Pomůže někdo s pátráním po mém příteli?

Od: Datum: 30.05.16 11:05 odpovědí: 12 změna: 02.06.16 21:19

Ahoj,jsem tu poprvé,mám takový problém.Zmizel mi přítel,nevím přesně kdy,v neděli 15.5. jsme spolu ještě mluvili po telefonu,v pondělí 16.5. měl již mobil vypnutý a od té doby se nehlásí.Nikdo neví co s ním je ani jeho spolubydlící.Já jsem v Z Č.B. a on je dočasně v Praze.V úterý 17.5. měl přijet do Č.B. a druhý den se měl dostavit na kontrolu k doktorovi.Léčí se se žaludkem.Nepohádali jsme se,vše bylo v pohodě.Už jsem to hlásila i na policii,ale moc nevěřím,že něco zjistí.Můj přítel je původem ze Súdánu,ale žije tu již přes 10let,má občanství.Spolu se známe 2 roky.Plánovali jsme společnou budoucnost,spolu s mým 9letým synem,má ho moc rád.Pracoval v Praze,aby vydělal peníze a mohli jsme bydlet společně.Je divné,že ani svému kamarádovi nenechal vzkaz ani žádný kontakt.Máme o něj strach.Je takémožné,že se třeba něco stalo s jeho rodinou v Súdánu,má tam ještě sourozence a mámu,a musel narychlo odcestovat,opravdu nic nevíme.Policie se asi na letišti ptát nebude,i když má na to pravomoc a také to jde dohledat podle jména.Pokud má někdo s podobným hledáním zkušenosti,prosím napište a poraďte co ještě dělat.Případnou pomoc přímo v terénu odměním.Děkuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: hk
Datum: 30.05.16 11:57

Pokud vám zmizel přítel, není nic snazšího, než jít na nejbližší služebnu Policie ČR a tam sdělit to samé, co píšete sem.

Datum: 30.05.16 12:26

hk. Chtělo by to se naučit číst. Tazatelka píše, že na policii již byla. A jestli věříš tomu, že policie ihned vystartuje a dotyčného hledá, tak se velice pleteš. Daleko lepší je se obrátit na soukromé detektivy, nebo lovce lebek. Vzhledem k tomu, že pomáhám maminkám- samoživitelkám, tak se tatínkové hledájí velice často. Policie má takové lidi v pátrání i několik měsíců. Přitom se stačí poptat po sousedech a dotyčný je během týdne nalezen.

Od: hk
Datum: 30.05.16 12:44

Ano

Od: lenuska7
Datum: 31.05.16 11:16

Dobrý den,děkuji za váš názor a že jste se mě zastal,aspoň někdo se zdravým rozumem.Ráda bych se zeptala,zda by jste byl ochotný pomoci i mě,když máte ty zkušenosti s hledáním ztracených tatínků.Na soukromého detektiva to opravdu nemám peníze,ale zadarmo to taky nechci.Pokud budete chtít,pošlu vám na sebe kontakt,buď mobil nebo mejl.Zatím nic nového.Hezký den.

Od: pepnik
Datum: 30.05.16 12:49

Jestlin je muslim, tak třeba odjel na poť do Mekky...

Datum: 30.05.16 17:26

Zdravím. Můžete urgovat policii, otisknout fotografii v noviních, promluvit v televizi, poprosit o spolupráci pořad stylu Policie pátrá... zkusila jste obvolat nemocnice v ČB?

Bohužel by nebyl první ani poslední, kdo se ze dne na den sbalí a k naprostému údivu širokého okolí v tichosti odletí a připojí se k extremistické skupině. A Vy byste nebyla první ženou, vedle které žil partner roky dvojí život a čekal na vhodnou chvíli. Zní to trapně, ale dvě známé na tohle tvrdě dojely, jednu neviděli její kamarádi už roky.

doplněno 30.05.16 18:11:

Zdravím. Je to určitá nadsázka, ano. Nicméně zkušenosti známých jsou realita, jedna - pokud ještě žije - někde uprostřed ničeho pase kozy málem připoutaná řetězem, jak ji viděli před těmi lety, druhá žila téměř 15 let s manželem, který měl dvojí identitu. Kdo nezažije, neuvěří...

doplněno 30.05.16 18:19:

Souhlasím. Snad to bude jen banalita... proto jsem psala, obvolat nemocnice, mohl mít úraz, nehodu... není to taky strašení? :/

Od: ben®
Datum: 30.05.16 18:06

Dobrý den, citace: "Bohužel by nebyl první ani poslední, kdo se ze dne na den sbalí a k naprostému údivu širokého okolí v tichosti odletí a připojí se k extremistické skupině." To se týká v masovém měřítku občanů ČR nebo jste si pouze všimla, že pán se narodil v Súdánu? Věřím, že vážně to snad ani (v tomto případě) nebylo myšleno. Zdravím!

doplněno 30.05.16 18:14:

martinaa - no, to tady tazatelku jenom strašíme a tím ji nepomůžeme. Snad se ten její přítel ohlásí.

doplněno 30.05.16 18:24:

martinaa - ne, to není strašení. Ovšem, stejný nápad bude mít jistě i ta policie ČR. Pán je určitě zařazen do databáze hledaných osob. Má smůlu - kdyby byl dítě, tak už je jeho fotka v novinách a na internetu. Děti mají přednost.

Od: coco
Datum: 31.05.16 11:10

Tazatelka pise, ze nezvestny ma ceske obcanstvi, takze policie by mela postupovat pri hledani stejne, jako kdyz se ztrati kterykoliv jiny dospely Čech. Zamereni mobilu bylo asi jako jedna z moznosti, je potreba policii nenechat pripad usnout.

Datum: 31.05.16 13:47

Na Policii jsem už byla,do novin mě to těžko otisknou,ani nevím do jakých když byl naposledy v Praze a já jsem v Č.B.,taky v nemocnicích tady ho asi těžko budu hledat a v Praze je to v kompetenci policie,mě nic nechtěli říct.A jak se asi dostanu do televize?Policie ho sice hledá,ale celostátní pátrání nebylo vyhlášeno,protože tam prý není podezření na trestný čin.Nikoho nezabil ani nic neukrad a jestli se něco stalo jemu,to už musí zjistit policie,mě nikde nic nechtějí říct.Jinak děkuji za snahu.Zadávám jeho fotografii,kdyby náhodou někdo něco věděl,prosím ozvěte se.Naposledy byl v Praze 10-Hostivař,bydlí blízko nádraží.

Datum: 31.05.16 13:55

V dnešní době je na tohle dobrý FB. Zkuste i tam.

Datum: 01.06.16 10:13

Děkuji za odpovědi a rady,dnes jsme se synem ve veřejné knihovně a zadáváme prosbu o pomoc s pátráním na všechny sociální sítě jaké jsme objevili,tak doufám,že se někdo ozve.Máme tam i 3 fotografie.Je to i na Facebooku a ostatních veřejných sítích.Podívejte se a třeba ho někde uvidíte nebo poznáte nebo někdo z vašich známých.Moc děkuji.

Datum: 02.06.16 21:19
Držím palce, snad je to nějaká banalita, tohle bych rozhodně nikomu nepřál.

Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.