Je tento postup PČR při kontrole v pořádku?

Od: Datum: 26.06.14 19:10 odpovědí: 17 změna: 08.07.14 17:41
Ahoj, dnes mi stavěli policisté s majákem. Přišli k autu: "Dobrý den, nějaké doklady bych poprosil" Předal jsem doklady. "Když tak si vystupte." Vystoupil jsem, vyndal alkohol tester "tak si fouknete" fouknul jsem, vše v pořádku. "Kdy naposledy byla nejaka tráva?" Samozřejmě nikdy. "Takže můžeme provést test na drogy?" Jistě. "Okej, tady máte zpátky doklady a mějte se." "A ten test?" "Vy ho snad chcete? Na shledanou"
Na Můj vkus byli až moc familierni. Myslím si, že policista by měl byt autorita a ne kamarád. Co si myslíte vy?

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.06.14 19:17
avatar

No, tak za takovou kontrolu bych byl rád. ;)

Nikdy jsem se s něčím takovým nesetkal, škoda.. Proč bychom se měli policistů bát? No, ale "neslušní" se bát musí, na ty nic jiného neplatí.. :-D

Ohodnoceno: 0x
 
Od: olaf71*
Datum: 26.06.14 19:33

proč ne, nemusejí být jen "výběrčí pokut". každopádně jsem pro, aby každého, koho zastaví, dali dýchnout a test na drogy. bude poloviční provoz aut. četl jsem nedávno názor, že by to mělo být jako v USA, kdy policie staví auto jen v případě přestupku. nevím, zda to tak v USA opravdu je, ale každopádně by hodně lidí jezdilo pod vlivem všeho nepovoleného, bez ŘP,bez STK, auta v dezolátním stavu. problém bych měl, až bych třeba někoho přizabil, nebo rovnou zabil.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.06.14 20:21
avatar

Zdravím.Nevím jak v kterém státě,ale na Floridě to tak je.Můj strýc žijíci na Floridě 48 let,za překročení rychlosti asi o 5 mil,skončil s rukama na dveřích a pak byl předvolán na přestupkovou komisi,kde ho to stálo 120$.To bylo v roce 1995

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lmgify
Datum: 26.06.14 22:43

policie staví auto jen v případě přestupku
To je sice pravda, ale oni si pokazde duvod najdou, kdyz te chteji zastavit a jedou za tebou (nesviti ti svetlo, nezastavil jsi uplne na stopce, nedal jsi spravneblinkr, nejak moc se motas ve svem jizdnim pruhu (podezreni na alkohol), ...)

Proto take paseraci drog maji auta v nejlepsim poradku a vzorne dodrzuji predpisy :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: milan23*
Datum: 26.06.14 20:24
Myslím že tento postup byl z hlediska osobního přístupu k ,,zákazníkovi" v pořádku.
Pokud se ve firmě budu ke klientům chovat arogantně tak o ně brzy přijdu.Když budu jednat jak říkáte familierně, rádi se na mne znovu obrátí a lidé si to mezi sebou řeknou.To samé budu požadovat i od svých zaměstnanců.
PČR je v podstatě také firma a takovýto policista/zaměstnanec dělá při jednání se ,,zákazníkem" dobré jméno své ,,firmě"
doplněno 26.06.14 20:31: Jinak jestli máte peněz nazbyt, klidně při další silniční kontrole řekněte na rovinu-,,buďte na mě přísní, prohlédněte mi celé auto včetně povinné výbavy" ...a on se určitě nějaký hříšek najde...
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.06.14 20:30
avatar

Ze strany policie to profesionální není, avšak snad žádný řidič neí takový morous, aby chtěl kontrolu pomalu dle "normy".

Měli lidský přístup, stačí...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.06.14 23:33

Ahoj, byl jsi jen další čárka v jeho denní normě ;)

Sleduje tvoje reakce, ale test na drogy jen tak nedávají, protože jsou pěkně drahý :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: gruntik
Datum: 06.07.14 06:35

To je zajímavé, že já jsem ho dostal už 3x jenom proto, že jsem mladý, mám staré auto a nezajímá mě jestli a jak moc je špinavé.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 26.06.14 23:38

Ne, tak se chovat nemají, má si říct, co chce. Také bych mohl ukázat paragon z kauflu.

doplněno 27.06.14 10:17:

Urob test, zastav někde kde je více lidu a vypotácej se co se bude dít, či dopotácej k autu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nutt®
Datum: 27.06.14 06:23
avatar
Zdravím,
možná to není zcela profesionální ale za to lidské, raději budu když mě zastaví takováto hlídka a ne namachrovaný frajer. Jsem řidič z povolání a docela často mě staví celní správa tam je už většinou takovýto přístup normální. Mám vždy vše v pořádku (papíry, auto, náklad) a ne jednou jsem si s celníky dával kávu na benzíně jsou to taky jen lidi. Pokud stojíte o pořádnou kontrolu na hraně buzerace tak si vyjeďte si do Německa, tam Vám prošacuji auto v rukavičkách a jak nebudete mít něco v pořádku provětraji řádně peněženku nebo skončíte na služebně. :)
.
Hezký den NutT
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.06.14 06:34
avatar

vyjeďte si do Německa, tam Vám prošacuji auto v rukavičkách a jak nebudete mít něco v pořádku provětraji řádně peněženku nebo skončíte na služebně

Tomu se říká policejní stát, praktiky jejich předchůdců gestapa. Chce se mi blít.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.06.14 06:29
avatar

Já sy myslím toto:

S policajtama se nebavíme, odpovídáme jen ano-ne-nevím a to jen na nezbytné otázky.

"Dobrý den, nějaké doklady bych poprosil. " - Tady máte doklad od bot.

"Když tak si vystupte"- wtf?

"Tak si fouknete"- Pane řidiči, jste ochoten se podrobit dechové zkoušce?

"Kdy naposledy byla nějaká tráva?" - Támhle před tou zatáčkou něco roste.

Na dotazy typu "pil jste, hulil jste" se zásadně neodpovídá, ať si to zjistí.

Namísto pasivní resistence ještě požadovat test a autoritářský přístup, to chce opravdu dávku sebemrskačství. Dopravní policajt nemá být kamarád a o jejich autoritě hovořit nelze. Nejlepší dopravní policajt je žádný policajt.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.06.14 09:08
avatar

S tím vystoupením za auta je to urcite pro dobro řidiče. Aby se protáhl po dlouhé cestě za volnatem. JInak naprosto souhlasim s předešlým příspěvkem o sousedících němcích.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: jinx®
Datum: 27.06.14 14:33
avatar

Pan vodic ako je mozne ze ste sa v takomto stave posadil za volant?

neviem...kamarati mi pomohli..


Ohodnoceno: 0x
 
Od: nikata
Datum: 08.07.14 05:44

Taky se ráda podělím o úsměvný zážitek z policejní kontroly. Na silvestra jsem s kamarádkami byla v sousední vesnici u známých.Já jsem abstinent,takže rozvoz zbyl automaticky na mě. Takže po veselé a alkoholově stávené noci si to svištím s holkama domů.Před vjezdem do města kamarádky na mě ať spomalím,že budou zřejmě zvracet. Při průjezdu městem jsem si všimla policie,která vyjela za mnou. Vjela jsem na sídliště, vyklopila první kamarádku,doprovodila ji ke dveřím a pokračovala v jízdě.Policie stála opodál, posléze zase vyjela za mnou a takhle pokračovala jako doprovod ,než jsem vyložila všechny holky.S tou poslední jsme postály ještě před barákem a ona ještě vzala pejska ven.Podotýkám že policie opět stála a čekala. Říkala jsem si jak moc je to musí bavit.Konečně jsem vyrazila ku domovu a na ulici asi 5O m od baráku spustila majáky a světýlka a řidiči zastavte! Tak stojím koukám na ně,a on hned paní řidičko doklady atd. Říkám co jsem provedla? A on že už nějakou dobu podezřele pomalu kroužím městem! Já jim říkám kroužím protože rozvážím své opilé kamarádky, vždyť jezdíte celou dobu za mnou to jste si nevšimli? Dáme Vám dýchnout! Říkám klidně,ale máte to zbytečné, já pít nesmím.Policista si vzal pouze OP! A koukal do OP a na mě,a do OP a na mě...tak mu říkám potřebuje te ještě něco? Myslela jsem tím TP, a on že by telefonní číslo? Já ho zkoukla on zhora až dolu a říkám asi neeee...Doběhl jeho kolega s alkohotesterem a on mu říká to je zbytečný...tak nic. Popřáli mi dobrou noc a zmizeli...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tr
Datum: 08.07.14 07:53
Hmmmmmm. Hezký. Jen nechápu, proč jste mu dávala OP... Při kontrole se předkládají doklady dle zákona 361...
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.07.14 17:41
avatar

tr, páč jí zřejmě požádali o doklad pro kontrolu totožnosti, nikoliv kontrolu vozidla..

To snad nemůžou?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.