Nosíte rádi sandály?

Od: Datum: 21.06.14 14:45 odpovědí: 9 změna: 27.06.14 08:01

Jen bych se zeptal, jestli se vám chodí v sandálech dobře.Vloni jsem jedny vyhodil, chůze v nich byla pro mne utrpením. Letos se to opakuje, takže to není výrobcem. Koukám na ty boty, ono to nemá skoro žádnou klenbu. Z toho jsem si odvodil, že když váha těla se opírá o kvalitní vyklenutí v botě, odlehčí se patě a chodí se dobře. A že rozpraskané paty jsou především důsledkem nekvalitních bot, protože na nich spočívá skoro celá váha těla. Je moje úvaha správná?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.06.14 15:04

V sandálech lítám celé léto, ale jak píšete, je potřeba mít aspoň trochu kvalitní. Rozpraskané paty mohou být taky důsledke žádné něbo špatné péče.

Od: buss®
Datum: 21.06.14 15:06

A co tak chodit bosky?

Datum: 21.06.14 15:40

Sandály nebo pantofle nosím vždy celou letní sezonu, kupuji si ve zdravotních potřebách . Záleží jaké nosíte vy. A rozpraskané paty to není obuví, ale špatnou péčí o nohy.

Datum: 21.06.14 16:03

Jednoduchá rada. Zajděte do obuvi, pracovních oděvů nebo zdravotnických potřeb a kupte si sandály od firmy Scholl, nebo Santé nebo nějaké jiné dobré firmy. ;) Podívejte se ZDE a najdete návod na popraskané paty. Někdo to prostě takhle má a o paty se musí starat. Někdo nepotřebuje péči, kromě chvilky s pemzou, vůbec. Praskající paty jsou výsledkem navrstvení kůže, která je odumřelá, tvrdá a nepruží. Praskne. Bolestivě, až do masa. Je potřeba tu kůži odstraňovat a promazávat, aby neztratila elascitidu. Na tohle jsou dobře vybavené koutky s péčí o nohy v drogeriích. :-D Koukejte na nohy ženám, chodí v naprosto plochých, lehoučkých žabkách a paty nemají popraskané. O chodidla pečují.

Od: ondatraobecna
Datum: 21.06.14 16:18

taky nesmíte kupovat sandály u vietnamců, ale v pořádném obchodě. Já mám od Han***h stály cca 800,- a mám je už dva roky. Nosím je od jara do podzimu...pokud není zima a nebo neprší. Jinak normálně semnou lítají sandály i na dovolenou, kde lítám po architektonických památkách a v pohodě.

Datum: 27.06.14 08:01

Říci mně, že kupuju sandály od vietnamců, je smrtelná urážka. Bylo to asi těma patama. Dnes mám vyléčené a sandály mi přestaly vadit. 800 za sandály je normální. Dík za názory.

Od: olaf71*
Datum: 21.06.14 16:45

sandály jsem nikdy nenosil a nosit nebudu. k vodě a na zahradu sandály, jinak sportovní obuv z vhodného materiálu

Datum: 21.06.14 17:05

Sandály nosím a jsou fajn. Jenom pokud je už mám dlouho na sobě, pálí chodidla. A do sandálů ponožky, to fakt ne, takže občas vystřídám se sportovní obuví.

Datum: 22.06.14 09:41

Já nosím jednoduché sandály s úplně rovnou podrážkou a s pár textilnimy pásky. Divím se, že mi tak dlouho vydržely. Mám je už dobrých 10 let a pohoda. Je to skoro jako bych chodil bos. Nedělá mi problém v nich chodit celý den. A tím myslím opravdu chodit. Pokud nemá člověk ploché nohy, tak by mu to nemělo v ničem vadit. ;)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.