Jsem ráda, že jsem četla nádherné myšlenky Čibuka. Byl úžasný. Je to velká škoda, že s námi nepobyl mnohem déle. *srdce*Celé rodině vyjadřuji upřímnou soustrast. Věřím, že co děda do všech vložil, bude tam po celý život a celý život bude pro všechny laskavým průvodcem v každé situaci.*srdce*

Datum: 09.07.11 18:32

Děkujeme všem za vyjádření upřimné soustrasti.Dnes v 19 hod.bude zde v kostelíčku mše svatá za našeho dědu.Děti budou zapalovat svíčky za dědu a já slibuji že jednu zapálím za vaší poradnu.Nakonec dědovi na cestu zahrají jeho oblíbenou lidovku-Tam na věži novoměstské.Ještě jednou vám děkuje za rodinu syn Jan.

Datum: 09.07.11 18:59

Pane Jane, myslíme na Vás i na Čibuka.

Datum: 09.07.11 19:24

Upřímnou soustrast.

Datum: 09.07.11 21:00

Vážená rodino, odešel vyjímečný člověk, což jsme věděli už za jeho působení zde na poradně, ale naplno to vyznělo až ze zpráv od Jakuba. Byl schopen přenést své moudro, dobrotu a lásku na celou Vaši rodinu a jistě i na široké okolí a Jakub bude určitě jeho dobrým následníkem. Je to pro Vás samozřejmě velice bolestná ztráta, ale zkuste to brát tak, že zde již své poslání splnil a byl povolán na vyšší post, aby tyto své úžasné vlastnosti využil v daleko širším měřítku. A určitě nezapomene ani na Vás a budete se moci na něj v duchu kdykoli obrátit. Nejsem věřící, ale takhle to cítím. Upřímnou soustrast.

Datum: 09.07.11 20:09

Pro tichou chvíli,kdy duši blízké dáváme sbohem,přeji Vám odvahu a sílu

Datum: 09.07.11 20:39

Upřímnou soustrast a hodně síly. Odešel úžasný člověk.

Od: michal958*
Datum: 09.07.11 22:50

Též upřímnou soustrast.

Od: pt®
Datum: 09.07.11 23:22

Celé Čibukově rodině, chci tímto projevit úpřimnou soustrast. *mala* Škoda jen, že se již nic z jeho myšlenek nedozvíme. - stařenka

Datum: 10.07.11 09:29

Myšlenky otce a vše co si zapisoval určitě zde použije jednou Jakub. Nebude prezentovat jako svou myšlenku, to ví že nesmí,ale způsob si najde.A děkujeme ještě jednou za vyjádření soustrasti.Jan

Datum: 11.07.11 10:31

Drazí zde v poradně.

Sluší se,abych i já vám od srdce poděkovala za milá slova utěchy v takové těžké chvilce.Syn Jan mi řekl,že si mám zde vše přečíst a určitě mi to pomůže a potěší.A má pravdu.Jsem troufalá,ale jestli se neurazíte, tak si zde trochu ulevím od bolesti.Ted když tak zpětně uvažuji zjištuji,že manžel to nějak tušil ,že jeho pout zde na zemi končí.Vše chtěl udělat hned,at to bylo naše 47 výročí svatby,nechtěl čekat až na zlatou,šli jsme do kostela a chtěl od kněze obnovení slibu naší svatby.Ten nejdříve moc nechtěl,že je to neobviklé,ale dědoušek řekl,že kdyby se mi náhodou zapálila lýtka a chtěla utéci za jiným,tak at mám aspon kouli na noze za kterou mne může chytit a přitáhnout zpět.Začal vše takové maličkosti rozdávat vnoučatům co jemu jednou přirostlo k srdci.No a v nemocnici to již věděl,že pout končí,tam jsem to poznala i já.Věděl, že Kuba se hněvá na jeho kamaráda,že kdyby tehdá nechtěl aby za ním přijel, tak by nepromokl.Řekl mu,aby se mu jel omluvit ,nebot on za nic nemůže,ale omluva a odpuštění musí nejdříve vzejít z jeho ust a pak i zloba ustoupí z jeho srdce, jinak to srdce zůstane nakažené.Chtěl mít jistotu,že to co děti učil,nezůstalo nazmar.Já se již nějak vypořádám s tím jeho odchodem i ostatní děti i vnoučata to nějak přijala,jen Kuba zatím ne.Já věřím,že jednou až se vydám za ním,tak mi přijde naproti.Jsme věřící,ale nijak přehnaně, jednou mu vnuk říká:dědo, ale co když po smrti nic není,to budeš zklamaný a manžel mu odpověděl"když nic nebude tak nebudu ani zklamaný,ale když vy nebudete věřit a něco bude,tak zklamaný budete vy."Tak se snažíme Kubu nějak utěšit,ale nedaří se.V sobotu,když jsme měli v kapličce mši svatou za dědouška a rozloučení s ním ,než ho odvezou do márnice kde bude do pohřbu,tak mu Kuba dal do náprsní kapsy čibuk a nějaký psaný vzkaz od každého vnoučete.V neděli přivezl z potůčku takový velký kámen,že ten dá na hrob,aby děda věděl že je doma.Sama mám velkou bolest,ale když vidím jeho,tak mi to drásá srdce.Je hodně podobný dědovi at povahou, podobou,myšlením,ale teprve v neděli když jsem se mu podívala do těch jeho smutných očí,tak jsem se až lekla,viděla jsem oči manžela,předtím jsem to snad ani tak nepostřehla.A dnes ráno jen řekl"vykopu dědovi hrob."A odjel na správu hřitova,aby vše domluvil.Ví, že nemůže sám kopat,ale chce pomoci.A nikdo mu to nedokážeme vymluvit.Jen řekl,že mu to pomůže se lépe s tím vyrovnat.Jenže jakou bude prožívat přitom bolest to ani netuší.Tolik bych ho chtěla potěšit,ale zatím do svého srdíčka nikoho nepustí,má tam dědu.Bojím se čtvrtka až budeme dědu ukládat do hrobu.Kdyby byl trochu přístupnější a chtěl si přečíst vaše vzkazy,třeba by mu to pomohlo.Ale není.Tak toto mi ted dělá nejvíce starostí.Děkuji vám za vyslyšení a za velkou podporu kterou jste mi věnovali.Majdaléna.

doplněno 11.07.11 10:35:

Moc se omlouvám,ale nějakým nedopatřením se mi tam dostal smějící se panáček.Ten tam nepatří samozřejmě.Majdalena.

Od: patronka*
Datum: 11.07.11 11:39

Zdravím Vás paní Majdaléno, je moc dobře, že jste sem ozvala. Jsem přesvědčena, že čibuk na poradte.cz nepřišel náhodou, ale aby i tady zanechal své poselství. Za tu krátkou chvíli nám umožnil nahlédnout do své čisté duše, do vaší skvělé rodiny a je jen na nás, jaké si z toho odneseme poznání. Dal nám najevo, že nemá smysl se hádat, podvádět a vzájemně si škodit, že může fungovat i jiný model života. Jeho odchod nese řada z nás velice těžce a i když tu mezi námi byl krátkou dobu, dal nám mnohem víc, než třeba někdo jiný za roky. Myslím, že to není jen moje přání, abyste tu teď s námi zůstala i Vy, možná by bylo dobře se zaregistrovat nickem majdalena®, protože pod tím jménem už Vás tu známe. Prosím admina, aby čibukovu registraci nerušil, přispěl sem tolika dobrými radami, že se k nim budeme určitě ještě dlouho vracet. Jakubovo odhodlání vykopat pro dědu hrob je hodně dobré, nejen že může ještě pro něj něco konkrétního udělat, ale i fyzická námaha mu pomůže vyplavit adrenalin a tím i snížit škodlivé účinky stresu na jeho organizmus.

V této chvíli pro Vás nemůžu udělat nic jiného, než Vám poslat hodně síly, čas trošku pomůže ránu zhojit. Patronka

P.S. Ten smějící se panáček není náhoda, ten tam přidal Vaší rukou čibuk, já to vím jistě.

Datum: 11.07.11 12:20

Patronko. Napsala jsi to moc krásně. A s tím smějícím se panáčkem je to také pravda.

Majdalenko. Ta Vaše rodina je jak z jiného světa :). Jste fakt úžasní. Kéž by takových lidí, jako vy všichni, bylo na světě daleko víc*andel*. Kuba se z toho časem dostane. Jenom ho smrt dědečka nejspíš udělá dospělejšího.

Jak jsem tu již psala, mě tatínek umřel letos na vánoce. To nejhorší už přebolelo a vzpomínám na něho s velikou láskou a úsměvem. Včera jsem byla na táboře pro vnučku (její první tábor). A vím, že táta se tam byl taky podívat. Byl cítit všude kolem nás. On byl také velice moudrý. A jeho maminka (moje babička), ovlivňuje celý můj život. Umřela když mi bylo osmnáct let. Dnes mi je padesát a smekám před jejími "moudry", která jsem pochopila třeba jen nedávno.

Po některých zemřelých zůstane majetek. Ten se časem rozplyne... Ale zůstat v srdcích svých bližních, po celý jejich život, to je úžasné. Kéž jednou, až i já umřu, na mě bude pár lidí vzpomínat s láskou. Pak tam někde nahoře budu vědět, že jsem nežila zbytečně*modla*

Datum: 11.07.11 13:25

Milé dámy už to řekly za mě, vlastně ani nechci nic dodat, jen poděkovat za Vaše slova a zprávy a poslat alespoň trochu sil do Vašeho zármutku. Věřím, že Kuba se ryche srovná - ví totiž, že přesně takhle by si to děda Čibuk přál, a nebude ho chtít zklamat, když se na něj dívá shora. Myslíme na vás.

Datum: 11.07.11 17:03

Milá paní Majdaléno, k předešlým příspěvkům nemám co dodávat. Po Vašem muži zde nezůstane prázdno ale spousta krásných vzpomínek ve vašich srdcích a to je strašně, strašně moc.

Datum: 11.07.11 20:34

Také se připojuji, i když se zpožděním. Já totiž stále nevím co říci. A nevím to ani v tomto momentě. Tak jenom asi to, že jsem rovněž překvapena tím, jak lze i za tak malou chvíli, vytvořit pouto mezi lidmi, kteří se nikdy neviděli. Ale na tom máš zásluhu také Ty, Jakube, a to tím, jak jsi s námi hovořil. Slova povzbuzení, které bych Ti mohla říci, už všichni řekli přede mnou, tak se k nim jenom přidávám. Suzy.

Datum: 11.07.11 21:52
*modla*
Vydal ses cestou, jíž chodí každý sám,
jen dveře vzpomínek jsi nechal dokořán.
Dík za to, čím jsi nám v životě byl,
za každý den, jenž jsi pro nás žil...

*andel*

I já se opožděně připojuji ke kondolencím svých kolegů. O smutném konci Dědy Čibuka jsem si přečetl v ten den ráno, ale nějak mne v tu chvíli nenapadlo nic moudrého či povzbudivého, co bych napsal... *plac*

Jen chci možná říci, že nás možná více na poradně mělo trošku zlé tušení o návratu Čibuka, nejen mezi nás na poradnu. Nikdo jsme to však Jakubovi neuměli nějak šetrně sdělit ani naznačit, že existuje i jiná možnost, než návrat jeho milovaného dědy domů. V tom cítím i já svoji část zodpovědnosti za současné Jakubovo psychické trápení. Ale Jakub je velmi chytrý a (na svůj věk obdivuhodně) moudrý chlapec, a až se vnitřně srovná s odchodem svého dědy, přijde i mezi nás, věřím tomu, a určitě ho rádi přivítáme! *slunce*

Datum: 01.08.11 12:51

Všechny příspěvky jsem přečetla.

Když průběžně Jakub psal, jak děda Čibuk leží v nemocnici, stále jsem doufala, že níže narazím na příspěvek od samotného dědy Čibuka... nestalo se a mě vyhrkly slzy a teď tady brečím jak želva... *plac*

Je mi to moc, strašně moc líto :(

Upřímnou soustrast a svíčku za Čibuka.

Datum: 03.08.11 06:36

Přeji též brzké uzdravení!

doplněno 03.08.11 06:39:

Omlouvám se za mou odpověď. Jsem po dlouhé noční a nedočet jsem konec.

Též soucítím.

Hans S.

Datum: 13.02.15 17:45

.. náhodou jsem tady na toto vlákno a Vaše příspěvky narazil a mohu říci že jsou moc krásné a při přečtení Vašich velmi procítěných příspěvků jsem měl v očích slzy i když od této smutné události uplynulo několik let...děkuji Vám

Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.