Jméno do povídky pro šlechtičnu

Od: Datum: 01.07.14 08:14 odpovědí: 6 změna: 24.07.14 20:58

Dobrý den,

Začala jsem psát povídku na italskou renesanci a potřebuji dvě jména pro dívky.

rok 1505. Můžou být buď italské, nebo španělské, nebo prostě taková, která se používala. Na internetu jsem jich pár našla, ale moc se mi nelíbila.

Předem děkuji moc za odpověď.

Vanča.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 01.07.14 08:29

Dobrý den, ještě upřesněte, zda má jít jen o jména nebo i příjmení (patrně šlechtický rod) a zda jsou obě původu šlechtického a stejné národnosti. Zdravím!

doplněno 01.07.14 08:55:

Jedna bude Bianca a druhá bude Francesca - a basta .

doplněno 01.07.14 09:18:

Tak tady velký pozor. Bianca je jméno španělské a Francesca je jméno italské. A patrně to budou sestřičky z jednoho italského rodu, které si jdou po krku. Proč? Protože je jasné, že Bianca má španělského tatínka a tedy jiného, než má Franceska. No, a na tom bych to celé postavil - intriky, boj o moc a majetek, nenávist, úklady a vraždy i romantika. A nezapomeňte ponechat otevřený konec, aby mohlo být pokračování (až si ho čtenářská obec vyžádá).

Od: vanesska
Datum: 01.07.14 08:46

Jde jen o jména. Příjmení mám (tj. ... de Marelli)

děkuji

Datum: 01.07.14 09:01
Pro zajímavost, případně i věrohodnost malý přehled hierarchie
Italská heraldika
Hierarchie italské šlechty (od nejvyššího k nejnižšímu): principe (původně označení suverénního vládce), duca (vévoda), marchese (markýz), conte (hrabě), visconte (vikomt), barone (baron), signore (svobodný pán; signore = pán), nobile (odvozeno od nobilitas = urozenost), patrizio (prosté šlechtictví), cavaliere (jezdec; českým ekvivalentem rytíř?). Všechny tituly jsou dědičné.
Zdroj: http://www.d20.cz/clanky/kultura/4821.htmlp
přehled jmen třeba na http://www.jmenaprijmeni.cz/italska-zenska-jmena
Datum: 01.07.14 09:12

Maria, Claudia, Chiara, Caterina, Paola, Annetta

Od: host
Datum: 01.07.14 18:14
Od: lotus*
Datum: 24.07.14 20:58

Myslím, že v povídce stačí, že to bude znít věrohodně, ne? Líbí se mi Francesca, taky Federica nebo Valentina.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.