Veríte na Ježíša?

Od: Datum: 03.07.14 16:19 odpovědí: 14 změna: 05.07.14 09:20

Dobrý deň ľudia : ) .. ja mám dosť hriechov a chcel by som sa polepšiť .. ale neviem či mám naozaj veriť tomu že Ježiš Kristus bol na zemi a potom vstal z mrtvých .. pretože čo ak je to všetko len výmysel aby sa veriacim lepšie zomieralo a nebolo toľko nepokoja? čo ak žiadny Ježiš v skutočnosti nebol a celé je to len obyčajní výmysel? napíšťe mi aký názor máte na to vy : )


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: matin
Datum: 03.07.14 16:28

Stejně tak, jako v Ježíška můžete věřit v Létající špagetové monstrum. Je to vše jen pohádka.

""Je mi líto, že křesťané shledávají víru, že Létající špagetové monstrum stvořilo vesmír, jako "nesmyslnou", ale, opravte mě, jestli se mýlím, křesťané věří, že vesmírná židovská zombie, která byla svým vlastním otcem, může nechat člověka žít věčně, pokud budeme jíst symbolicky její maso a telepaticky jí řekneme, že ji přijímáme za svého pána, čímž nás ona oprostí od zla, které je v podstatě lidstva schované proto, že jakousi ženu, která vznikla z žebra, přemluvil mluvící had, aby snědla jablko z magického stromu."

Bobby Henderson

http://cs.wikipedia.org/wiki/L%C3%A9taj%C3%ADc%C3%AD_%C5%A1pagetov%C3%A9_monstrum

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.07.14 16:43

Myslím si, že každý by měl něčemu věřit (zdravě!), ať už v to, že se uzdraví, najde tu pravou/pravého, lepší práci, že se jednou bude mít líp apod. Je to prostě o psychice, dřív byly nemoce, hladomor apod. a lidé hledali útěchu a tak potřebovali v něco věřit, psychicky jim to pomáhalo. Pokud nevěříte v ježíška, tak jste pokrytec, když přijímáte dárky na štědrý den, jelikož ten v originále slaví pouze ti, kteří věří. :) Takže za sebe ... v něco věří, ale nevím, co "TO" nebo "KDO" je?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 03.07.14 16:56
avatar

Dobrý den, zda byl či nebyl Ježíš Kristus, nevím (a jistě nejsem sám). Náboženství není jenom jedno a tak to není podstatné. Důležitější je víra. Pokud někdo chce věřit, tak ať svobodně věří.

Někdo věří v Boha, jiný v sebe nebo rodinu a jiný třeba na přátelství. Myslím, že podstatné je, aby to bylo pro toho věřícího člověka přínosné a ne svazující - pokud mu to pomáhá přežít lépe, tak je to v pořádku. Stejně vysloveně nevěřící člověk není a minimálně v budoucnost musí věřit každý, aby měl nějakou motivaci ke své existenci. Nejhorší je fanatismus a vnucování své víry za každou cenu i ostatním.

Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fx
Datum: 03.07.14 17:26

Věřím tomu, že Ježíš jako člověk žil, ale to je tak vše. Buď byl narušený a všechno si o sobě vymyslel sám, nebo to byl člověk s úplně jiným systémem morálky, ale v principu dobrý a všechno to okolo si po jeho smrti domysleli apoštolové či další následovníci. Ono těch konspiračních teorií kolem Ježíše je hodně, narozdíl od jiných jsou tyhle konspirační teorie pravděpodobnější, než to, co se se píše v Bibli.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.07.14 18:02
avatar

Souhlasím s "fx". Kdysi dávno žil člověk, pravděpodobně psychicky ne tak úplně v pořádku. Možná schyzofrenik? Tak v toho pána opravdu nevěřím. Ale pohádka pěkná. :) Člověk se nestane lepším jen proto, že je věřící. Stejně tak ve mě nevzbuzuje důvěru to, že ať provedu cokoli, bude mi odpuštěno... To jací jsme, je dáno, ale o našich činech rozhodujeme sami-abychom se druhým (sami sobě) a ne bohu, mohli podívat do očí. Věřím ve vyšší moc i zázraky, ale jen do té doby, než někdo přijde s důkazem.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.07.14 17:34
avatar

Ne, nabozenstvi jde mimo mne. Hodne stesti s temi hrichy.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.07.14 17:54
avatar

V Ježíše věřím - jsem křesťanka. Jestli v Něho budete věřit vy, už záleží na vás samotném. :) My tady na zemi nemůžeme poznat absolutní pravdu (na to si musíme počkat), ale musíme se snažit ji hledat. To, že si přečtete něčí zkušenosti ve víře, vám ve skutečnosti moc nedá - většinu věcí si musíte pro sebe objevit sám; je v tom vlastně i určité duchovní dobrodružství. Každopádně, hodně štěstí v hledání. :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.07.14 17:56
avatar

Ježíš jako historická osoba nesporně existoval. Jestli byl nebo nebyl Božím synem, to je věc víry a víra nehledí na důkazy.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.07.14 18:35

Byla takhle Marie s Jozefem na dovolený a jejich dítě běhalo po vlnách a křičelo, já chci do moře, já chci do moře. Takže Ježíš byl, ale dovolená u moře nebyla pro něj žádný terno.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: matin
Datum: 03.07.14 18:57

Co by jste si dnes mysleli o těhotné ženě, která o sobě tvrdí, že je panna a byla by přesvědčená, že jí hlas pověděl, že čeká boží dítě?

Jinak Ježíš bylo běžné jméno, v některých zemích je stále.

Věřím jen v úžasnou "matku" přírodu, přírodní zákony a dobré, ale bohužel i špatné náhody, které žádný bůh neovládá.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.07.14 19:17

Ježíšů v oné době byly tisíce, bylo to rozšířené jméno.

Ale pohádka o Ježíškovi je asi o 600 let starší a je opsaná od zoroastristů.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.07.14 22:49
avatar

Věřím nebo nevěřím? V něco-někoho věří každý. Řekla bych, že Ježíš žil, dostmožná to byl nějaký osvícený myslitel, léčitel, filozof, psycholog...Že by vstal z mrtvých, ne, tak tomu opravdu nevěřím. Že byl ukřižován, ano, tomu věřím, zcela jistě se jeho názory, učení či umění tehdejším mocným nehodily. Myslím si, že nevíme nic, spoustu si toho vymyslel Vatikán aby udržel své ovečky. K tomu abych mluvila se svým "Bohem" nepotřebuji kostel a faráře.Co bude po smrti, nevím, minimálně po nás zbude nějaká energie a klidně ji můžeme říkat duše. Poslední dobou jsem se musela zamyslet, moje čtyřletá vnučka mi řekla" babičko ty jsi stará a nemocná, musíš jezdit na vozíku a bolí tě nohy ale neboj se, umřeš a chvilku budeš muset zůstat v hrobě ale pak se narodíš nějaké cizí mamince a až vyrosteš budeš zdravá a hezká babička a koupíš si kolo jak má děda". Říká se, že malé děti ví víc jak dospělí a že toto všechno s přibývajícím věkem zapomenou. Kdo ví?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.07.14 18:50

Myslím si, že Ježíš byl skutečná fyzická osoba, možná se zvláštními schopnostmi. To okolo (Nový zákon) postupem času vytvořila podle svých potřeb církev. Důkazem existence Ježíšovy osoby by mohl být sv. Petr, byl jedním z jeho apoštolů a o jeho existenci snad nikdo nepochybuje.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.07.14 09:20
avatar

Mě udivuje, jak dlouho a jaké množství lidí si tuto otázku klade. A nikdo, z těch miliard lidí, po dobu 2.000 let, nedokázal existenci Krista ani vyvrátit, ani potvrdit. Fakt divné! Je pravdou, že víra není o důkazech. Možná, že v tom to bude. Ve víře je potvrzení existence Krista a boha a neposkvrněného početí a vůbec. Jen ve víře, od slova věřit.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.