Zkažení asociálové!

Od: Datum: 05.06.13 11:14 odpovědí: 71 změna: 05.07.13 10:24
avatar

Zdravím,

chtěl bych se s vámi podělit o něco, co se mi přihodilo v trolejbusu MHD. Seděl jsem vedle dvou mladých lidí. Kluci, jeden tak 20 let, druhý tak o rok dva starší. Strašní asociálové, běloši, asi teknaři, houmlessáci, squatteři. Jejich rozhovor mi hnul z žlučí, jak se říká. Ten mladší se svěřoval staršímu, že nemá prachy a nechce dělat. A ten starší mu radil, jak z toho ven. A víte co mu radil? Ať si veme půjčku. No ale on právě už měl dluhy všude možně a prý mu už žádnou půjčku nedají. Tak ten starší mu radil dál, že prý má zajít tam a tam, mít ten a ten papír, tvářit se tak a tak a říkat to a to a peníze mít bude. Nebo by taky prý mohli zkusit nějaký ten inzerát z lampy! Že by si půjčili a když by po něm chtěl pak někdo splátku, tak že to nějak udělají. Nejprvě že budou hrát mrtvého brouka a když by prý byl i tak rpoblém, tak ho zkusí zbít a zastrašit (pohrozit mu smrtí a napadením rodiny).

Ani jednoho ani na vteřinu nenapadlo, že by třeba mohl jít do práce. Dokonce by to byl stejně problém s nastávajícím počasím, protože by nechtěli sedět v práci v pátek, když to jsou "rychty" a na ty by chtěli už přijet "namrdaný" a to v práci prý nejde. Celý rozhovor se mi otevírala kudla v kapse a věřte mi, kdybych s nimi jel ještě jednu dvě zastávky, asi by to "chudáci" schytali a já taky. Už jsem se viděl, jak vstávám a s odhodláním spouštím: "Tak přesně kvůli takovýmhle šmejdům jsme tam, kde jsme" A pak bych je asi vykopal ven a nešetřil bych je.

Chápete to? Vidíte to podobně? Zajímá vás to? Nebo vám je to fuk, ať se starají. Co byste dělali vy na mém místě? Máte taky někdy pocit, že byste s tím vším chtěli něco už konečně udělat? Víte co to je rychta? A co na to Jan Tleskač?

Ne vážně. Taky by vás to celkem rozladilo? Připomínám, že jsem jel zrovna z práce k doktorovi (mám zánět mandlí) a než jsem ty dva začal poslouchat, myslel jsem hlavně na to, kdy si nadělám ty hodiny, které mi teď budou chybět, kdy dodělám práci, kterou jsem rozdělal a tak. A pak potkám takovýhle s prominutím sráče a to mi věřte, mám jich dost a společně s nepřizpůsobivými cikány, muslimy (všemi) a mafiánskými vjetnamci bych je najraději z téhle země hnal až na Ural!


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: cobrak*
Datum: 05.06.13 11:23

Všichni tohle slýcháme a vídáme každou chvíli...Je to smutné, ale je to tak...Řešení? Není, protože od státu dostávají peníze a kdyby jim je nedali, začli by krást a policice by na ně byla krátká, protože máme špatné zákony. Bohužel tahle sorta lidí vždycky byla a bude...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.06.13 11:45
avatar

Jsem pro to, aby, pokud rodiče neposílají své děti do škol, jednoduše přišli o dávky. Jasný jak facka. Ví to každý, jen vláda s tím nic nedělá. Proč? Protože očekává, že je tito lidé budou pak volit a oni tak budou mít dál otevřenou cestu k miliardovým kráděžím. Jediný, kdo s tím něco může udělat, jsme my! Jenže my jsme posraní čecháčkové, přizdisráči, ubulenci a já nevím co ještě. Tohle všechno všichni vědí a nikdo s tím nic nedělá. To bych z toho zvracel.

Přitom je to tak jednoduché. Jsme lidi, všichni kolem nás jsou lidi a bojíme se jich? Ne! Musíme vzít všichni rozum a klacek do hrsti a vyrazit společně. V jeden den, v jednu hodinu, na jedno místo (vláda ČR).

Já osobně mám pouze dvě vize, jak z krize. Buď totalita a nebo válka. A nebo klidně obojí. Ano to už tu bylo. A ano, to musí přijít znovu, aby se tady zase dalo dýchat. Zavřít hranice, obnovit zemědělství a průmysl, nahnat děti do škol, rodiče do práce a vystoupit z EU. A mít jednoduché pravidlo v této zemi ... Nelíbí se ti tady? Tak se seber a táhni. Líbí se ti tady a chceš tu žít? Tak do práce a do školy a pak na pivko na zahrádku poklábosit s lidmi, jak jsme to pěkně udělali sami a nečekali jsme, až to (ne)udělá vláda a nebo až bude pozdě (rozpad státu, rozkradení státu, občanské nepokoje, terorisums (cikáni, muslimové) a pod.).

Země Česká, domov můj. Domov. Tradice, národnost, občanství, hrdost, pýcha, klid a mír. Láska, ohleduplnost, radost a spokojený život.

Datum: 05.06.13 11:56
avatar

Michale, nedivím se vám, že vás tohle tak strašně vytočilo. Jenže, to že se budeme rozčilovat, není řešením. Akorát sami zkončíme s prasklým žaludečním vředem, vysokým tlakem, zničenou rodinou, bez přátel protože s námi nikdo nevydrží, každý se nám vyhne, protože každý má starostí po ďurky v nose a stejně řešení nikdo nezná. *plac*Je nejdůležitější, vytvořit si své, takové, řekla bych, mikroklima a tam si udržovat pohodu. ;) "Svět se mění a my s ním. . ." akorát já nějak nestíhám :(

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.06.13 12:35
avatar

To chápu, ale je to pokrytectví a alibismus. Strkáni hlavy do písku. Není to řešení. To, že si zakryju oči, neznamená, že nejsem vidět. Víte?

Od: kokyno*
Datum: 05.06.13 12:44

Válka, totalita, zavřít hranice? Ech, vážně?

Ano, také my vadí lidé z původního příspěvku, ale jak čtu tohle, tak to je tisíckrát horší.

To pak není divu, že lidé raději volí "socany", když se jim na druhé straně nabízí takovéhle extrémy. Za sebe osobně říkám, že budu radši podporovat nemakačenka, než bych měla zavřené hranice.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.06.13 13:23
avatar

[ Obsah příspěvku byl skryt moderátorem z důvodu porušení pravidel poradny. ]

Od: kokyno*
Datum: 05.06.13 13:30

Tak to radši potáhnu než tohle, díky.

A nechápu proč do toho najednou montujete stav zemědělství a průmyslu a přistěhovalectví, když původně šlo o sociální dávky na česká nemakačenka.

Dnešní doba sice není ideální, ale pořád je to tisíckrát lepší než za komárů, kteří mimochodem lidi tohle vyžírkovství naučili - lidé sice "chodili do práce", ale tam se jen kopali do zadku a chodili na cígo, případně si ještě kradli na stavbu RD, a teď se poměry změnili a každej druhej se strašně diví, že v práci se po něm chce aby pracoval, a že když si na nemocenský bude stavět chalupu, tak ho vylejou.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.06.13 13:48
avatar

Klidně běžte, šup šup ;)

doplněno 05.06.13 13:50:

Měli by tady zůstat jen ti, co to myslí s touhle zemí vážně a dobře. Zbytek by měl být za hranicemi a nebo v nucených pracích.

Od: k2
Datum: 05.06.13 13:55

Filosoficka otazka:

Kdo urci, kdo je ten (jsou ti), ktery to s touto zemi mysli vazne a dobre? Michaltopic(R)? Strana? Referendum?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.06.13 12:36
avatar

My sami si to musíme určit. Stačí chodit do práce a do školy.

Od: k2
Datum: 06.06.13 12:54

Kdo jsme my sami?

Jako ze nemakacenko a prizivnik se jednoho krasneho dne probudi ve sqwatu a rekne si nic nedelam, uzitecny nejsem, jen davky pobiram a odejde z teto krasne zeme? Ve stejny den se probudi nenasytny politik, prehodi vidlemi miliony co ma ve sklepe, aby mu nechytaly plisen od podlahy, rekne si nejsem hoden zivotu v zemi zdejsi nejkrasnejsi a odleti pryc, nebo se rovnou prihlasi na nucene prace?

Ale politik vlastne do prace chodi. Ale co nezamnestnani? Ti take nejsou hodni zit zde?

Takze vlastne nepracuji ci nestuduji=nucene prace ci nuceny odchod z republiky

No zajimava uvaha...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.06.13 18:28
avatar

Však vy víte, jak jsem to myslel.

Datum: 07.06.13 09:54
avatar

Nevím. Jak?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kokyno*
Datum: 06.06.13 18:08

Kdo je to "my sami"?

A co lidé, kteří třeba chodí do práce, berou papírově 10 000 kč, reálně 24 000 kč, a ještě se vztekají že jim banka nechce dát hypotéku?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kokyno*
Datum: 05.06.13 14:00

Jdu od října na čtyři roky. No, mohla bych tam zůstat. To je přesně to, co tahle země potřebuje - aby tady každý zadarmo vystudoval, odešel a už se nevrátil*smich*.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.06.13 14:10
avatar

"kokyno" jen jděte a snad se vám v tom světě rozsvítí a zjistíte, že nikde na vás nečekají a jste tam stále jen přivandrovalec.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kokyno*
Datum: 05.06.13 14:13

Bla blááá... tohle se týká holek, které jedou přes hranice, aby vytíraly podlahy.

Je mi samozřejmě jasné, že Čechistánci budou do zblbnutí mlít opak... protože znají zkušenosti jen od uklízeček a servírek.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.06.13 11:46
avatar

Tahle dopověď je trochu mimo, podle vzoru "já o voze, ty o koze"-

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.06.13 14:11

tohle mi taky vadí to likvidování všeho.. proč ten import doprdele neredukují nějak...nechají přesytit trh nějakyma levnyma činskyma sračkama a pak se není čemu divit že české podniky jdou do hajzlu... za chvílí z nás bude pomalu nesvéprávný stát a budem závislí na všech okolo, aby jsme nepochcípali hlady... suverenita jak blázen

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kokyno*
Datum: 05.06.13 14:15

Tak proč ty čínské sračky kupujete, hm?

Lidé si to dělají sami, jednou jsem třeba vypsala seznam kvalitních značek obuvi, jejichž boty vydrží X let, a dozvěděla jsem se, že lidé než by si koupili takhle drahé boty, tak radši koupí kšunt a budou každý rok chodit v nových neokoukaných botičkách. No budiž. Ale to se pak nesmí divit.

Potraviny? Někdo přijde domů v lednu, celý nasraný, a vzteká se že v Tescu neměli jahody, které si chtěl koupit? No co to je?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.06.13 14:32

jasně.. jedno souvisí z druhým, ale i tak si myslím že nějaká ochrana shora by být měla...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.06.13 14:33
avatar

Milé porevoluční děcko, vy o životě nevíte vůbec nic, rodiče jsou asi v balíku a tak vám dají na drahé botičky (mimochodem některé nevydrží ani to co ty z Číny) nemluvě o tom, že pro náš trh se téměř vše v Číně dělá i když je to pro tu či onu značku. Nevím kdo kupuje v lednu jahody jelikož jíst se nedají, svět se raduje, že nám sem vozí šunt co u nich už nikdo nekupuje. Co zde bylo dobrého prodali-rozdali naše vlády a zemědělství nám totálně rozbourala slavná EU. Vy asi musíte něco zvláštního umět když na vás venku čekají a nemůžou se dočkat,že? Jsem přející a tak ani vám nepřeju aby jste si narazila svůj vysoko posazený nos.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kokyno*
Datum: 05.06.13 14:43

Kozačky Gabor mám šest let. Stály dva tisíce (kupované v březnu). Už po čtyřech letech by si čínské kozačky "nevyplatily". To je jen o disciplíně, jestli si našetřím na kvalitní věc, která mi vydrží, nebo jestli budu co chvíli kupovat laciný krám, protože ho honem honem potřebuju. Rodiče v balíku nejsou, právě proto si nemůžeme dovolit kupovat si levné věci. I když jsem to jako děcko nechápala, a něco jsem se nabulela, že mi rodče kupují za sedm stovek trapné prestižky (tehdy byly jiné ceny) místo aby mi za dvě stovky koupili netrapné boty u Vietnamce. Akorát že ty prestižky jsem nosila, dokud mi nebyly malé, pak je nosila mladší sestra, a pak je podědil ještě někdo. A tak je to se vším. Ale to chce trochu plánovat, zaprvé. No a pak nechtít všechno fungl nové a podle poslední módy.

Ano, umím, to je asi logické. Ale ono to nemusí být ani tak "zvláštní", pro mnoho lidí (zejména řemeslníků) by bylo postačující naučit se jazyk, ale když to jsou samé dotazy typu "hledám jakoukoli práci v Německu bez němčiny", tak to je pak těžké.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ruze®
Datum: 05.06.13 17:02
avatar

Včera jsem byla v Lídlu a řeknu vám,dlouho mě už něco tak nenadzvedlo.Musela jsem si to vyfotit na mobil,protože by mi to ,,holky,, v práci nevěřily! Byli jsme kdysi v ovoci a zelenině soběstační,jabloně rostly všude možně a teď? Červená jablíčka za ,,pouhých,, 69,90,-to jsem ještě jak jsem ,,stará,,neviděla! ,,Hnus Velebnosti,,!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 05.06.13 17:10
avatar

"ruže", tady stojí kilo mrkve skoro 20 Kč. Dcera v Belgii si koupí 5 kg mrkve za 75 centů /asi těch 20 korun/, my dáme za 5 kilo téměř stovku. To není kapitalismem ani demokracií, to je o lidech, u kterých bylo něco zanedbáno ve výchově a v dalším.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.06.13 17:12

no někdo tady asi zkouší lidskou trpělivost.. bohužel ta česká je asi nekonečná...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.06.13 19:30
avatar

Nedávno jsem si v Bille koupil dvě (2) rajčata. Krásná, velká, tvrdá rajčata. Dám na váhu, stisknu tlačítko a prej 17,90 Kč. Tak jsem je zase vrátil... Smutné a k nas*ání *bum*

Datum: 06.06.13 11:24
avatar

Ať se sebere a táhne někam jinam. Přes ty zavřené hranice. .A vy jste napsal "zavřít hranice", a ne že nenapsal, tak jaké "samozřejmě jsem nemyslel doslova zavřít".

A vůbec, souhlasím s kokyno.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.06.13 11:32
avatar

Souhlaste si s kým chcete a pište si co chcete :) Já si za svým stojím a můžu vám říct, že když se o tom bavím někde venku se slušnými lidmi, tak mají dost podobný názor. Nedávno jsem dokonce mluvil s jedním pamětníkem a nebál jsem se říct, že cesty z tohoto husu jsou dvě: válka a nebo totalita. Není to komunista, je to bigbeťák, inklinuje k undergroundu, má rád mladé lidi i ty starší, žil tady za "komančů", víc, co všechno se tu dělo (je to i kronikářú a představte si, řekl mi na to jediné: Přesně tak! Jediní, kdo nad mým názorem kroutí hlavou, jsou většinou mladí lidé s dredama, ti, co jim cestu prošlapal tatínek, ti, co dělají na pozicích, kde berou nepřiměřené odměny za skoro nic a jim podobní., Zkrátka přesně ti lidé, kterých se toto vlastně netýká a nezajímá je to. Zastánci multikulti, antirasisti, zlatá mládež a egoisti. Tomu se ani nedivím, těm totiž je uplně jedno, jak to s republikou vypadá. Hlavně, že oni mají klídek a ostatní je nezajímají. MHD nejezdí, paneláky nesnáší, nikdy nebyli bez peněz a bez práce ...

Od: kokyno*
Datum: 06.06.13 18:02

Víte co, pokud šlo o ten kmenový příspěvek (odposlechnutý rozhovor a komentáře k němu), tak jsem s vámi souhlasila, pokazil jste to až tím "co s tím udělat".

Na jednu stranu jsem proti takovým nemakačenkům, na druhou stranu, pokud bude v sázce demokracie, otevřená země, členství v EU, svobodné podnikání atd., tak raději budu - ač nerada - podporovat nemakačenka, protože ty druhé hodnoty mi prostě přijdou důležitější. A samozřejmě budu doufat, že časem se objeví nějaká politická síla, která bude uvažovat demokraticky a svobodomyslně A ZÁROVEŇ bude proti lidem kteří zneužívají dávky a tak podobně.

Cesta "takhle to bude a komu se to nelíbí, ať táhne!" je cesta do pekel, protože takhle zůstanou jen nemakačenka typu "komunistický pracovník", která sice brzy vstávají a pak se osm hodin zdržují na pracovišti, ale dělají tam kulové, snaží se co nejvíc naflákat a pokud možno ještě nakrást. A osobně jsem toho názoru, že nechat je dřepět doma a sypat jim sociální dávky je levnější, než jim dělat umělé pracovní místo, a provozovat kvůli tomu nekonkurenceschopnou pseudofabriku.

Takže vlastně máte odpověď na dotaz PROČ S TÍM NIKDO NIC NEDĚLÁ? Protože se najde padesát lidí s myšlenkou "něco se s tím musí dělat!", ale mezi nimi deset různých detailně propracovaných názorů "jak by se to mělo zrealizovat", takže se lidé pohádají mezi sebou a nic se neudělá. Lépe držet se jednoduchých bodů, u kterých není problém aby se na nich shodlo více lidí - například "odebírat děti do DD, pokud nechodí do školy". Konec, tečka, žádné další teorie o rozsáhlé změně společnosti. Protože na tom odebírání dětí se může shodnout obrovské množství lidí, ale ve chvíli kdy se na to začnou nabalovat další a další věci, tak už se neshodnou a jde to do háje.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.06.13 18:30
avatar

Milá zlatá, to se ale načekáte a spíš se vůbec nedočkáte!

Od: kokyno*
Datum: 06.06.13 18:32

To je možné.

A do té doby budu raději volit politické síly, které podporují nemakačenka, protože to je pro mě prostě menší zlo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.06.13 10:11

Já když se bavím se slušnými lidmi, tak jsem takovou pitomost neslyšel. Pokud by ten váš nápad vešel do praxe, tak by ve stylu "táhni, když se ti to nelíbí" odešli jako první lidé, kteří tento stát drží v provozu. Takže proto je to pitomost a v současnosti to takto rozhodně fungovat nebude. Zůstává akorát ta válka. Navíc si nemyslím, že by ty zákony byly až tak špatné, ale chybí tu všeobecná vůle je uplatňovat a vymáhat. Souhlasím ale v tom, že co se týká finanční podpory od státu, měla by se velice výrazně omezit. Nějaký ten "přídavek" pobírá více než polovina lidí a to je skutečně katastrofa. Podporu by měli dostávat pouze opravdu potřební - nemocní, invalidé, sirotci apod. a těch je naprostá menšina.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.06.13 11:49
avatar

Chtěli ste -chtěli jsme kapitalismus tak tu je ze vším všudy, nevím čemu se divíte, republika rozkradená a ještě tleskáme jak jsou ti zloději šikovní. Práce nedostatek, spíš žádná a když je tak za peníze co se vám do ni ani nevyplatí chodit jelikož vyděláte akorát tak na školku samosebou soukromou neb do té státní se vaše děcko nedostane. Tam kde jsme, jsme díky všem těm co to takle vedou a my je volíme (je jedno zda jsou z leva nebo prava), dík celé EU co se sere do všeho, dík NATO a dík všem lobistům kteří náš stát ovládají. Porevoluční děti jsou tak společností vychovány, hloupý kdo nekrade, hloupější ten co krade a nechá se chytit. Nevím o kousku země kde by to bylo jinak, nemáte se kam stěhovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 05.06.13 16:29
avatar

Milá Liduš, toto nemá s kapitalismem nic společného. Dcera žije 21 let v Belgii, psala jsem to tady mnohokrát. Tam lidé drží spolu pohromadě, pomáhají si, mají k sobě úctu, zdraví se. Tady se za minulého režimu něco prošvihlo a já dávám v mnohém za pravdu "kokině". - pt

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kokyno*
Datum: 05.06.13 17:30

Myslím, že tady už bylo trochu "zaděláno"... toto je z dopisu Aloise Rašína, který v roce 1919 poslal Masarykovi:

"Obyvatelstvo stůně třemi těžkými chorobami. První z těchto choroba jest zlenivění a zlenošení obyvatelstva a to, že tento národ odvykl pracovati, a vojáci, kteří se vrací z vojny, odvykli práci úplně ... Druhou velkou chorobou je levicovost tohoto národa a dále, že se věří ve všemoc státu ... Každá činnost má být státem nejen řízena, ale i placena ... a tak se přichází s návrhy, že se výrobcům ze státní pokladny má připlatit, aby se to v prodeji mohlo dát laciněji ... každý raději očekává pomoc od státu, místo aby vlastní pílí svůj majetek rozmnožiti ráčil. Třetí chorobou jest, že lid si myslí, že svoboda předpokládá neposlušnost a že svoboda znamená zákaz poroučení."

Komunisti to už jen dorazili.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.06.13 12:04
avatar

Ano a já mám tohle přesně každý den v práci.Zaměstnaci mi nechodí a když chodí tak jako ožralci.Doslova.Vůbec si neváží práce a peněz.Myslím si, že tito lidé v budoucnu hodně pohoří.Stát nebude mím peníze na vyhazování za nezamestnané.Čekám kdy k tomu dojde a lidé si začnou vážit možnosti chodit do práce...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cobrak*
Datum: 05.06.13 12:27

Obávám se, že to se nikdy nestane :(

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.06.13 16:52
avatar

Vemu to z vlastni zkusenosti. Vazim si prace, ktera je financne dobre ohodnocena, kde neni sikana ze strany zamestnavatele, vladne dobra pracovni pohoda a proto taky dobra proacovni moralka a oddanost firme.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.06.13 16:15
avatar

Číňani prodávají šunt? A naši výrobci?!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kokyno*
Datum: 05.06.13 17:25

Nejsem si jistá, ale myslím že "může obsahovat" znamená "ve stejné továrně se zpracovávají také tyto věci". A ne že když je málo droždí, tak tam místo toho hodí kraba nebo štiku.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.06.13 18:05
avatar

Když pominu tuhle "exotiku" tak je tam spousta zlepšovadel, emulgátorů a regulátorů.
Opravdu netuším proč si výrobci myslí, že nám to bude chutnat víc než chleba z vody, mouky, soli a kmínu...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.06.13 10:18

Zrovna u tohoto chleba nevidím nic, co by tam mělo nějaký zásadní vliv na chuť. Navíc všechna ta "éčka" jsou v podstatě složky, které se v potravě běžně vyskytují.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zabu
Datum: 05.06.13 22:39

michaltopic: To že jsou, ať si jsou. Chtějí-li taklhle žít, ať si žijí. Je to jejich věc. A nikomu z nás do toho nic není.

A měl bych na Vás několik otázek, které vyplynuly z Vašeho dotazu. Ale nemusíte odpovídat. Spíš si je odpovězte pro sebe.

1. Opravdu si myslíte, že zrovna tihle, mají na svědomí ten srab a neštovice, ve kterém se nachází naše hospodářství?

2. Opravdu si myslíte, že je jejich vina, že jim někdo půjčí peníze?

3. Opravdu si myslíte, že je vina nepřizpůsobivých, že jsou jim vypláceny, někdy, příspěvky, které by dostávat nemuseli? Opravdu si to myslíte?

Já si to nemyslím, a jsem přesvědčen, že za to naopak mohou "okravatovaní", velmi dobře oblečení a živení politici. Od prezidenta, přes ministry a jejich úředníky, až po toho posledního poslance. Oni stanovují ůpravidla hry". Oni přijímají zákony. Je to jejich vina. A přes ně i naše, že jim to trpíme. Že se nestaráme o to, proč, kdo a jak pro jaké zákony hlasuje.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.06.13 08:31
avatar

zabu, nelze jinak než SOUHLASIT! *palec*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 06.06.13 09:40

Kdyby se peníze za jednu nesmyslnou a předraženou zakázku letounů KASA rozdělily, tak každý z nás včetně nemluvňat by mohl mít 5000Kč měsíčně po dobu jednoho roku k dobru a že takových deblích záležitostí je včetně církevních restitucí *haha*

doplněno 06.06.13 09:48:

Tak že rozhořčovat se nad asociály a nemakačenky , že dojí náš stát a diky nim jsme tam kde jsme je při nejmenším úsměvné :D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.06.13 11:48
avatar

Ad 1: Opravdu si to myslím. Tito lidé neznají pojem platit daně, platit za služby, platit fond oprav, platit lítačku na MHd, nic ... Takže ve výsledku nemají zájem, ekonomicky pomoci téhle zemi. Já bych se na to taky mohl vykašlat, zalézt do squattu, pořídit si psa a chodit po nádražích s prosbou "hej kámo nemáš nějakej drobák?".

Ad 2: Jejich VINA není to, že si můžou nechat půjčit. Co není zakázáno, je povoleno. Oni jen nemají zodpovědnost. Klidně si půjčí, i když ví, že nebudou mít na to, to splatit. A když to tak jde, tak proč by to nedělali.

Ad 3. To jsem snad někde uvedl, že je to jejich vina?! Je i jasné, že za to může stát, vláda. Rozdají dávky (klobásy, pivo, balónky) a za to očekávají, že dostanou ve volbách hlasy. A taky je dostanou. A pak mají mandát a můžou dál vesele krást. Oni na ty dávky pořád mít budou, vemou je plátcům DPH. Ale jsou to pro ně drobné. Ve skutečnosti je zajímají jen miliardové toky peněz, protože u těch se pár miliónů dá nenápadně ulejt.

Ale je to především o člověku. Mne by se ani nechtělo žít z dávek a půjček. Nejsem debil. Jenže společnost je prohnilá a tahle verbež pak volí nejsnažší cestu. To jim nelze zazlívat. Ale stát by měl především mít hlavní starost, aby tady tihle lidé "nevznikali". Rodina a škola je základ státu. Nikoliv asociálové, závislí na dávkách, chroničtí nemakačenkové, chroničtí ploditelé dětí.

Připadá mi to, jako dům při povodni. Kdo má prachy, koupí si ty vrchní místa nahoře, aby se neutopil a nenamočil. Někde níž ty židle, trámy, stoly, futra a okna drží většina (střední vrstva), protože cítí, že jim jinak střecha spadne na hlavu. A uplně dole jsou krysy, které by taky chtěli nahoru a proto se drásají přes tu střední vrstvu, zbesilým úprkem ztrhávají záclony, závěsy, ničí nábytek a tak. střední vrstva s prosíkem dává další peníze těm nahoře v naději, že s tím něco udělají. Ale jim je tam dobře a tak drobky házejí na zem, kde se na čas všechny krysy nabaží, nikoho neotravují a neterorizují. Jen na čas. Pak jim dojdou dávky a zase se drápu nahoru. A tak je to pořád dokola...

... dokud dům nespadne, nebo dokud bude po záplavách, nebo pokud nepříjde domovník s rákoskou. Rozhodně se nestane samo od sebe, že by toho ti nahoře, nebo ti dole nechali.

Asi mi nebudete rozumět, to se mi stává často. Chci toho říct strašně moc a nemám tolik času a prostoru. Tak to pak někdy pletu. Ale kdo má podobné uvažování, ví přesně, o čem mluvím. Ostatní mne jen chytají za slovo a pravdu slyšet nechtějí (nepotřebují).

doplněno 06.06.13 12:02:

http://beta.parlamentnilisty.…a-92-tisic-kazdy-mesic-208774

Od: cobrak*
Datum: 06.06.13 16:34

Mám takový návrh pro všechny. Přestaňte tady řešit věci, které všichni víme, jak a proč se dějí. Nic tu nevyřešíte, jen se všichni pahádáte. Všichni tu brečíte hezky, ale na špatném hrobě, jak se říká. Tu největší zodpovědnost máme my, my a jen zase my! To, co se tady děje, za to můžou ty, co zvolili tuhle vládu. Bohužel. Ale stejně vím, že teď všichni nadávají a přitom jim ten hlas dají příště znovu. Stejně jako dřív, všichni nadávali na komunisty, na to, že nemůžou za hranice, že nemůžou nosit dlouhé vlasy a tak dále a dneska ty komunisti docela nabírají na obrátkách. Ale ne proto, že by lidi chtěli, aby tu zase vládli, ale proto, aby dali najevo svůj absolutní nesouhlas s tím, co tu teď je. A to je právě ta nezodpovědnost. Proč ty lidi do pr*ele volili KSČM? Protože jsou nezodpovědní. Bohužel...Takže to tu přestaňte řešit a při příštích volbách si desetkrát rozmyslete, jestli budete volit ty tlustý zaprděný vepře, ať už socanský nebo ódéesácký, potažmo komundíry nebo se pokusíte nacpat do politiky mladé schopné lidi, kteří jako jediní dokážou tohle šílenství změnit!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.06.13 16:42
avatar

Minule se volili nové strany a jak to dopadlo...úplně stejně. *sok*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.06.13 16:53
avatar

A už je tady zase! *plac* Stále a pořád dokola! Koho volit?! Véčkaři vypadali úplně úžasně a jací hajzlíci se z nich vyklubali?! Jedna strana vedle druhé. Všichni naprosto, ale naprosto stejní! Zepředu zlískat a zezadu poblít!*blee*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.06.13 17:08
avatar

Ono je to celkem snadné, kdyby ste zvolili mě tak ač si o sobě myslím, že mám sociální cítění a v životě jsem nevzala ani korunu, budu-li chtít s vlky žíti...no a nebudu-li chtít tak mi v tom lepším případě dají zlatý padák a v tom horším na mě něco ušijí. To je stále komunista-odésák je to celkem jedno prostě se spolu o všem domluví a nám hodí do médií co se jim hodí a ne to co je pravda.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.06.13 18:31
avatar

Chce to vládu jedné strany.

Od: mirka1
Datum: 06.06.13 17:47

Milý příteli, nadáváš na všechny ale chtěla bych se tě zeptat, žil jsi někdy delší dobu v cizině? Víš jak se na nás na Čechy dívají? Řeknu ti, nemáme se s čím chlubit, a to myslím jen nás, Čechy, bez těch přivandrovanců a nepřízpusobivých. Máme špatnou pověst, špatnou povahu, která nás žene do slepé uličky, tam kde jsme. Zlodějna ta je nám vlastní, podvádět a někoho vzít na hůl, udělat křivou kličku, lítost, že nemám to co soused. Proč myslíš, že se tady držel tak dlouho komunismus a ted se drží kapitalismus hrubého zrna a lidi si nechají všechno líbit.? Nikoho nelituj, lidi si můžou za to sami, mají to v povaze. Ale s tím nic neuděláš, bude to zase pár desetiletí horší, než zase bude nějaká revoluce ale zvenku. Češi nejsou schopni se pozvihnout sami. Až to skončí, zas se najdou mezi námi vychcánkové, kteří to všechno zkazí. A tak to jde pořád dokola. Žij, nelam si s tím hlavu, a koukej abys ty sám žil s čistým štítem, a řekl si, jsem dobrý člověk, dnes jsem nikomu neublížil a do je dost, protože život je hrozně krátký a víc nezmůžeš.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.06.13 18:33
avatar

Já mám čistý stůl. Snažím se dělat dobré skutky a na lidi se usmívat. Blbce obcházím a ignoruji, s nepřáteli se vůbec nebavím.

Datum: 07.06.13 07:07
avatar

Michale, už jste vychladl. Vraťte se, prosím, k mé odpovědi z 5.6. v 11.56 a srovnejte si odpověď pod ní z tou poslední, ze včerka. :D A tak to je! ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: koukolik
Datum: 07.06.13 09:25

... to si teda moc nepopovídáš

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.06.13 09:32
avatar

Ale popovídá si, viz toto vlákno. Jen je otázka, jestli "povídat si" je ten nejlepší popis zdejší diskuse.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 07.06.13 09:07
avatar

Paní v masně, po dlouhém výběru mě dala krásnou kotletku a já platil tisícovkou. Přiznávám, že jsem roztržitý, a proto, když mi vracela nejdříve do pětistovky, já to přijal, peněženku zavřel, poděkoval jsem a šel. Asi po hodině mi "nějak" došlo, že jsem měl tisícovku. Tak jsem se do masny vrátil a zdvořile se na vrácení zeptal. Musel jsem si vyslechnout, že teď už reklamace není možná. K mému překvapení její kolegyně, která nás udiveně, mezi obsluhováním, pozorovala, jí najednou řekla: "tož ty seš asi blbá, tak mu to vrať." Peníze mi vrátila, pak rozčileně odešla někam dozadu. Asi rozdýchat, že o tu pětistovku přišla. Já byl rád, peněz není nazbyt. Ale kde je soucit? Férové jednání? Už mizí? Peníze To vytlačují? Jedna kamarádka mi nedávno řekla: "Pavle, ty seš vlastně ňouma, neustojíš tuhle krutou dobu." Mám sklopenou hlavu a přemýšlím jak se stát asociálem, sociopatem nebo prostě jen bezohledným k bližním i nebližním.

A teď mi řekněte, potkáváme sociopaty nebo asociály?

http://cernypav.blog.idnes.cz…i-sociopati-a-asocialove.html

Ohodnoceno: 0x
 
Od: koukolik
Datum: 07.06.13 09:23

Nepřipojila jste komentář, takže nevíme, co jste tou příhodou chtěla přesně naznačit. Jestli je pravdivá, tak je z ní zřejmé, že férové jednání a poctivost ještě nevymizely. Ta prodavačka měla v zájmu spravedlnosti kuráž se ozvat a jít dokonce proti své kolegyni, která jí to určitě dá ještě sežrat.

Tak jako to bylo dřív, jak je to teď a určitě ještě bude: jsou mezi námi svině a jsou ti poctiví. A stává se, že i svině udělá dobrý skutek a poctivý klopýtne.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.06.13 10:30
avatar

koukolíku, vy matete přímo tělem. Člověk předpokládá toto http://cs.wikipedia.org/wiki/Franti%C5%A1ek_Koukol%C3%ADk :) Bohužel, není tomu tak, vaše odpovědi jsou hodně dlužny vyšemu jménu. Nic ve zlém, pšechno píšu se vší úctou k vám. Jen konstatuji. :(

Ohodnoceno: 0x
 
Od: koukolik
Datum: 07.06.13 11:29

Nikoho nematu - Franta se nejmenuju :)

Čtu si to po sobě a vůbec netuším, co je tam špatně *nevi*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.06.13 11:39
avatar

Tak ono nevyrovnat se F. Koukolíkovi nemusí znamenat, že je něco špatně. No nic.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jirbar*
Datum: 07.06.13 11:46

Franto, neFranto taky jsi roztržitý. "NepřipojilA jste". Asi Tě mate Avatar. Já si toho Nicku vesměs nevšímám, ale podle těch vět má nejspíš pytlík. (pokud nechyt granát v první světové)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: koukolik
Datum: 07.06.13 11:57

*haha* Autor blogu, na který pt dala ODKAZ a ještě ho OPSALA, pytlík na 99% má.Nicméně moje poznámka směřovala právě na pt, která pytlík na 99% nemá. *smich**palec*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.06.13 11:58
avatar

Nerozumím.

Citát je v mužském rodě, Koukolíkova odpověď je adrecována"citateli", zde "Citatelce". Zde pes zakopaný není.

doplněno 07.06.13 23:28:

lépe "citovateli"

Ohodnoceno: 0x
 
Od: joensu*
Datum: 04.07.13 14:58
A to se vsadím,že určo jeli načerno,zatím co ty pracující by sis to nedovolil.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.07.13 16:07
avatar

Pro "michaltopic"

Taky jen můj pocit - a omlouvám se, že bez hlubší znalosti problému - ale ty kluky bych zase tak neodsuzovala - dnes je naprosto normální, že lidé nemají práci a mladí hledají uplatnění všelijak.

Za našich mladých let (s prominutím "za komunistů") - zase bylo normální, že "nemakačenka" zavírali do vězení. S jedním takovým klukem jsem pak pracovala - a dobrej kluk! Byl strašně společenskej , sympatickej a pracovitej - nakonec se vypracoval na mistra.

Kde je tedy chyba?

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: hm®
Datum: 04.07.13 16:51
avatar

Snad se moc neodchýlím od tématu ...

Už jsem to tu psal (a není to z mé hlavy): lidé se často hluboce zabývají problémy v nesprávnou dobu, případně takovými, na které nemají žádný vliv; obojí jim škodí.

S popsanými hajzlíky sotva něco uděláte, prostě nemáte (jako obyčejný člověk) tu moc nějak to změnit. Mohli by s tím hnout politici; ale zas: je zbytečné se jimi nechat vytáčet teď, teď to totiž nemá cenu, stačí si pamatovat a zkušenosti zúročit při volbách. Podnikavější mohou ovšem založit třeba nějaké hnutí a začít prosazovat změny hned, to by smysl mělo a nemuselo by se čekat do voleb. Ale zpět k hajzlíkům: Nerozčilujte se, akorát si škodíte. Dejte jen pozor, ať Vás příště třeba neokradou, a kdyby náhodou někdy někdo podobný škemral o půjčku, vyžeňte ho. Máte-li děti, snažte se, aby z nich podobný odpad nevyrostl. Víc asi teď udělat nemůžete.

A ještě poznámka k volbám: Taky jsem přesvědčen, že je potřeba přestat stále jen měnit "střídačku a aktuálně hrající". A doufám, že by to smysl mělo. Ale třeba Věci veřejné byly, podle mne, založeny jen jako lákadlo na lidi při volbách. Jsou tu různé strany a sdružení, léta se voleb účastní, mají už nějakou historii, o něco usilují. Netvrdím, že v nich jsou ti nejčistší, ale když to vydrželi tak dlouho a vlastně bez volebního úspěchu, tak jim asi o něco opravdu jde (jinak by už dávno vlezli do vítězných stran). Ale VV? Nevím, že by existovali už nějak dřív, že by za nimi byla nějaká snaha nebo činnost. Byla to skupina podezřelá už před volbami (profláknutými povinně utajovanými podmínkami kandidatury apod.).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 04.07.13 17:50
avatar

Napíši, co se nám přihodilo: My byli v pátek s mrňaty na výletě a stavili jsme se na hranolky v jednom Bistru. Byly tam tři děti, děvčata, romské. Včechny předbíhaly a ještě obsluhujícím vynadaly, že jim dali málo na porci. Všemi ústupky, se jim zvedá sebevědomí, a odvaha k aroganci. Cítila jsem se nepříjemně. - No a za týden ve středu: To jsem byla v šoku. Byli jsme nakupovat a stavili jsme se na občerstvení, jako minulý týden, do toho samého Bistra. Sedli jsme si venku na zahrádku, co patří k Bistru a dali jsme se do jídla. Za chvíli se objevily dvě romské holky s klukem, větší než posledně a začali na nás pořvávat: "Uduste se tím žrádlem". Opravdu jsme s manželem nevěděli, co bude dál, protože nikde nikdo. Naštěstí to skončilo jen slovními narážkami, jak jsme staří. Manželovi jde na 67, mně za chvíli půjde na 62, jsme již v důchodovém věku a úcta a slušnost nikde. Celý život jsme pracovali a když si nyní z důchodu koupíme jídlo, ještě na nás pokřikují nevycválané děcka. Fuj, je mi z toho zle. - pt

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.07.13 21:25
avatar

V bytě pode mnou cygani se šesti dětmi, 4 z nich jsou mentálně postižené.*plac*Předvčerem si pan cygan z okna s někým pod oknem povídal a říkal: Kdo se postará o moji ženu a moje děcka, když já budu v práci. Ja nemožu do roboty, bo se nikdo nepostará. *sok* No, nemá on pravdu?! Pravdoucí!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: technoman*
Datum: 05.07.13 10:24

Co máš proti teknařům?*tuc*Kámoš mě pozval několikrát k nim na rychtu a bylo to tam supr.*palec*

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.