Turistika v Beskydech

Od: Datum: 18.06.14 17:37 odpovědí: 7 změna: 21.06.14 08:04
avatar

Rozhodl jsem se strávit pár dní v Beskydech. Poradí mi někdo zajímavou oblast pro středně náročnou pěší turistiku? Místo, kde se dají projít okruhy řekněme kolem 10 km? Místa se zajímavou přírodou, ale třeba i zajímavostmi kulturními (skanzeny)? Nemusí to být všechno na jednom místě, s přesunem z místa na místo do pár desítek km není problém.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.06.14 18:16

ahoj, já v Beskydech bydlí.

Takže doporučuji za 1. hory : Gruň - rekreační oblast ve Starých hamrech, Rozhlednu čantoryje na Česko-Polském pomezí, výlet jednosedačkovou lanovkou na Javorový, Pěkně je i na trojmezí (setkávají se zde hranice Česka, Polska a Slovenska),Lysá hora, ale nevím jak pro koho je náročná, pro mě třeba moc ne, Bílý kříž, Metylovická hůrka...

2. naučné trasy: štramberk, Žermanice,

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 18.06.14 21:14

Najet na mapu Beskyd, začít skanzen Rožnov, třeba pak od Pusteven dále, Radhošť a pak na východ přes Martiňák až Bumbálka po SK hranicích k severu po chatu Kmínek a zpět. Od Bumbálky po SK hranicích k Pulčínským skalám, Čertovy skály. Přehrady H. Bečva, Bystřička. Otázka zda základna, či putovat. Prales Mionší...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.06.14 22:03

Moc pěkně bývalo v obci Velké Karlovice,k vidění tam bylo muzeum starých řemesel či něčeho podobného,ale bylo to fajn. Dá se tam chodit po horách hore dole,obec je rozlohou velká údajně jako Vídeň (zřejmě i s těmi lesy).

Z Velkých Karlovic se dá jít směr Soláň,Hutisko-Solanec,až do Rožnova.Tam navštívit už výše uváděný skanzen či Dřevěné městečko nebo Valašskou dědinu,vše součást Valašského muzea v přírodě.Každý víkend tam přes léto bývají akce.

Obě přehrady,které uvádí buss,byly před nějakým časem bagrovány a čištěny,ale už jsem u nich nějaký čas nebyl a myslím,že by snad mělo být hotovo.

doplněno 18.06.14 22:04:

Jo a ten Štramberk nelze vynechat,vylézt na "Trúbu" a ochutnat štramberské uši.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.06.14 22:47
avatar

Krystyn3 - Tu Lysou horu určitě zvládnu (i když je fakt, že s přibývajícími léty jsou ty kopce nějak čím dál strmější :( ). Kdysi jsem tam byl, ale už je to dávno.

Buss - vhodnou základnu k "hvězdicovým" výletům najdu až podle vytypovaných tras, to v dnešní době nebývá problém. Na několikdenní souvislé putování už to bohužel není. :(

Zajda - Štramberk je krásné městečko, na té trůbě jsem byl, uši jsem ochutnal. Rád se tam znova podívám .

Díky všem za typy. Určitě z toho něco vyberu.

Datum: 19.06.14 06:52
avatar

http://www.msregion.cz/cz/bes…e---trojanovice-raztoka-5344/

Potkala jsem mladého souseda, nadšeného cyklistu, celého krásně utáhaného, že jedou na kolech z Lysé. Byl nadšen z lanového centra Tarzanie Trojanovice-Ráztoka. Je to nové, ale že úúúžasné. Byl velice nadšen.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.06.14 08:04
avatar

Babko, vím, že to teď asi vypadá, že vlastně nevím, co chci, že mi není nic dobré. Ale přesně za měsíc budu mít kulaté narozeniny a bohužel o jejich pořadovém čísle je lepší nepřemýšlet :( . Ta léta už jsou znát, i když si je nepřipouštím. Takže žádný Spiderman. Co se týká mě, možná bych si to i zkusil, ale jako hlavní cíl výletu to pro mě už není. Navíc by se moje stejně stará partnerka asi zatím nudila někde na lavičce, jí bych na něco takového nedostal.

doplněno 21.06.14 08:06:

I tak děkuju za typ *palec* , když nic jiného, aspoň kouknout bych se tam mohl.

Od: je
Datum: 19.06.14 21:29

Před pěti lety jsme tam byli s turisty na dovolené. Byla to paráda. Možná bych ještě našla náš itinerář.Pravda, byly tam i okruhy delší,ale vše zvládali senioři i děti.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.