Pomátník na Vysočině- Začínal na R.S. Tre

Od: Datum: 09.08.14 16:04 odpovědí: 3 změna: 09.08.14 19:46

ahoj

Před nedávnem jsme pojížděli Vysočinou a u cesty jsem viděla takový památník, nebo co to vlastně bylo. Bylo tam napsané R.S. Tre.. - víc jsem z auta nestihla přečíst. Vy padal že uprostřed byla taková červené koule, a z jedné strany tam byly takové tři drátky a na nich kuličky, které vypadaly, jak obíhající planetky.

Mohl by mi někdo prosím poslat odkaz na nějakou internetovou stránku, na níž bych se dočetla o památníku?

Děkuji za rady


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.08.14 17:16
avatar

Podle popisu to je Sputnik. Já jeden pamatuji v některé dědině na trase Ivančice,Rosice, Brno. Už nevím ve které. Ani jestli tam dneska ještě je.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 09.08.14 18:48
avatar

Dobrý den, ten Sputnik je pravděpodobný, ale ten měl ty "drátky" čtyři - jeden mohl z památníku zmizet časem. Ale, raději upřesněte polohu, protože Vysočina je velká. Takže, ta silnice byla od kud a kam? Nebo nějaké město v blízkosti? Kolega je se Sputnikem už na Moravě u Brna a to by zase nebyla Vysočina. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.08.14 19:46
avatar

R.S. je často užívaná zkratka rekreačního střediska. To další slovo byl asi název daného místa. Samozřejmě to může být i něco jiného, ale toto se mi zdá velmi pravděpodobné. Opravdu to byl památník?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.