Jak udělat z 2-3 fotek jednu?

Od: Datum: 31.07.14 13:16 odpovědí: 3 změna: 31.07.14 17:50

Ahoj, žádám o pomoc, rád bych udělal alespoň z 2 nebo 3 fotek jendnu. Konkrétně mi jde o to např: Na jedné fotce budu vyfocený já (ve stoje) a za mnou bude třeba zeď, na druhé bude to samé okorát třeba v sedě tureckém a na 3. třeba ležet opřený o loket a ve všech případech bude zamnou i ta samá zeď. A teď to hlavní, jak udělám z techto 3 fotek jednu? abych na ní byl ve všech polohách co jsem vypsal (ve stoje, v sedě, v lehu.) A byla zamnou ta zeď ovšem nějak napojená aby vypadala jako 1 celek, a já tam byl v těch pozicích. Přiložím fotku přesně toho co bych chtěl ale nevím jak nato ani žádné programi neznám respektive v nich neumím. Prosím vás o rady jak nato a v jakém prográmku, či nějaký návod např. na youtube.

Děkuji všem za snahu.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 31.07.14 13:40
avatar

Zdravím,
problém takovou fotku udělat samozřejmě není, ale těžko vás to někdo naučí tím, že vám tady napíše návod, protože je to poměrně složité.
Lze použít bitmapové programy jako Photoshop apod. - ale aby to trochu vypadalo, tak to není nic pro začátečníky.
Trochu jednodušejí by to šlo udělat jako obrázek - panorama v buď nějakém specializovaném programu.
Pak je ještě jedna cesta - postavit si stativ před zvolené pozadí, postupně se stavět, sednout si a lehnout si na přesně dané místo a udělat si tak 3 fotky. Tyto otevřít v programu IrfanView, ořezat v přesně daných místech a pak spojit do jedné pomocí funkce "vytvořit panoramatický obrázek".

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ria®
Datum: 31.07.14 13:44
avatar

Ono vždy záleži na pozadí, pokud je potřeba jednotlivé fotky vyřezávat, tak je to složitější, pokud máte pozadí podobné, jako na fotce, půjde to mnohem snáze.. Já bych použila placený photoshop, programů je ale samozřejmě spousta.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: petanek
Datum: 31.07.14 17:50

Děkuji, nějak to zkusím stím photoshopem. :)

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.