Účetnictví - hostinská činnost

Od: Datum: 25.06.14 09:47 odpovědí: 10 změna: 25.06.14 19:43

Buďte zdrávi,

rád bych se zeptal, zda-li je možné, aby si účetní firma dala do účetnictví hostinskou činnost, resp. účtenky z restaurací.

Děkuji

J.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 25.06.14 09:53
avatar

Dobrý den, ano, to je běžné - pokud je to paragon a má všechny náležitosti pro účetnictví.

Zdravím!

doplněno 25.06.14 09:57:

Účtenka typu papírek a na něm pět čárek a součet do účetnictví nepatří. Musí to mít ty náležitosti.

doplněno 25.06.14 10:00:

Nemáte zač.

doplněno 25.06.14 10:10:

Raději ještě doplním - pokud máte např. firmu, ale žádný příjem, tak zase nemůžete do nákladů dávat jen paragony z restaurací. Dostanete se sice do ztráty, ale F.Ú. by to neuznal.

Datum: 25.06.14 09:58

děkuji

Datum: 25.06.14 10:57

A ono to není tedy daňově odčitatelný? :)

Od: ben®
Datum: 25.06.14 11:01
avatar

Dobrý den, ale ano, je. Jenže nemůžete utrácet po restauracích, nepodnikat, dávat to do nákladů a výsledkem bude ztráta. Musí to být vyvážené - je to formulované na každém poučení, které je vydáváno k formuláři k dani z příjmů. Zdravím!

Datum: 25.06.14 12:10

Už chápu, děkuji. :)

Od: buss®
Datum: 25.06.14 11:45

Potřebujete danově uznatelný výdaj, vizte zákon o daních z příjmu, zvl. § 25.

Datum: 25.06.14 12:10

Děkuji :)

Od: uska®
Datum: 25.06.14 12:15

Do nákladů nepatří ...viz zákon o dani z příjmů

výdaje na reprezentaci, kterými jsou zejména výdaje na pohoštění, občerstvení a dary. Vyjímkou mohou být pracovní schůzky se zápisem kde, kdo, proč atd. Ale nikdy bych účtenku z restaurace neriskla dát do nákladů.

Datum: 25.06.14 14:30

Máte pravdu!

§25

Za výdaje (náklady) vynaložené k dosažení, zajištění a udržení příjmů pro daňové účely nelze uznat zejména

t) výdaje na reprezentaci, kterými jsou zejména výdaje na pohoštění, občerstvení a bezúplatná plnění; za bezúplatné plnění dary. Za dar se nepovažuje reklamní nebo propagační předmět, který je opatřen jménem obchodní firmou nebo ochrannou známkou poskytovatele tohoto předmětu nebo názvem propagovaného zboží nebo služby, jehož hodnota bez daně z přidané hodnoty nepřesahuje 500 Kč a který není s výjimkou tichého vína předmětem spotřební daně,

Od: jasa®
Datum: 25.06.14 19:43

Do účetnictví se je můžete dát, ale jako daňově neuznatelné náklady.

 

 

 

Poslední otázky Poradny volná diskuze
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.