Zboží z bazaru vs kradené

Od: Datum: 13.12.12 18:33 odpovědí: 4 změna: 14.12.12 10:24

Dobrý den když koupím zboží z bazaru, horské kol k vánocům, dá se nějak ošetřit aby nebylo kradené,A pokud už by bylo tak aby mně ho nikdo nevzal,jedná se mně spíše o právní hledisko a zbytečné problémy děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.12.12 22:19
avatar

Když zkontrolujete číslo rámu a to uvedete do kupní smlouvy společně s popisem kola, tak by s tím snad neměl být problém. Samozřejmě u koupě čehokoli použitého, natož z bazaru, je vždycky nějaká pravděpodobnost, že pochází z krádeže. Když už, tak bych volil radši na inzerát přímo od solidního majitele.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: artik*
Datum: 14.12.12 10:09

tomu se dá zabránit , když má prodávající záruční list . Záruční list s výrobním číslem dostane každé kolo ,tak nechápu jak někdo může koupit kolo bez toho ( tím nemyslím vás )

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.12.12 10:16
avatar

Naprosto jistě je to kolo kradené. Majitel drahého kola by své kolo do bazaru nedal. Prodá si ho sám, ještě přidá náhradní díly a nebude dávat bazarníkovi provizi. ;) Nikdy nic už v bazaru nekoupím. Máme zastavárnu s bazarem vedle domu, přes křižovatku. Koukám se na to jak naši opálení spoluobčané několikrát denně projdou popelnice a s úlovkem ihned běží do bazaru vedle. Klidně několikrát za den. *blee*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 14.12.12 10:24

Pokud vím, tak výrobní číslo kola se dá i registrovat na policii, ale nevím jaký je přesně postup. Takže bych koupil, do smlouvy dal výrobní číslo a ihned šel zaregistrovat. Kdyby bylo kradené, ihned se to dozvím a mám doklad, že mě ho prodal ten a ten - upozornil bych ho, že to tak udělám. Kdyby to náááááhodou věděl, aby tomu zabránil a nebral ode mě peníze.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.