Už nevím jak dál

Od: Datum: 13.07.14 13:20 odpovědí: 3 změna: 13.07.14 20:27

Já už nevím jak dál se svoji sestrou. Je ji 26, před dvěma týdny se rozešla se svým přítelem, byli spolu 6 let, on ji podváděl. Strašně špatně to nese. Je přecitlivělá, chodí chlastat, často brečí. Mám strach že se na mě moc fixuje - pořád se chce objímat, držet za ruce, a říká mi že jsem jediná osoba které může věřit, kam jdu, tak tam jdeme spolu, i kdybych šel třeba ráno pro rohlíky. Někdy když jdeme spolu ven, chce se držet za ruce, nebo obejmout. Nemá kam jít, takže je u nás, sdílíme spolu můj pokoj, i postel. Příjde v 6 hodin ráno z pařby, lehne si vedle mě, a spí třeba celý den. Teď v pátek šla na nějakou zábavu, ani jsem nevěděl co s ní je, vrátila se v 1 hodinu ráno a slíbila že už to nikdy neudělá. Včera v noci, bylo něco po 22 hodině, už jsem ležel v posteli, mi zavolala kamarádka servírka že tam moje sestra uplně vytuhla a že chystají zavírat tak ať si pro ni dojdu, takže jsem tam musel jít, donést ji v náručí domů. Co mi to pomůže že mi pak ráno řekne jak jsem užasnej, dostala ode mě takovou sodu, že to vypadá že se nad tím zamyslela a přestane s tím. Otec už je vytočenej a chce ji vyrazit, já ho vždy přesvědčím ať ji nechá, ale jestli půjde dál touhle cestou, už ji nebudu moct chránit.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.07.14 14:01

Jestli jí opravdu chcete pomoci, přestaňte ji chránit. Buď ať přestane s pitím nebo ať ji otec vyhodí. Pak se snad vzpamatuje. Dokud pro ni budete chodit a tolerovat její "alkoholové úlety", nebude mít důvod něco změnit.

Datum: 13.07.14 19:24

Souhlas s Ivzez, stopněte svoji ochranu, spíš jí tím uškodíte. Stopněte i to nekonečné objímání, chození za Vámi jako pejsek. To není normální chování dospělé 26leté ženy, i když je po rozchodu. Holt se to někdy stalo každému, a musí se s tím srovnat dospěle.

Na druhou stranu po bolestivém rozchodu se lidi vzpamatovávají a opíjejí i déle, než 14 dní, takže vyrazit ji z domu mi přijde jako přehnaná reakce. Samozřejmě pravidla určuje otec, a pokud se mu to nelíbí, nezbývá sestře, než to respektovat, anebo jít. To už je na ní (případně na nich, otec by si s ní měl vážně promluvit), do toho se nepleťte.

Od: janm
Datum: 13.07.14 20:27

Samozřejmě je to pro Vás obtížná situace, za mně ale v žádném případě nějaké "tvrdé odstavy", tzn. sestra potřebuje "nějakou psychickou oporu", než se dostane z nejhoršího, po šesti letech vztahu se ani není čemu divit. Není málo těch kdo si pro méně sáhli na život, nejhorší by tedy dle mně bylo aby pocítila že se od ní "odvrátil celý svět". CHce to čas, ze dne na den to nepřejde, pitím se snaží jen přebít bolest nic víc, nic míň,vždyť víte proč pije i když to z Vaší strany představuje neuvěřitelnou trpělivost, neměli bychom se na to dívat z pozice "sytých", kdo je "hladový" je schopen i zoufalých činů.

Poslední otázky Poradny volná diskuze
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.