Jak si vybrat povolání?

Od: Datum: 15.06.14 09:46 odpovědí: 2 změna: 15.06.14 10:41

Ahoj, půjdu teď do 9.třídy ale ještě vůbec netuším, na jakou střední školu jít. Chtěla bych aby tam bylo co nejméně lidí z mojeho malého města,někde v Olomouckém kraji. Jenže já nejsem typ,který jde na střední školu sám - jsem dost stydlivá,a potřebuju aby tam šla nějáká má kamarádka semnou.Bohužel, moje kamarádka jde na zdravku a pak ještě dává přihlášku na obchodní.. jenže přemýšlela jsem o doktorce, ale moc nevím. Rodiče chcou abych byla právnička, jenomže to bych musela jít na gympl a tam jde hodně lidí které moc nemusím.. už teď na základní škole to není moc dobré.

Ale nechci moc být na intru,mám ráda svou rodinu a raději bych teda v olomouckém kraji.

Na uměleckou by semnou nikdo nešel,kam chci jít já - i když moc nevím čím chci být. Něco,co má dobrý plat,bude mě to bavit a střední škola v olomouckém kraji.. chci být designérka,ale nevím střední školu.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.06.14 10:04

design můžeš studovat i na VŠ...jestli se dobře učíš, běž na gympl a pak vysokou. Výběr oboru odložíš o 4 roky. Třeba ještě změníš názor na výběr budoucího podnikání

Jinak v olomouckém kraji obor Průmyslový design v Šumperku , Grafický design (Olmík, Prostějov, Šumperk) , Design interiéru ve tvém kraji není

Další umělecké obory pod sekcí 82 Umění a užité umění

Ohodnoceno: 0x
 
Od: host*
Datum: 15.06.14 10:41

Nevaž se na kamarádky, na nové škole se seznámíš s novými lidmi. Volba budoucího povolání v dětství je založena na představách, co člověk o povolání ví, podle toho, která povolání zná a částečně na tom, co ho baví a k čemu má sklony. Někdo k aktivní práci (něco vyrábět, pracovat v obchodu, v servisu, léčit zvířátka nebo lidi, pěstovat kytky, pracovat v lese nebo u koní, výroba potravin - řezník, uzenář, pekař, cukrář, práce v ubytování a stravování v hotelech, kempech, restauracích, ve školní jídelně, atd. atd..) a někdo má zase raději klid, sedět u psacího stolu a dělat nějakou kancelářskou práci (ekonomka, účetní, fakturace, plánování, sektretářka, hosteska, recepční, právnička v advokacii, notářství, nebo různých státních úřadech nebo v kancelářích soukromých firem).

Design je zajímavý obor pro skutečné talenty, webdesign - tvorba grafického návrhu webových stránek i pro technické talenty. Na umělecké obory se dělají obvykle přijímací zkoušky aby ti, kteří by v průběhu studia neuspěli zbytečně neztráceli čas studiem, na které nemají vlohy.

Možná by pro vás opravdu bylo vhodné nějaké gymnázium, kde místo specializovaného vzdělání získáte všeobecný přehled a širší vzdělání a pak si budete moci další vzdělání k povolání nasměrovat podle toho, na co budete mít vlohy, zájem a uvidíte uplatnění.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.