Pozor, nový podvod, přijde vám SMS!

Od: Datum: 09.03.11 10:52 odpovědí: 14 změna: 09.07.14 12:50

Dnes mi přišla SMS.

Přeji Ti krásný den. Že nevíš, kdo Ti píše? Pro kontakt pošlete sms s textem CHCI KONTAKT na číslo 9090779, nebo volejte 909803030 www.in.wbz.cz

Chci všechny varovat, už jsem zavolala babičce a dceři, protože tohle mají dobře udělané. Tykají vám a tím můžete získat pocit, že to je od známého člověka. A člověk je tvor zvědavý, zatouží vědět, kdo mu píše. Horší manipulace je ta, že slušnost mnoha lidem zavelí, aby na přání krásného dne odpověděli. Nedělejte to, sms vás bude stát 79,- Kč, telefon 30,- Kč za minutu.

Takže asi tak. *modla*

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.03.11 15:09

Že zrovna Vy Mařenko na to skočíte?

Od: pt®
Datum: 09.03.11 15:25

Liduš, já myslím, že Mařenka na to neskočila, ale spíš chce upozornit lidi, kteří si to zde přečtou, aby na tu SMS nereagovali. Někdo by třeba v rychlosti chtěl odpovědět a už by platil. - stařenka

Datum: 09.03.11 15:27

Možná trošku "asociální" názor, ale kdokoliv na takovou zprávu zareaguje tak si tu ztrátu peněz zaslouží. *bzum*

Od: pt®
Datum: 09.03.11 15:28

Petře, ne každý dobře vidí atd., atd. - stařenka

Datum: 09.03.11 16:11

Tady přece nejde o to kdo co vidí a nevidí. Ale PROČ bych měl odpovídat NEZNÁMÉMU co se ani nepředstaví?

Jediný důvod je vlastní zvědavost. No a pokud tu zvědavost nedokážu ovládnout tak mi patří že za to zaplatím - i malé dítě si musí nejdříve sáhnout že kamna pálí. A když se z toho dokáže poučit malé dítě, tak by i dospělý mohl...

Od: karelxii*
Datum: 09.03.11 16:27

Toto jsem již dávno vyřešil tím,že jsem si čísla 909 a podobné,nechal zablokovat operátorem!*palec*

Od: krkovicka*
Datum: 09.03.11 16:28
Za sebe!Na nevhodné a nevyžadované SmS nereaguji.Ale děkuji,že jste světu oznámila další povedený podvod.To máte jedno s druhým,tam furt každý měsíc varují důchodce před podvodníky,jejich fintami a zase dnes čtu zprávy,že dali milion spojce k vnukovi,který ani o tom nevěděl.
Datum: 09.03.11 17:18

Díky všem za odpovědi, klidně diskutujme. *ua*Jen jsem na to opravdu neskočila, ačkoli jsem pár korun díky této sms provolala, protože okamžitě jsem varovala mojí 80ti letou babičku, ta by si chudák mohla myslet, že jí to přeji já a z toho titulu zkusit poděkovat za přání a naší dceři. *ee*

Bylo to opravdu varování, ten, kdo na to neskočí napíše, že není hloupý. Ale i kdyby jen jeden člověk tohle varování zachytil a nenapálil se, beru to jako úspěch.

Od: rybana1
Datum: 09.03.11 19:08

Takovou SMS jsem dostala už několikrát, jasně že na to nereaguju...ale kdo je původcem těch sms?

Datum: 09.03.11 19:35

To jsem si říkala taky a otevřela jsem si zvlášť na netu ten odkaz. Co je ovšem pouze poskytovatel prémiových čísel. Pak jsem hledala to číslo a to je snad univerzál. Mají ho vědmy, internetové prostitutky, kdokoliv. Nevím kdo to vymyslel a nedá se to vypátrat, volat tam určitě nebudu, už to je to skočení na špek. Ale kdo je viník? Koho žalovat? (čistě teoreticky)

Od: marttes*
Datum: 09.03.11 17:36

to jsou asi nějaký kujwy*pusa*a pálí je svadebnice*smich*

Datum: 09.03.11 19:14

Mařenko, už jsem to psal stokrát. Sociální inženýrství, snad na to neskočíš. Vím, že ne. A máš pravdu, raději ostatní varovat :)

Od: dominik1*
Datum: 09.07.14 12:36

Kdybych na to číslo 909803030 zavolal, dovolal bych se té osobě, která mi začala posílat ty sms?

Datum: 09.07.14 12:50

Nechte babicce zablokovat volani na 909 a podobna cisla a je po starosti, to same muzete udelat v ramci rodiny. Dekujeme za upozorneni

Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.