Vyhlídkový let - nevolnost

Od: Datum: 09.09.14 09:05 odpovědí: 7 změna: 10.09.14 13:41

Dobrý den,

potřebuji poradit. Dostal jsem k narozeninám hodinový vyhlídkový let motorovým letadlem + 30 minut větroněm. Včera jsem chtěl tuto možnost využít, ale po asi 20 minutach letu se mi udělalo špatně a museli jsem se vrátit. Samozřejmě jsem byl na sebe naštvaný, pač se mi létání moc líbí a to jsem před rokem a pul přemýšlel o tom, že bych si udělal i pilotní průkaz ... :( V každém případě na letišti byli k mě velmi vstřícní a ten let budu moct dokočit jindy (zbytěk času). Chtěl jsem se zeptat vás, co mají s lítáním zkušenosti, zda by jste mi mohli poradit, abych další let dokončil bez ztráty kytičky :) Poprvé jsem letěl letadlem asi před 15 lety, ale byl to jen 10 minutovy let, ale zvládl jsem to. Poslední 3 roky jsem letěl na dovolenou dopravním letadlem asi 4x a v pohodě a to jsem zažil i docela silné turbulence (byly super :)) a taky bez problému.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.09.14 09:53

Zkus si vzít tak hodinku před letem Kinedryl nebo jiný prášek, který se užívá při nevolnosti při jízdě autem.

Datum: 10.09.14 01:12

Mně pomáhá při ostřejších zatáčkách mít hlavu se žaludkem v ose síly která vás tlačí do sedačky.

Datum: 10.09.14 01:22

Měl jsem ve větroni podobný problém - byla krásná termika, když udeřil zespodu proud vzduchu, bylo to jak v nějakém turbovýtahu. Naštěstí jsem to udržel, ale moc dobře mi taky nebylo. Asi to bude chtít moc se před letem necpat a mít po ruce sáček na blití :) Kinedryl by asi taky mohl pomoct.

Od: pajja
Datum: 10.09.14 07:05

Ptal jsem se přímo na letišti a tam mi bylo řečeno, že to chce rohlík, nějaký párek atd :) Beztak si dělali srandu :) Ptal jsem se také na ten kinedryl, ale prej to člověka utlumí až uspí, takže bych z toho moc neměl. Obdivuji jejich vydrž, ale oni jsou na to už zvyklí, jen by mě zajímalo kolik letů člověk musí absolvovat, aby to zvládal.

Datum: 10.09.14 07:09

Tak se není ničeho bát.To za začátku každý panikaří a pak je najednou vše dobré když je po všem.

Od: pajja
Datum: 10.09.14 08:30

No já nepanikařím :) Mě nedělá problém znova sednout do letadla, jen bych raději nějakým způsobem předešel tomu, aby mi nebylo špatně :)

Datum: 10.09.14 13:41

Než "potupně vrhnout" na pilota, vybrala bych si asi jiný dárek, na zemi. Třeba řízení nějakého luxusního auta, nabídek je mnoho. A ten let bych raději dala dolétat někomu z rodiny či kamarádů, komu to problém dělat nebude.

Synovce na pouti vylákali kamarádi na centrifugu. Jakmile atrakce zastavila, potácel se zvracet za střelnici. Dlouho jsme si z něj dělali srandu, že žaludek se nechá vygruntovat i zadarmo a ne platit 60 korun za lístek.

Tak pokud byste neměl z letu dobré pocity, raději ho oželte. *blee* Jaga.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.