Pevnost na soudný den- silo

Od: Datum: 28.07.14 12:26 odpovědí: 18 změna: 28.07.14 21:48

potřebuju poradit jak postavit podzemní silo. Byla by to pevnost na soudný den. V Americe hodně využívaj stará raketová sila, tak jsem se rozhodl taky pro. Jak by se to stavělo? potřeboval bych aspon 7 paner a myslel jsem kolem 30metrů průměru, a zeť tlustá 1metr. Hlavně mně zajímá jak nalévat beton do kruhové formy.

!Nechci slyšet, že je to zbytečnost, stim děte do pr***e!


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.07.14 12:31

Tak tam pozdravuj!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: james001
Datum: 28.07.14 12:33

taková blbá otázka, proč si na to nenajmete firmu i s projektantem? Pokud si spočítáte na kolik vyjde beton, kopání, elektroinstalace, ventilace, atd. tak bude firma jedna z levnějších položek...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: paw®
Datum: 28.07.14 12:39

Sou prazdniny, zejo.

Abych nemoralizoval, tak kdpovim na otazku. Jak postavit silo? vykopat diru, tu zasalovat, zaarmovat a vylit zelezobetonem. Nasledne odsalovat a zahrnout zeminou. Pote uz zbyvaji drobnosti, jako vnitrni vybaveni pro preziti x dni. A je HOTOVO.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: axus®
Datum: 28.07.14 12:48
avatar

7 pater a 30 metru v prumeru? To bude podzemni panelak pro celou vesnici?

Jako bunkr postacuje bytelnejsi celozapusteny sklep s vymenikem vzduchu, hajzlikem a zasobama potravin.

Kdyz "to" nebouchne primo do baraku nebo jnejblizsiho okoli, tak vic nepotrebujes. A pokud nezijes u nejake strategicky vyznamne lokality, tak je ta sance na primy zasah miziva.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 28.07.14 12:55

Problém vidím v tom, že soudný den bude úplně v jiné formě než si většina lidí dokáže představit a právě proto je opevněný sklep, betonový bunkr a podobné výmysly úplně k ničemu

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 28.07.14 12:57
avatar

Dobrý den, zbytečnost to určitě není a beton bych do kruhové formy naléval stejně, jako do formy jiného tvaru - pouze u koule by to bylo složitější. Řekl bych, že to bude finančně hodně náročné (včetně vybavení). Jenom si dovolím otázky - co budete v tom krytu dělat po soudném dni, resp. až z něho vylezete? Jaké další využití toho krytu plánujete po soudném dni? Soudný den je podle Vás akce jednorázová nebo se bude opakovat častěji? Zdravím!

doplněno 28.07.14 20:33:

V tomto filmu je ten kryt vybudován a dokonalý: http://www.csfd.cz/film/16539-dozen-co-se-da/

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 28.07.14 13:05

O soudný den se postará sama příroda a betonový kryt bude docela chabý úkryt, navíc by jste musel znát přesný čas kdy to nastane, protože to bude tak rychlé, že se tam nestačíte schovat. takže pro alespoň částečný klid, doporučuji postavit co nejdříve, nakoupit zásoby a nastěhovat se tam už teď

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.07.14 13:16
avatar

Doporučuju přestěhovat se do Albánie. Tam má každý domek na zahradě betonový bunkr (větší rodiny i 2) postavené za podpory vlády. Jsou sice výrazně menší, než budete budovat Vy, ale mají asi tak stejný (žádný) smysl.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: axus®
Datum: 28.07.14 13:30
avatar

Aniz bych byl podporovatel podobnych veci nebo soudil, ktere bunkry smysl maji a ktere ne, tak je nutno rict, ze bunkr se stavi pro situaci /co kdyby/. Ono jaksi stavet ho dodatecne, kdyz zjistime, ze by se precejenom vcera mohl hodil, jaksi postrada smysl.

A proto jich je spousta ke smichu - a jejich stavitele tez, pac nikdy nenaplnili ucel, kvuli kteremu byli postavene. Coz je ale spise dobre, nez naopak.

Kazdopadne ve chvili, kdy je uzemi bombardovano, tak je podle mne lepsi moznost mit svuj zadek kam schovat nez nemit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.07.14 17:18
avatar

Pro litý beton je jedno (teda téměř jedno) jaký je tvar šalunku,prostě on se rozleje stejně jako do kruhové formy jako do formy čtverce,jen se musí vybrovat,protože jinak by mohli vzniknout kaverny,zejmena u armatur ! Jak by se to stavělo,stejně jako cokoliv jivého-musela by se vykopat stavební jáma,někam odvézt vytěžený materiál,a poté postupně šalovat a armovat a betonovat až do úplného vítězství!

Jinak máte pravdu že je to zbytečnost, v soudném dnu Vám nepomůže,a vzhledem k tomu,že se ptáte zde,tak asi ani nemáte dostatek milionů (možná miliardu) v portmonce,abyste si toto mohl dovolit.

doplněno 28.07.14 18:36: To Requied dnes opět pro Vás *palec*.Jen se mi nechtělo počítat,i když původně jsem chtěl!
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.07.14 17:39

jen pro zajímavost...

30m vnitřní průměr, 7pater á3m, stěna 1m = 3847,947m3 betonu... při ceně cca 2500,-Kč/m3 = 9,7mil Kč

Ocelová výztuž bude stát cca stejně jako beton a práce stejně jako veškerý materiál.

Takže s vykopáním díry a technologií to bude někde kolem 50mil Kč...

doplněno 28.07.14 17:56:

nepočítal jsem s betonem na jednotlivé patra...

+ nějaká luxus výbava a jsme na 100mil...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.07.14 18:37

já bych ho udělal čtvercový ať tam můžete chodit z rohu do rohu z kulatého se bude točit hlava

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.07.14 18:53
avatar
Dům se silem vhodným na přestavbu se prodává, netřeba nic kopat. www.silohome.com
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.07.14 20:10

cena 3 mil USD... takže to jsem se s odhadem ceny celkem trefil :)

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 28.07.14 20:25
avatar
Já bych to nestavěl. Koupil bych nějakej starej bunkr.
Jistě by se něco našlo.
Doma by zatím, než se něco najde, mohli zavolat Chocholouška. Aby Arnošt s Arnoštem už čekali.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.07.14 20:48

Ahoj. Omlouvám se, já taky musím. Hoši, a nestačilo, by si nabrnknout tu bývalku jednoho našeho miliardáře, na jehož jméno si teď nevzpomenu? Ta už něco podobnýho, má rozestavěné. A ve velkým.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 28.07.14 20:51
avatar

Dobrý den, asi myslíte toto viz odkaz a paní Tykačovou. Zdravím!

http://byznys.lidovky.cz/mons…A131127_121213_firmy-trhy_mev

Ohodnoceno: 0x
 
Od: waffentrager
Datum: 28.07.14 21:48

Nezapomeň na nouzový východ. Ideální bunkr je ve skále, v horách. Ale na tohle musíš mít finance. Dělat díru do země po vzoru raketových sil je myslím hloupost, s ohledem na nebezpečí netěsnosti a případného zalití vodou.

Musíš taky zajistit to, aby nikdo z okolí nevěděl že něco takového stavíš. V případě reálného nebezpečí tě prostě zlikvidují a bunkr ukořistí. No a pokud tam zůstaneš a oni se postarají že tam zůstaneš, tak doporučuji si přečíst události z roku 1921 v Polsku, kdy se také otvíral jeden bunkr, kterému jeho obránci odpálili veškeré únikové východy a nechali v cele dva ruské zajatce. Myslím rok 1915? několik nervově zhroucených osob s následky do konce života při objevení živé mrtvoly.

Takže než se zavřeš v bunkru, zhodnoť, jestli není lepší si to v pálit rovnou do palice. Protože, pokud hypoteticky vezmeme v potaz, že budeš mít bunkr, přežiješ bleskovou válku, tak ti dojdou zásoby jídla a budeš muset vylést ven. Dejme tomu do cca 1 měsíce. Budeš tedy muset posbírat mrtvé a všechny spálit. Čím později to uděláš, tím více budou těla v rozkladu a tím více budou rozšířené choroby. Nehledě na to, že nebudeš mít žádný přístroj na identifikaci koncentrace nebezpečných plynů v ovzduší(smrt na některé bojové plyny a látky je fakt hnusná, a to teď neberu v potaz použití atomové bomby). A pokud už takovou kupu lidských těl podpálíš, přilákáš do místa někoho.

Jinak pokud bereš soudný den podle bible, tak ti bunkr nebude stačit.

A poslední věc. Pokud chceš stavět bunkr podobný těm, které byly použity jako raketová sila, tak se nedoplatíš. Není to o díře, bednění a lití betonu.

Ono takový bunkr musí podle předpokladu i s posádku přetrvat nějakou dobu. Takže generátory a další serepetičky. Jen technologie je velice finančně náročná.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.