Kliknutí-dobrá odpověď nejde

Od: Datum: 07.01.16 08:42 odpovědí: 16 změna: 09.01.16 10:17

Dobrý den.Při kliknutí na dobrou odpověď se neobjeví bod a dobrý odpověď se "ztratí" pod článkem.Jde to jen u některých nicků a jiných ne.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.01.16 16:18
avatar

Nemůže to být dáno tím, že otázka byla odněkud přesunutá do diskuze? Tam, někde bodovat šlo, ale v diskuzi ne.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.01.16 19:08

Otázky jsou normálně v rubrikách.

Datum: 07.01.16 21:20
avatar

Já také včera chtěla bodovat a nešlo mi to :( Někdy mi to také nejde, nevím proč :(


doplněno 08.01.16 20:12:

zwiki to je ta hláška, to mám i já:(


doplněno 08.01.16 20:14:

Jaké oblíbence? já jsem tu tejden i s cestou, nikoho tu neznám a nečtu kdo to napsal, boduju jen to co se mi líbí. To že někdo má více odpovědí co se mi líbí, přece neznamená, že je můj oblíbenec.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.01.16 06:16

Vaše hodnocení činí příliš velký podíl hodnoceného -to mě ukazuje,když chci dát jistým nickům bod.Není to nějaké divné?

Datum: 08.01.16 06:25
avatar

Ahááá! To se mi ještě nestalo. Je možné, že toto opatření je proto, aby bodováním nevznikla jakási deformace obrazu kvality rádce. Takové "já na bráchu".Nevím, jen si myslím.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.01.16 06:45
avatar
Text je docela vysvětlující, hodnocení jednotlivých radcu by mělo být tvořeno kolektivem nikoliv jedincem.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.01.16 10:17

clayman. No, chvilku mě trvalo, než jsem pochopila, proč nelze bodovat. Prostě v překladu to znamená, že tazatel dává v bodování někomu přednost. Má své oblíbence a těm sází body třeba za kraviny. Chápu to dobře?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.01.16 19:46
avatar

Nojo, tak to je jasné. Také jsem napřed nerozuměla o co jde, protože jsem se s tím nikdy nesetkala. Ale mne nikdy nenapadlo, abych někoho upřednostňovala a dám bod i tomu, koho třeba vůbec "nemusím", když považuji jeho odpověď za správnou, nebo výstižnou. Až teď jsem pochopila o co jde a vzpoměla jsem si, že mi jeden známý říkal, že tohle existuje v jiné poradně. Prostě jsou tam domluvení mezi sebou a vzájemně se hodnotí i za úplné blbosti kvůli tomu, aby se dostávali na vyšší pozice. V tu chvíli jsem si říkala, že tady to neexistuje a teď koukám, že je to tu také, ale je to na rozdíl té jiné poradny dobře hlídané. *hej*

Takže já tomu rozumím tak, že se tady někdo nechtíc podřekl...;):-D

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 08.01.16 21:25

Jak já byla ráda, že admin zrušil statistiku, že lidé nebudou blbnout a hnát se za? , ale že bych i teď měla hodnotit jednotlivce pro jeho modré oči - to mne nenapadlo. Ještě, že tu z vás nikoho neznám a tím hodnotím odpovědi a ne lidi.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.01.16 08:42
avatar

Usko, to je správné, ale za každou odpovědí je stejně ten člověk. A jelikož se tady někteří "známe" už docela dlouho, tak mohou vzniknout i ty virtuální vzájemné sympatie, aniž bychom věděli jaké má ten či onen oči. Takhle jsem to myslela. Já také hodnotím odpovědi, které se mi líbí. Ale ani to nemusí být úplně směrodatné v tom smyslu, že je ta odpověď správná, jenom proto, že se líbí mně. Ale abych si někoho vybrala a jemu dávala body kdykoliv něco napíše, tak to by mne ani ve snu nenapadlo. A zrovna tak to platí v opačném případě. Jenom proto, že mi je někdo "virtuálně" nesympatický, tak nebudu schválně opomíjet jeho dobré odpovědi. A klidně se přiznám, že někdy se mi v tomto případě ten bodík dát nechce, ale nedá mi to a oboduji.

Jinak k tomu bodování, tady na téhle poradně je dobře promyšlené to, že nikde není vidět, kdo body udělil. To je podle mne ten nejhorší nápad, zveřejňovat kdo komu dal bod a jaký. A myslím, že na některých poradnách tomu tak je. A nejenom že mají možnost bodovat kladně, ale i záporně a všechno je to vidět. Kdo komu a co. A pak se lidi semknou do klanů a začne to přerůstat přes hlavu a to bodování už je opravdu úplně k ničemu a tam se lidi právě na sebe začnou zlobit a začnou si dělat schválnosti a začnou se mezi sebou napadat. Tomu nezabráníš, takoví už holt my lidi jsme.

Podle mne bodování dobré odpovědi smysl má, protože je nás většina, které potěší pocit, že někomu pomohl. A jinak to v případě internetové poradny udělat nejde. Lze ovšem poděkovat slovy, ale kliknutí na ten bodík je rychlejší. Někdy jsem litovala, že pro tazatele jsou povoleny pouze tři dobré body, ale pak jsem si uvědomila, že i to by bylo za chvíli úplně nepřehledné a také zbytečné. Třeba zrovna já, když se mi někdo snaží poradit a věnuje mému dotazu pozornost, tak kolikrát ani moc nepřemýšlím jestli mi ta rada opravdu pomohla a v tom elánu vděčnosti udělím bodík. A teď si představ, že se mi pak sejde později třeba třicet odpovědí. Přiznám se bez mučení, že já, kdybych mohla, tak bych ohodnotila všechny. Takže nějaké mantinely nastaveny být musí...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.01.16 06:39

To je něco jako cenzůra.Potěš-pánbůh.

Datum: 09.01.16 08:31
avatar
Já si myslím, že majitel má zájem, aby tato poradna měla i nadále určitou úroveň. Proto činí opatření, která v tom mají pomoci. Účel světí prostředky.
.
Proto třeba i ta "cenzura" kterou zmínila zwiki.
A nic bych za to nedal, že trefená husa právě zakejhala...
.
Není přece pro admina problém vyhodnotit (a třeba i zveřejnit) případné vzpomínané nadržování někoho někomu. Ovšem pro klid na poradně to řeší citovanou hláškou. Ne veřejnou, ale určenou jen pro toho, kdo podle určitých kritérií někoho upřednostňuje... Počítač dokáže vyhodnotit všechno. A někdy něco až bije do očí.
Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 09.01.16 09:09
avatar
Není normální abys tvořil 50% veškerého hodnocení jednoho uživatele a není tím řečeno že bys hodnotil jen jeho.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.01.16 08:45
avatar

Mě je teda úplně šumák, jestli budu mít něco ohodnoceno a něco ne. Jestli budu mít tolik a tolik procent ohodnocených vůbec neřeším, stejně si za to chleba nekoupíte, tak není co řešit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.01.16 09:22
avatar

Ahoj Samurraj, ono jde spíš o tu radost, že jsi se snažil někomu pomoci a že si toho někdo všimnul a ohodnotil Tvou snahu. Kdyby to šlo, tak by člověk tomu druhému člověku poklepal na rameno, a řekl: "Dobrý, díky, jsi pašák". Takže jsme asi jako malé děti, u nich se také doporučuje neskrblit s pochvalou, stimulují se tím k lepšímu výkonu. ;) A fakt to u mne tak funguje, i když už dáávno dítě nejsem. *placni*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.01.16 10:17

zwiki. Já bych to nenazvala cenzurou. Já bych to nazvala "klepnutí přes prsty" toho, kdo nejedná až tak fér !

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.