Referendum o nezávislosti Skotska

Od: odpovědí: 11 změna:

Pokud by jste byli obyvateli Skotska, hlasovali byste v referendu pro nezávislost?

11 odpovědí na otázku

 

 


0x
avatar ben

Zdržím se hlasování

Dobrý den, myslím, že je to pro nás stejně vzrušující, jako pro Skota bylo rozdělení Československa.

Tedy, těžko posoudit, když nejsem Skot. Zdravím!


Myslím, že tady je dost podstatných rozdílů. U nás v 90. letech žádné referendum neproběhlo. A taky byla jiná, dost uvolněná doba. Při dělení našeho státu se nečekaly žádně velké geopolitické důsledky, zde však nastat mohou.
literarky.parlamentnilist/...

 


0x

Hm, když mně je to tak nějak jaksi jedno. O Skotech nic nevím, nemohu tedy posoudit, jak bych hlasovala.

 


0x

Souhlasím se zde řečeným.

 


0x
avatar megacruiser

Ano

Já bych se hrozně nasmál, kdyby se Skotům podařilo osamostatnit. Co by potom říkali všichni ti křiklouni, kterým vadí, že se osamostatnil na základě vůle obyvatel Krym? Byl by to defakto stejný případ. Mimochodem rozdělení ČR asi nebylo úplně v pořádku - tady mělo dojít k referendu bez debaty taky.

Ano

Krym je samostatný stát?

Krym byl "osamostatněn" stejným způsobem jako Sudety v roce 38. Souhlasí li někdo s odtržením jakéhokoli území od Ukrajiny je to v podstatě stejné jako jásat nad výsledky Mnichovské "dohody " Jestli Ruská menšina touží po svém "Heim ins Reich" , tak ať si zabalí kufry a vyrazí nach osten. Uvidíme jestli se nad jejich právem na sebeurčení bude báťuška Putin tak rozplývat, pokud mu to nepřinese žádné územní zisky.
Omluvám se za mírné Of toppic ale já tady ten krym první nevytáh.
doplněno 12.09.14 13:00: A jaký výsledek bys předpokládal v referendu ve státě ve kterém německá menšina byla větší než slovenská. A představoval bys si to jen na sporném území, jen v čechách nebo bys nechal hlasovat o sudetech i podkarpatský rusíny? Pokud by referendum proběhlo jen na území kde připadlo 5 němců na 1 čecha tak nemá smysl. Referendum taky není všemocné a univerzální řešení. Pro mě je situace s rusy na ukrajině s národnostní menšinou a rozpínavou velmocí za kopcem naprostá analogie se sudety. A když neschvaluju jedno nemůžu souhlasit s druhým.

totak:

o sudetech proběhlo referendum? :-D

informace o tom, že referendum bylo zmanipulovaná a pod hlavněmi samopalů má stejnou váhu jako, že Amerika má mnoho důkazů jak a čím bylo sestřeleno Malajské letadlo.

 


0x
avatar iz

Přeji Skotům nezávislost.

Pár informací z historie Skotska

 


0x

ANO. Mimo jiné budou mít Skotové větší možnosti obrany před stále více islámským jihem britského ostrova. Ideální by také bylo, kdyby se jim podařilo vystoupit z EU, ale to už je jiný příběh. *kafe*

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]