Má matematika smysl?

Od: Datum: 25.06.14 19:18 odpovědí: 6 změna: 26.06.14 17:24

Matematické extrémy, které poslední desetiletí vznikají, odsunuly základní matematiku na vedlejší kolej, jako bezvýznamnou, nedůležitou a neurčující. Bude uveden příklad:

Z celku se oddělila menšina, stala se většinou a ještě víc, jak dvakrát tolik zbylo.

Pokud si někdo myslí, že to není možné, tak skutečně toto se už hodně dlouho děje a je to dokonce statisticky potvrzeno Statistickým úřadem.

To není rébus.

To je.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: pythagoras
Datum: 25.06.14 20:20

Děj si ještě jednu štamprli a přestaň řešit hlouposti. Život je děsně krátký.

Od: karelmarinec*
Datum: 25.06.14 21:48

Jsem abstinent a alkohol používám pouze na mytí rukou a právě proto, že život je krátký, tak je životně důležité tento matematický paradox rychle vyřešit, protože se cpe do života, ale velice destruktivně.

Datum: 25.06.14 22:30

Máte se dívat na seriál Doteky osudu a budete vědět.

Od: karelmarinec*
Datum: 26.06.14 15:42

Seriály jsou tvárné podle představ autorů a vzdálené realitě.

Datum: 26.06.14 16:32

Tohle je teda čtvrtý příspěvek, který čtu (deprese, akné, branný zákon) a ani u jednoho absolutně nechápu, o čem je. Jedině k doktorce, sexuálně úchylné pedofilní zdravotnictví, škodlivost školství, odpověď skrytá v textu.. hm, hm, ok.

Tento rébus (který není rébusem) je ale na zcela jiné úrovni. Asi jsem na to moc blbej.

doplněno 26.06.14 16:35:

Jo a ještě dotaz na paradox. No tak ten vzdávám rovnou.

Datum: 26.06.14 17:24

Přiznám se, že jsem matematický analfabet a vaši otázce nerozumím. Ovšem na otázku "má matematika smysl" by se mi nyní chtělo odpovědět NE a to dík brzy už bývalému zeti co si nabral půjčky a se svým Ing. na VUT si nedokázal spočítat, že nemá na splátky. My blbější máme aspoň kalkulačku.

Poslední otázky Poradny volná diskuze
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.