Oslovení v e-mailu neznámé osoby

Od: Datum: 05.08.14 23:53 odpovědí: 7 změna: 06.08.14 15:16

Zdravím,

řeším dilema, jak mám oslovit neznámou osobu v e-mailu. Nevím, zda to píši ženě či muži, zda má nějaký titul, zda je to sekretářka apod. Měl by to být někdo ze zákaznického oddělení či nějaký poradce. Přijde mi divné psát Vážení přátelé, když se chci jen zeptat, proč mi nepřipsali body za vyplněný dotazník. Nebo mám napsat Vážená paní/Vážený pane, fakt nevím. Byla jsem zvyklá psát Dobrý den, ale poslední dobou zjišťuji, že to není dobrý způsob. E-mail, kam to budu posílat, začíná info@...

Omlouvám se za špatné vyjadřování, ale nyní mě tlačí čas.

Děkuji za rady a pochopení, milí rádcové.

PS: Když tak v případě potřeby později doplním či upřesním informace o situaci.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: dedjk
Datum: 06.08.14 00:02

Co takhle pozdravit, to je mezi slušnými lidmi normální - tedy napíšte Dobrý den.

Datum: 06.08.14 00:41

Já v takových případech opravdu píšu "dobrý den", i když se jinak snažím oslovovat. Pokud to není nějaký velmi oficiální dopis, mělo by to být zcela dostačující. :)

Datum: 06.08.14 06:52

Napište Vážení... Píšete do organizace, která má více zaměstnanců, je velmi pavděpodobné, že se dotazem bude zabývat více lidí. Proto je množné číslo vhodné.

E-maily začínající "Dobrý den" jsou v poslední době čím dál častejší. Ale správně bychom měli rozlišovat pozdrav a oslovení. Zdravíme ústy při setkání, v písemném styku (a e-mail je vlastně dopis) oslovujeme. Oslovením Vážení nemůžete nikdy nic pokazit.

Datum: 06.08.14 08:23

Vážení,
napsat to jenom takhle, to může vyznít poněkud arogantně. V takovém případě mi přijde lepší napsat jen pozdrav bez oslovení, tj. "Dobrý den, všiml jsem si, že nemám na kontě body za poslední dotazník blablabla..."

Datum: 06.08.14 15:16

Souhlasím, i já vnímám v oslovení samotné "Vážení" jako arogantní. Dala bych přednost pozdravu bez oslovení.

Datum: 06.08.14 09:35

V tomhle konkrétním případě bych se omezil na pozdrav.

Od: ria®
Datum: 06.08.14 09:47

Já svým klientům píšu jen " Přeji krásný den" a pak už vlastní zpráva, nemám ráda oslovování, "vážení", "Dobrý den Paní Nováková", a co úplně nesnáším je, když mi někdo napíše"Zdravím" :)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.