Vyzvednutí zásilky na poště

Od: Datum: 17.07.14 11:01 odpovědí: 11 změna: 17.07.14 17:37

Dobrý den před týdnem jsem ztratil všechny doklady.Potřeboval bych si vyzvednout na poště zásilku a na městském uřadě jsem dostal zelený papír(Potvrzení o občanském průkazu).Jde si zásilku na tento dokument vyzvednout.Pas ani řidičák nemám.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 17.07.14 11:05
avatar

Dobrý den, obávám se, že to nepůjde. Alespoň, já jsem před léty na tento papírek nikde nic nevyřídil a musel jsem si počkat na nový OP. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: wamp®
Datum: 17.07.14 11:06
avatar

Ben má pravdu,je to tak,bohužel.Na ten papír nedostanete nic,musíte si počkat na nový OP.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ajuna*
Datum: 17.07.14 11:05

Dobrý den,

já osobně mám zkušenost,že nejde.

Ani dopisy ani balíky a ani složenky.

Vím,ale také,že tenkrát jsem dostala peníze na děti a oni mi je nechtěli vyplatit dokud nebudu mít OP.Udělala jsem tam tenkrát humbuk a oni mi je nakonec dali-tak nevím jaké rozhodnutí může poště udělat nebo nemůže.

Ale přítel teď momentálně doklady také nemá a nikdo mu nic nevydá

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.07.14 12:18

kdysi jsem měla stejný problém. Na poště mi řekli, že stačí potvrzení o obč. průkazu + jakýkoli doklad s fotkou a jménem. Předložila jsem studentský průkaz ISIC a složenku jsem dostala.

Paní u přepážky říkala, že potřebují vidět na dokladu fotku dotyčného --- například na některých průkazkách MHD je foto apod...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.07.14 14:01
avatar

Já bych to ale na té poště určitě zkusila.

V některých případech lze vyžádat si znovudoručení, doma už po Vás občanku chtít nebudou. Popř. požádat na poště o uschování balíku, pokud se lhůta kryje s datem, kdy budete mít nové doklady.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: wamp®
Datum: 17.07.14 14:43
avatar

Naufrago,nechci se přít,ale občanský průkaz chtějí i doma.Měla jsem to stejné a balíček mi nedali !

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.07.14 15:12
avatar
Město se 100 000 obyvateli. Panelák s asi 30 rodinami. Pošťák dole zazvoní, já seběhnu, udělám 3 křížky a dostanu cenné psaní za 11 tisíc.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.07.14 15:15
avatar

Nebylo to něco do vlastních rukou? Jakákoliv zásilka, která není do vlastních rukou, by měla být doma vydána komukoliv, kdo se nachází v daném bytě. Po mně NIKDY nechtěli občanku - pouze jednou, když jsem přebírala dopis od soudu (či od nějakého úřadu, už nevím) pro člověka, který má u nás trvalé bydliště, plus k tomu chtěli, v jakém vztahu jsem k dotyčnému.

Wamp, po Vás chtějí tu občanku vždycky? Nebo pouze jednou ji chtěli?

Ale když se to tak vezme, na každé poště si pravidla vysvětlují jinak, tak bych se nedivila, kdyby někde chtěli občanku i doma. Přítel je často doma, když mi něco vezou, říká, že si vždycky s sebou bere občanku, ale nikdy nic nechtějí, i když je podle jména jasné, že on není ten, pro koho je balíček určen.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.07.14 15:42
avatar

souhlas s naufrago, u mě doma taky nikdy občanku nechtějí, pouze když je to do vlastních rukou... ostatní dají komukoli, kdo otevře *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.07.14 16:21

Potvrzení o občanském průkazu není doklad totožnosti. Nicméně o jakou zásilku se jedná?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.07.14 17:37
avatar

Takže: Doklad totožnosti, na který lze na poště vydat zásilku, je POUZE občanský průkaz nebo cestovní pas.

Jako řešení vidím nechat zásilku u pošty prodloužit (pozor, u některých zásilek to nejde - vylučuje to odesilatel) a počkat, až budete OP mít. Druhá možnost: Požádat o znovudoručení na adresu bydliště, kde opět PROTI OP předá doručovatelka dopis, ale komukoli, "kdo mu otevře" (pokud není do vlastních rukou). Například manželce, dětem atd.

Třetí možnost: Pokud jde o dopis např. od úřadu, soudu, exekutora, je možné, že je tam zvolena tzv. služba 37, což znamená, že po uplynutí úložní doby bude zásilka vhozena do poštovní schránky (označené!). Vhozením do schránky se považuje za doručenou, neověřují se žádné doklady ani OP (jmenuje se to úřední psaní).

Máte tři možnosti, jak tuto situaci vyřešit, tak Vám přeji, ať pochodíte

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.