Jak přežít brigádu?

Od: Datum: 23.07.14 17:22 odpovědí: 32 změna: 24.07.14 08:59

Dobrý den, je mi patnáct a mám brigádu u jedné vesnice. Fyzicke vyčerpaný vůbec, ale psychicky úplně hotovej :D. Je to )od 7 do 13. Njehorší je, že se nic nedělá, prostě třeba jenom plejem atd. je to prostě hrozná nuda a z toho jsem hrozně unavenej. Co mám dělat aby těch 6 hodin uteklo rychleji a co mám udělat doma na probrání?:DD Děkuji :D Je to nuda, sice peníze zdarma, ale přemýšlím, že dokončím tenhle týden, pak ještě jeden a v*seru se na to...co myslíte?:D Dostávám tuším 50 na h, takže bych měl mít cca 3000.

doplněno 23.07.14 18:05:

úplně miluji, jak si lidi přikreslí informace, že to vzdávám...Já si vydelám tolik kolik mi stačí, já se neptal jestli to "vzdát", ale jak to přežít...jinými slovy se zabavit :))

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: lanko
Datum: 23.07.14 17:28

Co plejete?

Datum: 23.07.14 17:29

Že by plevel?:DD

Od: aneta25
Datum: 23.07.14 17:38

hmmm, ona je tu taky jiná otázka, co budeš dělat až budeš chodit do práce? vysereš se na to protože z ní budeš hrozně unavenej a 8h směna od 6ti do 14h , nedej bože noční, bude utíkat pomalu? Ona je taková brigáda i od toho aby jsi si zvykl pracovat...

Jinak, není od věci si pustit například rádio .)

Datum: 23.07.14 17:53

práce bude líp placená ;)

Datum: 23.07.14 17:58

Jestli budes delat praci jen pro penize, nebude to pro tebe dobre.

Od: aneta25
Datum: 23.07.14 18:06

Myslíš? .) Ne každý bere 200kč/h evidentně jsi hodně daleko od reality :D navíc, jak již bylo zmíněno pode mnou, dělat práci jen pro peníze není nic extra, defakto to budeš mít jako teď... nuda, nuda, nuda

Datum: 23.07.14 18:09

200 kč/h?:DDDD kdo se zmínoval o této stránce, to by překročilo i průměrnou českou mzdu. Já neříkal, že budu dělat pouze pro peníze, ale bude víc možností, třeba je spousta brigád v zahraničí...Číšník, recepčí, ale od 18 :) Ta práce by mě bavila víc ;))

Od: fiser22*
Datum: 23.07.14 18:11

No když jsme u toho, ona ta "průměrná" česká mzda je právě hodně vzdálená od reality, po škole budeš hodně rád za 13tis, z toho si odečti nájem, energie, daně, atd. a jsi na nějakých 3000 kč na měsíc

Od: moula*
Datum: 23.07.14 17:45

Přidej a makej na sobě !

Datum: 23.07.14 17:53

Já jsem namakanej :D proto jsem fyzicky v pohodě :D

Od: paw®
Datum: 23.07.14 17:54

Ale hlava pokulhava, ze? proto ta unava ;)

Jo, je to nuda tak to vzdáš...to je zajímavý postoj, hlavně jak se tomu furt směješ, mně to připadá spíš k pláči než k smíchu ;)

Datum: 23.07.14 18:01

Tak to není vzdání :D ja neřekl, že to vzdám...Mně 3k budou stačit :D

Datum: 23.07.14 18:09

Já zase miluju lidi co něco napíšou a pak se navážejí do ostatních že si přikreslují informace .) "Je to nuda, sice peníze zdarma, ale přemýšlím, že dokončím tenhle týden, pak ještě jeden a v*seru se na to..." - tohle jsou tvá slova... Jak to přežít? sluchátka do ucha, pokec s kolegama, rádio? Jinak, tenhle postoj se ti bude velice hodit v práci... "nějak to přežiju, ale je to nuda"...

tak když 6 hodin prakticky stojíte a nic neděláte :P

Od: cuca®
Datum: 23.07.14 18:17

Tak proc to neřeknete zaměstnavateli, hele prd děláme a dostavame zaplaceno, co kdybyste pritvrdil?

Smim se zeptat, co presne plejete? Ta norma musí byt hodně nizka. ..jinak skoncete, proc se trápit. Reknete nějakému kamaradovi či kamarádce, ktera brigádu hledala a treba nenašla. ..

Datum: 23.07.14 18:19

problém je v tom, že všichni jsou ted pryč, rodiče naplánovali dovolené tak, že když jsem teď přijel, tak 2 kámoši odjeli, dalším dvoum dobrým nebylo 15. Navíc jde o to, že na netu je spousta nabídek grigád v zahraničí...čisník apod. Je to vše od 18ti. Právě jsem se chtěl zeptat jestli bych od 15ti mohl už třeba sbírat ovoce někde, ale je mi trapné dávat další otázku, po této nepovedenné otázce..

Datum: 23.07.14 19:47

Před pár roky šlo v Irsku sbírat maliny i před 18. narozeninami. Ale počítej s tím, že sběr ovoce bude stejně otrvaný jako tahle brigáda, ale navíc se k otravě přidá bolest ...

Datum: 23.07.14 19:49

Ten poslech není špatný nápad, můžeš střídat hudbu s mluveným slovem, můžeš si nahrát anglická slovíčka, ...

Datum: 23.07.14 19:02

a co bys tak chtěl od nás slyšet za radu?

Datum: 23.07.14 18:33

Tak si to nějak zpříjemni. Jestli máš možnost, tak si vem sluchátka a poslouchej třeba hudbu.

Od: jake377*
Datum: 23.07.14 18:50

Vezmi si sluchátka a poslouchej písničky.

Datum: 23.07.14 19:05

on ale nechce radu víte, my se snažili, mně rekl, že mu stačí ty 3 tácy

Datum: 23.07.14 19:11

hrako008, nevím, jestli by ti to vyhovovalo, ale takový dobrý mluvený slovo ve sluchátkách dělá divy. Já sice nelítám nikde po polích, sedím 8 hodin denně za mašinou a tvrdě makám, ale dovedu se soustředit na práci i při poslechu. Dělám to takhle už spoustu let a je to fakt dobrý.Mám spoustu románů, kriminálek, špionážních příběhů, komedií, sci-fi, fantazy...prostě všechny možné žánry. Zabírá mi to v Mp3 asi 600Gb. Není problém se poohlédnout na netu a nějakou tu audioknihu si zdarma stáhnout... Dřív jsem poslouchal hudbu, ale tohle je lepší *tuc*

Datum: 23.07.14 19:23

Výýborně, konečně někdo NORMAL, kterej se do mě nezačal navážet, kdyzž jsem řekl, že mě nebaví plet ;), díky moc hele to mě nenapadlo...Asi protože všichni dneska jedou muziku, ale dobrej nápad tohle. Zkusím něo najít a možná se nestačím divit ;))

Od: lamko
Datum: 23.07.14 19:44

Ptal jsem se co plejete? Odpověď byla plevel. To je jasný, ale v čem ta plevel roste?

Tvá otáka mi připadá hodně z nudy, tedy blábol. Dnes už se na pole nenabírají brigádnící, na plevel jsou postřiky a proto mě to zajímalo v čem ta plevel se ručně odstraňuje. Přestaň se nudit a prudit, běž si zaběhat.

Datum: 23.07.14 20:13

Docela byste se divil ale i v dnešní době se na pole nabírají brigádníci, například minulý rok byl člen naší rodiny právě na takové brigádě

Datum: 23.07.14 20:19

To je ta "pomoc" z EU dotací pro mladé nezaměstnané

Datum: 23.07.14 20:49

Zwiki, *palec*

Od: jinx®
Datum: 24.07.14 06:36

A co je to za plevel?Ked sa pri tom stoji?Plevel rastie pri zemi ne?

Datum: 24.07.14 08:51

jinx. Může to být jakýkoliv plevel. Nevím, jak jste stár, ale kdysi byla pole s řepou (a nejen s tou) plná důchodkyň s motykami na dlouhé násadě. Ty šly po poli a tou motyčkou odkopávaly plevel. Ve stoje.

Datum: 24.07.14 08:59

No jo Sebod, právě, že kdysi i já si to pamatuji ale dnes se řepa seje jednokličková, nejednotí se a na všechen plevel je postřik nebo stroj. Stěžovat si, že mám zaplaceno za nic nedělání mi nepříjde normální, jistě je tam mládeže víc a pochybuji, že by si nenašli jak se zabavit.

Poslední otázky Poradny volná diskuze
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.