Vzkaz pro všechny řidiče-zrcátka

Od: Datum: 29.08.15 12:44 odpovědí: 18 změna: 19.11.15 06:34

Zdravím, mám tady jeden vzkaz zejména pro řidiče osobních vozidel, ale i dalších typů vozidel.

Řidiči, prosím používejte zpětná zrcátka a to všechna a několikrát (před, během i při ukončení jízdního úkonu). Včera se mi stalo asi třikrát během 2 hodin, že jsem byl ohrožen bezohledně couvajím řidičem, který prostě zrcátka asi neměl, neví co to je či je neumí použít (špatně seřízená). Stalo se to během parkování ve městě a nákupního střediska, kdy dotyčný řidič prostě nasedl, otočil klíčkem, zařadil R a plyn a Vy si dělejte co chcete. Není to nic příjemného, když se z řady kolmo stojících vozů vyřídí na zpátečku šílenec hned proti vašim předním dveřím. Naštěstí jsem měl před sebou prostor, tak jsem dal pohotově plný plyn a s potenciální nehodové situace doslova ujel. Chvíli před tím jsem byl nucen řvát na celé parkoviště na chlapa, který si v klidu couval pánovi a dvou malým dětem přímo do zad a to ne vůbec malou rychlostí (tatínek a děti šli správně). Tatínek naštěstí své dvě děti stačil strhnout a nic se nestalo, ale nebýt tam, tak byl smutný den a to jen kvůli zrcátku !

Proto když couváte, koukejte za sebe. Když je potřeba vylezte ven a požádejte někoho, aby Vám ukázal (zvláště ženy ocení, když se nabídnete automaticky-můžete se i seznámit ). Couvejte pomalu a ideálně dejte směrovku na stranu, kam se budete stáčet. Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.08.15 13:02

Já mám zase opačný problém. Mám uzavřený nákladový prostor, takže opravdu vidím jen to, co je v zrcátkách. Jenže někteří řidiči to asi nechápou.

Dám zpátečku a pomalu vyjíždím z místa. To jestli jede auto ze strany nevidím. Občas mě někdo vytroubí a nebo naopak zrychlí. Já ho vidím v zrcátku až na poslední chvilku, takže to jen zašlápnu a čekám, jestli bude náraz.

Proto já když vidím, že někdo má zařazenou zpátečku a tedy chce vyjet, tak počkám a pustím ho. Nesnažím se mu tam nacpat. Těch pár vteřin mě nezabije.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: trtr
Datum: 29.08.15 13:17

Zdravím, právě to, že jsem včera chtěl počkat mě málem stálo nehodu od dalšího exota, který chtěl vyjet o trochu níže, kdy jsem stál já a čekal, až nahoře vyjede, abych mohl zaparkovat.

Kamioňáky a nákladní auta chápu, když je vidím, počítám s tím, že asi budou chtít vyjet. Občas vyleze i šofér a já mu ukážu, že budu stát a může. Ti co mají couvací pípák či používají trubku jsou také slušní, bohužel řada lidí to ignoruje či neví co to je. Někdy si zase jiní myslí, že kamion který odbočuje na kruháku nebrání osobáku najet tam. To je ale omyl, tahač musí najet kolikrát do protisměru, aby se vytočil to, že tam někde chce najet, způsobí přinejmenším problém, jak tahač s návěsem z kruháku dostat (za rychlíkem je samozřejmě fronta a couvat není kam). Chce to myslet. Proto když vidím, že najíždí tahač s návěsem, tak dle okolností pouze upravím rychlost, abych v okamžiku plánovaného najetí na kruhák byl tahač už pryč či úplně vytočen a srovnán na svou stranu silnice. Ovšem ani toto není mnohdy pochopeno a je to odměněno trubkou od rychlíku za mnou (někdy i šílené předjetí). Další super věc je trvat neustále na svém právu a neumožnit třeba nadměru najet či odbočit, ale to už je na jinou lekci či vzkaz. Bohužel toto, se jaksi do knihy napsat nedá a člověk to musí vycítit. Teplé rohlíky a ovoce a zeleninu by chtěl každý, ale napadlo někdy většinu lidí, že proto musí něco udělat také?

Datum: 29.08.15 15:11
Taky mi prijde, ze malo lidi sleduje zrcatka a to at uz ve meste nebo na dalnici.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: trtr
Datum: 29.08.15 21:05

asi příplatková výbava nejvyšší třídy stejně jako pedál brzdy

Od: pohledzpet
Datum: 29.08.15 21:52

Já mám problém, že tam hledím a občas, spíše často, kecám do řízení i jako spolujezdec vepředu...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: trtr
Datum: 29.08.15 22:26

Taky tam koukám, když jsem spolujezdec a také kontroluji prostor před otevřením dveří.

Od: pohledzpet
Datum: 29.08.15 21:48

Zdravím,

zpětné zrcátko a jeho využívání je pro mně samozřejmostí.

Doporučuji ho mimo jiné i cyklistům , kteří jezdí přes město. Jsem řidička auta, ale i cyklistka a i to kolo bez něj si nedovedu ve městě představit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.08.15 20:54
avatar

brigádně dělám v autoškole... pravda je taková, že pokud člověka důsledně nevedu ke sledování zrcátek hned od první hodiny a to před každým zapnutím směrovky při předjíždění chodců, cyklistů a v neposlední řadě couvání, tak to ti žáci po zbytek kurzu berou jen jako nutné zlo a dívají se do zrcátek naoko asi jenom aby uspěli u zkoušek...

my sme olympijské město, máme pět kruháčů zasebou, u každého výjezdu je nutím dívat se do zrcátek (kvůli cyklistům předjíždejícím zprava) a za každé nepodívání se si dělám čárky a kolik čárek, tolik chci piv :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: trouba*
Datum: 01.10.15 16:35

Na parkovišti vždy při příjezdu na parkovací místo zacouvám. Dělám to z toho důvodu, abych při vyjíždění z místa měl lepší přehled a nepřehlédl na fregventovanějším místě, než je parkovací místo nějaké malé dítě.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.10.15 17:17
avatar

To není jen o zrcátkách, ale o ohleduplnosti a úcty k druhému. Nebyla nikdy a nebude v budoucnosti situace, že se všichni budem mít rádi navzájem. Vždy se najdou zlí lidé..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: scorpion*
Datum: 01.11.15 14:00

Co zrcátka.Ale blinkry.Jsem taky řidič.Do nedávné doby jsem si myslel,..že nejsem příliš dobrý řidič.Trochu rychlejší jízdou,si připadám spíš jako žák autoškoly.Jezdím pomaleji než ostatní,dávám přednost na přechodu,..ale když jsem viděl ostatní řidiče,čeho jsou schopni,..tak jsem si říkal."Je to dobrý.Nejsem zase na tom tak zle"

Ohodnoceno: 0x
 
Od: turek*
Datum: 01.11.15 17:13

To je taková ta klasika. Také občas při vyjíždění musím vystrčit čumák nebo zadek, abych viděl. Více to ale zažívám od jiných, zpravidla parkuji bokem. Někomu říci je fajn, někde jsem podobné téma četl, tam to bylo vyhnané do absurdity, jako prověření zda daný člověk dobře vidí, umí odhadnout vzdálenost atd. Spíš mě fascinuje přebíhání na autobusovém nádraží Florenc před couvajícím autobusem, nevíte, zda mají řidiči couvací kamery? Mluvím o Student Agency.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.11.15 18:35

Kdyby jen zrcátka, takové blinkry někteří řidiči vůbec neznají. Vyjíždí z kruhového objezdu...Nic, jedu za ním, odbočuje z hlavní doleva - nic, Zastaví, aby vystoupil spolujezdec, nic...Člověk aby byl jasnovidec...

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 04.11.15 21:17
avatar

A taky se do zrcátek dívejte před otevřením dveří, nedávno mě (cyklistu) při pokusu objet stojící auto jeho řidič málem trafil dveřmi, naštěstí jsem jel pomalu a s dostatečným odstupem, jinak bych tohle možná psal z nemocnice...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ruze®
Datum: 19.11.15 00:33
avatar

Pro tyto případy nám manžel do auta raději namontoval ,,parkovacího asistenta,,je to skvělý pomocník, ,,pípá,, i při malé překážce,ale zrcádka používám vždy a pořád a všechny 3 ! :--)) Jen mi vždy trvá si je pořádně ,,naštelovat,,protože manžel je o 25 cm vyšší.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.11.15 04:42
avatar

@scorpion presne tak, co zrcatka, pouzivejte sakra blinkry *zed*
jinak zeny pouzivaji zrcatko 2x, jednou kdyz nastoupi, aby se prekontrolovaly a upravily, a podruhe kdyz vystupuji *vtip*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.11.15 06:34
avatar

To nepoužívání blinkrů se poslední dobou neskutečně rozmohlo. Přijde mi špatné, že takovéhle chyby z pohodlnosti, nebo nedbalosti dělaji i řidiči z povolání, i např. řidiči autobusů. Co jiného by měli perfektně ovládat než to čím se živí?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.