Amulet nebo talisman?

Od: Datum: 02.07.14 23:11 odpovědí: 1 změna: 03.07.14 14:28
Zdravím,
Chci si pořídit amulet (nebo talisman?) a nevím: Kde? Mám jít do Antíku? Nebo si ho mám vyrobit? A z čeho? Kdybych použila kámen, musel by být mého znamení? (Jsem vodnář.)
A co Vy? Čemu preferujete? Nebo máte vlastní typ?
Děkuji za odpovědi. :))

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.07.14 14:28

Zdravím, amulet je předmět, který má svou magickou silou chránit svého nositele, od talismanu se liší tím, že má chránit nositele před zlými silami, zatímco talisman má přitahovat dobré vlivy. Prodávají je na netu, v antiku také seženete určitě nějaký hezký kousek, ale nejlepší je si ho vyrobit sama a nebo najít někde v přírodě. Kámen nemusí být stejný jako vaše znamení. Já jsem kdysi našla obsidián, moc se mi líbil, tak jsem si z něj udělala svůj talisman:) Někdo vyznává tvrzení, že talisman je uměle vyrobený a amulet je přírodního původu-medvědí dráp, čtyrlístek...Ale to už dnes neplatí a ouit se dá vše, důležité je ho pořádně "nabít":) Klasikou amuletů je třeba Korejská mince štěstí,magický pentakl šalamounova bohatství atd.

Poslední otázky Poradny volná diskuze
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.