Varování před telefonním číslem

Od: Datum: 27.08.15 02:49 odpovědí: 3 změna: 13.09.15 00:17

Ahoj,

chtěl bych varovat všechny, co jim volalo číslo 442 035 149 939, ať neposílají žádné peníze. Jedná se o forex SCAM! Volají z Nizozemí. Prý podle dostupných zdrojů otravují až 6 krát.

Neměl bych to ohlásit na Policii ČR?

A také si dávejte bacha na policejní vir, který zákeřně útočí. Děkuji. Michal

A když napíšete do 6:30, stihnu si to přečíst.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.08.15 08:13

Dík za upozornění, ale žádné peníze zásadně neposílám (a ani neodpovídám) na jakákoliv podobná volání, či maily. Kdo to v dnešní době dělá, zaslouží si, aby naletěl.

Co se týká toho policejního vira, ten v různých obměnách koluje Internetem dobrých 5 let, takže nic nového. Dá se chytit i na stránkách zcela nevinných. Některých verzí je docela problém se zbavit (párkrát se to tu už řešilo), některé se dají vyřešit pouhým restartem.

Od: krasula
Datum: 29.08.15 12:02

Na internetu je seznam takových čísel pod názvem Negativní telefonní čísla. Jednou mi cosi opakovaně volalo.Poprvé jsem to automaticky zvedla. Vnucovali se, přesvědčovali k finanční transakci. Když nedali pokoj, tak jsem si číslo vyhledala na internetu. Samozřejmě bylo v kategorii negativních otravných. Do mobilu jsem si je označila ŠMEJDI. Od té doby, asi 2 roky ještě volali asi 10x, nereaguji.

Datum: 13.09.15 00:17

Jak Vy to, Michale,

děláte, že Vás někdo stále takhle otravuje?

Dnes Forex scam, další den Trick SMS, ...

Nezveřejňujete někde zbytečně své číslo?

Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.