Rolování tady na poradně

Od: Datum: 05.12.13 18:53 odpovědí: 5 změna: 08.12.13 00:46

Zdravím všechny a hlavně admina.

Měl bych na něj jedno velké přání. Nevím jaké kdo používáte počítače. Já malého netbooka se širokoúhlým monitorem, a s touchpadem uprostřed pod klávesnicí . A když se podíváte na oranžovou lištu nahoře, tak seznam rubrik je úplně vlevo, Stejně tak všechny odkazy(názvy otázek) jsou vlevo. Ale svislý posuvník je vpravo. Takže prohlížení na takovém monitoru znamená neustálé přejíždění zleva doprava, Vlevo zvolit rubriku. zvolit, přejet s kurzorem doprava, touchpadem sjet dolů a doleva na otázku, a zase doprava na posuvník, posouvat si tím při prohlížení. Mezi tím odjede hlavička stránky nahoru, a zase doprava, posunout stránku nahoru, doleva na seznam otázek a znova. A tohle všechno na touchpadu. Kdo nemá touchpad a takovýhle monitor, asi neuvěří, jaká je to otrava. Nešlo by ten posuvník dát doleva? Nebo seznam rubrik a otázek nahoře na liště zduplikovat doprava? Nebo je nějaké jiné rozumné řešení?

Dík alespoň za přečtení.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.12.13 19:44
avatar

Nahoru/dolů nejezdím touchpadem, ba ani myší, ale PgUp/PgDn. Přijde mi to rychlejší a pohodlnější. Ale zase někomu může vadit přehmatávání z kláves na touchpad a zpět.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.12.13 20:14
avatar
nainstalujte si ovladače k touchpadu a můžete posozvat dvěma prsty, nebo u touchpadu ktery multitouch jeste neumi tak na jeho pravem okraji.
dale je moznost pouzivat sipky nebo page up/page down.
cpat posuvnik nalevo je nesmysl, zvlast kdyz ho pouziva mizive procento lidi
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.12.13 21:52
avatar

zlatá myš a kolečko :) Spousta lidí ma touchpad a neumí ho používat. Nevím jestli to mají všechny, ale na spodním a pravém okraji to funguje jako rolování.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.12.13 10:29
avatar

Přesně tak, navíc posuvník je součástí prohlížeče, ne webu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 08.12.13 00:46
avatar

Zkuste si nastavit rolování pohybem na okraji touchpadu. Pokud to Váš NB standardně neumí, pomůže Vám instalace SW Alps...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.