Tetování a rodiče

Od: Datum: 08.09.14 19:27 odpovědí: 28 změna: 22.09.14 18:59

Ahoj, je mi 14 a snažím se přemluvit rodiče na tetování. Dřív, než si řeknete, že je to blbost a nemá cenu odpovídat - řeknu to takhle. Před dvěma lety mi zemřeli dva sourozenci při autonehodě, teď mám jen jednoho, rodiče už spolu nejsou.. Tím chci říct, že pro mě rodina znamená opravdu hodně, vždycky byla, je a bude na prvním místě. Momentálně už přes tři roky jsem v péči matky, s tátou se ale vídám pravidelně. Už jsem zkoušela o tetování mluvit s tátou, který řekl, že by to problém nebyl, ale měla bych si to rozmyslet. Máma je ale zásadně proti, asi nemusím psát, že je to samé až ti bude 18, pro mě za mě si potetuj i hlavu. Jde jen o to, že jsem chtěla na zápěstí nápis buď RODINA a takové malé srdíčko vedle, nebo LA FAMILIA a znak nekonečna. Tátovi, bráchovi, ani třeba kamarádčiným rodičům to nepřijde nic špatného, jen mojí mámě ano. Vždycky, když s ní o tom mluvím a řeknu, že ví, že nepatřím mezi dnešní děti, opravdu se nechovám jako dítě, jsem spolehlivá a všechny okolnosti, nic neřekne, protože ví, že je to pravda, pak už ale jen slyším ne, už jsem řekla. Nevíte někdo, jak by se dalo mámu přemluvit? Je mi jasné, že to asi nepůjde, ale třeba rady pomůžou, když ne, asi si opravdu počkám, až mi těch 18 bude, nic se nedá dělat.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.09.14 19:30

Až v 18-ti,konec debatyJá osobně si nechala tetování až ve28letech,chtěla jsem jej od 15 a byl dobrý tah počkat,třeba bych dnes měla kačera donalda na krku a co pak.Odstranování je drahé a proč si nechat něco dělat a pak s tím pryč.Chce to dospělé rozhodnutí tak počkej pár let.

Datum: 08.09.14 19:30

Víš, před lety byli potetovaní pouze lidi, co byli v base /v kriminálu/ a my starší generace to máme prostě v krvi. Navíc máma je za tebe odpovědná a nechce, abys jí jednou vyčítala, že tě nechala udělat takovou blbost. Tetování se stále ještě dá špatně odtranit.

Datum: 08.09.14 20:19

Tak to vem trochu z druhé strany. To fakt nepočká? Co na tom tak spěchá že to chceš teď? Já bych si počkal do těch 18 a pak bych si to nechal dát třeba od mámy k narozeninám. Je to hezké že si tak vážíš rodiny to se dnes moc nevidí.

Od: dania
Datum: 22.09.14 18:18

Neříkám, že nepočká. :) jen jsem chtěla zkusit, jestli by to nějak nešlo co se týče mámy. A konec zní, že pokud to nepůjde, tak jsem ochotná si do těch 18ti let počkat, neřekla jsem, že je to nutné. Nepatřím mezi ty, kterým rodiče něco nedovolí a oni si v klidu dojdou do salonu sami. (viz. hodně dnešních lidí se tak dopracovalo k piercingu.) A ano - rodiny si opravdu vážím, nejsem jako moji vrstevníci, co hned rodičům nadávají, že místo bílého Iphonu dostali černý.

Datum: 08.09.14 20:35

Danio, líbí se mi, jak si ceníš své rodiny. Je dobře, že jsi odpovědná za všech okolností. Ale nelíbí se mi, že chceš maminku přesvědčit k něčemu, proti čemu je zaujatá. Nebo tebe by někdo přesvědčil?

Datum: 22.09.14 18:25
Danio, líbí se mi, jak si ceníš své rodiny.Je dobře, že jsi odpovědná za všech okolností.Ale nelíbí se mi, že chceš maminku přesvědčit k něčemu, proti čemu je zaujatá.Nebo tebe by někdo přesvědčil?Děkuji. :) Ano, jsem si vědoma všech okolností, že tetování není žvýkačkové které se dá odstranit vodou a mýdlem, jsem si vědoma všech následků, kterým bych musela za pár let čelit. Ale podle mě je lepší mít na ruce nápis, který mi bude připomínat, že rodina je, byla a bude vždy na první místě, než si vytetovat peříčko, lapač snů, ptáčky a podobně, co vlastně nemá význam snad pro nikoho, přesto znám lidi, respektive holky, které to nosí a přijde jim to naprosto významné a originální. Konec zní, že pokud to nijak nepůjde a mamka si bude stát za svým, tak si do těch 18ti let počkám a nebudu jako ostatní, co si i přes zákazy rodičů do salonu dojdou sami, zfalšují podpis a nechají si udělat například piercing, i když tetování je o něco složitější záležitost. Mě? To záleží na okolnostech, nevím. Pokud by mi to mamka dovolila teď, tak možná, opravdu možná bych to svým dětem za pár let v těch 15ti třeba dovolila, ovšem bych chtěla znát význam, velikost a důvod tetování, ale kdo ví, možná za pár let tetovnání, piercingy atd., podporovat nebudu.
Datum: 08.09.14 20:35

Sama mám tetování dvě a asi to ještě není konečná, ale fakt počkej. Vím, že ti teď přijde tvůj návrh super, že se nikdy nezmění a chceš ho teď hned. Ale za pár let to bude jinak. Taky jsem chtěla ostnaný drát kolem bicepsu, aby to vypadalo drsně. Mít to dneska, propadnu se hanbou. Chtěla jsem si nechat vytetovat znak sportu, který jsem dlouho dělala. Ejhle, družstvo se rozhádalo, rozpadlo, a já jsem ráda, že nemám vytetovanou připomínku těch, kdo zklamali a podrazili.

Počkej pár let. Rozmyslíš si třeba nejen slovo, ale i linku a umístění. To je dost důležité (kdybych si mohla vybrat dneska, na rameno si tetování nedám), třeba budeš jednou dělat takovou práci, při které tetování nesmí být vidět - co pak?

Spíš mě zaráží, že tátovi nepřijde nic divného na tom, že se jeho 14leté dítě chce tetovat. Není to třeba jen truc kvůli mámě?

Datum: 22.09.14 18:31

To jsem slyšela hodněkrát, že dřív měli ostatní nápady, jak říkáš například s tím ostnatým drátem - můj bratr si chtěl na záda v 17ti vytetovat křídla s nápisem AC / DC , dnes mu to také přijde jako hloupý nápad, je mu 21 a má čerstvé tetování, myslím že něco s vojáky a nějaký znak, chtěl jim být už od mala, prý nelituje že si počkal, protože to pro něj dlouho vojáci představuje slovo druhá rodina.
S tou prací mě to dost zarazilo, to je také pravda.. A co se týče táty - opravdu nevím, divné mu to prý nepřijde.. Jen také váhal, kdyby mamka svolila, jestli by svolil také, pokud bych byla naopak v jeho péči. A s mamkou se rozvedli v dobrém, vídají se, takže nic zásadního to podle mě není.

Datum: 08.09.14 20:58

Pro začátek bych zkusila tetování co časem zmizí, to by mohla máma schválit. Jako matka bych také byla proti ale toto bych zkousla.

Datum: 22.09.14 18:36

Henna už mě také napadla. :) Mám kamarádku, co se chystá na grafickou školu, opravdu nádherně kreslí a píše - zkoušela mi ten nápis LA FAMILIA a něco ozdobného permanentkou na zápěstí napsat, vypadalo to opravdu krásně, ale zbytečně velké podle mě. Mamka na to zatím řekla jen hmm, pěkný, ale stejně mi to přijde moc brzo takže se s tím asi budu muset rozloučit na 4 roky, i když mě to láká i teď..:)

Datum: 08.09.14 21:01

Já sám za sebe bych řekl NE,ani ve 30!Mně se nelíbí tak proto!Jen pro upřesnění!

Ale je to na tobě,takže přemýšlej zda je to OK!Třeba nyní to chceš a za 5 roků nebo třeba za 20 roků Ti to bude vadit nebo se za to budeš stydět!Pkd na tom trváš,vydrž do plnoletosti a pak se zodpovědně rozhodni zda-li ano či ne.Jak píší výše-s odstraněním jsou problémy...

Jinak svou zkušenost- na pozvánce na "stužkovu" jsem rodičum něco napsal-tehdy jsem to viděl jako normální recesi, dnes jsem si toto z alba odstranil bo se za to co jsem tam tehdy písnul stydím! A tetování tak lehce odstranit nelze!

Od: trtr
Datum: 08.09.14 21:08

Zdravím, radím se netetovat! To utrpení při tvoření a pak ještě při odstraňování za to nestojí. Navíc čím dál tím víc vídám, že například v létě na koupališti se všichni chytají za hlavu co na sobě, kdo má a řadě lidí (budoucích partnerů) se to nelíbí a jsou i tací, že i kdyby byla holka či kluk sebehezčí, tak s tetováním nemá šanci na vztah s danou osobou. Dnes je moderní nebýt tetován (dokonce starší můži z vojny si to nechávají "gumovat") a nekouřit, ani náušnice u kluků nejsou IN, ale OUT.

Datum: 08.09.14 21:25

No já ti nevím, a nechceš místo toho tetování raději na krku nosit nějaký stříbrný přívěšek a na něm iniciály tvých sourozenců či rodičů? Nebo R jako rodina?

Datum: 08.09.14 21:37
Líbí se mi, jak si vazis své roduny, méně však přemlouvání matky. Tvůj návrh na la familia vypadá hezky a neměla by ses za něj v budoucnu stydět, jako pár ostatních lidí, co si nechali tetovat něco, co bylo tenkrát in nebo co uznali za vhodné a nyní by to nejraději neměli, tak to si myslím že u tvého tetování nehrozí, ale přeci jen, nepremlouvej mamku a vydrz do osmnácti, třeba do té doby vymyslis ještě lepší kerku a vhodnější místo ;) jo a jinak-delaji se krásné řetízky se jmény, na netu najdeš odkaz, taky jeden už nějaký čas mám, se dvěma jmény -tak co třeba to do osmnácti vyřešit zatím takhle? ;)
Datum: 09.09.14 06:58

Netetovat, aspoň prozatím. Vkus člověka se postupně vyvíjí a co vidíš jako božské ve 14, za to se ve 30 budeš stydět. Věř mi. Navíc se ženeš za bludem. Rodina už není. Sourozenci zemřeli, rodiče se rozešli. Tak proč to dávat na odiv? Nos v srdci ty, co máš ráda, nebo ty, co jsi měla ráda a nenos to na ruce jako na patníku. Důležitější je, co má člověk v sobě, než čím je pokreslený jako školní záchodek.

Na TV prima vystupuje občas moderátorka Kateřina Lang. Celou pravou ruku k rameni má neskutečně potetovanou,modře, zeleně, červeně, jako orientální koberec. Vypadá to, jako by na ruce měla staženou kůži a byly vidět žíly a cévy a nějaká plíseň. Tato moderátorka u mě pořádně klesla. Chtěla bych ji vidět, jako pokreslenou stařenu v 70letech.

Ačkoliv každý z nás má jiný vkus, opravdu nejsem pro tetování. Nech to být alespoň do té doby, než opravdu dozraješ a budeš přesně vědět, co vlastně chceš. Ve 14 nejsi ještě vyhraněná. Jaga.

Datum: 09.09.14 10:30

Nevím, proč se v žádné otázce týkající se tetování nedokážete vzdát podobných, zcela zbytečných, výroků, jak moc pohrdáte tetovanými lidmi. Když zároveň napíšete, že je důležitější, co má člověk v hlavě, tak je to legrační.

doplněno 09.09.14 16:24:

Liduš, chápu to, osobně se mi nelíbí třeba barevné tetování přes celá záda, nebo lebky apod.. ale rozhodně nebudu nikoho shazovat kvůli tomu, jak se rozhodl. Pokud někdo řekne, že je důležitější, co má člověk v sobě, a zároveň jedním dechem dodá, že u něj člověk klesnul jen kvůli svému tetování, tak je to opravdu podivná logika.

Co se šatů týče, je to problematické, ale pořád se dají najít takové, které tetování schovají. Pokud to vypadá příšerně, tak si pomyslím své, ale nebudu mít dotyčného za blbce:).

Otec přítele mi také neustále opakuje, jak se tetovali jen trestanci, jak je to strašný, že jsou lidi pokreslený... a mám jemu, už přesvědčenému a vševědoucímu, vysvětlovat, že lidé se tetují tisíce let? Proč bych to dělala.:) Shazuje leda sám sebe.

Datum: 09.09.14 11:00

Martino asi proto, že jsme "stará škola" a za nás se tetovali jen kriminálníci¨. Decentní tetování, tam kde ho vidí jen někdo, budiž ale víte jak komicky vypadá holka co má krásné plesové šaty a potetované ruce? Také bych v potaz brala stárnutí, to co se mi líbí v 15ti nemusím chtít ve stáří, dcera chtěla malé tetování kdysi dávno, rozmluvili jsme jí to a dnes je ráda. Můj otec měl z vojny památku, na předloktí mořskou pannu a jméno, jakési jeho asi lásky, Milada, do zaměstnání nikdy nenosil krátký rukáv.

Datum: 22.09.14 18:59

Sourozence mám pořád jednoho, rodiče mám pořád naživu, i když ne spolu, každý na to bere jiný ohled, ale pro mě to rodina stále je. Stále tu je někdo, koho budu mít v vzpomínkách, jako zesnulý sourozenci. Stále tu budu mít vzpomínku, klidně i ze včerejšího dne, že můj bratr tu byl a že mě má rád. Stále tu budu mít vzpomínku, že mě rodiče spolu vychovali, stále tu budu mít vzpomínku na nejkrásnější dětství, které mi zařídili oni. Ano, souhlasím s tím, že je důležitější, co má člověk v sobě. Ale když to vezmu kolem a kolem - pokud mám v hlavě, proč nemít i na hlavě?
Co se týče moderátorky, každý má jiný styl, pokud to nevadí redakci TV Prima, že vystupuje jak říkáte s orientálním kobercem na ruce, proč ne. Každý byl jinak vychován, každému se líbí něco jiného, proto říkám, že to třeba pro Kateřinu nějaký význam má, ten se my ale nedozvíme.
A naprosto chápu, že vy pro tetování nejste.

Od: kutululu
Datum: 09.09.14 11:06

Já mám ráda tetování (osobně bych ho chtěla taky, ale nenapadá mě co a kam, protože je to přece jen na celý život a člověk by si to měl hodně rozmyslet). Ale u Tebe teď nevím, zda ho chceš jen kvůli tomu, abys zviditelnila, jak moc máš svoji rodinu ráda a nebo je tetování tvůj sen a tento nápis Ti přišel jako dobrý nápad. V tak mladém věku bych se ale ještě hodně rozmýšlela, zda do toho jít a nebo počkat, protože časem bys toho mohla litovat. Můj bývalý přítel (velký milovník tetování) si například chtěl nechat vytetovat moje iniciály na ruku a myslím, že by toho teď hodně litoval *smich* Pochybuji ale, že ty svůj názor změníš, protože svoji rodinu budeš mít ráda navždy, takže nápad to není až tak špatný. Akorát bych se o tom poradila s tatérem, třeba bude mít dobré nápady, jak to ještě vylepšit. Ale ještě počkej pár let, není kam spěchat. Mamku nepřemluvíš a bez jejího souhlasu Ti tetování v salonu stejně neudělají...

Datum: 22.09.14 18:42

:) je fajn vidět, že nejsem jediná, komu se tetování opravdu líbí :D
Abych se zviditelnila? To mi přijde zbytečné, nejsem člověk, co potřebuje kolem sebe stovku lidí, aby ho obdivovali nebo měli rádi. Mě opravdu stačí pár dobrých přátel a právě ta rodina. Co se týče těch iniciálů - to se mi také nelíbí, možná kdybych si dala za pár let tetování, ku příkladu ,,i love football<3 a po 10ti letech začala fotbal nenávidět, tak bych toho asi litovala, ale zrovna s tou rodinou mi nepřijde, že bych ji za pár let začala nenávidět nebo tak něco, i když člověk neví, ale doufám, že ne.
S tatérem bych se poradila určitě, každopádně děkuji za názor . :)

Datum: 09.09.14 11:41

Zdravím,
patřím taky k té starší generaci. Takže při spatření tetování na chlapovi se mi v hlavě okamžitě podvědomě rozsvítí veliký varovný výkřičník "Pozor ha..l", protože dřív potetovani kriminálníci nic jiného nebyli a normální chlap se tetovat nedal. Ženské dřív tetované vůbec nebyly - je to móda posledních let. Asi si to spojení nesu v sobě, ale jakmile vidím na ženské nějaké (i sebemenší) tetování, zhnusí se mi natolik, že mne okamžitě jako žena přestane zajímat.
Ale chtěla si radu, jak přemluvit mamku. Tu ti nedám. Ale zkusím Ti poradit něco jiného. Než se definitivně rozhodneš pro nějaké trvalé tetování, zkus "tetování hennou" Nevypadá to špatně, velká výhoda je, že po nějakém čase to samo zmizí a další velká výhoda - můžeš si to udělat sama. Nějaké informace k "tetování hennou" najdeš třeba tady.

Datum: 09.09.14 18:32

Ronyx, píšete rozumně a zbytečně neútočíte, děkuji.

Je ale škoda, že také odsoudíte člověka kvůli tetování. Nezajímá Vás, jaký ten člověk ve skutečnoti je? Co si myslí, jak mluví...?

Datum: 09.09.14 13:51

Ahoj, já bych nejprve navrhl tetování hennou. Po pár týdnech to zmizí a ty sama si vyzkoušíš, jak by to vypadalo a jak by se ti to nosilo. Ten tvůj nápad se mi strašně líbí, vzhledem k tvému příběhu. Já sice tetování nechci, ale v tomto případě bych nad ním opravdu uvažoval. Třeba, když by jsi si to tou hennou udělala, tak by se to zalíbilo i tvé mamce. Ale ještě je tu jedna věc. píšeš, že ti je 14, nejsem si zcela jistý, zda by ti někdo tetování udělal. Mám kamaráda, kterýmu bylo 16 a tetování mu neudělal ani se soulasem rodičů. Navíc si pamatuju, že na střední také všichni čekali až na své 18. narozeniny.

Datum: 22.09.14 18:50

Ahoj, o henně už jsem také přemýšlela. :) Vyzkoušet to a ukázat mamce mi přijde jako dobrý nápad, jen jí předem vysvětlit, že se to smyje - abych předem nedostala pár facek, že jsem si udělala tetování bez jejího svolení, protože tomu dvakrát nerozumí :D:).
Co se týče salonu, kam bych se za pár let, možná (s malou pravděpodobností) klidně i za rok mohla vydat, mám ověřené, že pokud půjdu s mamkou, tak to pro ně problém není.

Jak píšeš o té střední, o tom mi už rodiče také vyprávěli - jak mamka, tak taťka. Mamka tvrdí, že nikdy žádné hloupé nápady, jako vytetovat si na kotník Mickey Mouse neměla, což nevím, jestli jí věřit, protože každý dospělý, koho jsem se zeptala přiznal, že měl takové období. Taťka naopak tvrdí, že kdyby měl povolené tetování dříve, než ve 20ti (měl přísné rodiče, i ve 20ti jim to přišlo strašné), tak má po těle tetování od batmana a supermana až po blbosti dnešní doby, jako jsou peříčka, co se postupem tetování mění na ptáčky.

Datum: 09.09.14 18:16

Ahoj, mám na sobě deset kousků a polovina z toho nejsou zrovna malé věci. Ale přes to, že tomuhle typu zdobení velmi fandím, nebo snad právě proto, Ti radím počkat. Můj čas mezi nápadem a realizací tetování je minimálně 3 roky. Vím co bych chtěl, vím kam, mám na to peníze, ale nechávám to uzrát do úplné jistoty. Nejstarší kousek mám ze z r. 1992. Ani jednoho z nich nelituju. A varuju tě před nápisy. Těch převážná většina lidí, se kterými jsem se setkal po čase lituje. Vydrž a rozvažuj. Možná by vůbec nebylo od věci zkusit si vytvořit nějaký svůj motiv a potom ho postupem času zdokonalovat, dokud nenabudeš přesvědčení, že to je to pravé. ;)

Datum: 09.09.14 22:15

I přes to, že syn to má na noze také, tak tvdím, že tetování je jen snaho o jakousi podivnou vyjímečnost. Snaha o zvýraznění vlastního já a upoutání pozornost i pokud jsem jinak jen "tuctový(á)" Paradoxem je to, že v poslední době se nechá potetovat celé stádo a ten kdo nebude "pokerkovaný" bude právě ten vyjímečný. Proto si polož prosím otázky: PROČ. Co od toho očekáváš? Co ti to přinese?

Datum: 11.09.14 16:03

Dobrý den, s tím si dovolím nesouhlasit. Alespoň částečně. Jde totiž o to, jestli si člověk nechá vytetovat motiv, který má spousta lidí, nebo jestli je originální a má motiv svůj. Rozhlédněte se kolem sebe. Oblečení a boty - trapné značky typu Puma, Adidas, Nike a podobně. Je to unifornmita a neoriginálnost a stádo ovcí je nosí. O tom se nezmiňujete. Další věc - dotykové mobily, tablety a podobné zbytečnosti. To je další pseudomódní trend, co musí mít všichni. To je víc, než tuctovost! Radši mám na tělě deset originálních tetování, než bych se zařadil do tohoto stáda. Chápete ten paradox? ;)

Datum: 11.09.14 16:29

Sony, huráááá, někdo to chápe:) Moje tetování pro mě vyjadřují kus života, o kterém náhodný kolemjdoucí ví kulový.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.