Vyhazujete červivé houby?

Od: Datum: 10.08.14 16:58 odpovědí: 17 změna: 11.08.14 15:54

Zdravím všechny sběrače a jedlíky hub.Dnes jsem dostala hromadu hub,v některých bylo dost červů,ale byly krásné,je mi líto je vyhodit.Ty,kde jich bylo nejmíň už suším a v troubě už mám houbofleky.Nejsem v tom moc zkušená,tak se ptám,konzumujete houby i s červíky? Nebo je to hnus? Houby miluji a byly opravdu jinak zdravé,mladé...

Předem děkuji za odpovědi.M.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.08.14 17:04

Je to hnus konzumovat červivé houby , ani je nesuším - nejedla bych to pak - někdo říká ,že červi vylezou ...ale brrr

v lese je dost hub ,tak konzumujeme opravdu jen čerstvé a nečervivé

Datum: 10.08.14 17:09

červivé houby většinou bez milosti vyhazuji... když je tam jen pár dírek, to mi nevadí, ale jak z toho vykukují červíci, tak to je *blee*

Datum: 10.08.14 17:44

Ahoj. Těžká otázka. Já je ani nesbírám, a tak je ani nezahazuji. Ale na stejnou otázku jsem dostal od houbařů podobnou odpověď. Červíci vadí v jakémkoliv množství. I u sušení.

Datum: 10.08.14 17:55

Ahoj,tak to jsem teda za exota *nevi*

A jak červíci vadí? Pokud nemá strávník odpor..nebo jak to napsat...nemělo by to přece vadit,zvlášť když se tepelně zpracují.Já dokonce byla na gastronomické akci,kde se podávala hmyzí jídla.

Datum: 10.08.14 18:04

to je ale podle mne uplně něco jiného ... salám nebo maso byste jedla, kdyby z něj lezly červi?

Datum: 10.08.14 18:17

To bych pochopitelně nejedla,to už značí opravdu zkaženost,nemluvě o smradu,ale ti hříbci byli jinak krásně zdraví,zrovna utržení,malí,žádná nacucaná nahnilá houba...prostě v tu chvíli ještě žili...

Datum: 10.08.14 18:32

jasně že žili a žili i červíci, ale nemá cenu o tom diskutovat - mně se to prostě příčí a pokud to nevadí vám ,dělejte si to tak dál

Datum: 10.08.14 18:36

Tak jo,vezmu si ponaučení od zkušenějších... Díky všem za odpovědi a názory

Datum: 10.08.14 18:09

čím to vadí? v houbě jsou nejen červíci, ale i jejich hovínka - jako např. v červivých švestkách, třešních apod. - tam vám to taky nevadí? mně jo...

Od: karlos1
Datum: 10.08.14 18:11

Cokoliv červivého vyhazuji, možná to tak hodit prasatům nebo slepicím (otázkou je, jestli vůbec smí houby jíst?!) těm by červi určitě nevadili, ba naopak.

Datum: 10.08.14 21:52

Červivá místa vykrajuji; pokud je houba červivá celá, skrznaskrz, vyhodím ji. :)

Datum: 11.08.14 00:02

Pokud by Vám chutnala polévka, ve které plavou červi, tak směle do toho. Hosté by asi u Vás víckrát nejedli.

Od: buss®
Datum: 11.08.14 00:07

No a jiní červy, brouky jí, a to prý nás čeká.

Datum: 11.08.14 09:03
A co jak jsou houby ožrate od slimaku. Taky vyhazujete, nebo stačí okrat, omyt?
Datum: 11.08.14 11:02

Já je normálně okrájím (a umyju jako všechny houby).

Datum: 11.08.14 11:06

My ty s červama vyhazujeme. V té smaženici se to ještě nějak vypraží, ale sušené musí být bez červů.

Datum: 11.08.14 15:54

A ti červíci, co jsou vlastně zač? Čí to je vývojové stadium? Jakého hmyzáka? *sok* Asi velice velice rychlého, protože včera houba ještě ani nevylezla a dnes už má sežranou nožku.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.