IOS vs WP8 vs Android

Od: Datum: 29.07.14 00:07 odpovědí: 6 změna: 30.07.14 18:26
avatar
Dobry den, chci se zeptat jaky operacni system z uvedenych preferujete popr. Mobil vyuzivajici tento OS a hlavne me zajima proc. Dekuji Brepta58
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: sjs
Datum: 29.07.14 00:55

Myslím, že to je úplně jedno. Stačí si jen vybrat telefon, který vyhovuje cenou, velikostí, váhou, výdrží aku. Který OS tam bude není dle mého moc důležité.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 29.07.14 00:58
avatar

Dobrý den, mám mobil s OS Linux a důvod je stejný, jako proč ho používám i v PC pro internet.

Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.07.14 04:00
avatar

Jednoduché-iOS ,bezbečný, dokonale odladěný,dokonalé propojení apple device, neděravé app/appstore, kupa aplikací, mám 3 roky starý přístroj a opět dostanu sw update s novými funkcemi...ale je drahý, pouze na jednom druhu výrobku...

Android- neodladěný, seká se menu i na 4 jádrovém CPU, miliony aplikací a placených her zadarmo ale kdo ví zda tam není vir, sledovačka hesel atd... tudíž systém potažmo aplikace jsou děravé, je to multiplatformní jede v lednici i v hodinkách a uděláte na něm cokoli...

Každý má své pro a proti, typuji že BBos user asi chtít být nebudete...

Nakonec MAC os by se dal přirovnat k iOS neb jsou to cca bratranci..

A windows by se dal přirovnat k Androidu...

Zbytek jsou procenta...alespon co se uživatelských stanic týče...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.07.14 18:26

V podstatě souhlasím, ale to sekání Androidu je taková urban legend. Pochopitelně s výjimkou zařízení šitých horkou jehlou, které mají problém samy se sebou, natož s operačním systémem.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mcbain*
Datum: 29.07.14 22:57

Ano, je jedno, co si koupíte, protože téměř vždy budete z něčeho nadšen a z něčeho rozladěn. Propojení mobilu s libovolným systémem v počítači je bez větších problémů, pokud ale máte počítač Apple, kupte si mobil iPhone a budete nadšen. Pokud využíváte služeb Google (Gmail aj.), kupte si mobil s Androidem a budete zírat, jak to mají promakané. U Windows Phone se na zlepšení služeb pracuje.

Android je od Google, jádrem je Linux a je nejrozšířenější. Najdete ho v 70 % mobilů. Má obrovskou základnu přispěvovatelů software. Nevýhodou je, že je zdarma a licence říká, že jste povinen přijímat reklamní sdělení od Google. Zatím se ale Googlu nedaří prodávat cílenou reklamu, a tak je klid.

iOS je od Apple. Zastánci Applu řeknou, že je to jediný funkční operační systém pro mobily, ale i on má své chyby. Některé funkce jsou zastaralé (např. multitasking dostává iOS až nyní, ostatní systémy ho mají několik let). Nevýhodou systému je, že ho najdete jen u zařízení od Apple (iPhone), který je proklatě drahý.

Windows Phone nyní ve verzi 8 je od společnosti Microsoft. Pro levné mobily je zdarma stejně jako Android a stejně jako u Androidu máte přijímat reklamu. Leč Microsoft reklamu prodávat neumí a zatím tedy ani nehrozí, že byste byl zahlcen něčím jiným, než-li reklamou na Office 365. Nabízí nejméně aplikací, je nejméně rozšířený. Nejčastěji se vyskytuje v mobilech pod značkou Nokia (nyní vlastněno Microsoftem).

Firefox OS patří mezi řadu minoritních systémů pro mobilní telefony. Zatím bych jej pro malou podporu nedoporučoval.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.07.14 18:09
avatar

Ta pohádka o multitaskingu je stará, ohraná a nepravdivá...ale kdo nesleduje, neví...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.