Falešný zástupce VZP - opatrnost

Od: Datum: 02.02.11 10:58 odpovědí: 17 změna: 02.02.11 18:42

Jakou máte zkušenost? Před chvílí zvonil u našeho domu mladík, vystrojenýjak ředitel, uhlazeného jednání a dobře výmluvný. Manžel s ním mluvil, chtěl po nás kartičku VZP, s tím, že budou nové. Tak mně manžel k tomu volal, protože se mu to nezdálo pravdivé. Tak jsem pána poslal pryč s tím, že si to vyřídíme osobně na pojišťovně. Hned jsem na VZP volala, paní mi řekla, že nic takového nepodnikají, a že již mají takové případy hlašené. Tak sem dávám pro opatrnost. - stařenka

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.02.11 11:03

Napadá mne, že pro tyto případy by nebylo od věci...Mít na věšáku za dveřmi pověšenou uniformu zásahové jednotky URNA...a dobře viditelnou brokovnici...s pásem nábojů...Jistě...nefunkční...atrapy z bazaru.., ale fungovat by to mohlo...

V případě potřeby pak tuto "instalaci" doplníme funkční baseballovou pálkou..a v případě návštěvy podobného individua se (za stálého přehazování baseballové pálky v rukou) zeptáme, zda chce přežehlit obličejovou část...

Ohodnoceno: 2x

Od: marenka*
Datum: 02.02.11 11:05

Pt, volala jste policii? V první řadě se měl legitimovat ten mladík (i když může být průkaz taky zfalšovaný) a dokud ho máte mezi dveřmi, volat na VZP a po potvrzení podvodu okamžitě volat policii. Vám se nic nestalo, ale co ti ostatní, za kterými přijde? I tak bych zavolala na policii, dokud si ho pamatujete přesně jak vypadal. *modla*

Od: pt®
Datum: 02.02.11 11:14

Mařenko, na Městskou Policii jsem právě volala a představte si, že i když se již lidé navštiveni takovým člověkem informovali na VZP, tak na Policii ještě nikdo nevolal. Byla jsem první, a při tom už obcházejí domy a byty od pondělka, jak mi paní na VZP sdělila. Tak mi policajt řekl, že se pojedou podívat. Řekla jsem mu, že v těchto hodinách hlavně obcházejí důchodce, a že je mohou chytit přímo při činu. No jestli vyjedou ihned nevím, ale udělala jsem pro tu věc, co jsem mohla. Je to hnus fialový, co se to děje, takový mladý člověk a propůjčí se k podvodu. Opravdu nejlepší je mít u dveří sekyru a alespoň jim pohrozit, syčákům. - stařenka

Od: buss
Datum: 02.02.11 11:16

Karta mi přišla poštou. A měli byste NIC za poplatek. A volali jste na P ČR?
Vyhodit kde koho. Jen někteří provizáři oblézají co chtějí získat pro někoho nového klienta (pojišťováci, mobily, plyn, elektro ..) .
Ale ne dosavadní dodavatel něčeho!.

doplněno 02.02.11 11:21:

Zvonek mám překrytý: NIC nepotřebuji! nabízeči čehokoliv nezvoňte.
No a oni ty k... klepou. Co pak slyší neuvádím.
Totéž nabízeči přes mobil. Víte jak jsou vlezlí, dokonce se urazí. Nic nepotřebuji, všechno mám.

Od: buss
Datum: 02.02.11 12:10

A podívali jste se na tu kartu, do kdy je její platnost?

Ohodnoceno: 0x

Od: patronka*
Datum: 02.02.11 13:15

Obávám se, že tu mohlo dojít k nedorozumnění. Jednou mne takto oslovil mladík na ulici, chtěl sice vidět kartu VZP, ale nabízel zapojení do programu "izip", což je elektronická zdravotní knížka. V tomto případě jsem odmítla, ale podruhé měla v tržnici paní stolek s označením, tam jsem se skutečně registrovala a po nějaké době mi přišla poštou nálepka "izip" k nalepení na kartu. Registrace a vedení zdravotní karty je zdarma a je určena právě pro pojištěnce VZP. Považuji to za velice dobrý nápad, každý lékař by měl Vaše zdravotní údaje k dispozici a mohl v případě potřeby operativně zasáhnout. Zažila jsem s jednou známou takový problém, že praktická lékařka si vzala veškerou dokumentaci z vyšetření a když to pak po nás chtěli v nemocnici, lékařka neměla žádnou možnost dokumentaci poslat (ani fax, ani internet). Od té doby si veškerou dokumentaci kopíruji. Jediný, ale podstatný zádrhel ve využívání izip je v tom, že mnoho lékařů se tam odmítá zaregistrovat, aby si nepřidělávali práci, takže je to zatím celé k ničemu.

Od: jirbar*
Datum: 02.02.11 13:25

Tu blbost jsem udělal taky. Pak zjistíte, že Vám to je k ničemu, protože lékaři nemají zájem do systému nic zaznamenávat. Ptal jsem se na důvod a bylo mi odpovězeno, že nemá zájem přijít o svá data v PC a nebude se babrat s antivirákama a připojovat se na internet.

Takže jen získali další ovečku od čehož se odvíjí milionové odměny několika jedinců na úkor VZP.

A taky chci IZP zrušit ať mají radost, jenže to už tak jednoduché není.

U nás po městě mají letáky a shánějí dealera za pěkné peníze k získávání do IZIPU. Napsal jsem jim, že již jistý čas dělám dealera zadarmo, ale neodpověděli. Totiž každého přesvědčuji ať se nenechá ukecat na IZIP a že ty dealery v Hradci potkávám 3x denně.

Datum: 02.02.11 13:42

Že by byli lékaři tak zaostalí? Já to nezruším, třeba se dočkám .

Od: marenka*
Datum: 02.02.11 13:49

Nejsou, oni jen nemají teď čas, hledají práci jinde. *ee*

Datum: 02.02.11 14:20

Absolutně nechápete smysl. Projekt je možná dobrý, jenže k němu nebyly vytvořeny podmínky a ty co za tím stojí, si akorát mnou ruce, jak na tom pěkně hrabou. A že hrabou to si můžete přečíst jinde. Proč myslíte, že všude běhají náhončí. K nám vlezli až do bytu. Při tom se ví, že to nefunguje.

Ovšem furt platí a platit bude, že se nejvíc se vydělává na blbosti jiných. Nejdřív vydělávají prodejci na předváděčkách, pak vydělávají soudy, protože to většinou dopadne bledě a nakonec vydělávají exekutoři.

IZIP je něco podobného.

Prodělá akorát ten první. Ale za to je jich hodně a těch co hrabou jenom pár.

Datum: 02.02.11 15:42

Jirbare, ať je dotaz na jakékoliv téma, pokud se zúčastníte, skončí to u politiky a za všechno může vláda. Proč máte v sobě tolik zloby, že musíte všechno kolem sebe polévat žlučí? Konkrétně nápad se zřízením elektronické zdravotní knížky vznikl s rozšířením internetové sítě a tato vláda ani žádná politická strana s tím nemá nic společného. Když Vám vadí, že "všichni hrabou" , tak to udělejte taky a nebudete muset závidět. Myslím, že mnoho věcí by fungovalo lépe, kdyby někteří přestali na všechno nadávat a začali něco pořádného dělat. Všimla jsem si, že podobné názory jako máte Vy, se objevují jako diskuzní příspěvky u novinek na Seznamu ( jistě i jinde ), tam určitě najdete sobě rovné partnery. Velice Vás prosím, zachovejte tomuto oblíbenému serveru charakter poradny na obyčejná nepolitická témata. Děkuji. Patronka

Datum: 02.02.11 16:18

Kuš. O vládě není ani zmíňka. To je jen pár šikovných jedinců. Více méně dříve či později ten hnůj vyleze na povrch.

Jako třeba tady.

http://www.novinky.cz/domaci/…ef-motola-klic-k-uspechu.html

doplněno 02.02.11 16:29:

A není snad potřebné burcovat, aby si lidi nenechali vymejvat mozky. Co by ubylo těch, co tady kručí, že mají na krku exekutora.

A teď musím zůstat u té naší protikorupční vlády. Nejdřív Drobil, teď Wondra. Kdo bude další.

Ještě, že Ti VeVerkáři mají své lidi obdobného smýšlení.

Datum: 02.02.11 18:23

Klidně si burcujte, ale tady toho moc nezmůžete. Cca 8000 registrovaných, z nichž se tu pravidelně objevuje max. 200 - 300. Z toho propočítejte kolik jich je postiženo exekucí a podobnými sankcemi, vyjde Vám promile a když to srovnáte s celou naší populací v produktivním věku ...Navíc do podobných situací se dostávají lidé ve všech aspoň částečně civilizovaných zemí. Zkuste založit vlastní politickou stranu s perfektním programem a schopnostmi ten program realizovat a vyčkejte do dalších voleb. My Vám budeme držet palce a případně i volit, ale musíte lidi přesvědčit, že tentokrát to určite vyjde. Zatím je to ale pořád jen o mlácení prázdné slámy. To neberte úplně osobně, dost lidí si jen stěžuje a nic z toho.

Datum: 02.02.11 18:37

V předposlední větě jste si odpověděla sama sobě. A s exekucemi se bohužel silně mýlíte. V průměru každý desátý. Jistě je to jak s pivem. Kojenci taky nepijí, ale průměr je průměr.

Takže to chce fakta, byť nemám možnost si jejich pravdivost ověřit.

A každá rada musí mít nějaký smysl. Takže nepočítat líným školákům příklady, ale přesvědčit ho ať to zkusí, případně mu nastínit postup.

http://www.novinky.cz/domaci/…rve-presahl-jeden-milion.html

Od: pt®
Datum: 02.02.11 15:03

Patronko, ať už je to, jak je to, je to honba získat klienty a za to mají takoví lidé provizi. Při tom Vám nedají přesné informace, o tom, že lékaři na to příliš nehrají /viz. Jirbar/ a to už je NEFÉR vůči starším lidem. Ale mohl to být někdo, kdo si s vašim rodným číslem může vyřídit úvěr a pak ty konce. Když se dá zlegitimovat ukradené auto /viz. včera TV/, tak opatrnosti nikdy není nazbyt. A to jsem měla mým příspěvkem na mysli. - stařenka

Datum: 02.02.11 15:56

Zástupce byl i u nás ale za kartičku VZP nebo i jiné pojišťovny nabízel elektronickou (dostanete číselný kód). Rovněž tvrdil, že je zástupce VZP. U nás si naběhl já všechny ty pány v obleku a s úžasným rétorickým cvičením co sem příjdou vyhazuju.

Dobře jste udělala, jen nevím jak od podobného uchránit 80ti leté rodiče.

Datum: 02.02.11 18:42

Chyba nejsou to zástupci VZP. Jsou to dealeři z firmy kterou si VZP najala, jistě za nemalý peníz. Smyslem je získat co největší počet abonentů do nefunkčního systému. Od tohoto počtu se totiž odvíjejí odměny manažerům.

Jistě by bylo mnohem výhodnější technicky zabezpečit ordinace, aby se lékaři mohli do systému zapojit. S tím se však moc nepočítá.

Dopadne to přesně stejně jako "Internet do všech škol". Utratilo se spousta peněz, mnoho si jich přišlo na své, ale výsledek skoro nula.

Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.