Digitalizace a nájemní smlouvy

Od: Datum: 13.08.14 11:10 odpovědí: 4 změna: 13.08.14 11:25

Dobrý den, v naší obci probíhá digitalizace. Jak je to s nájemními smlouvami pozemků? Musejí se udělat nové? a do kdy? pokud mi bylo řečeno že digitalizace bude hotová na podzim. Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: lubanje
Datum: 13.08.14 11:18

Ještě doplním otázku. Pokud zemědělcům nechci nadále pronajímat pozemky a chci je pronájmout jiné firmě mám jim dát výpověď? nebo jestli se budou dělat nové smlouvy skrz digitalizaci tak počkat?

Datum: 13.08.14 11:21
avatar

U nás se nové smlouvy dělaly, co je digitalizované, platí daň majitel, co není platí nájemce. U nás je to tak, že za digitalizované vám tu daň nájemce zaplatí po doložení, záleží co si do smlouvy dáte.

doplněno 13.08.14 11:23:

Záleží na jak dlouho smlouvu máte, vypovědět ji můžete k datu kdy končí bez problémů. U nás se smlouva dělá na min. 5 let aby se nájemci vyplatilo např. hnojení.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 13.08.14 11:24
avatar

Dobrý den, myslím, že digitalizace KN nemá žádný vliv na nájemní smlouvy. Je to zpřesnění té výměry pozemku a rozdíl nebude patrně velký. A pokud byl pozemek veden ve zjednodušené evidenci, tak nyní bude zřejmě zapsán do KN normálně. Výpověď můžete podat v souladu se smlouvou - většinou je ta výpovědní lhůta i několik let. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.08.14 11:25

Dobrý den. DIgitalizací myslíte s největší pravděpodobností digitalizaci katastru nemovitostí. Tato akce nemá na vlastnické právo ani nájemními vztahy žádný vliv. Jediným problémem by snad mohlo být, kdyby se zjistil nesoulad ve výměře pozemku a nájem z pozemku by byl vyčíslen za m2. I potom by to ale bylo spíš na dohodě obou stran. Tedy NE, kvůli digitalizaci si v souvislosti s nájemními smlouvami nemusíte dělat obavy.

doplněno 13.08.14 11:27:

S druhou půlkou odpovědi už se nemusím namáhat, jsou tu rychlejší

doplněno 13.08.14 11:36:

Ten daňový aspekt, co zmiňuje Liduš, je určitě důvodem k hlubokému zamyšlení nad smlouvou. Do toho, upřímně, momentálně nevidím (poněvadž mám tak akorát zahradu, kterou nepronajímám). V každém případě se ale neváže přímo na akt digitalizace.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.