Netopýr se usadil v altánku

Od: Datum: 10.08.14 07:26 odpovědí: 5 změna: 10.08.14 12:28

Je tam sám a ještě jsme nevypozorovali jestli večer odléta.Před několika léty jsme měli v otvoru do střechy přes 20 netopýru,každy večer přesně po 21h všichni odlétali vždy v levo a k ránu se vraceli, byli tam několik týdnu a než jsme vymysleli co sněma tak jednoho "krásného "dne se nevrátili a byl pokoj.Ale ted je nám divné že tam sedí jen jeden a navíc je nám nepřijemné tam s netopýrem trávit dny.Poradte prosím jak ho odlákat aby si našel jinou společnost a jestli není zvláštni že tam sedí sám.Díky za radu.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.08.14 07:32

Tak to ti vám závidím. Mi by se moc líbilo, mít netopýry v mém prostoru. ;) Jestli ti tak mooooc vadí, přivstaň si a nepusť ho nad ránem. Vyžeň ho včas, ať si stihne najít nocleh jinde.

Od: mija*
Datum: 10.08.14 07:56

Díky za radu, ale nepustit ho to nepůjde protože altán má pouze střechu a je otevřený. Až tak moc tam nevadí, ale mám divný pocit a misto relaxu pořád koukám na něho. A ještě nevím proč je sám...aby třeba nebyl nemocný,nebo nevyved si tam mladé netopýrky.

Datum: 10.08.14 10:43

Netopýr je vzácný a chráněný, kdyby mě někde bydleli, byl bych jedině rád. Proč je Vám něpříjemné trávit dny s netopýrem? Pokud vím, žádné nemoci neroznáší a není nijak nebezpečný. Je spíš užitečný, protože se živí létajícím hmyzem. Mě občas loví netopýři hmyz večer nad zahradou a je naprosto dokonalé je pozorovat - jak zvláštně pískají a obratně se vyhýbají překážkám :) Doporučuji nechat netopýra být, až bude chtít, odletí. Možná by nebylo na škodu mu dát někam třeba vodu na pití.

Od: mija*
Datum: 10.08.14 12:28

Tak jste mne přesvědčili,nebudu si ho všimat a nechám ho kde je, čistou vodu mám v kbelícich poblíž na zalévaní snad ji najde.Hezký den přejí.

Datum: 10.08.14 11:35

Netopýr je fajn zvířátko, rozhodně bych se ho nesnažil zbavit.

Pokud ho chcete ale dostat z altánu, tak mu někde poblíž postavte "budku" a on se tam přestěhuje.

Bude stále u Vás, ale nebude tak na očích.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.