Dodržování rychlosti

Od: Datum: 13.08.14 12:57 odpovědí: 20 změna: 14.08.14 19:11

Jen tak pro pro zajímavost - dodržujete, alespoň obecně rychlostní limity na silnicích, nebo záměrně a rádi jezdíte rychle, popřípadě proč a co Vám to přináší?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: kubaaa*
Datum: 13.08.14 13:24
Limity vesmes dodrzuji - jen v obci jezdim tak max. +5 km/h, vetsinou z duvodu "optimalnich" otacek motoru (na trojku by rval na ctyrku se dusil...)
Datum: 13.08.14 13:31
Ahoj, nejezdim podle limitu,ale podle citu. To znamena pokud možno bezpečně. Někde je ve městě bezpečná 70, ačkoliv je tam 50 (žádný pohyb chodců, svodidla) a zase jinde, kde je 50, jedu klidne 30 (školy, školky, v sídlištích se zaparkovanymi auty). Mimo město na širokých prehlednych úsecích 100-120, v zatáčkách a za mokra i 60. Okresky si vzhledem k sirce silnici nedovolim projet rychleji než 70, v zatáčkách výrazně spomaluji. Není nic horšího, než když na silnici o sirce na dva trabanty vyjede proti vám v zatáčce kamion,šetřící na mýtu. Na dálnicích vzhledem k výkonu mého auta se jen občas dostanu přes 130, a to jen s větrem v zádech. Nechápu, proc jsou rychlostní limity jakousi mantrou bezpečnosti. Rychlost dle limitu nemá s bezpečnostní nic společného. Všimněte si také,že ve statistikách nehod nemate napsanou nedovolenou, ale nepřiměřenou rychlost. V tom je rozdíl.
Datum: 13.08.14 13:35
kde to neznam dodrzuji limity, nevim jak ostra bude zatacka, nevim kde jsou vetsi diry a nevim oblibena mista chlupatych. Jinak okolo bydliste a do prace vim kde casto meri tam si davam pozor, vecer kdyz jedu a nikde nikdo neni tak se taktez neplazim 50tkou a hodim tak o 20cku vic na tachaci , ale i tomto pripade me nekteri predbihaji . Jinak centrum Havirova krasne padesatka na tachaci , nebot chodci bezhlave chodi do cesty
Datum: 13.08.14 13:44

Já jezdím naopak o něco pomaleji.
Bojím se jet rychleji a tak většinou jezdím v obci 40-45 a mimo obce 70-80 (Záleží na tom po jaké cestě jedu). Z předpisů na rychlost jako takových si moc hlavu nedělám, protože stejně mám moc strach na to abych vůbec jela tou rychlostí která je ještě povolená. :)

Datum: 13.08.14 13:45

Rychlostí limity dodržuji vždy a všude. A jsem kolikrát za trubku, jak mi to přijde, když na mě druhá auta (vesměs SUV) troubí. Bohužel, přijde mi, že se na našich silnicích moc na předpisy nehledí.

Datum: 13.08.14 13:47
jojo mas pravdu, 90% aut neresi rychlosti limity vubec a jezdi jako prasata. Nejlepsi by bylo zavest pokuty jak na Slovensku to by banda.cumela a vice hlidek.
Datum: 13.08.14 13:49

ve vesnicích jezdím něco nad 50, ale ještě by to prošlo - kvůli otáčkám motoru :) mimo vesnice - na trasách, které znám, 90-ku nedodržuju, jezdím podle nálady a stavu vozovky často 120, ale takových nás je víc... kde to neznám, jezdím pomaleji a opatrněji...

Datum: 13.08.14 13:54

Autem dodržuju, na motorce vůbec

Datum: 13.08.14 13:56

A proč ne na motorce? Nebojíš se?

Datum: 13.08.14 14:03

Co se týče motorky mám 8 let praxi z motokrosu, navíc s motorkou se dá lepé zatáčet a manévrovat... V nehorším se dá nacpat mezi protijedouci auta... S autem se tohle dělat nedá... Pro mě je auto k ničemu - není sním žádný adrenalin... Samozřejmě jezdím tak abych neohrožoval ostatní, jenom kdyžtak sebe...

Datum: 13.08.14 14:07

A víš, že zvýšený adrenalin není pro lidské tělo z lékařského hlediska až tak zdravý? Špatně působí na srdce ;)

Datum: 13.08.14 14:15

To by se v tom případě nesmělo dělat hodně sportů

Datum: 13.08.14 15:29
@blesk1616: Na motorce vůbec. Takových machříků už bylo ! Nakonec, proč ne? Dobrovolní dárci orgánů jsou stále potřeba !
Datum: 13.08.14 14:09

Jelikož vím, jak mi ukazuje tachometr nepřesně, tak jedu rychlost podle navigace asi tak 55 v obci. vyjímku tvoří průjezd HK, páč tam vím, jak přesně jdou světla za sebou a že musím jet třeba na 60. 75 abych chytl zelenou, a pak zase 55...

Na dálnici zapnu tempomat na 135 (dle navigace) a jedu..Někdy jedu i na spotřebu, takže jedu raději méně,..

Abych jezdil rychle, to jsme se vyblbnul v mládí, kdy museli gumy pískat a každej se otáčel jaký jsem machr. Dnesky vím, jaký jsem byl debil...*hi*

Od: trtr
Datum: 13.08.14 14:24

Zdravím, já se také snažím dodržovat všechny rychlostní předpisy, zákazy, příkazy a povinnosti řidiče. Pravda je, že občas člověk jet rychleji musí, protože mít v kufru kamion, příjemné není. Nevím, jak by to případně PČR rešila.

Také se snažím být kamarádský v provozu, pouštím vozidla MHD a ostatní velké kolosy marně čekající na možnost jízdy a ve stísněných místech, ale vždy pokud není nebezpečně brzděn provoz či jiné nebezpečné okolnosti. Jako cyklista a chodec se chovám taky ukázněně. Pokud se vyskytne situace, kdy jdu městem a vidím např. řidiče nákladního automobilu bez závozníka, který couvá a není si jistý, snažím se mu pomoci. Pokud by všichni spolupracovali, tak by večer nebyly žádné smutné zprávy.

Co se týče agrese, tak ta je u mě jen ve formě nadávek, ale rychle nejezdím a ani jsem nejezdil. Auto je pro mě věc drahá a nemám na sadu pneu každý týden, jak jeden exot.

P.S.: Žádná pravidla světa nenahradí obyčejnou slušnost, předvídavost a kamarádský přístup. Někdy prostě stačí zpomalit, netrvat na svém právu a krizovka je fuč.

Datum: 13.08.14 14:14

Ve dne rychlost v obcích dodržuji a kvůli radarům jedu spíše pomaleji než 50 km/hod. Později večer jsou už obce liduprázdné a policajti už neměří a tak jedu rychleji.

Od: xixi*
Datum: 13.08.14 14:23

Vesměs limity dodržuju, nebo jedu spíš pomaleji, hlavně ve městě. Pokud mám v autě rodinu tak mě to ani nijak neláká jet rychleji. Když ale jedu sám, např. v noci na přehledném úseku se taky trochu porozjedu.

Od: hm®
Datum: 13.08.14 15:20

V anketě pro mě není chlívek.

Snažím se rychlost dodržovat, ale mám jiné meze: v obcích tachometrově 55-60, mimo do 110, dálnice jezdím tak 110-120 (pak už jen stoupá spotřeba bez znatelného zkrácení času, takže to nemá smysl).

Jinak jezdím hodně podle silnice a momentálních podmínek (takže při nečasu třeba jen 60 nebo 40 tam, kde jindy 110).

A proč? No protože nechci porušovat předpisy, ale zas nejsem za vola, abych ve vesnicích řadil na 3 a mimo obce kolikrát na krásných silnicích se "ploužil 90". Ještě když ke všemu tachometry úmyslně podměřují. V obcích těch 70 (jako někdo) nejezdím, protože chodci počítají s +/- 50 a nerad bych vytvářel překvapení pro všechny přítomné tím, že by "mě neodhadli".

Od: mil®
Datum: 13.08.14 16:11

Dodržuju. A proč ne. Snažím se chovat slušně a nekonfliktně k ostaním. Jezdím každý den, tak vidím jací jsou někteří nedočkaví exoti, o dávání blinkru nemluvě.

Datum: 14.08.14 19:11

Koukám, že mezi odpovědivšími rádci jsou vesměs slušní řidiči. Já jezdím hodně a často, auto mě svým způsobem živí a jelikož nemám na kontě neomezený počet bodů ani peněz, snažím se také jezdit tak, jak se má. V obci vesměs nepřekračuji padesátku, protože chodci a hlavně děti jsou nevyzpytatelný faktor, mimo obec a na dálnici to někdy trochu rozjedu, hlavně brzy ráno nebo pozdě v noci, ale vždy jen podle aktuální situace a stavu vozovky, snažím se předvídat a být ohleduplný k ostatním na silnici.

Tím víc mi drásá nervy a nechápu, když vídám rychlejedoucí blázny, kteří nejspíš nechápou, že fyzika platí i v rychlém a velkém autě. Mnohdy je pak po dešti potkávám čumákem zapíchlé v nedalekém příkopu...

Je to taková česká nemoc, jak si každý užívá aroganci a lhostejnost ve svém mikrosvětě svého auta.

Aktuální osmdesátky na opravovaných úsecích D1 je zdárným příkladem, jak jsou lidi natvrdlý - většina z nich jede minimálně kilo, pak šňůra červených světel a bouračka je na světě, nechápu to. Čas neušetří, stresují ostatní, ale že to neni normální je nenapadne.

Už jsem několikrát viděl, jak si někdo šeredně poškrábal bok auta o odrazky na provizorních betenových svodilech, jen aby protáhl své SUV vedle kamionu a musím říct, že jsem mu to docela i přál...

Na Slovensku bychom se v tomto ohledu opravdu mohli učit, sice je to tam teď tak trochu policejní stát, ale na silnicích vše funguje, jak má.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.