Pozvete si kapelu, nebo pouštěče?

Od: Datum: 20.06.14 09:05 odpovědí: 31 změna: 05.07.14 17:29
avatar

Ahoj, představte si, že budete dělat nějakou oslavu, večírek, svatbu, prostě něco, kde budete chtět mít hudbu k tanci. K dispozici máte prostorný sál, kde nemusíte řešit místo. Na výběr máte mezi běžnou čtyřčlennou kapelou, která hraje široký repertoár českých a slovenských písniček od 60tých let po současnost, nebo jednotlivcem, či dvojicí "muzikantů" se samohrajkou, ze které vám pouští nahrané skladby a zpívají k tomu. Repertoár je přibližně stejný. Pouštěči jsou cca o čtvrtinu levnější, než kapela. Koho si na hudební produkci pozvete radši?

doplněno 20.06.14 09:27:

"Poštěči" jsou míněni zpívající samohrajkáři typu Šlágr. Nemám na mysli DJ.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.06.14 09:07
avatar

Promiňte, ale asi bych si nevybral. Když už, tak jednoho -pouštěče-, který do toho nebude kafrat a bude pouštět hudbu podle nálady v sále.

doplněno 20.06.14 09:08:

Špatně jsem se vyjádřil. Kafrat ano, zpívat ne.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.06.14 09:09

živá hudba je živá hudba, ale pokud budu chtít ušetřit tak je to snad jasné ,co zvolím

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 20.06.14 09:13
avatar

Dobrý den, jednoznačně pouštěče, který hraje originál skladeb. Probrat s ním, co se bude hrát a říci mu, ať moc nemluví a o zpěv ať se ani nepokouší - jinak půjde domů nezaplacený. Živá amatérská kapela je loterie a může to být děs. Zdravím!

doplněno 20.06.14 09:27:

sonyboj - a přesně to samé bych udělal já. Buď si to zařídit sám nebo někoho jiného, kdo se u toho neopije a zvládne obsluhu "hlukového" zařízení. Ale, je to Vaše volba. Já jen kapelu typu "harmonikář a dirigent" nesnáším.

doplněno 20.06.14 09:30:

sonyboj - volte také podle věkového průměru posluchačů a jejich předpokládaného vkusu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.06.14 09:23
avatar

No, já měl na mysli právě volbu mezi kapelou, která má webbovky s video a audio ukázkami své produkce na různých akcích a mezi zpívajícími samohrajkáři typu TV Šláááágr. Nemínil jsem DJ. To bych si sám vzal notebook, půjčil si aparát a pouštěl si to, co bych chtěl.

Datum: 20.06.14 10:36
avatar

Ano, ano... oblíbený výraz "samohrajkáři"... nesnáším samozvané muzikanty, co mají všechno nahrané, a ještě nemumí ani pořádně zpívat. Bohužel těm, co skutečně na nástroje umí, dost kazí reputaci. Ale co budete dělat s dvojicí muzikantů, kde jsou kytary naživo celou dobu a klávesy tak ze 70%? :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.06.14 10:57
avatar

Živou hudbu, 1000Kč /1hodina, a všechny co jsem měla (padesátiny manžela, moje, svatba dcery, 70 maminky) je jedno zda hraje 5 lidí nebo jeden na klávesy, cena je u nás stejná. Volila bych po zkušenostech kapelu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.06.14 11:03
avatar

No jestli má být pouštěč takovej ten borec za klávesama s MIDI nahrávkama odrhovaček, co sotva umí zpívat a "zpívá" do toho a semtam tomu pomůže na klávesy, tak to opravdu NE *stop* to radši DJe nebo známého, kamaráda, s počítačem a ozvučením, co mi bude pouštět písničky jaké chci, vezme si za to tisícovku za večer + jídlo a pití co hrdlo ráčí, taky jsem už tohle na pár svatbách dělal a všichni byli spokojeni :)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.06.14 18:54
avatar

Podle typu akce: Na některou akci se hodí živá hudba (v tom případě bych se dohodla se svými kamarády), jinde zase hudba reprodukovaná (o tu bych se postarala sama - kvalitní hudby mám dostatek). Rozhodně bych si nepozvala cizí kapelu ani "pouštěče".

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.06.14 19:58

První bych si poslechla jaký mají repertoár.Muzika z podtextů je sice levněší ale kvalita je OK. Znám takové kapely ,,a vy si myslíte že naši zpěváci zpívají s živou muzikou? Jen zaplatit tu aparaturu,je fůra peněz,,jenže to nikdo nevidí. A muzikanti hrají ,,takový solák a zpěvák je naživo,I klávesák ,,,Znám kapely,které si pozvou známě zpěváky a je to super.Než tu aparaturu sbalí ,tak to je pěkná doba ,,,a dopraví se domů a pak další...

doplněno 21.06.14 16:36:

neníto sice o muzice,,ale nevadí vám jak je nějaký film a lidi tam hrají tyátr jak při zásahu sebou mlátí a je to vše nahrané a ty zvuky střeby?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.06.14 16:45
avatar

Kddyž už člověk na nástroj nehraje, tak musí umět zatraceně dobře zpívat, protože to je to první, co flákne "do oka". Pak odpouštím i na hrané klávesy, ostatně sama taky nehraju všechno, někdy prostě vezmu mikrák do ruky a hraje jen kolega. U kláves se to ještě snese, ale největší průser je nahraná kytara. Ta prostě musí být vždycky naživo, jinak je to fakt jen komedie, ještě, když zpívá nic moc. A kdo to nezvládne, tak ať tam radši vůbec neleze. Je mi někdy hanba, za co jsou lidé schopní zaplatit (a většinou, jen aby ušetřili). Všechny nástroje nahrané, zpěv falešný, hrůza.

Na druhou stranu jsem zažila i pár oslav a svateb, kde si lidi v dobré víře pozvali kamaráda nebo někoho z rodiny, kdo "umí fakt pouštět hudbu". A byl z toho takovej trapas, že škoda mluvit. Ono to není jen o tom prasknout do přehrávače cédo, jak si dost lidí myslí. A nedejbože, když tam slavný pouštěč přinese "svoje oblíbená" céda, která považuje za nejlepší hudbu, a ono se to na akci nehodí, protože je to zastaralé, nikdo to nezná atd. Takže buď někdo, kdo tomu fakt rozumí a má přístup ke stovkám písniček na přání, anebo dvojice, trojice nebo čtveřice, co umí zpívat a umí i hrát.

A skrze ty filmy... víte, že nad tím jsem nikdy nepřemýšlela:) Tož tyjátr to určitě je, ale přece kvůli tomu nevystřílíme celý Hollywood;).

doplněno 22.06.14 12:37:

Zavináč, asi jste mě špatně pochopil. Nehaním kapely, co hrají z podtextů, sami z nich hrajeme a dělá to tak každé duo a trio. Rozdíl je však v tom, že Vám běží podklad bicí + pár dalších nástrojů, a Vy do toho naživo jedete kytaru a klávesy nebo jiné nástroje, které skutečně ovládáte.

Odsuzuji ty, co jim běží nahrané kompletně všechno a oni dělají, že hrají. Pak tam stojí nanynka u kláves, mačká je ve dvou místech a dělá, jak strašně hraje. To je jen hloupá komedie.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.06.14 11:59

Ještě ,,proč haníte kapely ,které hrají z podtextů znám kapely kteé jezdí do zahraničí a právě jsou žádáni,jelikož jich není tolik. A jsou to super kapely které by daly na frak těm co u nás jsou vidět a slyšet. Neznamená,že to jsou hud.analfabeti,, ovládají nástroje . Výborní zpěváci a zpěvačky. Jenže u nás už nějak není místo..A tak se jede ven,,,A také,že nemají zájem hrát tady . Takové ty svatby a jiné akce tohle nevyžaduje nějaké fajnšmekry. Po několikati pivech ani nevědí co jim hraje.Na rozdíl od jných kapel co jezdí ven třeba na půl roku na Kanáry a pod..Tam by takový muzikantský povl neuspěl.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.06.14 12:05

Hollwod se stílet nemusí ale já když vidím ty záběry co lidi žerou ,,že si neuvědomí ,že před nimi stojí kamera a jede. Ten kečup a pod.. a je to zrovn a tak jak s tou muzikou...Ale splní to svůj účel.. Proč na to lidi koukají,když je to vše falešné...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.06.14 13:11
avatar

Martinoo, je vidět, že víte o čem se tu bavíme. Zajímají mě názory lidí na tuto tématiku, proto jsem tu vznesl tuto otázku. Já osobně nepovažuji za muzikanta toho, kdo ( jak jste již psala ) pouští nahraná midička a sem-tam zmačne klávesu, aby provedl změnu v nahraných presetech. Bohužel praxe je taková, že existují dua, tria, kde se toto praktikuje, 80% nahrávka a do toho 20% hraje kytara lehký beglajt, nebo troubí ságo, či jiný dechový nástroj. Vydávat toto za živou hudbu, mi přijde jako urážka všech muzikantů To není muzika, ale jen bussines. Stahnout midi soubory si dovede každý tydýt.

K mé lítosti, jsme národ konzumentů a lidi na takovou produkci reagují způsobem: " Hele, ty jsou skvělí, byli dva a hráli jako originál". Neuvědomují si ovšem to, že originál si na svojí oslavě mohou pustit zadarmo a navíc ORIGINAL.

Nejsem proti tomu, použít dobré bicí podklad pro svoji hudbu, nebo samplery. Ale živá hudba, kterou jako muzikant nabízím za peníze lidem by měla být minimálně ze 70% živá. Naše kapela hraje na 100% živě a něž abychom si pomohli umělotinou, jsme hrdí na to, že si uděláme aranžmá, na které stačíme. Podle toho i volíme výběr skladeb. Buď nám skladba při prvních třech přehráních sedne, jako nočník na Pr**l, nebo se do ní prostě nepouštíme. Je to ztráta času a než ji za každou cenu zprznit, je lepší ji vůbec nehrát.

Ale respektuji názory všech, kdo se tu vyjádřili a doufám ještě vyjádří, a děkuji za ně.

Datum: 22.06.14 13:30
avatar

Tak, tak... živá hudba by měla mít naživo aspoň ty nástroje, které mají muzikanti v rukou. Jinak je to fakt jen šaškárna. Naštěstí kolega je vynikající, mnoha cenami ověnčený kytarista, takže hraje naživo 100% včetně poměrně těžkých sólových partů, no a já pouštím klávesy jen tehdy, když potřebuji zazpívat náročnější písničku:) Midi už díkybohu používají snad jen začínající amatéři, zní to strašně a ještě navíc tak uměle, až to dveřma tříská. Nám dělá podklady člověk, co skládá a dělá hudbu pro muzikály a sám je úžasný klávesák, takže když už podklad, tak ať zní aspoň dobře. Taky máme písničky, jak píšete, které nám prostě nesedly, a tak je nehrajeme... ale na druhou stranu zase upřímně přiznáváme, že jsme komerční duo, tak to holt je:)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.06.14 13:44
avatar

Martinoo, v jedné věci vám musím oponovat. Bohužel, midi soubory používá obrovská spousta lidí a je to slyšet i na mnou již zmiňovaném šlágru s velkým Š. A mnohdy jsou to vážně jen úplně ty nejzákladnější. My jsme jen malá kapela okresního formátu a hrajeme asi 30 akcí za rok, a svým způsobem jsme taky komerční. Vlastně je to dané tím, co děláme. Chceme hrát pro lidi, a chceme abychom se líbili a lidi nás chtěli. A to si bere daň výběru skladeb. Musíme držet krok s tím, co se lidem líbí a co jsou mo´mentálně hity v rádiu. A věřte mi, že pro mně je to někdy velmi těžké. Jsem povahou bohém, rebel a nekomerční tvor

Datum: 22.06.14 13:54
avatar

Vidíte, já moc "midařů" neznám, známí si na to fakt dávají záležet. Ale u tří formací jsem si jistá, že midi mají, a taky to odpovídá výsledku. Poslední dobou mě nejvíc pobavilo duo kluk-holka, kde on hraje na klávesy a zpívá, a ona stojí u mikrofonu a zpívá, na jednu z dvaceti skladeb si vezme housle, co má za sebou. Je to pěkné ozvláštnění, ale konkrétně v tomhle případě je absence jakékoli živé kytary neskutečný průser.

A jak píšete, chceme hrát pro lidi, abychom se líbili, aby nás chtěli a třeba doporučili dál. Ono být nezávisý a nekomerční je sice fajn, ale to může člověk dělat jako koníček a nic od toho nečekat. Pokud komerce vydělává, tak je to bohužel v dnešní době nezanedbatelné.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.06.14 17:39

sonyboj ,,souhlasím..jinak b y to podium muselo být jak pro orchestr Moravských učitelůDnes se vesměs vše hraje z podtextů a kytarou či klávesama . myslím,že vesměs plesy a takové jiné akce vesnického typu žádají pokud mají na zaplacení více muzikantů..Ale už to není tak žádoucí.

A jak jsem psala pak s odvozem aparatury a vše tím spojené.Někdy méně znamená více.Než šumařit tak raději toho nechat

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ibanez*
Datum: 03.07.14 17:34

Dobrý den,

jsem starý muzikant a jednoznačně doporučuji volit opravdovou kapelu nebo DJ dle velikosti akce a svého uvážení. Jen prosím za kapelu nepovažujte nic, co má v názvu přívlastek "živá". Ten je právě synonymem všech samohrajkářů, kombajnérů a flašinetářů, kteří jsou si vědomi svých nedostatků a chtějí vás takhle obbnout. Opravdové kapely tenhle výraz nepoužívají. Název "Jednočlenná živá kapela" přece hovoří sám za sebe. Samozřejmě je každému jasné, že duo nemůže stihnout všechny potřebné nástroje, ale devadesátosm procent českých "živých" "muzikantů" zakoupí za 500,- triviální základ pro karaoke a "hraje" (rejžuje). Než to, volte DJ. Když vám někdo bude nabízet bigbít z kláves, tak mu nevěřte. To zaplaťpámbu ještě inženýři nezvládli.

http://data.dexon.cz/tango_mp3/213_zizen.mp3

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ibanez*
Datum: 03.07.14 17:51

Ještě malý dodatek - jak je poznáte?

Česká "živá hudba" (kapela) má 1-9 členů. Nemá bicí. V poslední době pochopila, že na větší akce je vhodné přizvat "kytaristu", který markýruje - šmrdlaje pravačkou drží akord Fdur, zatímco z beden valí Gary Moore. "Živá kapela" bývá zhusta ozdobena sombrery, barevnými chemlonovými parukami a vyzařuje z ní veselí..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.07.14 18:32
avatar

Promiň, ale já z tvého příspěvku cítím trpkost zneuznaného umělce, možná člena kapely, která už zdaleka nemá takové kšefty, na jaké byla zvyklá. Protože dneska je to většinou o penězích a platit větší počet živých lidí je dost náročné. Já si myslím, že každá akce chce prostě svoje. Některá vystačí s jedním člověkem, moderátorem, který bude hudbu pouštět, jiná vyžaduje opravdovou kapelu. A taky je to o tom, jak dotyčný nebo třeba duo, umí. I jeden člověk s klávesami nebo třeba duo, které opravdu umí např. na harmoniku a housle, mohou poskytnout mnohem lepší zábavu než celá kapela.

doplněno 03.07.14 19:19:

Tvoji ukázku si okomentovat netroufám. Já jsem spíš na country, melodickou hudbu 70. a 80. let. Tohle mi opravdu nic neříká. To už je mi bližší Eva a Vašek. *hi*

doplněno 03.07.14 20:38:

Tady by měla v první řadě hrát roli osobní zkušenost a jasně domluvené podmínky. Teprve pak finanční stránka. Pokud někdo kouká jen na finance, tak má smůlu. Pokud pozvu kapelu a zpěvačku, tak očekávám, že budou hrát a zpívat a ne něco pouštět. Ale možná jsem naivní.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ibanez*
Datum: 03.07.14 18:59

Proč se omlouváš? Nemyslím, že bych snad napsal něco proti dobrým samostatným muzikantům, duům a podobně. Myslím, že to dobře víš. A nejsem zatrpklý, ale neaopak spokojený, protože mám pocit, že lidi konečně začínají chápat o co jde a kapela má víc hraní než stihne. Zvlášť dobrý pocit mám v tomhle směru z Moravy, kam teď občas zajíždíme. Spíš by mě a jistě i ostatní zajímalo kdybys okomentoval "rockovou" ukázku z mého minulého příspěvku. A řekněme si rovnou, že patří k těm lepším.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ibanez*
Datum: 03.07.14 20:05

Počet lidí ani odměna není rozhodující. Občas hrajeme pro agenturu, jejíž majitel, bývalý profík si jde občas sám zahrát. Je kytarista a zpěvák. Buď hraje a zpívá k vlastnímu kvalitnímu základu nebo si jen tak sedne s kytarou k baru. V každém případě maká celý večer jako brouček. Ale takovi jsou odhaduji 2 ze sta. A o to jde. Nedávno mi vyprávěl jak na něčí přání zajišťoval jakousi osmičlenou kapelu. Zvuk jako hrom, ale na na místě při kontrole zjistil, že ta jede celý večer kompletně z playbacku včetně zpěvačky. Celé je to přece o poctivosti, když tedy pominu fakt, že se to karaoke nedá za střízliva kozumovat. Ony si kapely a samohrajky totiž ani zas tak moc nekonkurují. Když o muzice někdo nemá ánung, vezme si logicky o poznání levnější flašinet (samohrajkáři jsou namlsaní, takže mezi duem a pětičlennou kapelou není zas až tak velký rozdíl) a fanda si vezme kapelu. Jde ale o něco jiného - ty znáš někoho z jakýkoli profese, komu nevadí když v ní někdo podvádí a švindluje?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.07.14 19:26
avatar

Ibanez Díky za tvůj příspěvek. Přesně jsi vystihl a v ukázce předvedl pravého pouštěče *blee* . A jak jsi se zmínil, než tohle, co si bezostyšně účtuje téměř stejné peníze, jako kapela, tak si radši vezmu buď kapelu, kterou si předem omrknu a zjistím si o ní reference, nebo DJ, který mi bude pouštět co si budu přát a v originále. Jak jsi tu napsal, kapely mají dost kšeftů na to, aby byly zahořklé vůči těmto pseudomuzikantům. Spíš jsou rozčarovány z toho, že tomuhle někdo říká živá hudba a jak nízký může být vkus lidí, kteří si něco podobného objednají. A to tohle byl opravdu takový vyšší střed z toho, co jsem viděl a zažil. Ale když o tom tak přemýšlím, možná rozšlapu svého Gibsona a dám se na midi *pivo*

Od: danuska022
Datum: 03.07.14 21:34

Kapela je prostě kapela,neznám kapely,které by dnes hrály úplně naživo,vlastně jednu ano.Je jich hodně,nikdo je nechce zaplatit a muzika je pěkně vykuchaná...Já dělím kapely na dobré a špatné a těch dobrých je bohužel hodně málo...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ibanez*
Datum: 04.07.14 05:24

Převeďmě tvůj nekonkrétní a relativizující přízpevěk typu "každý má trochu másla na hlavě". do konkrétní podoby. Ty zkrátka neznáš žáádnou kapelu, která veškerý kytarový a bubeniický part hrají živí lidé a nikoli sekvencery, automaty, záznamová zařízení? To tě lituju. Výhradně tak se totiž hraje v celým velkým muzikantským prostředí, ve kterým se celý život pohybuju. A proč by měla být třeba čtyřčlená kapela - kytara, basa, bicí, klávesy (všichni zpívají) dražší než sestava

3 dechy, zpěvačka, zpěvák, + kombajn.nahrazující celou rytmiku, tedy bicí, kytaru a klávesy? A proč by měla být vykuchaná? A opravdu si myslíš, že za to samohrajkářskou sestavou se může skrývat "dobrá kapela"?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.07.14 12:18
avatar

Živá kapela je v 90% vždycky dražší, než duo nebo trio s mixem. A bohužel neplatí, že 100% živá je nutně lepší, znám pár živých kapel, u kterých marně lovíš, co je to za písničku, protože jim není rozumět a hudba se od originálu docela liší.

A ano, i duo a trio s mixem (moc nechápu výraz "samohrajka", když člověk hraje i zpívá živě a má puštěný doprovodný podklad), může být dobré.

doplněno 04.07.14 12:46:

Danusko, bohužel hraje, a nejhorší je, že lidi, co tomu nerozumí, si na oslavy, svatby apod. pozvou přesně takové, co nejenže neumějí hrát a mají fakt všechno puštěné, ale ještě ani neumějí zpívat. A to je průser, kdy se otvírá kudla v kapse všem muzikantům. Bohužel dnes lidi slyší na peníze, a raději si pozvou ty laciné, než ty lepší.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: danuska022
Datum: 04.07.14 12:33

Přesně moje řeč,odpověděla jste pánovi i za mě,navíc ze samohrajkou už dneska snad proboha nikdo nehraje...

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: danuska022
Datum: 04.07.14 13:42

Marti,my upravujeme sice midi,ale s živými nástroji a je to fakt fuška,většinou práce na hodiny.Máme tady spoustu kapel na Ostravsku a naštěstí nikoho ze samohrajkou,ti už asi v konkurenci odpadli,i když byli nejlevnější...Ale je fakt,že na You tube jsem nějaké viděla.Dnes si myslím,že jde hlavně o kompromis mezi cenou a kvalitou...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ibanez*
Datum: 05.07.14 07:08

Pro ty, co nechápou výraz "samohrajjka" sděluji, že se obecně používá pro klávesový nástroj nahrazující (automaticky generující) celou rytmiku, tedy zejména kytaru, bicí, klávesy a případně další nástroje a je v této podobě běžně používán i prodejci. Poněkud zavádející v termínu je jeho druhá část, protože na tento přástroj se většinou nehraje, ten se pouští. Náhrada zmíněných nástrojů je triviální a hodí se spíš pro domácí hraní. Česká praxe, kdy toto zařízení používá mnohočlenná "kapela" bez rytmiky složená ze zpěváků a dechařů, je bez debaty hnusné svinstvo, které zaručeně není levné. Nebo tu chce někdo tvrdit, že samohrajková parta dechařů čítající včetně těch, kteří jen markýrují na větší akci běžně í 5-8 lidí, je levnější než čtyřčlenná opravdová kapela?

Jiná věc je, když jeden nebo dva muzikanti z logiky věci používají vlastní kvalitní (dobře naprogramované) základy, ke kterým hrají. Jsou to ale v Čechách naprosté vyjímky a za život jsem poznal pouze 2 takovéhle kvalitní party. Ostatní pouští běžný základ pro karaoke. Nenechte se zblbnout relativizujícími řečmi samohrajkových sestav složených v lepším případě z líných muzikantů, v horším z hudby neschopných jedinců.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.07.14 17:29
avatar

Osobně mě sice štvou rádobymuzikanti, co mají většinu nahranou a ještě blbě zpívají, ale ne vždy je to tak, jak zde popisujete. Duo nebo trio s nahraným podkladem bude téměř vždy levnější, než pětičlenná živá kapela.

Zbytek Vám pošlu ST:)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: danuska022
Datum: 05.07.14 07:56

Budte v lidu jsou lepší muzikanti,než jste vy a nehrají...Hodte se do klidu a kašlete na to,stejně nic nevyřešíte...Akorát svými moudry lezete druhým na nervy...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Poslední otázky Poradny volná diskuze
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.