Má politik prosazovat vlastní zájmy?

Od: Datum: 03.07.14 15:44 odpovědí: 4 změna: 05.07.14 08:36
avatar

Dobrý den, v souvislosti s výměnou několika členů dozorčí rady v jistém podniku se hovoří o snaze ministra dosadit tam své lidi, aby mohl prosazovat své zájmy. Rozumím této obavě tak, že jsou tím myšleny jeho osobní zájmy a nikoliv ministerstva a státu. Hájit zájem státu ve firmě státní je pochopitelně správné a logické, ale jak je vůbec možné uvažovat tak, že ministr by měl mít nějaké vlastní osobní zájmy ve státní firmě? Má mít politik vlastní a osobní zájmy ve státním podniku?

Co s politikem, který má své zájmy raději, než zájem státu? A je tato nedůvěra na místě nebo ministr nemá žádné vlastní zájmy a je to dobrák, který za stát "dýchá"? Děkuji Vám za případné reakce a zdravím!


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: sis*
Datum: 03.07.14 15:45

Babiše moc nemusím, byť mi vadí čím dál méně, ale té výměně tleskám.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 03.07.14 16:06

Nevím jak lze prosazovat své zájmy výměnou trafikantů za alespoň malinko odborníky, ale přišlo to pozdě, doufejme že to bude malinko něco platné

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hm®
Datum: 03.07.14 16:22
avatar

Vlastní zájmy by politik samozřejmě prosazovat neměl. A poctivý člověk by se snažil udržet to pokušení. Ale bohužel, takových politiků máme velmi velmi málo a pokud se objeví, obvykle je někdo buď brzy vystrnadí, nebo je jejich snaha tak potlačena, že o nich ani nevíme.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 05.07.14 08:36
avatar

Dobrý den, ano, mám stejný názor. A jak píše kolega o těch trafikantech, tak s tím se dá také souhlasit - vždy je lepší odborník, pokud "kope" za zájem státu a ne za zájem toho, kdo ho tam jmenoval. Spíše je až komické, jak ti, kdo křičí, že nebude něco v pořádku, již dopředu uvažují tak, jak by se chovali asi oni - vzájemná nedůvěra i v koalici je značná a jeden si hlídá druhého, aby se nechoval jako on. Zdravím!

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.