Jak mam začít žít?

Od: Datum: 02.07.14 00:43 odpovědí: 6 změna: 02.07.14 19:52

Ahoj ano je mi 17 let . žiju u sestry rodiče nemám potřebovala bych poradit chtěla bych od 18 začít bydlet sama nebo se svím přítelem . Bojím se toho mám na kartě přes 200 tisíc na začátky ale stejně se bojím nevím co to obnáší . Mohly by jste my poradit nna co bych nemela zapomínat nebo tak jak bych mohla začít . Předem děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: cuca®
Datum: 02.07.14 02:32
avatar

Obnáší to mít příjmy, z kterých si budu moci dovolit nějaký podnajem+energie (el., plyn i voda) +jidlo+oblečení.

Pustit se do vlastniho bydlení treba i s těmi nasetrenymi penezi, ale bez prace by bylo blahove, taková suma by se za chvíli rozkutalela a co pak.Něco

padne na vybavení a zelezna zasoba je taky vhodná.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 02.07.14 02:38
avatar

Dobrý den, snad začněte tím, že si všímáte, jak žije a hospodaří Vaše (asi starší) sestra. Má zřejmě kde bydlet, má zřejmě pravidelný příjem a ví, že nemůže utratit všechny úspory. Jistě Vám sestra poradí, tak se ptejte na podrobnosti k bydlení, cenám, zaměstnání a tím si vše ujasníte. Váš přítel má snad také nějaké zkušenosti (a k těm by byl vhodný i jeho příjem), tak na to nebudete sama. Hlavně si nerozházejte ty úspory za hlouposti a věci zbytné. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.07.14 08:02
avatar

Pokud máte úspory, je to výborné. Ale snažte se nejméně na polovinu vůbec nesahat, a nechat ji jako rezervu pro případ nemoci či nezaměstnanosti.

Musíte mít především stálý příjem. Pak si spočítat, aby vám stačil na vše - nájem, energie, jídlo, oblečení, volnočasové aktivity... A aby ještě něco málo zbylo, a nemusela jste sahat do rezerv.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.07.14 08:29
avatar

Nějak mi není jasné, proč si neužíváte mládí, nezabýváte se dalšími možnostmi na příklad ve vzdělaní a hned si chcete uvázat na krk starosti a navíc uplně zbytečné. Najdete si práci, po ní honem domů, uvařit partnerovi, uklidit, no zkrátka život vdaných žen. V 18 letech jste zralá na chození na hezká rande, at máte nějaké vzpomínky v domově důchodců a ne obětovat mládí pro mužského. Na to věkově máte opravdu dost času. Jedním z problémů, proč se dnes muži nežení je, že jim to přijde zbytečné, dokonalý servis a odpustte i s postelí mají i bez závazků, tedy bez svatby. Takže až je to nebaví, jdou jinam. Ženy si tohle ale dělají samy. S mužem se zlatíčko žije až po svatbě a na tu máte dost času. Užívejte si tedy mládí, najděte si práci a pokud bude taková, že si vyděláte na nájem garsonky, proč by jste nemohla žít sama? Za 2-3 roky potkáte jiného a co pak? Nejlepší je, to mládí si užít. At Vás přítel pozve na dovolenou do ciziny aspon na 14 dní a ne opačně, že vy mu nabízíte všechno. Co nabízí on Vám? A má Vám vůbec co nabídnout? Jestli ne, tak od toho jděte pryč. Ještě aspon 5 let máte čas na výběr partnera a případné vdavky.

doplněno 02.07.14 08:30:

Píšu Vám to upřímně proto, že nejhorší je začít špatně. A moc dobře by jste nezačala, uvázat si na krk starosti a povinnosti.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.07.14 09:50
avatar

Skoro to vypadá, že chcete od sestry co nejdříve utéci. Můj názor je dokončit vzdělání a najít si zaměstnání, ve kterém budete spokojená. Poté si najít zřejmě nějaký podnájem, ve kterém budete společně s přítelem budovat a zařizovat hezké společné bydlení. Jak zde již padlo, předpoklad je, že přítel má jistou práci. Pokud nekouří a nepije, není abnormálně žárlivý a vzteklý, je Vám s ním dobře a naopak, tak proč ne. Na vaše peníze sahejte jenom v nejnutnějším případě a nechte si je jako rezervu pro případnou nemoc, výpadek zaměstnání apod. Není dobré, pokud by jste si za ně chtěli koupit auto, nebo dovolenou. Ohledně té dovolené právě zde byl nedávno dotaz, kdy si koupili dovolenou za rezervu, přítel přišel o práci a mladí nyní stojí před problémem, že nemají na nájem a majitel je chce vystěhovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.07.14 19:52
avatar

V 17 ani 18 letech nemáte kam spěchat, v 18 ještě nebudete mít ani ukončené vzdělání. Jak se chcete bez vzdělání uživit? Práci byste buď nesehnala vůbec, nebo byste sehnala nekvalifikovanou pravděpodobně i fyzicky namáhavou práci za minimální mzdu. Takový život si představujete?

Nebo si představujete, že Vás přítel bude až do ukončení vzdělání živit? Mně by se nelíbilo takhle "na někom viset".

200.000 Kč (mmch. co znamenají "peníze na kartě"?) dnes nejsou žádné velké peníze, ty si nechte jako rezervu.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.