Změna banky

Od: Datum: 07.08.14 08:16 odpovědí: 5 změna: 07.08.14 11:49

Prosím o radu ohledně změny banky.

Česká spořka mě už dlouhodobě nebaví s poplatkama. Mám tam trvaláky , celkem tři, které jsem si sama zadávala, takže si je zase sama můžu převést jinam. Do mínusu nejdu ani náhodou, pořád jsou tam finance. Chodí tam moje výplata, manželova a i synova výplata . Protože nejsme zástanci názoru , co člověk to bankovní účet a takhle ušetříme za poplatky a podporujeme náš názor. Máme pouze jednu kartu a tu má manžel. V hotovosti z bankomatu skoro vůbec nevybíráme, cca jednou za měsíc. I to je moc. Účet je na mně a manžel má dispoziční právo k účtu. Nejvíce teda využíváme účet na palcení kartou v obchodě a hlavně na interntetové bankovnictví, to využíváme nejvíce.

Tam mě právě štvou poplatky a vůbec celkově už delší dobu zvažujeme odejit od ČS. Nastínila jsem zde k čemu teda účet nejvíce využíváme a poprosím vás o názor a radu, kterou banku bych raději neměla volit a která by stála zato o ní uvažovat.

Taky mě zajímá jak odejít od ČS a na co si dát pozor, aby mi tam nevznikl nějaký problém moji neznalostí se změnou banky. Je to moje první změna banky po xxxxletech, v podstatě jsem nikdy jinou banku neměla.

Mockrát předem děkuji , moc se v tom norientuji, takže uvítám vaše rady a názory.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.08.14 08:31
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.08.14 09:53

Nejrychlejší je zrušit účet na pobočce, přesvědčovat Vás nebudou, asi o drobné klienty nestojí. Já zvolil mBank, včera jsem uzavřel účet, dneska jim pošlu odstoupení od smlouvy, otřesné jednání. Raději zvolit Fio nebo Air Bank.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.08.14 10:00
avatar

řešil jsem to samé cca před měsícem. nemusíte dělat skoro nic. jen si vybrat banku. nám nejvíce vyhovovala air bank. zašli jsme do pobočky banky a požádali o tzv. "mobilitu". banka vše zařídila za nás. v ČS jsme měsíčně platili cca 270,- kč, v air bank jsme první měsíc dostali na úroku cca 30,- Kč. 300,- Kč měsíčně rozdíl za stejnou službu...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.08.14 10:26
avatar
Zcela zdarma je Fio. Řeší se to tady pořád. Stačí jeden společný účet, kartu může mít každý z vás svoji. Bankovnictví je přehledné a jednoduché. Nemusíte nikam chodit, účet si můžete zřídit on-line, smlouvu doveze kurýr v čase na kterém se domluvíte. Jelikož je účet zdarma, můžete mít klidně každý svůj. Dobrá je i Equa, ale pro účet zdarma je nutné splnit jednu podmínku ze tří. V bankovnictví si můžete libovolně tvořit další úcty, spořící, nebo v měnách USD, EUR, karta je pak multimenova...
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.08.14 11:49
avatar

Tazateli, dostanete mnoho odpovědí a rad, já sdělím, jen co bych udělal já. Došel na pobočku air banky, požádal bych o zřízení běžného a spořícího účtu, požádal je o převod ze součastné banky, podepsal a odešel. O vše se zdarma postarají, vy ještě budete dostávat úroky z Vašich peněz.

Není nejlepší žádná banka, vždy se najde jiná lepší, záleží kdo jí hodnotí..

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.