Do důchodu dříve?

Od: Datum: 06.10.14 13:06 odpovědí: 9 změna: 06.10.14 23:14

Slyšel jsem že když bych měl na kontě dostatečnou částku peněz , tak mohu jít do důchodu kdykoliv. Prý stačí prokázat že na rok máte cca 100tisíc (asi) . Je to pravda?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.10.14 13:19
No melo by to tak být, jestli ne, tak šetřím zbytečně :-D počkám s vámi na odpověď ;)
Datum: 06.10.14 15:39

Do důchodu můžete odejít tehdy, když předepsanou dobu platíte důchodové pojištění. Nikoho nezajímá, kolik máte našetřeno nebo kolik dlužíte. To nikoho nezajímá. Důležité je doba placení důchodového pojištění a výše důchodu se pak odvíjí i od vašeho věku a doby, po kterou jste pracoval. http://portal.mpsv.cz/upcr/media/tz/2014/02/2014_02_28_jak_zadat_o_duchod.pdf

Datum: 06.10.14 15:57

Jo jo, já jsem na to pak také jen tak letmo koukala. Ale tak postačí mít našetřeno a pak se nechat zaměstnat a chodit tam jak na tenis:D ne ne, ono se do té doby něco najde, někdo něco vymyslí, jak to provést, přece když budu mít na to, nemuset do práce a platit jim zdravotní atd, tak to po mě nemůžou chtít:D no ale teď vážně- dříve to nějak ale šlo, jen že se muselo prokázat, kolik mám peněz, a o kolik let si tedy mohu dovolit jít dřív do důchodu,mohla jsem jít třeba ve 40, pokud naspořené peníze stačily, nebo ne?

Datum: 06.10.14 16:34

Takže jestli jsem to pochopil dobře,tak stačí jen platit každý měsíc důchodové pojištění a jinač nic. A z čeho budu žít do té doby už stát nezajímá. Ano?

Datum: 06.10.14 16:47

Ty jsi otázku důchodu postavil nějak podivně na hlavu. Musíš pracovat, platit daně, důchodové, zdravotní a sociální pojištění. Tohle všechno platíš státu. A to proto, když onemocníš nebo se ti stane úraz, v nemocnici, u lékaře ukážeš kartičku a zaplatíš pouze 30kč nějaký nesmyslný poplatek. Za ošetření se ti neúčtuje nic. Když máš věk, dostaneš důchod. Když jsi bez práce, dostaneš podporu. Daně jsou proto, aby stát fungoval. *zed* Co to tady vykládám?! Nemáte ve škole Občanskou výchovu. Tam vám to všechno přece vysvětlili? Ne?! Nemusíš pracovat. Bezdomovci taky nepracují. Nebydlí, nemají rodinu, k lékaři nechodí, nic po státu nechtějí. Můžeš si vybrat.

Datum: 06.10.14 16:55

Pochopil špatně.Musíš mít na každý měsíc našetřeno zhruba 7300kč a ty tě budou posílat každý měsíc na tvuj učet z tvého spoření.

Datum: 06.10.14 21:30

Tak jinak . Když bych měl na kontě miliardu. Co všechno musím každý měsíc zaplatit abych dostal potom důchod. PS: i když je to blbost To bych už na žádný důchod nečekal? Ale to neřešte...

Datum: 06.10.14 23:14

Kdykoliv ne a nejedná se o důchod, ale o předdůchod. Do toho můžete odejít max. 5 let před datem řádného starobního důchodu a mít naspoříno cca těch 0,5 mega.

Poslední otázky Poradny volná diskuze
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.