Váha činek na posilování

Od: Datum: 19.06.14 19:14 odpovědí: 4 změna: 13.02.15 15:08

dobrý den je mi zkoro 17 let a chci se zeptat z jakou vahou činek mám začít jako ze začátku , děkuji dopředu za odpověd


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.06.14 19:47

Zčni s vlastní vahou a vybuduj si trochu návyky na cvičení. Pak teprve uvažuj nad činkami.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.06.14 07:16
avatar

Do té doby si naplň pet lahve vodou.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: xlominka
Datum: 08.02.15 19:50

Začala bych s menší váhou a postupně zátěž zvyšovala. Např. na internetu se dají koupit činky nejmenších hmotností. Osobně jsem vyzkoušela tyto: http://www.sportexo.cz/cinky/…19892-spong-cinek-2-2-kg.html

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vladimirpasek*
Datum: 13.02.15 15:08

Pokud nemáš vůbec žádnou představu o volbě váhy činky, existuje alespoň pro hrubou orientaci takovéto pravidlo: v období nabírání svalové hmoty (samozřejmě i s tukem) se pro jakýkoliv cvik volí taková váha činky (odpor stroje a pod), aby se tento cvik dal opakovat 4 až 6 krát v jedné sérii. Ne více! Velice rychle se síla (i objem svalu) zvětšuje a pro dodržení pravidla 4 až 6 opakování je tedy NUTNÉ průběžně váhu činky zvyšovat. Stále volit takovou váhu, aby to po sedmé v jedné sérii prostě nešlo (i šest je hodně, drž se spíš max. pěti opakování. Jakmile to půjde po šesté, přidat kotouček. Sérií pro konkrétní sval nedělat více než 4. Čili konkrétní sval cvičí v jednom tréninku optimálně 5 opakování krát čtyři série = 20x. Tedy zdánlivě nic moc, ale pro objem platí, že méně je více. A za druhé, nikdy necvičit tentýž sval i druhý den. Objem nabírá v tomto dni a cvičení je kontraproduktivní. Ideální jsou 3 tréninky týdně. Když budeš hodně jíst (a cokoliv, samozřejmě sladkosti taky), tak za půl roku budeš s docela malou námahou vypadat jako opičák (trochu obtloustlý). Následné vyrýsování svalů je trénink s lehčímí žátěžmi = více opakování (10 až 12 v séri). Málokdo ho ustojí - je výrazně namáhavější než objemové cvičení, sval se trochu zmenší (opticky ale zvětší) a váha jde celkově dolů. Omezí se i množství stravy (i sladkosti!) - o to víc je trénink nepříjemný. Pro běžné lidi (ne-závodníky) jsou všechny bílkovinné koktejly, doplňky stravy a diety nesmysl. V období tréninku si dopřej víc masa (střídej všechny, ale nepřeháněj - řiď se JEN chutí). Rýsovací období je náročnější i na stravu a na čas. A nebaví jako objemové - vysledky jdou výrazně pomaleji.

ZÁVĚR: váha na objem velmi těžká (max 4 až 6 opak), za půl roku až rok pro rýsování trochu lehčí (aby šlo 10 až 12 opakování ... rovněž ve čtyřech - ale lépe pěti sériích.

POČÁTEČNÍ OBDOBÍ: na tak těžké činky (pro objem) ani nesáhnout. Taková váha vede u netrénovaného svalu k tak bolestivým poškozením, že je nutné na čas trénink přerušit do zahojení. Pro první aspoň měsíc lze cvičit obden klasiku - vše s vlastní váhou nebo lehkými činkami - jak lehkými přiznám nevím.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.