1xZrušili by jste Facebook?

Od: Datum: 25.07.14 20:14 odpovědí: 36 změna: 28.07.14 23:51

Ahoj. Kdyby jste měli tu možnost, nebo dokonce moc, zrušili by jste ten zatracený fakézní Face Book? Přináší spíš užitek, nebo problémy?

doplněno 25.07.14 20:23:

Aby to bylo štěstí, co si na něm každý strojí!

doplněno 25.07.14 20:26:

Taky nemůže za to, že si ten návod, podmínky provozování nikdo, těch 76 hodin, nepřečetl.

doplněno 25.07.14 20:50:

Dobře. A ani mu změnit, nějak upravit tu jeho schopnost, neustále vyzívat k přátelení se s nějakým neznámým, nějakého známého mého známého se mnou?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.07.14 20:20
avatar

Za svůj názor jsem často "kamenován", FB je zlo a v budoucnu bude dělat víc a víc problémů. Nemám,nechci,nepotřebuju.Ale těm,kdo jsou na něm rádi dvacet hodin denně, a dávájí tam každou fotku kterou si vyfotí,svůj názor nenutím. Každý svého štěstí strůjcem.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.07.14 21:28
avatar

Souhlas..! *palec*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rexona*
Datum: 26.07.14 23:15

souhlas

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.07.14 20:22
avatar

Proč to rušit? Lidé jsou na facebooku dobrovolně, nikdo je do toho nenutí. Když tam někdo na sebe zveřejní i délku své menstrace a laboratorní rozbor moči, tak za to facebook nemůže.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.07.14 20:33
avatar

Ne. Mám tak možnost pokecat s lidmi, kteřé jsou 200km ode mě, mrknout na jejich fotky, naplánovat hromadné setkání nebo mimořádný trenál bez toho, abychom se museli všichni obvolávat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.07.14 20:53
avatar
Mně Facebook přináší užitek a nevybavuji si, že by mi někdy přinesl nějaký problém. Takhle mám aspoň přehled o svých přátelích, co dělají a jak se mají, které nemám možnost vidět. Tohle prostě v době před fb nebylo a je to strašně velké plus téhle sociální sítě. Je pravda, že tohle plus může někomu udělat paradoxně problém, ale to už je dáno spíše blbostí daného člověka, ne každý holt umí fb správně používat, ale svést to na danou stránku je vždy jednodušší.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.07.14 20:56
avatar

Já bych ho nerušila ani náhodou. Mně osobně přinesl spoustu zajímavých setkání, která by naživo, tváří v tvář, nikdy neproběhla. Také je užitečný v tom, že když člověk dělá nějaké povolání, u kterého potřebuje být viditelný, že se tam rychle všechno rozšíří a to mezi velký počet lidí.

Samozřejmě všechno je o inteligenci a uvažování osob, které facebook používají. Prostě blbci zůstanou blbci.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rigelka
Datum: 25.07.14 21:09

měla jsem kdysi FB, nějakou dobu. když se mi začalo časem hlásit spousta " přátel " - pubertálních přátel mých několika doučovacích žáčků, a přátel jejich přátel, samí dvanáctiletí řekla jsem si, že to zruším a zrušila. sice mi pár dní chodily " výhrůžné" zprávy, jestli si to jako nerozmyslím, takový vážný a nevratný krok a že zůstanu sama , bez kontaktů a opuštěná asi až do smrti, ale stejně jsem ho zrušila a nijak mi nechybí, s přáteli udržuju styky reálné .

" zrušili byste " je česky

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.07.14 21:21

Ahoj. Paní učitelko rigelko, omlouvám se za chybku. Mě se to tam před tím docela pozdávalo. No, teď už taky ne, když se na to tak koukám. Pokusím se na to pamatovat. Ahoj.

Datum: 25.07.14 21:26

Doplňuji. V REFLEXU je právě dnes, na tohle téma, článek, se zajímavými informacemi.

Od: olaf71*
Datum: 25.07.14 21:40

je to pěkná vocasovina. je pravda, že tam mám účet, ale lezu tam jen minimálně. je to přesně obraz dnešní společnosti. vyzvracet na sebe všechno a pak čumět jak vemeno ze psa

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.07.14 22:27

nevidím nejmenší důvod rušit facebook, kdo tam být nechce, ten tam být nemusí. já na něm účet mám a kdybych si musela vybrat, jestli FB nebo poraďte.cz, bez zaváhání volím FB. trávit čas tady není o nic lepší ani horší, než ho trávit na FB, ale na FB mám aspoň přátele. nikdo mě nenutí tam na sebe vyblejt první poslední, to je osobní volba každého.

pravda je, že návod a podmínky užívání jsem na FB nečetla, nicméně ty jsem nečetla ani tady a nějak si nevzpomínám, že bych je četla alespoň někde.

vyzývání k přátelení je opruz, ale upřímně - kdyby to bylo to jediné smetí, co mi chodí do mailu, nemusela bych v něm mít složku SPAM.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rigelka
Datum: 25.07.14 22:40

máte pravdu, kdo tam být nechce, nemusí. A co kdo o sobě napíše, je zase jeho věc. Jen jeden den, kdy se mi zase nahlásilo pár cizích dvanáctek jako přátelé, mi celý ten systém propojenosti najednou připadl ujetý.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 25.07.14 22:41
avatar

Přesně ! Proč rušit FB? Určitě nebude zrušen, protože je to velmi cenná studnice informací pro spousty a spousty elementů - nejen bezpečnostní orgány, rozvědky a pod, ale dnes už běžně na FB lustrují potencionální zaměstnance firmy. Je docela s podivem, že nějaká kamera na veřejném prostranství budí rozruch a plno keců o omezování soukromí, kterého se pak titíž jedinci velmi ochotně sami vzdávají na FB.

Krom toho - FB je podle názoru odborníků už za vrcholem, prostě to je módní vlna, která časem vyšumí, stejně jako je dnes ještě in, bude zanedlouho totálně out.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 25.07.14 22:42

Je mi ukradený, kdo tam nechce být není, tak co chcete rušit? Co jiného navrhujete zrušit?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.07.14 02:22

Ahoj. Dobrá odpověď. Co dalšího? Možná by se mělo zrušit mě. Zatím se vzrušuji, ale když si počkáme, ono to jednoho krásnýho dne příjde. Trošku jsem o tom psal jinde. Zase jdu na kutě. Ahoj.

Datum: 26.07.14 04:51
avatar

Já nevidím problém ve Facebooku (nepovažuji Facebook za zlo). Problém je chování (někdy i "vlezlost") některých lidí. Facebook bych nerušila. Přijde mi to, jako chtít zrušit silnice kvůli některým gaunerům, kteří řídí např. po požití alkoholu ...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.07.14 13:34

Ahoj. Ivzez, a nedělá tu vlezlost právě systém sám? Svým úmyslně vědomým nastavením?

Datum: 27.07.14 02:03
avatar

Řekla bych, že systém sám až tolik ne, člověk si může nastavit, co chce nechat posílat, ... Horší jsou aplikace, které používají "přátelé", kteří aplikacím povolí ke všemu přístup ...

FB (stejně jako každá jiná služba) může být dobrý pomocník, ale člověk si musí ohlídat různé aplikace a zabezpečit účet. Podle mne je záleží hlavně na uživatelích.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.07.14 08:17
avatar

"Přijde mi to, jako chtít zrušit silnice..."

ivez - Vy to tady myslíte s nadsázkou, ale není to tak dávno, kdy jeden z našich skvělých politiků vážně navrhoval vykácet všechny áleje u silnic, protože se v nich občas někdo strefí do stromu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pb®
Datum: 26.07.14 06:17
To je jako se vším, FB je dobrý pomocník, zlý pán. Jestli má někdo v přátelích každého, s kým se jednou pozdravil a píše o každém svém prdu...
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.07.14 07:11

Ahoj, já si píšu s kaktusáři z celého světa a už mi přišla semínka z Austrálie, Brazílie a Thajska. A nebýt facebooku, tak bych se s těmi lidmi obtíženě setkal. Ale zase to není nic až tak závratného a když druhá strana nechce komunikovat, tak jsi namydlený. A ještě něco : neznám krásnější pocit, když ti debil pošle přátelství a ty ho odmítneš.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.07.14 14:37
avatar

"Fuckebook" , tak jako ostatní, jemu podobné sociální sítě se mi zpočátku zdály být svojí základní myšlenkou, jako docela šikovná a užitečná věc. Viz. odkaz kaktusáře ukulele. Jeho argument uznávám, ale bohužel, ne všichni pochopili smysl sociální sítě jako on. Po krátkém čase se z toho díky puberťákům, adolescentům a zakomplexovaným troubům stal prostředek "duševní pornografie", takže jsem se od této zhovadilosti těžce znechucen, absolutně distancoval.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.07.14 02:06
avatar

Facebook má každý takový, jaký si ho nastaví a zařídí. Každý si může vybrat, koho do přátel přijme a koho ne. Puberťáky, adolescenty a zamindrákované trouby přece nikdo v přátelích mít nemusí ...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.07.14 12:38
avatar

*palec*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hm®
Datum: 27.07.14 13:14
avatar

Nerušil bych ho. Proč? Když s ním někdo chce utrácet čas, ...

Jen bych přikázal během registrace zobrazit krátký výrazný text, že cokoliv do něj kdo napíše nebo pošle, je automaticky považováno za informaci zveřejněnou celému světu, ať už u toho autor zaškrtne jakoukoliv "ochranu soukromí".

A FB samotnému bych zakázal kohokoliv jakkoliv obtěžovat. Sám na FB nejsem, ale dostal jsem jednou mailem odkaz na pár fotek z jakési akce. A pak v rozmezí několika týdnů mi přicházely spamy z FB, že ten dotyčný, co mi poslal odkaz, mě zve na FB. Nebyla to pravda, spamy generoval sám FB. Tak toto rozhodně ne!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.07.14 14:50
avatar
Jen bych přikázal během registrace zobrazit krátký výrazný text, že cokoliv do něj kdo napíše nebo pošle, je automaticky považováno za informaci zveřejněnou celému světu, ať už u toho autor zaškrtne jakoukoliv "ochranu soukromí". To je naprosto zbytečná věc Všichni to dobře vědí, probíralo se to už statisíckrát, jakmile je nějaká bulvární kauza (Kramný, ten 16. letý prdlouš jak se zabil na dálnici, fetka co přejela policajtku) okamžitě bulvaristi vytáhnou fotky FB. Jenže stejně tisíce dalších tam podobné obrázky a pod cpou dál Je to marný, je to marný, je to ...marný..
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.07.14 16:44
avatar

Krátký výstražný text si přečte tolik lidí, kolik jich při registracích čte obchodní podmínky a/nebo podmínky užívání služby. Podle mne hodně lidí tyto informace a podmínky nečte.

Ale napadá mne – co škola? Práce s počítačem se učí už snad od prvního stupně ZŠ, nevidím důvod, proč by školy nemohly s dětmi důkladně probrat bezpečnost, soukromí, zveřejňování v internetu, kyberšikanu, ...

Vím, že by informace měly děti získat v rodinách, ale nedělám si iluze o informovanosti všech rodičů.

------- První odkaz Vám poslal pravděpodobně ten, kdo fotky do FB vložil. FB nabízí možnost pozvat ke shlédnutí přátele z FB i známé z elektronických adres. Další e-maily už byly "službou FB dotyčnému odesilateli".

Pokud někdo FB dovolí vytáhnout si z jeho e-mailu kontakty, jsme opět u nastavení uživatelů ... (Kdyby byl "dotyčný" FB na Vás nedal kontakt, nemohl by Vám FB nic zasílat.)

Mně např. z FB nechodí nic, ale otravují mne e-maily ze služeb typu Badoo (ani nevím, jak se to správně píše) apod.

-------- Pokud by se zakázal FB, najdou si tito "sdíleči" další službu, která může být i horší než FB ...

------- Poznámka:

Nerada bych, aby mé reakce v tomto vlákně někdo bral jako obhajobu FB.

Ale ráda bych, abychom si uvědomili, že tím "zlem" není žádná služba.

Vždycky půjde o to, co službě sdělíme, jak ji budeme používat, jak ji nastavíme a co jí dovolíme.

To je odpovědnost nás – uživatelů (= problémy bychom neměli svádět na služby).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hm®
Datum: 28.07.14 19:22
avatar

Ano, samozřejmě první odkaz na fotky byl od člověka. Ale zbytek (spamování) už od FB, který si můj mail zřejmě z kontaktů vytáhl sám. A právě to bych mu zakázal bez ohledu na nastavení čehokoliv u kohokoliv. Ať si klidně prudí toho dotyčného, aby mě přilákal, ale nemá mě co spamovat jen na základě toho, že někdo někde něco nezakázal.

Problém FB a obecně všech služeb (googlemail atd.) je ten, že si nikdy nemůžeme být jisti, kam se naše data dostanou. Bez ohledu na jakékoliv nastavování a ubezpečování dotyčnou službou.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jmlc*
Datum: 27.07.14 16:40

FB nemám a mít nebudu - nerad bych jednoho dne zjistil, že se mé dítě vyfotilo někde s kamarády na Adama a miliarda lidí si u fotky honí ...

Sorry za tu vulgaritu, ale fakt nechápu lidi, kteří místo řešení problému s rodičem či partnerem řeší svůj problém přes FB s celou ČR... Trochu se to tady někdy podobá té síti díky dotazům "mám málo sexu, moc sexu, partner je úchylák, našel jsem porno, dívám se na porno a moje slečna ne,.." Považuji tento druh sdílení za jednak příčinu "singls" a druhak za jeden z důvodů vyšší kriminality nejen v oblasti sexu...

Chápu, že někdo potřebuje poradit s koupí auta, postavením domu, rozpoznáním písně či kytky.. ale ventilovat vztahy, poměry,...?

Další věc je ještě youtube a oblíbená videa... děti si natáčí po vzoru Minecraft svůj byt-dům, ukazují, kde mají jaké cennosti, kde mají zámek, jaké zabezpečení.. a pak se rodiče diví, že je vykradli...

Cokoliv osobního má zůstat osobním..

A že si dokážete na FB určit míru intimity a "síť přátel",kteří na toto mají přístup? Kolik lidí se už rozešlo a pak své zkušenosti nebo vědomosti o svých bývalých ventilovalo dál? Fotky, videa,... Navíc cokoliv na internetu je prostě na nějakém serveru, který někdo spravuje... ten prostě přístup má ke všemu.. sem tam se stane, že se SW pomátne a chrlí data všem bez ohledu na hesla a ochranu... Kolikrát se už nabourali hackeři do nejrůznějších databází...

Prostě neee! nejen FB, ale i multi chatům a sdílení na netu..

Když jsem jednou hledal telefon na pána, který koupil moje auto - našel jsem jenom jeho nahé fotky a inzerci, že dělá prostituta - najednou jsem zapomněl, že jsem v tom autě nechal před prodejem nějaké blbinky... než ho zase vidět, raději ať to vyhodí a já si koupím jiné.. :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.07.14 16:57
avatar

Myslím, že je rozumnější dětem vysvětlit, co/jak používat. Spousta dětí zákazy obchází, zákazem získá (nejen FB) příchuť "zakázaného ovoce", jež jak známo chutná nejvíc ...

------- Poslední odstavec je naopak jeden z důvodů, proč/k čemu/jak lze podobné sítě využít.

Pokud se mám setkat nebo jednat s někým, koho zatím neznám, proklepnu si jej napřed v internetu. Narazím-li na něco podobného jako Vy, mám čas schůzku/jednání zrušit ...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hm®
Datum: 28.07.14 19:33
avatar

Nechci nikomu brát iluzi jistoty, ale to, že u vás FB nebude, neznamená, že se Vaše dítě někde s někým nevyfotí na Adama a fotky nezačnou kolovat internetem. Nedáte je tam Vy (Vaše dítě), dají je tam jeho kamarádi i s popisem.

Jo a pro ty věci z auta bych si býval klidně došel. Každý se nějak živí. Ne, že bych ho chtěl za kamaráda, ale lepší tohle, než třeba zloděj.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: fb
Datum: 28.07.14 08:08
Fb a poradte.cz maji jednu spolecnou vec a to tu, ze pokud clovek chce neco vedet, jen napise a ceka. On se vzdycky nekdo najde kdo to vi a nebo to vyhleda a informaci preda. Tazatel tedy nemusi hnout ani brvou a ani nezapoji mozek k tomu, aby si svepomoci onu informaci nasel. Jeste se mi nestalo abych tady narazil na nejaky dotaz, ktery by nebyl dohledatelny na internetu. A bravickove dotazy typu... Smrdi mi z vaginy co mam delat?... No koment! Pokud ma clovek internet a vi jak ho pouzivat, tak se nemusi nikoho na nic ptat. Ma pristup ke vsem informacim... Jo a k otazce fb. Ucet mam ale pouzivam ho jen s IM+ misto icq, a samozrejme bych fb zrusil... No i kdyz kde jinde by jsme meli kazdodenni varku koupelnovek a fotek z hajzlu, 13 letych holek s vystrcenejma vycpanejma podprdama pomoci fusek a trapny fotky smazenych sejru s hranolkama a oblohou, ktere mely dotycne k jidlu... Jedine na fb...
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.07.14 08:24
avatar

Proč zakazovat? Asi před rokem jsem se sice zaregistroval (v profilu jsem uvedl skutečně jen ty nejnutnější informace), protože to byl jediný způsob, jak najít léta hledanou osobu, a po pár měsících neúspěchu jsem registraci zase zrušil. Já FB ke štěstí nepotřebuji a tak taky ho nemám.Jestli to ale někoho baví, proč ne? Je to každého věc.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mon*
Datum: 28.07.14 11:21

Já FB rušit nebudu, jsem tam ve skupinách o psech, kde se můžu na něco zeptat atak.. takže mi přináší užitek..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pornoherec
Datum: 28.07.14 23:51

na FB sem jenom kvůli skupinám (časopisy, web. stránky - zing a další, trolloviny,...), číst cizí kecy mě nezajímá a ani je tam nepíšu

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.