Co by se stalo při dlouhém koukání na tohle?

Od: Datum: 25.06.14 18:54 odpovědí: 3 změna: 26.06.14 07:29

Ahoj,zajímalo by mě co by se stalo když bych na tohle

a podobné koukal třeba pul hodiny nebo hodinu? Zkoušel jsem to v celoobrazovkovém režimu a tak za 2 minuty vás to vtáhne a vnímáte jen tu spiralu a ani nevidíte monitor :D

Proto by mě zajímalo k čemu to je a jestli to muže poškodit zrak,mozek nebo tak něco,není to nebezpečné? :)

díky za názory

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.06.14 19:21
Myslím že to jen otupí mozek,stejně jako když v noci hustě sněží a jedete s rozsvícenými dálkovými světly.Za chvíli už by to bylo nebezpečné, ale u tohohle můžete maximálně spadnout ze židle
Datum: 25.06.14 19:39

Ahoj. Zdravému člověku se asi nemusí nic moc stát. Ale někdo, kdo trpí na epíky, ten záchvat klidně může dostat. Nejhorší je nějaké blikání. Nejhorší bude asi stroboskop. Tohle si každej zdravej může vyskoušet, co to s ním provede. Kdy se začne nějak motat.

Datum: 26.06.14 07:29

Mozek dokáže udržet pozornost jen po určitou dobu. Každý to máme jinak. Všimněte si, jak v kině všichni sedí, ani nedutají a nevnímají nic jiného, než plátno. Ale po chvíli si uvědomíte, že se lidé začali vrtět, kuckat, škrabkat a vnímat i okolí, nejen plátno tak jako jste ho přestal, na pár momentů, vnímat i vy. Mozek potřebuje oddych. Tím, že začne vnímat okolí přestane používat přetěžená centra a dá jim oddych. Po odpočinku se dokáží zase soustředit na plátno. Když přes tu potřebu oddychu, soustředíte svou pozornost, bez zapojení jiných smyslů než jsou oči, mozek vypne a jde do útlumu. Na chvíli se začne chovat jako v hypnoze. Je to vlastně autohypnoza. Reakce mouhou být odlišné. Je zde však i riziko, že nastane nějaké poškození ve spojích v mozku, které mohou vrcholit i epilepsií, padoucnicí.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.