Schwarzenberg - lidi to zase skočíte na lep?

Od: Datum: 12.01.13 21:11 odpovědí: 151 změna: 19.01.13 20:40
avatar

Já neříkám, že Zeman je nejideálnější prezident, ale rozhodně nechci volit maskota, který pomohl Kalouskovi se vrátit do vrcholné politiky a dnes tu máme další kolo Schwarzenberg + Kalousek. To ty jejich amatérské reformy nestačí. To jsem čekal, že ta mladá generace má svůj názor, ale TOP09 a teď zase prezident to jim nevadí :( Schwarzenberg, Kalousek, Nečas a spol dneska večer musí být z našeho českého národa uplně vysmátý co jsme za tupý ovce. Lidi chtějí nastolit rovnováhu, ale zatím to vypadá na úplný opak. Jestli se do 1 roka naplní moje předpoklady, tak s rodinou opouštím tento stát a rád se přestěhuji do tepla a svobody někam k moři. S*át si v tomto státě na hlavu už nenechám.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.01.13 21:18
avatar

Když si myslíte, že je to na jihu jiné, tak nezbývá říct nic jiného než sbohem.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.01.13 21:21
avatar

Jih není jen Řecko, Itálie, Spain, Portugalsko

Datum: 12.01.13 21:23
avatar
Já nejmenoval. Ale abyste nesel z bláta do louže.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.01.13 21:46
avatar
Všude jinde je životní úroveň vyšší, i v tom Řecku. A to nás trojkolka strašila prave tim Řeckem aby nemuseli přiznat, ze jsme jedním slovem v prdeli!
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.01.13 22:06
avatar

No bodejd by ne, když si ještě donedávna nechávali vyplácet důchody na již zemřelé občany. A v prdeli nejsme, jak vidím počítač vlastníte, elektřina vám taky jde, máte kde bydlet. Tak v čem jste jako v pr*li? Co vám chybí?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.01.13 22:39
avatar
Patrně nevíte o čem píšete, poněvadž větší krajinu jste napsat nemohl. I teď po změnách se ma rek líp nez cech. Průměrný důchod je tam vyšší nez mzda 80 procent lidí u nás. Za další - v jejich televizi politici svoje občany nestraší jako u nás, ale víc je motivuji. Vetsina Řeků ani nezaznamenala nějakou krizi, možná mdle zdražení, ale dobry politik nikdy nestraší a nevydira své občany.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: thedobi12*
Datum: 12.01.13 23:57

Jasně, takže vy si asi myslíte, že mít počítač je podprůmeř, že v Řecku má každý na nějákej nadupanej komp s 12ti jádry? Nebo že mít auto je podprůměr, že každý Řek má Mercedes S 65 AMG? Tak to se proberte, do Lybie s váma, tam teprve poznáte, jak vypadá chudoba a krize. Stejně jako většina populace Ameriky, Evropy či Kanady

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.01.13 11:59
avatar
V podstatě se nedivím tomu, proc Čei nedrí spolu. Vy jste toho jasným příkladem a je mi vás líto. Srovnávat ivotní úroveň s nějakým Mercedesem mluví za ve. Ano to je snobismus.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.01.13 12:16
avatar

Vichni musí mít vá názor? Zatím jsem se tu nesetkal s ádnou věcnou připomínkou, jen samé uráky.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.01.13 13:11
avatar
Věcnou připomínku jsem vám napsal výe- reálná fakta, ádné bludy. Pokud si to neumíte přeloit, je mi líto i vás. A to není uráka, pouze konstatování.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.01.13 13:20
avatar

Myslíte tím ty důchody v Řecku? A za to můe jistě součastná vláda. Apropo, kdy podle vás tu bylo líp, ne v západní Evropě? Protoe pak by nemohl vyhovět ádný kandidát, větina z nich je spojena s polistopadovou minulostí. Myslíte si snad, e kdyby vyhrál vá favorit, e by se něco změnilo? Tak naivní jistě nejste.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.01.13 14:41
avatar
To ne, protoze aby se něco změnilo, museli by se lidi sjednotit a dát hlas nejen prezidentovi, ale i straně v řádných volbách, která nebude zaloena na přeběhlících, v důleitých hlasování na jednom hlasu trestance a co víc, na straně kterou nikdo nevolil - LIDEM - To je jen výtvor samotné koalice ODS top09 z důvodu, jak si zajistit moc. Protoze tuhle stranu nikdo nevolil, přesto nam vládne. Sám jsem zvědavý, jak dopadne dalí hlasování o nedůvěře vlády a kde si koalice opatří dalí hlasy. Piik je jen nastrcena figurka, nechá sebou házet sem a tam a její hláky jak poloí vládu nikdo nebere váně, kapři sami sobě rybník nevypustí. Nakonec ona sama tady mluví proti korupci, jen jaksi zapomněla přiznat svou vilu a tohle nám tady vládne. Kterýkoliv jiný občan uz by bručel.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: zabu
Datum: 13.01.13 12:12

thedobi12: Jste typický představitel lidí s nedostatkem informací a iluzí e ty jeho omezené jsou jediné pravé.

Pokud hovoříte o Libii, měl jste dodat, e se jedná o dnení Libii a ne o tu předrevoluční. A do revoluce toti bylo v Libii zadarmo kolství, neplatil se tam nájem, byly zadarmo energie. O tom si dnení Libijci mohou nechat jen zdát.

Take Vá argument opírající se o Líbii je patný. Z toho usuzuji, e i vechny ostatní vae úvahy jsou na tom stejně. Nepravdivé.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: axus®
Datum: 12.01.13 21:27
avatar

Jiste. Jih je i Siera Leone, Liberie, Burkina Faso, Rwanda, Somalsko...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.01.13 21:30
avatar

Pro mě je jih vše v uhlu 180° směr jih

Datum: 12.01.13 21:18
avatar

Asi na tom, že máme takovou vládu a popřípadě i prezidenta jakou / jakého / si zasloužíme něco bude.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.01.13 21:23
avatar

Vrátíme se do lůna rakouskouherské monarchie.Budou nám vládnout středověká hrabata a knížata,kterým vracejí majetky(obrovské) a oni toho využívají k získání politické moci.Jak jsem někde už prohlásil,zavolám Putinovi,zda mi nedá také ruský pas.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.01.13 21:28
avatar

Přesně jestli to vyhraje kníže tak vrchol vedení ČR bude nezničitelný beton a případ amnestie bude z řady běžných politických případů. Kalousek a spol si zajistí a zlegalizují doživotní práva a nedotknutelnost. Opravdu hezká představa.

Datum: 12.01.13 21:29
avatar

Benešovy dekrety budou prolomeny v nejbližší době.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.01.13 21:27
avatar

Nesmíte to vidět tak černě. Jednak je tedy potřeba jít v co nejhojněším počtu k volbám a volit protikandidáta. A i kdyby to nedopadlo, tak Šláfnberg coby prezident bude mít jistě menší pravomoce - to kvůli Vendovi Klausojc a jeho spravedlivému novoročnímu počinu. Takže škodit už asi tolik nebude. Taky mu už není osmnáct, takže je vcelku pravděpodobné, že si pak volbu zopakujeme dřív, než se plánovalo.

Ale zase to má i své veselé stránky - v kterém státě mají prezidenta, jehož musí titulkovat v televizi *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.01.13 21:31
avatar

Ono je to jak z bláta do louže. Nikam nejdu

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bubble*
Datum: 12.01.13 21:33

Nj, občané naší republiky se zase předvedli. Máme demokracii a každej má právo na svůj názor, ale pak opravdu nechápu na co si pak lidi furt stěžujou. Měli jsme to v naší moci, volba prezidenza moh bejt začátek. Místo toho to, ale nakonec vypadá skoro jako po každejch volbách. Že se tady vlastně asi takhle máme dobře a jsme spokojený. Facebook se plní statusama "budu volit Karla" a média už zahajují další kampaně na podporu šlechtice. Vlastně se bojím, že výsledek je už předem jasný.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.01.13 13:22
avatar

Já se mám dobře, vy ne? Mám kde bydlet, práci také, věci potřebné k ivotu té.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.01.13 21:33
avatar

Schlafenberga bych se bála víc.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.01.13 21:39
avatar

Kníže na hradě (automat na podpisy co mu hodí Kalousek a Nečas to Kája podepíše na dálku z lázní v Rakousku) Už prý vypsal zákazku na podpis cyber rukou na dálku.

Od: jirbar*
Datum: 12.01.13 22:05

Vzpomínám na Klému jak kouřil tu dýmku. No a Schwarzenberg taky. Takže na tu dýmku mne dostal. No a pak snad zruší i ty Masarikovy dekrety a bude to zas oficiálně titulovaný KNÍŽE. Není nad feudály.

Jen bych Káju poslal ke Kájovi se zlatým hrdlem. Ten první Kája dnes mršil českou hymnu až hrůza. Na druhou stranu mne dost překvapil, že ji vůbec znal.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: volby
Datum: 12.01.13 22:06

Stálo by za zvážení, zdali nezakázat téma politika na Poradtě. Vím máme svobodu slova a rozhodně nechci abychom o ní přišli, ale diskuze o politice vedou vždy akorát k dohadům a to v jakémkoliv prostředí. Každý má prostě svůj názor, tak at ho má, ale at neříká druhým, hlavně nevolte toho, kdo ho mohl volit, uvědomujete si, že to samé si někdo říká o vás a o vaší volbě?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.01.13 23:16

Nebojte, on se tu zase nějakej syslík najde co to ukončí. Nebylo by to poprvé, zejména, když si to hlas lidu žádá...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zabu
Datum: 13.01.13 21:10

A jak se hlas lidu bojí vystoupit pod svým nickem. Radi zvolí neregistrovaný. Docela zklamání pro mě.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.01.13 21:33
avatar
Přesně tak, máme svobodu slova a ten kdo ma problém, nemusí na poradnu chodit. Aspon nebude ovlivněny názorem větiny, protoe pak by byl v rozpacích...
Ohodnoceno: 0x
 
Od: novinka
Datum: 12.01.13 22:10

Jímá mě hrůza z toho, že vyhraje kníže. Ta jeho čeština, první dáma asi jenom němčina a rodina jak by smet. Je to ponižující mít toto ve funkci hlavy českého státu. Kdyby to byl řadový občan tak proti tomu nic nemám, každý jsme nějaký, ale takhle! Snad se národ vzpamatuje. Jinak ty preference umělců a pánů Švejnara, Vlad. Dlouhého, Jiřího Pehe - to má trošku jiné pozadí. Svými penězi za ním stojí Bakala, který také spolu s knížetem jsou majiteli časopisu Respekt. Zajímavé je, že jsou to všechno přívrženci bývalého prezidenta Havla a dokonce někteří už vykřikují, že konečně nám napraví pověst v cizině. Ale co to bude znamenat pro nás doma? Bude to jak za c.k., Na Hradě bude muset být horda poradců a překladatelů a možná i tlumočníci pro nás. Se Slováky jsme si alespoň rozuměli. Nějak divně se nám to zamotalo

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.01.13 22:31
avatar

Tak proto bude Zeman lepší? To je jako volit komunistu

Kníže má před Zemanem dost pod čepicí , nebyl níkdy ve KSč a podobně . Možná mluví né uplně srozumitelně ale nemluvluví hlouposti a nepodporuje svojí politikou ,, Hnědočechy,,

Přeberte si to jak chcete ale je to tak *bum*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 12.01.13 22:34

Ne, Zeman bude méně horší ;)

Je potřeba si uvědomit, že pokud vyhraje Karel, tak už bude mít škodič Kalousek pod palcem úplně všechno i prezidentský post.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.01.13 22:39
avatar

No já nevim ale Schwarzenberg neni zrovna takovej který by si nechal jentak poroučet má svojí hrdost a jmémo. Přece jenom to je šlechtic ...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.01.13 06:58
avatar

Je sice lechtic, ale senilní a degenerovaný. lechta se vdycky pářila jenom v úzkém kruhu, plebejce si mezi sebe nepustili, aby si nepopinili své rody a podle toho to potom dopadá.

doplněno 13.01.13 07:01:

Navíc ani neovládá čwskou hymnu. e neumí zpívat, to je omluvitelné, není kadý z nás Gott, i kdy oba jsou Kájové. Ale e neuměl vůbec slova, tápal a koukal lidem po puisách, co zpívají, pak doplnil vdy poslední slabiku slova, to tedy byla ostuda a pořádná.

Já českou hymnu ovládala u v 9 letech. A mí spoluáci jakbysmet.

doplněno 13.01.13 07:03:

omluva: českou hymnu...po pusách...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: novinka
Datum: 12.01.13 22:45

Re: bmbx asi tak nějak - Zeman nebude lepší, ale méně horší, když už se to tak sešlo

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kangarooo
Datum: 12.01.13 22:46

A to budete volit Zemana dotovaného Lukoilem a Ruskem s jeho opoziční smlouvu a červeným nosem od chlastu? Je mi 17 a v době vlády pana Zemana sem si ještě hrál s autíčkama, ale po jednoduchém dohledání toho, co prováděl nepochopím nikoho, kdo by ho mohl dobrovolně volit. Snad jen lehce nevzdělaní lidé,co zavírají oči před tím, co za svinstva prováděl. Pan Schwarzenberg má svojí vlastní hlavu a je to chytrý a vážený pán jak v zahraničí tak v Čehách. Mnoho lidí ho nevolilo je kvůli tomu, že neumí plynule mluvit česky, ale jeho mluvený projev je takový, protože musel za komunismu emigrovat (protože je šlechtic) a žil velkou část života v zahraničí. Zkuste se soustředit namísto toho jakým způsobem mluví na to co říká. Protože v tom je minimálně o dvě kategorie výš než pan Zeman. také narozdíl Zemana umí asi 6 cizých jazyků a působil řadu let jako ministr zahraničí, takže reprezentativní funkce prezidenta by splňoval podstatně lépe než Zeman o kterém mluví zahraniční noviny jako o člověku který "mluví drsně a kouří jednu za druhou" a to ještě nevědí o jeho problémech s alkoholem.Karel Schwarzenberg nejde na Pražský hrad kvůli penězům nebo prosazování toho, co řekne Kalousek. Jestli si nechcete nechat srát na hlavu, tak Zemana opravdu nevolte anebo emigrujte někam do tepla. Pan Schwarzenberg je snad jediná osoba ve vládě, které se dá důvěřovat a je to i velice příjemný a vtipný člověk. Pokud si ale stojíte za svým nedotknutelným nafoukaným a arogantním (již 3 minuty po volbách hlásal, že vyhrál) Zemanem, který je s nadsázkou schopen za peníz prodat Čechy , tak doufám, že v České republice je podobných troubů méně, než na tomto webu. Na závěr vám sem přikládám něco o panu Zemanu s naivní snahou Vám otevřít oči a ukáaz, že je zde vždy možnost volit menší zlo. http://novotnymiroslav.blog.idnes.cz/clanok.asp?cl=314212

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.01.13 22:50
avatar

Proč se vydáváš za kangarooa? To se stydíš za svůj nick?

doplněno 12.01.13 23:02:

Tak když budu šířit tvým jménem lži, tak je to v pořádku?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kangarooo
Datum: 12.01.13 22:56

nick není podstatný.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 12.01.13 23:00

Zeman se všema svejma malérama bude jako prezident o hodně menší zlo, než Kalouskův poskok Karel.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.01.13 23:28
avatar
Podstatný je tvůj názor na věc, lukoile Nebo Bakalo?
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.01.13 23:00

hele otevřít oči bys měl hlavně sám.. v té tvojí slohovce jsi zapomněl poznamenat v jake je nyní politické straně, co ta strana prosazuje, jeho postoje , s kým se tam paktuje snad od roku 2006.. mě stačí co prohlašoval ted po dosčítání hlasu.. bylo to myslim před nebo po tom jak "zpíval" českou hymnu.. když se podíváš co prosazujou v TOPce, dojde ti že je to tak nějak v rozporu s tím co říká.. třeba si to jen neuvědomuje.. je už holt stařík.. ty ho tady prezentuješ jako naprosto bezchybného.. do toho ma hodně daleko.. a nevim jestli by nenadělal víc paseky jak zeman...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.01.13 23:03
avatar

A ty si zapomněl, s kým se paktoval Zeman v době své vlády?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kangarooo
Datum: 12.01.13 23:09

Politická strana a prezidentská funkce jsou dvě dolišné věci. Jako prezident nemůže navrhnout žádný zákon, jen jej schválit. Pokud nějak narážíš na jeho podání hymny, tak si uvědom, že zpěv není pro vykonávání prezidentské funkce podstatný...Nikdo není bezchybný, ale Karel je velice chytrej člověk. Neivm co si představuješ pod pojmem paseka, ale pokud ti o korupci, tak to u Karla skoro nehrozí, on má peněz dost. Jinak jako prezident paseku snad ani nemá šanci udělat. Jen to posrat nějakou amnestií, ale to parketa někoho jiného.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.01.13 23:19

tak s tim jak se vyjadřil k amnestii mluvi za vše... korupce.. no nevím.. byly tam nějake techtle s drábkem,.. a že nema politická strana nic společneho s prezidentskou? to se pleteš,,, on je bude podporovat.. nebude nas branit třeba vetem nebo že proti nim bude vystupovat.. a jelikož podporuje vedeni asocialni politiky tak jak to pujde s takovou dal tak tady někdo dosti zapláče a budou to hlavně duchodci a nižší třída... ti duchodci už vlastně krachují teď..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 12.01.13 23:12

ne že nenadělal, ale nadělá. Onto totiž vyhraje a lid svojí volbou dopomůžou konečné likvidaci naší vlasti *ee*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kangarooo
Datum: 12.01.13 23:17

Ty seš mimoň. Hlavní funkce prezidenta u nás je reprezentativní.Tím, že navrhne soudce nebo jmenuje prezidenta ČNB (pokud jsem udělal chybu ve funkci, tak mě prosím omluvte) tak tím naší vlast nezlikviduje.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.01.13 23:19
avatar

Reprezentativní a hlavně administrativní. Podle potřeby propisek...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.01.13 01:38

Ano... to spící kníže, který neumí pořádně česky, nezná pořádně státní hymnu je opravdu reprezentant k pohledání.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: krkovicka*
Datum: 13.01.13 02:47
Možná že jí zná?ale slova byly v jaksi nesrozumitelným cizím jazyce.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: krkovicka*
Datum: 19.01.13 15:10
Gotreku,nedá mi to :D
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.01.13 15:36
avatar

Před druhým kolem není moc o čem přemýšlet, zvažování pro a proti obou kandidátů je velmi jednoduché. Karel Schwarzenberg jednoznačně a opravdu po všech stránkách převyšuje Miloše Zemana. Prezidentskou volbu v mnoha ohledech skutečně vnímám jako zápas šlechtictví či ušlechtilosti se svým opakem. Je naprosto neuvěřitelné, co se vytahuje na Karla Schwarzenberga. Je jisté, že kampaň proti němu se zaměřila na nejtemnější lidské pudy, na nacionalismus a výsměch a stala se zrcadlovým obrazem svých tvůrců. Posmívat se někomu kvůli jeho výslovnosti nebo rodovým kořenům nebo národnosti manželky je typicky české, malé, nízké, ošklivé a vypovídá to mnoho spíše o tvůrcích této kampaně, než o čemkoli jiném. Pokud by se jeden žák základní školy posmíval druhému kvůli výslovnosti, považovali bychom to za šikanu. Pokud se takto posmívá sám ředitel školy, je to známka doby vymknuté z kloubů.

Marek Vácha

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.01.13 15:41
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.01.13 15:43
avatar

kartaginec: kdybych mohl, dávám 100 bodů, trefně napsáno *palec*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.01.13 15:59
avatar

Děkui, ale já, ač s tám plně souhlasím, bych to takhle nenapsal. To jsou slova Marka "Orko" Váchy; asi bych měl uvést odkaz:

http://blog.aktualne.centrum.…/marek-vacha.php?itemid=18811

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.01.13 16:49
avatar
citát z textuzasloužíme si, abychom uvnitř tohoto národa nadále nadávali na korupci a zároveň stále dokola volili ty, kdo ji organizují.proto volte K.S. , je přeci v té TOP09, co má ten boj s korupcí v programu a tak pěkně o něm dokáže mluvit.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: mowla*
Datum: 19.01.13 15:47

Naprosto a bezvýhradně souhlasím...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.01.13 16:21
avatar

Ano, kartaginče, souhlasím s Vámi, před druhým kolem skutečně není o čem přemýšlet. Přiznám se, že jsme jako rodina ani k volbám už podruhé nechtěli jít, protože ani jeden z kandidátů se nějak neslučuje s mou představou prezidenta země. Ale po té mediální masáži a díky facebooku nabubřelým preferencím knížete tam prostě musíme.

To, že kníže šišlá a není mu rozumnět - nejde přece o posmívání, ale řekněme o určitou kvalifikaci pro podobné funkce. Nikdo mi nenamluví, že kníže je z nemajetné rodiny a že neměli prostředky či čas na logopeda. To mě přijde stejné, jako by Vás měl operovat chirurg který je tak tupozraký, že nepozná ruku od nohy. Ano, taky za to nemůže, ale prostě takovou práci nemůže dělat. Váš nick odkazuje na starověk - takže jistě víte, že už ve starém řecku vyučovali - div se světe - rétoriku! Když vidím Kchárla při projevu, tak - nevím proč- vždy mi to evokuje Brežněva v jeho ,,konečném stádiu´´ - ovšem - aniž bych byl škodolibý, jistě by bylo zábavné vidět novoroční projev s titulky. Pokud by tedy nestihl před jeho koncem usnout. To je další věc - nevím jak Vy, ale já jsem si nikdy nedovolil v práci chápat - a že jsem byl kolikrát tomu velice blízko, protože jsem stavěl barák a měl dvě zaměstnání, abych to utáhl. Ale to nikoho nezajímá. Prostě jsem v práci, tak přece nemůžu půl pracovní doby prochrápat!

Krom toho se cachtá, že mu sice není rozumnět, ale jeho postoje jsou jasné - tak jak je možné, že například amnestii po jejím výhlášení velmi vítal jakožto správný počin, ale v posledních dnech ji naopak odsuzuje. Holt zjistil, že 90% lidí je proti ní a tak rychle obrátil jako větrná korouhvička!

Těch důvodů bych našel přehršel, určitě nesouhlasím s Šláfnberkovým proevropským postojem - protože stupidita celé slavné RVHP byla jen slabým odvarem toho, co předvádí EU, taky za Kalouska mu to lid (doufám ) spočítá.

Takže ano, i když jsem nechtěl, půjdu volit Zemana, jen proto, abych se nemusel stydět za to, že jsem neudělal nic proti tomu, aby se takový člověk stal naším prezidentem.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.01.13 16:46
avatar

Promone, knížeti se za špatnou mluvu neposmíváte, ale nazýváte ho šláfenbergem. Takže jste ten případ, o kterém kartaginec píše. *nevi*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.01.13 18:13
avatar

Ale prdlajs - jak byste Vy nazval/a někoho, kdo je placen z Vašich daní a místo práce chrápe? Normální zaměstnanec by prostě letěl! A to není snad tělesná vada že pořád chrápe, ne? Pokud ano, tak tuplem nechápu, proč tedy radši netráví důchod podřimováním v houpacím křesle a cpe se na místo nejvyššího představitele státu!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.01.13 18:15
Ohodnoceno: 0x
 
Od: krkovicka*
Datum: 13.01.13 02:48
A nebo schválí zvýšení platů soudcům,politikům a senátorům!
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.01.13 01:36

A Vy jste asi v poslední době spal, stejně jako "Kníža"...

Nebo Vám nevadí, že v zřejmě v polospánku zvedl ruku pro zvyšování daní, církevní restituce, zvýšení poslaneckých platů, když je celá země na huntě, atd...

O žehlení problémů za Kalouska, tahání z bryndy Parkanové a pokusu o jakousi divnou obranu prezidentské amnestie ani nemluvě...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.01.13 12:53
avatar

Vyrovnání s církvemi (poněkud nepřesně zvané Církevní restituce) je jeden z faktů, který podporuje mou volbu kníete.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.01.13 13:03

tak to se dobrovolně necháte okrást? já pro to vyrovnání s cirkvemi nic nemam.. určitě je to dobrá věc... ale vracet jim co jim ani nepatří.. to vubec.. s tím rozhodně nesouhlasím...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.01.13 14:48
avatar
Ano jistě, v době kdy se ekonomika nachází v červených číslech, stát bere důchodcům a sociálně slabým je rozhodně platit restituce na místě i v poslanecké smenove pouívaly slova jako údy na adresu těch, kteří to prosazovali a vám blahopřeji ke zdravému úsudku.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.01.13 17:16

Ano... a nejzábavnějí je majetkové vyrovnání s církvemi, které před rokem 1989 neexistovaly...

V roce 1948 (ani později) ádná z církví na naem území nic nevlastnila, take jim komunisté nemohli nic zabavit. Tudí nechápu o jaké vyrovnání se jedná, kdy církev pozbyla majetek u za Rakouska-Uherska.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.01.13 17:48
avatar

K tomu majetkovému vyrovnání s neexistujícími církvemi - to je obecně oblíbený omyl. Takové církve nedostávojí od státu nic z titulu vyrovnání, to co dostanou, je část , kterou jim ze svého podílu přenechává majoritní katolická církev.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zabu
Datum: 13.01.13 17:52

To je opravdu pravda? Vdy to je typické kupčení. Kdy nás podríte a podpoříte, nebudete kodní. Já snad patně vidím.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.01.13 21:39

já to taky moc nechápu co je k tomu vede.. ale aby pak nepřili zase kemrat e jim doly prachy...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.01.13 09:01
avatar

Je Ti 17 tak tady nepapoukuj otřepané fráze a mimo jiné kdy přijel do své kanceláře a vystoupil z auta tak prohlásil: K volbám se vyjádřím a budou známi výsledky. A v prvním kole vyhrál a ve druhém se začína od nuly.Nech to na voličích nejsme ádní troubové aby nás tady někdo poučoval včetně MF.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.01.13 23:15
avatar

No ať vyhraje třeba ten počmáranej šašek, garnituře se povedla jedna věc. A sice, že dali ovčímu stádu pocit možnosti v tomto státě něco změnit. A to prezidenta, jehož změna narozdíl od změny například vlády, je totálně nepodstatná. Dejte lidu chléb a hry.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kangarooo
Datum: 12.01.13 23:19

Více méně máte pravdu, ale pokud můžete, tak zvolte Karla, bude se nám tu žít sice stejně, ale budeme mít prezidenta na úrovni.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.01.13 23:29
avatar

Máš na mysli to šišlavé chrápající hovado?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kangarooo
Datum: 13.01.13 00:28

Nemyslím si, že to je hovado...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.01.13 23:30
avatar

Na úrovni jistě, otázka zní na jaké úrovni to bude. Stařičkého mocnáře tahle země už zažila a není to ještě ani 100 let.

doplněno 12.01.13 23:35:

Ovšem tohle je taky vypovídající o ,,úrovni´´ :

http://video.idnes.cz/?idvide…=V130112_165403_tv_zpravy_vcj

*smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kangarooo
Datum: 13.01.13 00:25

To možná ano, ale ani Zeman neni žádnej mladík.

www.google.cz/imgres?start=136&um=1&hl=cs&sa=N&tbo=d&biw=1600&bih=775&tbm=isch&tbnid=3o-HPRV3P8ZyAM:&imgrefurl= http://www.radio.cz/cz/rubrik…&docid=hNR971ggt8YX3M&imgurl= http://img.radio.cz/pictures/ctk1212/zeman_milos.jpg&w=640&h=464&ei=QfDxUPXcJsnN4QT49YCQDA&zoom=1&iact=hc&vpx=1124&vpy=481&dur=832&hovh=143&hovw=198&tx=154&ty=172&sig=107317505983886560411&page=5&tbnh=139&tbnw=192&ndsp=36&ved=1t:429,r:63,s:100,i:198

Za to tento mladík je vyloženě na úrovni. Na druhou stranu vypadá jak typyckej Čech, což je ale smutné..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tomasgulas
Datum: 13.01.13 08:19

Chacha, mumlající hrábě chrochtají hymnu, tak to je jediná věc, kterou si z této volební fraky odnesu *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.01.13 23:33
avatar

Moje řeč. Já sice žádného z těch dvou dědků nevolil, ale vlastně jsem vyhrál. Buď tam bude kníže a budu spokojenej že dostal nabob Zemák přes prsty, nebo tam bude Zemák a s chutí se budu koukat jak blbci co ho volili nebudou stačit čumět co se bude dít. A to jim přeju.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zabu
Datum: 12.01.13 23:45

Jen pro srovnání. Aby jste měli o čem přemýšlet.


Zeman.


Schwarzenberg.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.01.13 07:10
avatar

A zatímco se poddaný lid bude dohadovat, který kandidát na prezidenta je lepí, tak si nae vláda v klidu a v tichosti schválí dalí ze svých na hlavu postavených, bizardních a naprosto debilních zákonů...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.01.13 08:03
avatar

teda lidi já asnu , at je to ten nebo ten nikdo vám nevyhovuje umíte jen pomlouvat uráet , být sprostý . Jediné kladné slovo na hlavu kohokoliv tu chybí , uznání co a jak někdo udělal dobrého. Né jen pínu a uráky, potom si polote otázku koho a jakého člověka takový lid potřebuje?U toho poniování a hanebných výrazů bylo dost. At si kadý takový mluvka poloí sám k sobě otázku , co já v ivotě udělal pro druhého ,komu jsem nezitně pomohl atd. At bude prezident kdokoli , tak se nezavděčí lidem vem. Ale to je přece normální, proč svuj nesouhlas hned titulovat hovadem a pod. výrazy.Nepatřím mezi nejml. jsem poválečná generace, byla jsem v hodně zemích, ale čei je národ který nikdy nedrí po hromadě a jeden druhého by utopil na líci vody. Tak jakou hlavu státu si potom zaslouíme?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.01.13 08:34
avatar

Korino,tady nehledáme a nepátráme, kolik je v někom dobrého,ale jaký přínos bude mít zvolený prezident pro český národ.Rozhodně lze z mnoha úkazů soudit,e u Schwarcenberka toho dobrého k nalezení pro český lid mnoho není.Rakuák jako poleno,miliardový majetek,na něj zase hrabe,česky neumí mluvit,hymnu zpívá moje malá vnučka mnohem líp,dokonce bych řekl,e jsem se úplně styděl,kdy jsem ho včera slyel zpívat.Tak o čem je potřeba polemizovat?je mi stydno,e ho v tomto národě někdo zvolí.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bmbx®
Datum: 13.01.13 08:43

Stydím se za to, e tolik lidí dokázalo volit Karla za prezidenta, opravdu jsme národ dementů.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.01.13 09:08
avatar

Taky mě to překvapilo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.01.13 19:50
avatar

*palec*řekls to za mě.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.01.13 15:09
Ohodnoceno: 0x
 
Od: schwarzenbergne
Datum: 13.01.13 09:53

prosím vás, podívejte se třeba na Schwarzenbergrův vzhled - co ty jeho "brýle", nebo co to pořád na krku má? To je pro něj takového lechtice problém pořídit si standardní brýle nebo alespoň klasické ńůrky, nebo jak se to správně nazývá, ke brýlím? Jsem sice docela mladý, ale to, co má pan kníe, jsem jetě u nikoho jiného nevěděl.

Zemana jsem jetě v brýlích nikde neviděl - prosím případně o odkaz - ale snad se alespoň zmůe na ty klasické.

Jinak Václav Klaus mě také tve - brýle má pravděpodobně na dálku, ale nosí si je taky, jak se mu zlíbí, jenom je má, podruhé ne.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: schwarzenbergne
Datum: 13.01.13 09:54

omlouvám se za překlepy

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.01.13 10:01
avatar

Chlapče ty jsi úplně mimo. Soudí lidi podle brýlí?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: miro®
Datum: 13.01.13 10:58

Re na příspěvek p. "davida63" a některé dalí.

Vaim přesvědčením je! :

Nevolme komunistu, volme raději lechtice!

Nevolme " návrat "do časů před 25ti lety , volme raději návrat do časů před 95ti lety!

Nevolme komunistické ideály, volme raději ideály monarchistické!

A podobně.

Je moné, e toto je pro mnoho naich občanů a voličů srozumitelnějí, ne ivot a zkuenosti z panujících podmínek před 100lety - v monarchii.!?!?. el! Je mi líto, e velmi brzy a příli často formátujeme svůj harddisk a tak se připravujeme o cenná data. miro

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ifkali*
Datum: 13.01.13 11:18

Zdravím ,
asi ani jeden.
Zeman lobby Lukoil apodobně... a varzi?Tomu zase poslal peníze na kampan i svatouek Bakala, stačí číst zprávy a taky- Proč chce kníe americký think-tank?-více zdroj, a to mi stačí.

http://www.fragmenty.cz/iz000559.html

Nicméně někdo tu funkci prezidenta mít musí, no ne?))

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.01.13 16:13
avatar

*sok* Já se teda divím i uima. Kolikrát jsem tady četla, jaká figurka je funkce prezidenta v téhle republice?! A teď zase čtu úplná moudra, jak je důleité aby prezident. . . . Jsem z toho celá na rozpacích. Hmhmhmhm, podivné. *ee*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.01.13 16:21
avatar

Mě je ze veho trochu ouvej,ale nejvíce snad z komentářů,kde se rozplývají nad vysokou účastí voličů.Oba postupující do druhého kola ale získali pro sebe jen asi 40% voličů.Kdo bude prezidentem těch 60 % zbývajících?Jak je vidět,tak sdělovací prostředky jsou zase v roli lhářů.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.01.13 16:29
avatar

A v čem lou? Přece není reálné, aby měl vítěz 100% hlasů. Vlastně to reálné bylo dřív, před nějakýma 25 lety. Kdy prezidenta volili poslanci a senátoři, tak síto bylo podobné. Tak v čem je problém. Počítám e v tom, e má kníe reálnou monost na zvolení.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.01.13 17:57
avatar

No nevím ale kdy spočítám ty procenta tak asi jste počítal patně Vy.

http://www.novinky.cz/volby/

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.01.13 19:58
avatar

ja musim taky napsat. Kolem mě volí všichni Karla. Ja ne ani jsem jej nevolil. Nepochopim proč bych měl.

Vlastně ani nevim, jak se píše jeho příjmení. Neumí česky. Ubec mu nerozumim. Pořádně tu ani něžil vzhledem k délce svého života. Je "stary jako Metuzalem". Je předtavitelem tvrdé pravicové politiky jež téměř decimuje tuto zemi. Jak může tak majetný člověk porozumět prostému občanu z lidu? Leda tak chlebem a bičem. Jako zahraniční politik snad, ale jako prezident nikdy. Zeman mě taky vadí, ale bechera piju, slivovici piju, vobčas melu blbosti ale umím Českou státní hymnu. Je s podivem,že lidi se nechají tak snadno zblbnout, stejně to bylo se vznikem strany TOP09 - zbohatlický spolek mocichtivých.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.01.13 15:09
avatar

Super stejný nazor *palec*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ar*
Datum: 18.01.13 20:14
Ohodnoceno: 0x
 
Od: volby
Datum: 19.01.13 15:07

K obavám všech, kteří si myslí, že nebudou budoucímu prezidentovi rozumět, protože neumí pořádně česky. Vše je promyšleno, v případě vítězství KS bude každá domácnost dostávat zdarma německo-český slovník. Možná už je budou rozdávat na megapárty našich "zlatých umělců" pod značkou Noc pro Karla. Kam jsme to dopracovali ...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: martina0*
Datum: 19.01.13 16:21

Já tedy celou diskuzi nepročítala, ale myslím, že každý má právo na svůj názor. Co si budem povídat ani jeden z kandidátů není ideální ale se Zemanem se toho táhne tolik, že mám chvílemi strach, co s tou naší republikou udělá. Je celkem nevyzpytatelný což je vidět z mnoha veřejně známých afér se kterými byl a je spojován.

Kníže už svým projevem nevzbuzuje moc nadějí na lepší zítřky ale pro mě je rozhodně lepším kandidátem než Zeman. A teď mě ukamenujte :D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.01.13 17:02
avatar

Mě se líbí, jak všichni řeší Zemanovu minulost nějakých 1992-2002 období. Ale jaká zvěrstva dělala rodinná modrá krev v minulosti 1945-1989 stejně jako panbíčkáři to už se neví :( V zákulisí se už dávno šuškalo TOP09 - církevní restituce, Kníže prezident - jeho navrácení majetku a dekrety. Pak bude mise splněna. Koukněte na Kalouska co schválili církevní restituce od té doby jsem toho člověka není vidět v TV už nemá potřebu co potřeboval to už má a teď ještě ochránit Vlastičku skartovat pár papírku a bude spokojen a přece na hradě bude mít oporu to bude přece jedna loď.

Od: martina0*
Datum: 19.01.13 17:20

Vy se nebojíte mafiánských praktik, které Zeman ve zmíněné době hojně využíval? Já napsala, že ani jeden není ideální ale pokud si mám vybrat mezi tím, co dělal Zeman, když byl ve vládě a církevníma restitucema a navrácením majetku (s čímž btw též nesouhlasím, protože na to dle mého nemají žádná práva), tak volím knížete.

Vláda obou bude podle mě z určitého pohledu zkorumpovaná ale menší zlo je Karel. Buďme akorát rádi, že tu prezident nemá až tak velké pravomoce...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ar*
Datum: 19.01.13 17:39

V případě Karla je to naopak, ten je velmi vyzpytatelný. Tady jde především o majetek hlubocké větve a 40 000 000 000,- Kč.

Pražský hrad je jen cesta k tomuto majetku a ne cíl a snaha udělat něco kloudného pro tuto republiku.

To jaké tam máme kandidáty do druhého kola je zoufalé, ale je to vizitka nás všech. Pravda, výběr byl zoufalý a vždy to bylo z louže pod okap.

Pokud si opravdu zvolíme KS, je to ostuda a výsměch české státnosti. Asi jsme si ty dvě okupace a bolševiky zasloužili.

Bude to mít jen jednu výhodu, než stačí ukrást propisku tak usne,ale co ve světě jsme už stejně za kašpary.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: martina0*
Datum: 19.01.13 17:57

Sohlasím ale na druhou stranu, vy si opravdu myslíte, že druhý kandidát chce něco pro republiku udělat? Myslím, že Zeman si nejprve nahrabe a až poté se možná (ale je to nepravděpodobné) začne zajímat o něco jiného :) Já osobně si nemyslím, že se Zeman vrátil z Vysočiny kvůli tomu, aby záchranil český národ...

A ještě jak píšete o tom knížetově usínání, ano je to nevhodné. Ale podívejte se, jak se vyjadřuje v některých situacích Miloš Zeman. Myslím, že v tomhle jsou na tom oba kandidáti dosti podobně...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ar*
Datum: 19.01.13 18:26

O Zemanovi si myslím, že je tak arogantní a sebestředný člověk, že tam jde ukojit svoje ego. Peníze asi nehrají první housle.

Kníže Trautenberg ten tuto zemičku dodělá už úplně, proto je ten magor z Vysočiny neší zlo.

Navíc aby prezident ČR a vrchní velitel vojsk měl dvě občanství je absolutně nepřijatelné. To že paní prezidentová chce žít i nadále v jiném státě, je pohrdání ČR a jeho občany. Myslím, že budme další raritou na světě.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.01.13 18:36
avatar
Muzete přiblížit ty mafianske praktiky? Nebo si nepamatujete dobu vlady zemana, kdy se meli všichni nejlíp?
Ohodnoceno: 0x
 
Od: martina0*
Datum: 19.01.13 18:39

Za Zemana se měli všichni nejlíp? Ale prosimvás :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.01.13 19:30
avatar
Vážená paní, jestli vám nestačí ukazatel hdp, tak uz nevím. O takovém růstu si kterákoliv jiná vláda mohla nechat jen zdát. Dnes zivnostnici krachujou jeden za druhým, jen loni zaniklo 12 tisíc firem, což se podepsalo na počtu nezamestnanych, zatímco vláda řeší jen to, jak se udržet u koryt a řešení svých vlastních kauz. Možná místo placani do prázdné slamy, byste mohla něčím argumentovat. Ze všeho nejvíc jsem zvědavý na ty Zemanove mafianske praktiky. Tak sem s něma ...
Ohodnoceno: 0x
 
Od: martina0*
Datum: 19.01.13 19:38

Stačí si projet internet anebo zakoupit knihu Kmotr Mrázek :) tam si počtete... Samozřejmě, nikdo z nás u toho nebyl, takže asi uplně všechno pravda nebude ale jako nástin je to dostačující...

Myslíte, že když roste HDP tak se má každý nejlíp? Nenechte se vysmát:) Podívejte se na Čínu a její raketově rostoucí HDP a více než půlka obyvatel žije v naprosté chudobě a pracují v nelidských podmínkách. Když roste HDP má se dobře určitá skupina lidí, u jiné skupiny životní úroveň stagnuje nebo klesá...

Myslíte, že se Zeman tehdy nedržel u koryta a neodešel až když mu začlo téct do bot a to ještě s velkou parádou, jak ON dobrovolně odchází na Vysočinu?

Ale já vám váš názor na svatého Zemana brát nebudu, jsme ve svobodné zemi, je to váš názor a to, že já mám jiný neznamená, že ten váš je dobrý nebo špatný...

doplněno 19.01.13 19:42:

Ono krátkodobě zajistit růst HDP není žádná věda, stačí dostatek pobídek, snížit daně, přilákat investory ... ale udržet ho dlouhodobě to je jiná :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.01.13 20:40
avatar
Tak jestli jste tu knihu četla, určitě víte, za které vlády mrazek zbohatnul, na které politiky mel největší vliv a za vlády zemana se ho snažil vidirat. Byl uz dávno.miliardář a slo mu jen o moc. Mrazek byl vekslak, po 89 zbohatnul zavratnym tempem v te době zemana s mrazkem nic nespojovalo, ten mel vazby na ods. Mimo jiné, gott byl s mrazkem daleko častěji než zeman. Máte další kauzy? Konkrétně na odobu zemana, ne jeho obklopovatele?Co se týká HDP, nema cenu komentovat, .takhle si to přeložit mi nedává rozum. Podle vás je lepší třít bidu z nouzi a byt nezaměstnaný nez pracovat za minimální mzdu? Která vláda odmita zvýšit minimální mzdu nebo kdy byla zvýšená naposledy, si můžete najít taky na netu.
Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 19.01.13 16:31
avatar

Nevim čim to je, že nevidíte ve Schwarzenbergovi to, co já...Pro mě je to člověk, který má obrovský charakter, jedná slušně, férově, s noblesou, neuráží, i přes svoje postavení a majetek bere vše s nadhledem a humorem, diplomaticky...Tohle je člověk, kterého chci vidět na hradě...A tohle je přesně můj vlastní názor ;) Ne, nevadí mi, že patří do TOP09. A už vůbec mi nevadí, že je ministrem zahraničí...Ehm a když už jsem v tom, příští rok budu volit TOP09! Ukamenujte mě! *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.01.13 18:27

No vidíte... a já zase nechápu co na něm vidíte... protože já na něm nevidím ani charakter, ani slušné a férové jednání... :-P

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zabu
Datum: 19.01.13 18:45

Klera: Volit kohokoliv je Vaše svaté právo, dané Vám ústavou, žádné kamenování nebude. Zřejmě patříte mezi věřící "té správné církve", mezi VŠ nebo mezi bohatší lidi. To jsou voliči TOP09 a KS. Měla by jste ale vědět, že KS svojí podporou prolomení benešových dekretů(naposledy v TV debatě tento čtvrtek), usiluje o velké majetky církví a šlechtických rodů, zabavených jim při první pozemkové reformě v r. 1923. Těch pozemků a nároků je tolik, že je to schopno totálně rozvrátit společenský život v republice. Pokud vše projde, vracíme se majetkově zpět do r. 1918. Opravdu toto chcete? jste opravdu jista, že to chcete riskovat? Uvědomujete si k jaké radikalizaci lidí dojde v případě, že se jim to povede? Vás by omlouvalo jen Vaše mládí. Uvědomují si vůbec voliči KS dopady své volby, nebo jen skočili na lep líbivým řečičkám?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.01.13 19:39
avatar

Tak především- KS se nesnaží o prolomení Benešových dekretů, i kdyby se o to kdokoliv snažil, není to možné učinit...Vy tomu opravdu věříte, že se začne hromadně brát majetek (většinou nemovitosti) lidem, kteří je momentálně vlastní? Kteří je většinou získali ještě od jiných dřívějších majitelů, kteří je vzali sudetským Němcům? No a i kdyby tohle všechno bylo možné- tak prezident s tím nic nenadělá, protože nemá tak velké pravomoce! Takže jste mě opět nepřesvědčil...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: normalniclovek
Datum: 19.01.13 17:03

ZEMAN JE ZLO. Neříkám, že Schwarzenberg je nejlepší, ale pořád mnohem lepší než Zeman. Lidi vzpamatujte se už konečně, máme tu 21. století.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.01.13 17:10
avatar
A to jsi někde četl nebo ti to někdo říkal?
Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 19.01.13 17:14

Nechci ti brát iluze, ale Schwarzenberg nás prodá Bruselu a to pak teprve uvidíme, co to znamená slovo bída, svrab a neštovice.Člověk, kterému nezáleží na majetku ho nehrabe všude možně a nenavyšuje za každou cenu. Copak jsou všichni slepí? To vám nedochází, co s náma bude? Už takhle náš národ pozvolna zaniká a kníže to jen několikanásobně urychlí. To už nemáme žádnou hrdost?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: martina0*
Datum: 19.01.13 17:22

A jak si myslíte, že na tom budeme se Zemanem? My EU jako malý vnitrozemský stát potřebujeme a nepotřebujeme ve vládě Klause číslo 2 ...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 19.01.13 17:40

Pokud si myslíš, že nám EU jakkoli pomůže, tak jsi dosti naivní. Nikdy nás nebudou mít za rovnocené partnery, ale jen za póvl, který je třeba držet u huby a ždímat, co to dá.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: martina0*
Datum: 19.01.13 17:48

Já myslím neřekla, že nám pomůže ale že ji potřebujeme. A v politice potřebujeme lidi, kteří té problematice rozumí a dokážou využívat výhody, které nám může EU poskytnout (není jich mnoho ale je potřeba je využívat efektivně). Doufám, že někdy v budoucnu se do vlády takoví lidé dostanou...

Jsem sice mladá ale v současné situaci si nedokážu představit, jaké by to bylo nebýt ČR v EU. Omezené možnosti zahraničního podnikání atd atd. Samozřejmě to s sebou přináší taky spoustu problémů a odříkání ale tak to prostě je - něco za něco...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 19.01.13 17:57

Napadl mě takový malý příklad. Budeš mít domeček. Krásnej, sice malej, ale útulnej. A v zimě potřebuješ uhlí, abys nemrzla. EU ti nabídne pár metráčků, ale s tím, že ten domek celý přepíšeš na ní a od jara budeš platit nájem nebo se vystěhuješ. Takhle to totiž dopadne s náma. Prostě nás prodaj, rozeberou zbytky, které ještě jdou a pohoděj nás do pangejtu jako mršinu. Je fajn, že jsi mladá, protože já už se toho doufejme nedožiju, ale ty bys mohla. Třeba si v důchodovém věku řekneš "sakra, ten debil, co tam tenkrát remcal měl nakonec pravdu".

Ohodnoceno: 0x
 
Od: martina0*
Datum: 19.01.13 18:01

A jak byste to řešil? vystoupením z EU? Já myslím, že si zase vy neuvědomujete jak bysme na tom byli nebýt v tomto uskupení... Neobhajuju EU a to jak jedná (může to tak vypadat), jen jsme prostě moc malá země na to, abysme mohli sami něco ovlivnit...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zabu
Datum: 19.01.13 18:54

Matina0: Ale to je velice častý a nesprávný argument stavící Eurokritiky do pozice lidí, kteří chtějí vystoupit z EU.

Tohle černobílé vidění je škodlivější, než cokoliv jiného. Nikdy Vás třeba nenapadlo jiné, třeba lepší řešení? Např: EU ano, ale bez nesmyslných předpisů a regulací. EU ano ale s naprosto volným trhem, bez regulací, a bez dotací? EU ano ale bez zásahů do vnitřních věcí státu? EU pomáhající, a nikoliv dusící za pomoci tisíců a tisíců nesmyslných směrnic a nařízeni? Co myslíte, co je lepší?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ladaadal*
Datum: 19.01.13 19:02

EU nás regulovat musí, protože máme kapacity na to, abychom byli na špici, což se jim absolutně nemůže hodit. proto nás svými směrnicemi usměrňují, abychom jim nepřerostli přes hlavu. Ale jak říkám, až se podepíše Lisabonská smlouva, skeptici, kteří teď chválí knížete až do nebes poznají, co to znamená slovo bída, dosud o tom jen četli v knížkách, ale s ním přijde tak rychle, že se z toho nestačíme ani probudit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.01.13 19:04
avatar

Ale to martina přece netvrdí. Jen se ptala, jak by to řešil, tak ji nevkládejte do úst, co neřekla. Jsem podobného názoru jako vy, s EU taky nejsem nadšený, bez těch nesmyslů co nám přikazují by to bylo lepší.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zabu
Datum: 19.01.13 19:46

Řekla neřekla. Je to tak častý argument až se nestačím divit. A oni si právě tím nesmyslným postojem o možném vystoupení z EU ospravedlňují svoji naprostou a bezvýhradnou(eurohujerskou) podporu EU. Oni nechtějí vidět, že to není černobílé.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: martina0*
Datum: 19.01.13 19:48

Prosím? já vám připadám, že bezvýhradně podporuji EU? a četl jste vůbec co jsem psala?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zabu
Datum: 19.01.13 20:02
martina0: No mě to tak přišlo. Měl jsem si tuhle větu vyložit jinak?cituji:" Já myslím, že si zase vy neuvědomujete jak bysme na tom byli nebýt v tomto uskupení".
Ohodnoceno: 0x
 
Od: martina0*
Datum: 19.01.13 20:07

Tahle věta byla myšlena tak, že všechno na EU není špatné. Že dobudoucna naše členství nemusí přinést jen špatné věci, naproti tomu být malá ekonomika ve středu kontinentu, která jako jediná není v uskupení s volným trhem není do budoucna moc perspektivní.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: martina0*
Datum: 19.01.13 19:07

Já Eurokritiky nikam nestavím a už vůbec si o nich nemyslím, že chtějí vystoupit z Unie (ovšem, někteří by rádi:)) Ptala jsem se na názor, byla to pouhá otázka...

Samozřejmě, že v EU je spoustu problémů a věcí k řešení, ale to naše malá země neovlivní, ani jeden z nich. Dokud tam budou zastoupeny jiné státy ze silnějšími hlasy a jinými prioritami než jsou ty naše, nezmění se nic. Ale například ten volný trh je naprosto nerealizovatelný ať už v podmínkách EU nebo kterékoli jiné Unie na světě. Bylo by to samozřejmě krásné, ale to by všichni museli dodržovat určitá pravidla mezinárodního obchodu sami od sebe. Pak by nemuseli být regulováni milionem předpisů.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zabu
Datum: 19.01.13 19:49

Martina: cituji: "... malá země neovlivní...".

Na to mám jen jeden citát:

Nikdo nedělá větší chybu než ten, kdo nedělá nic v domnění, že to málo co může udělat, je bezvýznamné.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: martina0*
Datum: 19.01.13 19:51

No, já nemám pocit, že naše země nedělá nic, ale v pořádku :) dosavadní snahy o jakékoli ovlivnění dopadly špatně nebo nijak, tak na to jdeme asi ze špatné strany.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zabu
Datum: 19.01.13 19:57

Ano, jdeme na to ze špatné strany. Chce to změnu.

A o to jde. Chceme K.Schwarzenberga, který podle vlastních slov, nehodlá na přístupu k EU nic měnit, nebo M. Zemana, který chce přehodnotit přístup k EU.

Ať si odpoví každý sám, jestli volí konzervaci stávajícího stavu nebo nějaký pokrok.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: martina0*
Datum: 19.01.13 20:01

Ano, souhlasím,chce to změnu. Ale obávám se, že Zeman bude pokračovat v přístupu k EU, který praktikoval pan Klaus...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.01.13 17:24
avatar

Lidi vzpamatujte se už konečně, máme tu 21. století

Asi takhle :¨

,,Představujete minulost!´´ řekl feudál levičákovi.

*smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zabu
Datum: 19.01.13 19:59

Lhal. Feudálové tu byli dříve než levičáci, :).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: volby
Datum: 19.01.13 17:27

Svádět volbu nebo nevolbu kandidáta na spojení s komunisty nyní je zavádějící - dnes jich je tolik odnoží a jsou v každé politické straně včetně TOP O9 - takže to si nevybereme. Hodnocení pana knížete pouze jako člověka nelze, kandidoval za stranu, je jejím předsedou a tudíž i spolutvůrcem její politiky, je členem vlády, na jejiíž opatření většina z nás doplácí, nemáme ji rádi a nikde v minulosti nebylo vidět ani slyšet, že by topka s něčím nesouhlasila a už vůbec ne pan kníže. Takže v tom jede taky. Někdo měl Šloufa, on má Kalouska. Kývá na všechno, pokud nespí a to jsme vídali při přenosech hodně často. A najednou je za hvězdu, někomu se asi taková volba hodně hodí. A pokud se vydává za Čecha, tak si měl tedy alespoň udržovat svůj rodný jazyk, dbát na výchovu dětí ve svém jazyku a Čechy si nespojovat jenom s místem, kde má svůj majetek. Jinak aŤ si žije podle svého gusta, ale ať to nezkouší být českým prezidentem. Vyjádření o jeho vztahu v otázce sudet. Němců moc nerozumím, ale to co řekl v televizní debatě také o něčem svědčí. Názory na volbu nikomu neberu, ale hodně často je v obdivu k panu knížeti nechápu. A v jednadvacátém století mít jako hlavu státu po tolika letech zase knížecí - to je jako za c.k.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.01.13 17:42
avatar
Je mi lito tech mladých, ze si neumí dát pet a pet dohromady. Oni voli dle vzhledu ne dle zdravého úsudku. Brzy zapomněli na to, kdo jim zhoršil životní úroveň, kdo neustále zvedá daně, kdo neustále zvedá a zavadi další poplatky ve zdravotnictví, kdo jim zavedl školné, kdo podporuje zlodejny ve formě duchodovych piliru a nakonec vládu, která krade veřejně a na druhé straně je ji jedno, ze umírají lidé na následky daňových úniku a nehnou proti tomu ani brvou. Po celou dobu byli zalezeni jak červí v dirach a kalouskovi bylo špatně jen z toho, o kolik přišel na daních z chlastu. Církevní restituce a další kauzy nema cenu komentovat.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.01.13 17:58
avatar

Mílíte se, já volím podle zdravého úsudku. To vy jste podle mého mínění podlehl hysterii a manipulaci médii. Jsem přesvědčená o tom, že je mnohem lepší šetřit a uskromnit se, než rozházet peníze dokud se dá a pak se divit (když už mluvíte o vládní politice...i když s tou volba prezidenta nemá mnoho společného)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.01.13 18:08
avatar

Jo počkejte - šetřit, uskromnit se, pár let si utáhnout opasky... kde jsem to už slyšel... neřekl to náhodou těsně po sametové revoluci ten samý pán, co nyní ulehčil životní břímě tunelářům, kteří okradli tisíce a tisíce lidí a jimž nyní velkodušně amnestoval výnosy z trestné činnosti? Přičemž prakticky v téže době vyhrožuje Kalousek pracujícím důchodcům za to, že našli mezeru v jeho ,,naprosto dokonalých´´ zákonech a chtějí daňovou úlevu?

Nebo si umíte představit větší rozhazování peněz než to, že ty tunely zase zatáhneme ze státní kasy - a např. soudce Berka, který vedl konkursní gang bude zase soudit a ještě dostane odškodnění 5 mega?

Tak to sorry, tohle už nehraju...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.01.13 18:37
avatar

Nevim jestli Klaus něco takovýho řekl...(osobně s amnestováním hospodářských kauz taky nesouhlasím), ale i kdyby, to přece automaticky neznamená, že neměl pravdu. Dnes to platí dvojnásob, při tom, jak to dopadá v Řecku, Irsku, Španělsku atd.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.01.13 18:51

no nevím.. každý má asi jiný úsudek.. ale po tom co tam vypotil o sudetech a taky jak nepřímo řekl že beneš je zločinec který by skončil před vojenským soudem...a pak že jeho dekrety už 20 let neplatí... no měl jsem dost... já myslím že on má dobré umysly s každým jen ne s náma... to by tady ještě s takovou byla restituce sudetakum...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.01.13 19:23
avatar

To, že by dnes skončil Beneš před Haagským soudem je fakt (řekněte sám, myslíte si, že násilný odsun tolika lidí, kteří se ničím neprovinili z míst, kde jejich rodiny žily po generace, je v pořádku?)...S těma dekretama se spletl, sám se následně omluvil za chybu a řekl, že tím myslel, že dekrety jsou právně překonány a je hloupost se ptát kandidátů na prezidenta, jestli by zrušili dekrety, když se v podstatě už zrušit nedají...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zabu
Datum: 19.01.13 19:32

klera: A víte že, o odsunu Němců z českého území bylo rozhodnuto už při jednání na Jaltské konferenci velké trojky v únoru 1945? Že tedy ty tzv. benešovy dekrety jen reagovaly na závěry jaltské konference? Máte dojem že by patřil tedy před Haagský soud i Stalin, Roosewelt, a Churchill? Opravdu si to myslíte?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.01.13 20:01
avatar

Ne, benešovy dekrety byly vypracovávány Benešem už během 2. světové války, nevznikly během několika měsíců po Jaltské konferenci...Stejně tak o odsunu se mluvilo mnohem dřív...Je fakt, že Stalin, Roosevelt a Churchill s tím souhlasili. Nedali ovšem souhlas s tím, aby byl kdokoli pranýřován, což se u nás po 2. sv. válce dělo celkem běžně.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.01.13 19:55
avatar
Nene, me žádná hysterie neprepadla, jen mluvím o tom, co který člověk pro tuto zemi udělal a dle toho volím. Ano, ti mladí si to nepamatuji,protože byli ještě děti a neměli z toho ještě rozum. Na Zemana slyšeli někde nějakou hlášku, proto se od.něho odklonili. Na druhou stranu dnešní studenti docela dobre nechápou tunelovani penezenek lidi, protože si myslí, ze go takhle bylo i dříve. Jenže dříve se neplatilo ve zdravotnictví, ve školství a další nesmyslné poplatky a nehorazne vysoké daně. Další omyl dnešních mladých je, ze se musí šetřit. Ano nasetrit si můžete na horší časy, otázka je, jak dlouho s tim vydržíte, protože čím vic budou lidi šetřit, tim vic porostou daně a inflace, protoze peníze se stáhnou z oběhu, a to je roztocena spirala, která nebere konce. Penize se nesmí šetřit, ale investovat i za cenu dluhu, jediné tohle je cesta vpřed. Kníže dělá a podporuje tuhle vládu, která dělá pravý opak, proto.ho pro vás nebudu volit, jelikož chci aby se meli i me deti na školách měly jednou dobře. Nedělám to pro sebe, ja uz to nějak doklepu, opasek si utahuju od 89 a nikam to nevede. Penize nemizi, tech je pořád stejně, jen se uz triadvacet let přesouvají mezi min a min lidí. Bohatší bohatnou na úkor zbytku, neni to tim, ze by tolik pracovali, nakonec proc se pořád brání zveřejnění majetku? Fakta prosím...
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.01.13 20:30
avatar

Pořád zapomínáte na celosvětovou krizi...myslíte si, že za všechny ekonomické problémy, které jsou teď aktuálně po celém světě může naše vláda nebo co? Ostatním se snižuje tempo hospodářského rozvoje, jenom my bysme měli být ten ostrůvek prosperující ekonomiky? A to, že máme jednu z nejrozvinutějších ekonomik ve východní Evropě vám taky nestačí? Apropo- vy si očividně nemáte na co stěžovat, když máte počítač, připojení k internetu a hafo volného času...Možná, že vám vadí pohled na úspěšnější jedince a stýská se vám po časech, kdy se měli všichni stejně a nebyl důvod k závisti...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: martina0*
Datum: 19.01.13 18:05

Já opravdu nechápu, jak můžete prosazovat jen svůj názor a napadat mladé, že jsou hloupí, že volí někoho jiného. Uvědomte si, že každý má jiný názor a tak, jak ho lidé neberou vám a neříkají, že si neumíte dát pět a pět dohromady protože volíte toho a toho tak byste se nemusel ani vy tak vyjadřovat :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.01.13 18:34
avatar

Máte pravdu, rozjel to Zeman s Klausem oposmlouvou a všechen bordel co tu je je i díky nim.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.01.13 20:13
avatar
Opozicni smlouva v te době bylo nejlepší možné řešení, jak udržet ekonomický růst. Tim se taky predeslo podporovani stran prebehliky nebo trestne trestanymi, jak je dnes běžný pohled. Jak to pak ma vypadat, kdyz nam vládnou trestanci. Vznik strany lidem netřeba komentovat, to je výtvor ods a topky, tuhle stranu nikdo nevolil a přesto tam je. Ale i tak se to dá ...je to jen boj o koryto. Naproti tomu ta "oposmlouva" mela jasné pravidla.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.