Nemůžu na akce, nevím jak to říct rodičům

Od: Datum: 13.07.14 02:06 odpovědí: 5 změna: 14.07.14 08:45

Poradte mi prosím jak říct rodičům at me pustí na akce. Nevím jak jim to mám říct, protože jsou starší a mají starou školu. Budu mít 16 chodím na gympl a všicni kolěm mě už chodí a já nebyl ani jednou a všichni okolo mi říkáji že musím bý doma a tak. Chci chodit na akce ale nevim jak to rict rodicum aby me doopravdy pustili poradte mi prosim-


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: lmgify
Datum: 13.07.14 02:17

A co je to za "akce"? Jestli to jsou nejake chlastaci pařby, tak se tvojim rodicum ani nedivim. I u nas takove akce byly a i kdyz to vypadalo, ze tam chodi vsichni, podle toho, jak o tom ti, co tam chodili, kecali, ve skutecnosti se jich ucastnila jen velice mala skupinka.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.07.14 09:22
avatar

To není o staré škole, v tomto případě platí, že téměř všichni rodiče "jsou ze staré školy". Ale oni jen mají strach. Jednou ho pochopíš. Těm, co tvrdí, že někam chodí (myslím, že Imgfy má v tomhle dost pravdu), řekni, že máš lepší zábavu, nemusíš jim nutně tvrdit, že tě rodiče nepustí. Pak je popros, aby tě jednou nechali jít na chvilku s dobrým kamarádem, kterého oni znají taky, s brzkým návratem, který splňte. Postupně můžete režim upravovat (pozdější příchody apod.), ale nečekej, že to půjde ze dne na den.

Mimochodem, s klukem, se kterým jsem chodila přes svýma šestnáctinama, mě máma JEDNOU nechala být venku do 9. A to nebyla žádná "akce", jen procházka. Cca od 17 jsem měla naprostou volnost s tím, že kdybych někdy přišla jó pozdě nebo v jó špatném stavu, tak "si asi musíme promluvit". Takže nedělej ukvapené závěry, třeba tě rodiče brzy nechají jít - jen jim musíš nejdřív dokázat, že tu zodpovědnost máš.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dalo98*
Datum: 13.07.14 12:19

děkuju ti moc

Od: xixi*
Datum: 14.07.14 07:29

Záleží co je to za akci, kdo se jí účastní, kde se koná atd. Jako rodič ti řeknu, že syn (16,5roku) nás požádal poprvé před rokem, jestli by mohl jít v pátek s pár kámošema ven. A divil se, že jsem řekl, že může, ale chci vědět kde a s kým bude, co plánují dělat a kdy se vrátí. Dohodli jsme pravidla (žádný alkohol, žádné kouření, návrat do jedné v noci, bude na mobilu atd.) a šel. Sám byl překvapený, že jsem to dovolil hned napoprvé. Všechno dodržel a teď chodí (skoro) pravidelně, cca 2x do měsíce, o prázdninách častěji. Získal moji důvěru, nemám s tím problém. Ale ví, že stačí šlápnout vedle a bude mít utrum na dlouho.

Takže doporučuji promluvit si s rodiči, říct jim kam chceš jít, s kým atd. Pokud budou souhlasit, tak to hlavně dodržet. Pokud souhlasit nebudou, zeptej se (slušně), co můžeš udělat proto, aby tě pustili.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pejsek*
Datum: 14.07.14 08:45

,,Nevím jak jim to mám říct, protože jsou starší a mají starou školu."

Řekni, že jdeš ven s kamarádem, kterého rodiče moc dobře znají a slib, že nebudeš dělat psí kusy a chlastat nebo kouřit. Pak potají popros kamaráda, aby se za tebe přimluvil. Potom je oba přemluvte a oni tě pustí!

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.