Dá se s tím něco dělat?

Od: Datum: 21.06.14 13:15 odpovědí: 9 změna: 14.10.15 21:18

Nedávno jsem se ptala, co dělat s podivnými praktikami ve firmě Coolcentrum s.r.o., U družstva Ideál 14, Praha 4 (to již řeším pomocí právníka).

V pátek jsem se ale dostavila na schůzku ohledně nové nabídky práce - údajně prodej filtrů na vodu. Jak vyplývalo z předběžné telefonické komunikace, mělo se jednat o práci částečně z domova... hledání odbytu pro tento produkt.

Když jsem ale došla na schůzku, zjistila jsem po cca 20ti minutovém monologu jedné starší dámy, jak je to skvělé, že jsem byla vybrána..a že si mohu vydělat minimálně 27.000,-/měs. (to jsem se již v duchu smála) a také jak je na tom kvalita vody v ČR zle.. a že já dostanu kvalitní filtr na vodu, protože všichni pracovníci společnosti hi SAMOZŘEJMĚ mají. Stojí pakatel 41.900,-, ale já do toho nemusím investovat ani korunu.. To má společnost ošetřeno. Stačí, když uzavřu smlouvu se spol. Cofidis (ta paní tam "překvapivě" také pracuje). Já úvěr hravě z těch vysokých výdělků splatím.. a pak už si budu jen užívat.

Zajímalo by mě, jestli se s tímto nedá něco udělat. Samozřejmě, že jsem paní poslala někam.. ale je to pro mě ztráta času i peněz za dopravu. Ráda bych toho ušetřila další zájemce o práci - tedy o skutečnou práci... a také bych byla ráda, kdybych někde mohla najít varování před podobnými podvodníky a naháněči (např.úvěrovým společnostem).


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.06.14 13:35
avatar

Tady jde dělat jenom jediné. Používat zdravý selský rozum. O podobných praktikách byly už popsány tuny internetových stránek i papíru, ale stejně je to zbytečné. Někteří lidé jsou nepoučitelní a je jich pořád dost a dost na to, aby podobné "firmy" prosperovaly. Lidé mají svůj rozum a přesvědčí je teprve to, že to pocítí na vlastní kůži a peněžence. Někdy ta zkušenost může být dost drahá.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kocka*
Datum: 21.06.14 13:40

No myslím že se s tím dá určitě něco dělat,třeba se obrátit na nějaký příslušný úřad a říci jím o tomto problému,když vám někdo nabízí práci tak by určitě neměl chtít po vás nějakou finanční investici nebo i půjčku pokud někdo nabízí práci jakoukoliv tak by vám spíše měl nabídnout peníze za kolik budete pracovat nebo kolik se dá vydělat od toho jsou seriozní firmy které nabízejí práci nebo brigádu a né aby někdo chtěl po vás nějakou investici to mě připomíná ty šmejdy co lákají lidi na předváděcí akce a tahají z lidí peníze a dokonce umějí i vyhrožovat pokud si něco nekoupíte i když to nepotřebujete bohužel tak to chodí ale nemělo by,to samá s nabídkou práce samozřejmě se to týká i vašeho předešlého článku o coolcentrumu na Pankráci U Družstva Ideál to je přesně ono,co si budeme říkat že o tom raději nemluvit mám stejné zkušenosti a taky se chystám s tím něco dělat můžete si to přečíst v mém příspěvku takže asi takto prostě raději chodit na pohovory tam kde je jistota férového jednání nebo přes pracovní portály,takže asi takto jinak přeji pěkný a klidný den.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 21.06.14 15:19

Varování není, inzerovat si může kdo chce práci, chytrý nenaletí. Firma přece nenabízí schůzky někde, že (má své sídlo..)? A když víte kdo nabízí, může prohledat int. Mohla jste páčit info, jsou-li tajní, končím. Používat mozek. Jakmile vám došlo o co se jedná, měla jste odejít. Vy budete varovat, jiní to možná vezmou a snad si i vyděljí. Je to o umění přesvědčit. N % za smlouvu není marné, budete na to vydělávat měsíc(e) a není! to nezákonné. Nabídli - nevzala jste.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: sunny331
Datum: 21.06.14 17:44

Máte do jisté míry pravdu. Jenže při telefonickém rozhovoru jsem se nedozvěděla jméno firmy. Jen mi paní řekla, že se jedná o prodej filtrů na vodu.To nebyla pravda. Jednalo se o to, abych si vzala úvěr na 42 tis. u společnosti Cofidis. Řekla, že bližší informace mi podá na osobní schůzce..a že je to na déle. A pokud budu mít o práci zájem, sepíšeme smlouvu.

Ani sídlo "firma" nejspíš nemá. Dámy úřadují v prvním patře nákupního centra Myslbek v Praze Na Příkopech. Když jsem zjistila o co jde, pochopitelně jsem odešla.

Datum: 21.06.14 17:58
avatar

Dá se s tím dělat: Nechodit na pohovory, na něž Vás pozvou, aniž by Vám předem něco řekli o nabízené práci, o typu práce (pracovní smlouva, DPČ, DPP) a aniž by je zajímaly další informace o Vás. Tito "zaměstnavatelé" Vám téměř vždy budou chtít něco prodat (herbalife, franšízu, pojištění, filtr na vodu, nově i zařazení do databáze testerů výrobků, ...

Spolehlivým signálem je, že Vám předem o práci a o formě zaměstnání nic neřeknou. Budou se snažit Vás nalákat na "pohovor", při němž "Vám vše vysvětlí prostřednictvím různých materiálů".

Dalším spolehlivým signálem je, že o Vás volající/píšící osoba nebude nic vědět (nepřečetla si, co jste napsala, jen využila kontakt).

Téměř všechny inzeráty, které hledají někoho pro odbyt/prodej, Vás budou přesvědčovat, že si výrobek/pojištění/produkt musíte sama koupit a využívat jej, jinak byste "nebyla dostatečně přesvědčivá".

------- Myslím, že už mám na tyhle inzeráty "nos". Buď je přehlížím, nebo pokud mám chvíli času, je nahlásím provozovateli webu, na němž inzerují.

Podle mne by to mělo zajímat inspektorát práce, ale nemá na to dost lidí (i v případě větších průšvihů kontroly plánuje). Kromě toho by člověk nedělal pomalu nic jiného, než nahlašoval nekorektní "zaměstnavatele".

----- Takže nezbývá než naučit se "číst mezi řádky" a na takové inzeráty nereagovat.

---- Poznámka: U nás je voda dobrá, někde sice obsahuje více dusičnanů, ale ty žádný filtr neodstraní. "Filtry" jen tahají lidem peníze z kapes...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jochanan
Datum: 22.06.14 13:41

To je prosté, jelikož české ovce volí stále dokola ty samé zločince, tak se zločincům daří ve všech ohledech. Samozřejmě by nebyl problém stakovýmito podvodníky a šizuňky "zatočit", ale když Vás takovýhle gauner okrade o 40000 na věci za 1000, tak mu nedělá nejmenší problém dát třeba 10000 úředníkovi, který ho má kontrolovat, nebo soudruhu zločinci "prezidentovi" za amnestii o nějakou nulu navíc. Zatímco vy jste - 40000 a nemáte ani na pseudoprávníka. Ale jak uvedeno shora - můžou si za to české ovce sami a dokud si to nechají líbit, tak to tak bude.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ingzenisek
Datum: 14.10.15 18:50

Dobrý den,

já znám osobně majitele Coolcentrum s.r.o. . Dělali jsme spolu na callcentru Europe calling a.s. v roce 2007. Bylo to dobré callcentrum. A majitel byl nejlepší operátor, výtečný obchodník a předčil jen prostě kdykoli ostatní, poradil je na celé čáře. Jestliže práce výkon "otroka" operátora,, je vždy placen za udělané smlouvy nebo výsledky, a později nějaký pan Bedřich Engels s panem Marxem zprůměrovali dosažené počty udělaných smluv a podělili je počtem hodin a vyšla tzv. hodinová mzda, kde je sice částka hodinové mzdy, ale také se k ní vztahuje počet udělaných objednávek za hodinu a k tomuto se pracovník na hpp vždy zavazuje. Ne tedy jenom k paušální mzdě, ale i k závazku, kolik toho udělá. A když neudělá to, co má, tak se mu mzda musí ponížit. A když udělá, co má a udělá i něco na víc, tak dostane prémie. Jenže lidé, co chodí žádat o práci, protože nikde zrovna nedělají, tohle slyšet nechtějí. Chtějí slyšet jen, že budou brát jistou mzdu, ať se děje, co se děje, a i když budou nemocní. Chtějí pro sebe sociálno, ber firmo nebo státe kde ber. Každý řeší přednostně a sobecky sebe. Já u pohovorů dávám tyto Krátké otázky pro zájemkyni o brigádu. Zkuste si na ně odpovědět, buď Ano nebo NE. Čistě logicky. A pak se postavte do role personální asistentky, která tyto krátké otázky posílá mladým lidem po škole, kteří přijíždějí do Prahy z Moravy a Slovenska s kýbli a s kyblíčky na peníze, aby si je prostě naplnili.

Jinak, minimální mzda je 51,- Kč na hod. podle zákona, a tento zákon společnost Coolcentrum s.r.o. plní, ba i překražuje, když denně ti dobří vydělávají běžně denně až 1.430,- Kč. Ale musíte být dobří. Lenoši pak 51,- Kč na hod. A každý o sobě a o své produktivitě k firmě, kde dělá, rozhoduje sám. Firma nebo společnost nemůže platit lenochy více penězi, protože by si je musela půjčit a neměla by je z čeho splácet a to by byl podvod.

Budu rád, když se na problém podíváte i z druhé strany, a zamyslíte se, proč se říká, že co Čech, to muzikant, když muzikant přes týden nedělá a v sobotu žebrá u klobouku.

A také, když si vygooglujtete článek pana Vavroně, že Češi jsou třetí největší blbci na světě , pod názvem "Finanční gramotnost čechů je mizerná". A ti, co chodí na pohovory, jsou toho většinou biologickým důkazem. A kdo jako zaplatí s mimi strávený čas? Mohli by si jej alespo%n opracovat 1 smenou? Mohli.

A ze jsou ty moje otázky k pohovorům:

KRÁTKÉ OTÁZKY PRO ZÁJEMKYNI O BRIGÁDU NEBO

O PRACOVNÍ POMĚR

Prosíme vyplňte správně odpovědi, případně Vaše odpovědi rozviňte, ano? (vždy pod každou otázkou).

Vaše odpovědi:

Otázka 01

1. Máte středoškolské vzdělání a maturitu? ...

Otázka 02

02. Chcete být přínosem pro firmu? ...

Otázka 03

03. Víte, že z vydělaných peněz dostanete jen polovinu do výplatního sáčku (nebo na účet), druhá polovina se odvádí státu na zdravotní pojištění (odvody co musí odvádět firma a odvody co se odvádějí za zaměstnance)?...

Otázka 04

04. Kdyby se jednalo o jednoduchou práci v kanceláři s telefonem, databází a Eshoem, tak byste takovouto referentskou práci vyzkoušela? ...

Otázka 05

05. Jsou pro Vás akceptovatelné podmínky pravidelný plat, jistoty, zázemí, sociální model v případě nemoci a dovolené, slušní a příjemní spolupracovníci, lidé s charakterem? ...

Otázka 06

06. Víte, že musíte tedy být přínosem a z firmou a ostatními, a i s Vaší pomocí vydělaných 40.000 Kč dostanete podle smlouvy na HPP (po odpočtu odvodů co platí firma a odvodů co hradí zaměstnanec) zmíněnou polovinu, tedy cca 20.000 Kč? ...

Otázka 07

07. Víte, že firma většinou vyplatí asi až polovinu toho, co do firmy přinesete jako zaměstnanec, který chce být přínosem, a nějak se alespoň trochu budete muset podílet na tom, aby všichni dohromady přinesli níže zmíněných 80.000 Kč, aby jeho podíl byl třeba 40.000 Kč fakturačních peněz? ...

Otázka 08

08. Logicky, když polovina má být 40.000 Kč, je logické, že se musíte s operátorkami a s obchodníky přinést společně min 80.000 Kč každý měsíc, i v době nemoci a dovolené? ...

Otázka 09

09. Je pravda, že když zaměstnanec nalezne lepe placené místo, tak ho vezme a od původního zaměstnavatele odejde a neřeší, prázdný post, vzniklou prázdnotu v produktivitě, která měla býti? ...

Otázka 10

10. Je pravda, že když zaměstnavatel sežene pracovníka, co to bude dělat levněji, že jej vezme a propustí pracovníka, kterému musí platit víc? ...

Otázka 11

11. Smluvní vztah v HPP se tedy ve skutečnosti uzavírá na dobu, než si zaměstnanec najde něco lepšího a nebo zaměstnavatel než najde nějakou jinou mladou a třeba méně zkušenou pracovní sílu, která mu to samé bude dělat levněji. Je to tak?..

Otázka 12

12. Lidé se nabírají na to, co umí. Proto existují kurzy. Přezkoušení dovedností je před podpisem HPP. Je to tak? ...

Otázka 13

13. Hodinová mzda je ekvivalent zprůměrňovaných výkonů za hod. Měření se provede před uzavřením smlouvy a pak se to vzájemně sjedná, jedna strana se zavazuje platit a druhá dosahovat průměrných výkonů. Je to tak? ...

Otázka 14

14. Podíly na hospodářských výsledcích jsou slíbenou motivací. Práce v kolektivu umožňuje učení jednoho od druhého. Je to tak? ...

Otázka 15

15. Člověk je od evoluce shluk sobeckých buněk. Když potřebuje něčeho dosáhnout, tak vábí a když nepotřebuje, tak se odvrátí nebo uzavře. Je to tak? ...

Otázka 16

16. Jisté výkony jsou převedeny na jisté peníze. Smlouva na HPP je závazek zaměstnance podávat jisté výkony ve změřeném množství a dobrovolně vzájemně sjednaném. Je to tak? ...

Otázka 17

17. Když Vám zajistíme pod Vás až 4 lidi, MY ZAJISTÍME) kteří budou produktivní, (PRO VÁS I PRO NÁS) a budete mít z nich meziprovize, je to pak pro Vás (VĚTŠÍ) jistota? ...

Děkujeme za Vaše odpovědi. Podle nich poznáme, jak logicky uvažujete.

Ing. V. Ženíšek

Předseda, statutární zástupce

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mznj®
Datum: 14.10.15 20:28

Dokázal bych to napsat i česky, ale zkratka OMG to vystihne lépe.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vghjdthdr
Datum: 14.10.15 21:18

Tak takovej blábol jsem dlouho nečetla. Dovětek "je to tak?" mi v překladu zní jako "tak co, vy blbečci?".

Já bych zaměstnavatele s takovou opičárnou poslala někam a přišel by hned o jednoho kvalitního potencionálního zaměstnance.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.