Pocení v podpaží - aby tolik nesmrdělo

Od: Datum: 16.07.14 08:27 odpovědí: 20 změna: 17.07.14 08:58

nemáte někdo tip, jak méně smrdět při pocení v podpaží? mám od školy problém s pocením v podpaží, potím se i v normálních situacích půl hodiny po sprše, když si čtu knížku. děs. doktor mě poslal na kontrolu štítné žlázy, udělal odběry krve, nic nezjistil.

pozn.: nehledám radu tipu deodorant nebo antiperspirant. jde mi čistě o něco přírodního. (vynechání nějakých druhů potravin, nebo naopak něco jíst, čínská medicína, léčitel atd)

to že se potím už prostě tak je, boj jsem vzdal. nakonec není to zase tak hrozné, ale vadí mi ten čpavkovitý zápach, octovitý

hnus, závidim lidem co s tím problémy nemají

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.07.14 08:32

Co se týká stravy - vyhýbejte se pikantním jídlům.

Co se týká odstranění, můžete vyrazit do specializovaných salonů a buď si zaplatit laser, nebo botox.

Od: ivik®
Datum: 16.07.14 08:44

Myslím, že strava na tohle nepomůže.I když jste muž, tak se v podpaží vyholujte,alespoń přes léto,dodržujte hygienu na nejvyšší úrovni, používejte deodoranty,protože ničím přírodním to redukovat asi nelze.Vyměńujte oblečení denně, jestli nosíte umělé materiály , pryč s nimi.My Češi, a hlavně muži, jsme v tomhle nějak pořád za opicema.Ženský se už trochu vzpamatovaly a dbají o sebe snad trochu víc, ale u chlapů to pořád vázne.Nikdy jindy, než v létě se nevidí, jak jsme zaostalí např. v pedikůře a péči o nohy, je s podivem, co na ulici lze spatřit.Ještě že někteří muži (a i ženy) nosí do těch sandálů ponožky( naše specialita).

Datum: 16.07.14 09:07

Par reakci na tvou reakci. Tazatel si stezuje ze zapacha pul hodiny po sprse, zde nejake vyholovani podpazi nepomuze, dokonce naopak. Deodoranty taky nijak nepomuzou, jedine antiperspiranty, ale ty tazatel poradit necchce. A co se tyce obleceni a ze nejsem na urovni? pro me za me at si kazdy nosi to, v cem se mu chodi dobre. Ponozky v sandalech? A vite ze i to nekdy chapu?

Nevim jak pikantni jidla, ale dokonce i rajcata zhorsuji zapach potu.

Datum: 16.07.14 09:27

Pro majsterjoe: Děkuji za Váš komentář,ale já Vaše příspěvky také nekomentuji.My si tykáme?

Datum: 16.07.14 10:09

Po netu si tykám s kýmkoli takže tak.

Datum: 16.07.14 14:27

Takže trochu oprsk.

Datum: 17.07.14 08:45

Na fórech naprosto normální věc, žádný "oprsk"...

Datum: 17.07.14 08:51

Takže trochu klasika na internetovém fóru.

Tromu mě zaráží to ohrazení na komentování. Jsme na fóru a proč by se nemohlo komentovat? Pokud mám něco k odpovědi jiného tak to nesmím napsat?

Od: bmbx®
Datum: 17.07.14 08:58

Achjo, další osoba k zařazení do kategorie netykavek :-D

Datum: 16.07.14 10:29

Že by se těma ponožkama maskovala ona šílená starost o chodidla/pedikůra s spol..?

Když to najdete v taiwanské příručce "jak poznat čecha" o něčem to vypovídá...

Spíš to ukazuje jakousi zaostalost pokud to tak lze nazvat...

Ale asi to tak bude, stačí vyjet za hranice a sledovat dvounožce...

Od: pank
Datum: 16.07.14 10:34

ok, takže zatím jen přestřelka

zkusím diskuzi udržovat při životě aby se objevovala v nejnovějších jestli to tak funguje a nezapadla

čím víc lidí si toho všimne, tím větší šance na nějakou kvalitní radu.ovšem existuje-li

Datum: 16.07.14 10:38
Kupte si mýdlo Protex nebo Dettol.
Datum: 16.07.14 12:41

no vyzkouším, díky za konstruktivní radu

ještě někdo další?

Datum: 16.07.14 13:00

Ahoj, kup si v drogerii nebo na netu přírodní solný krystal , osobně mám tento http://www.medicatus.cz/pece-o-telo/deo-krystal/ . Má ho tuším i drogerie Teta nebo Rossmann.

Ráno ho navlhčíš a dle potřeby potíráš podpaží, sůl se rozpustí a neutralizuje pach potu, vyzkoušeno při celodenním běhání po městě. Nevýhoda je, že to asi trochu ničí trička - ale používám ho jen někdy, tak zatím v pohodě.

doplněno 16.07.14 16:35:

Co prosím? Ten krystal nemá s klasickým deodorantem nebo antiperspirantem vůbec nic společného, našel jste si vůbec, co to je?*zed*

Je to zkaměnělá sůl, která likviduje bakterie, co rozkládají pot. Žádná chemie, čistě přírodní. A sůl má k aluminiu fakt dost daleko*zed*

Datum: 16.07.14 14:51

jo díky za radu ale na začátku jsem psal, že nežádám radu deodorantu ani antiperspirantu a tenhle váš solný krystal je v podstatě jedno "velké aluminium" (rozjíždět debatu o spojitosti antiperspirantů a rakoviny tu rozjíždět prosím nebudeme)

prostě to nechci a řešení deodorantu, musel bych se natírat 10x denně. to nehledám. jde mi o to zkusit najít něco, co by neutralizovalo můj pot vnitřně. nevim proč zrovna já mám tak agresivní

např. věřím, že to může způsobovat nějaké koření. začaljsem si psát co jím,,,a otázku sem jsem položil, kdyby byl už někdo dál nežjá

Datum: 16.07.14 15:25

Sledovat co jíte a pijete je dobrý začátek. Protože některé potraviny skutečně zvyšují potivost – např. chili, pepř, zázvor, skořice..) Zrovna tak i alkohol, některé léky nebo bylinné preparáty. A nepříjemný zápach při pocení způsobuje např. česnek, cibule nebo kari. To by bylo dobré tedy z jídelníčku vynechat, nebo si to alespoň hlídat, aby jste nekonzumoval moc pokrmy, které toto obsahují. Důležité je dodržovat pitný režim, ale hlídat to, co pijete. V neposlední řadě bych poradila také se zaměřit případně na materiál, z kterého nosíte oblečení. Protože i díky některým nevhodným materiálům, může být pot více cítit.

Datum: 17.07.14 08:07

no já bych tou hlavou moc o zeď nebouchal

četla jste si složení toho svého krystalu? hezké je, že vám napíší přírodní solný krystal,,,ale ve složení vám také uvádí,

:Pottasium Alum - Kamenec draselný - přírodní minerální sůl

Alum vám nezavání aluminiem, tedy hliníkem?

i wikopedia vám řekne, že kamenec, neboli kamenec draselno hlinitý se používá v kypřících prášcích, čištění koží a střívek a jako entiperspiratn

http://cs.wikipedia.org/wiki/S%C3%ADran_draselno-hlinit%C3%BD

Datum: 16.07.14 16:53

Dobrý den,mě zabralo toto http://www.driclor.eu/

jen je dobré to používat až večer,po umytí a je třeba být v klidu,dát si třeba ruce za hlavu a ležet.

Když jsem to použila přes den a začala se potit dost to štípalo.

Datum: 16.07.14 18:18

A říkali vám to blízcí lidé, že jste hodně cítit? Asi je to hloupost, ale teoreticky může jít o váš více vyvinutý čich. To má třeba moje snacha. Třeba v buse, nebo čekárně přesně pozná která žena má mezes, kdo je kuřák, kdo co jedl, co má v tašce atd.

Datum: 17.07.14 08:10

bohužel, je to tak, blízcí lidé.

¨jako nejsu cítít na metr daleko, člověk musí být blíže,,,ale polovička mi to říká dost často :(

jinak oblečení, čistá bavlna

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.