Nesveprávnost

Od: Datum: 21.07.14 12:25 odpovědí: 1 změna: 21.07.14 13:04

Dobrý den,

Měl bych dotaz, ohledně nesvéprávnosti.

Když je člověk nesvéprávný, a udělá nějaké dluhy, tak je možné, že na něj bude vyhlášená exekuce? A bude moci být nařízen výkon srážek z důchodu?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.07.14 13:04

Exekuce už pouze vykonává rozsudek. Je-li nařízena exukece, navrhněte zastavení řízení z důvodu vad předchozího řízení, nicméně zde doporučuji osobní návštěvu advokáta, věc není po právní stránce jednoduchá. Není-li ještě exekuce, ale probíhá-li soudní řízení ohledně dluhu, musí mít nesvéprávný opatrovníka, který má rovněž právo zvolit si advokáta při hájení zájmů nesvéprávného a to zdarma, pokud majetek nesvéprávného nepostačuje k úhradě nákladů soudního řízení (Musí se požádat soud o určení advokáta pro konkrétní řízení).. Nesvéprávný za své dluhy obecně neodpovídá, lale píšu "obecně", neboť rozhodující je rozsah nesvéprávnosti. Soudy v tzv. nalézacím řízení se obvykle přiklání na stranu nesvéprávných, ale v situacích, kdy věřitel, obvykle Dopravní podnik, neví, že jedná s nesvéprávným, ten přebírá poštu, tak potom je ta situace složitější a bohužel vyúsťuje až v nespravedlivou exekuci. Stále u nás není ochrana nesvéprávných na dobré úrovni.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.