Třísměnný provoz - nemůžu noční

Od: Datum: 05.07.14 20:54 odpovědí: 8 změna: 06.07.14 14:41

Zdravím, hledám práci, a chtěl bych se zeptat,když zaměstnavatel nabízí třísměnné směny, jestli je možné se domluvit, pouze na dvousměny (ranní, odpolední). Nemůžu noční z důvodu toho, že trpím epilepsií. Nebo nemá smysl tam ani posílat životopis? Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jvd
Datum: 05.07.14 20:59

Žaslat životopis někam stojí stejně času jako se ptát zde, co máte dělat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: olaf71*
Datum: 05.07.14 21:01

jak nabízí. buď požaduje a pokud je v podmínkách třísměnný provoz, tak bude noční požadovat. rozhodně bych se o práci ucházel. v pohovoru bych se zmínil. nezná Vás, neví co můžete nabídnout a můžete se domluvit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: petr02
Datum: 05.07.14 21:16

Mám pocit, že v některých fabrikách se domluvit lze, prostě byste točil jen dvě směny, taková tragédie to zase není. Záleží na tom, jestli má dotyčná fabrika nedostatek lidí nebo dostatek, v případě, že nedostatek, tak budou rádi i za ty dvě směny.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: anavi*
Datum: 05.07.14 21:23

Určitě bych životopis poslala. O onemocnění se nezmiňovala. Neznají Vás, neví jaké přednosti můžete nabídnout v provozu. Na osobní schůzce bych se teprve snažila domluvit na určité výjimce. Každopádně nemáte co ztratit.

Vím o 2 podobných situacích. Držím palce

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.07.14 23:07
avatar

Záleží, jak se cítíte, i ten dvousměnný provoz je náročnější. Při této chorobě je nutné dodržovat pravidelný režim. Záleží jestli máte nemoc pod kontrolou, pak by ten dvousměnný mohl vyjít. Stává se, že někdo potřebuje dělat pouze noční směny, takže by jste někomu pomohl. Za noční směnu je příplatek. Ale v rámci zdraví, není o co stát. Jedná se o práci u strojů? Víte je to 50 na 50. Zkuste to. Co se může stát. Buďto to vyjde, nebo nevyjde. Když to nezkusíte, tak nikdy nebudete vědět, jak by to skončilo. Každopádně třísměnný provoz, jak již asi víte, Vám nedoporučí jak Váš lékař, tak ani lékař provádějící vstupní prohlídku.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.07.14 23:42
avatar
Bez to zkusit, nekteri treba muzou kvuli detem jen nocni. Takze ptat se.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.07.14 06:44
avatar

Zkuste se domluvit, každý zaměstnavatel je jiný a je možné, že Vám vstříc vyjdou. Pokud ne, zkoušejte jinde. Ale podniků s třísměnným provozem je čím dál víc. Takže hledat.

Taky jsem se před časem ptala na práci, věděla jsem, že se jedná o tři směny. Ale říkala jsem si - co kdyby? Mám silnou formu cukrovky a lékař mi 3 směny nedoporučil. Personalista, pán okolo 50 let a zhruba 130 kilo, když se dozvěděl, že bych na 3 směny dělat nemohla, vyskočil že židle, až břichem odstrčil stůl a zařval na mě:

Tak když nemůžete dělat na 3 směny, CO SEM, ŽENSKÁ LEZETE?*bum*

Odpověděla jsem s úsměvem: Říkali mi lidé, že tady potkám největšího pitomce z města. Tak jsem na Vás byla zvědavá.

Při odchodu jsem se neubránila ohlédnutí. Stál tam jako dub a nevěřícně za mnou koukal. Kdoví, jestli se polepšil. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.07.14 14:41
avatar

*palec* možná tam tak stojí dodnes

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny volná diskuze
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.