Staré knihy - co s nimi? Nemocnice?

Od: Datum: 05.08.14 16:49 odpovědí: 15 změna: 08.08.14 06:03

Zdravím, vyklízela jsem knihovnu a našla spousta knih, které u nás už nikdo číst nebude. Jedná se spíše o knihy pro starší děti, cca 12-15 let, dívčí.
Antikvariát je nechce, ale vyhodit je zase nechci já. Napadlo mne knihy darovat do nemocnice, ale nevím, zda je tam budou chtít a nevyhodí mě s tím. :) To samé s dětskými domovy. Nevíte, kam s nimi?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.08.14 16:51
avatar

Co knihovny? Neříkám nějaké "bohatší" (podivný výraz v souvislosti s knihovnou...) ve větších městech, spíš něco okrajového nebo na malých městech nebo vesnicích. Pravda, ty zase často nemívají prostory, ale stojí to jen pár telefonátů... stejně tak ty nemocnice a domovy, to by mne vůbec nenapadlo. Zkusila bych to.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: steph*
Datum: 06.08.14 22:54

Knihovna mě neneapadla. Děkuji za pomoc. :)

Datum: 05.08.14 16:54

Zdravím.Zkuste Dětské domovy nebo družiny,určitě budou rádi.Nechte knihy cestovat-Zkuste knihu odložit ve vlaku, nebo jiném prostředku veřejné dopravy. Určitě se najde někdo, kdo si bude chtít ukrátit dlouhou chvíli četbou.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: steph*
Datum: 06.08.14 22:53

Dětský domov mě právě napadl, no. Asi to zkusím. Díky :)

Od: zztop*
Datum: 05.08.14 16:54

bazoš nebo na knihy se mi celkem (dřív) osvědčilo aukro

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ria®
Datum: 05.08.14 17:00
avatar

Dobrý den, neporadím, přesně to samé se mi stalo, psala jsem do výkupen, nikdo je nechtěl, až pak na spálení.. No nebudu napínat mám je ve skříni :)

doplněno 06.08.14 23:33:

Jak jsem tady psala, že babička shraňuje kelímky od jogurtů - tak stejně jsem teď na tom asi já s těma knihama :D ale knihy se prostě neničí.. :) ráda bych aby se používaly dál.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 05.08.14 17:04

Viděli jste ty telefonní budky přebudované na knihovny? Každý kdo přijde, může si půjčit nebo i vzít a zase něco přidá. To je něco, taky bych si občas něco půjčil a občas něco poslal po proudu. Problém je, že v reálu nevím kde, bylo to jen v televizi :(

Ohodnoceno: 0x
 
Od: steph*
Datum: 06.08.14 22:55

Jeden jsem viděla u nás v supermarketu, ale když jsem viděla, jak se k těm knihám někteří chovali.. Nápad je to ale dobrý, koneckonců každý není stejný. :) Když nic jiného, odvezu je asi tam. Díky. :)

Datum: 05.08.14 17:07
avatar

Mně se líbí myšlenka pouliční knihovny. Nenašli byste nějakou v okolí? Ale existují i další zajímavé "knižní projekty" ...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: steph*
Datum: 06.08.14 23:00

Vypadá to pěkně, díky za tip. :)

Datum: 05.08.14 17:52
avatar

Jednou jsem řešil podobný problém, deset banánových krabic starých knih. Antikvariát nic, pár kousků jsem udal na aukru, něco málo vzala knihovna. Většinu jsem rozdal - prostě jsem na jedné větší kulturní akci ty krabice vystavil s nápisem "Knihy zdarma". Úplný zbytek (cca 10%) skončil bohužel v tříděném odpadu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: steph*
Datum: 06.08.14 22:57

To taky nezní špatně, možná to vyzkouším, pokud nashromáždím více knih a nikdo je chtít nebude. Děkuji :)

Od: buss
Datum: 06.08.14 23:27

Vytvořit seznam a nabídnout na inz webech ideálně specializovaných. Jinak do sběru, pokud to není vzácnost, tak je toho jak much, není zájem. Knihovny se starších knih sami zbavují, snad na vesnici. Když je nechce ani antikvariát, tak je to zléé. Položit někde, třeba nádraží..., jako vlakové kníšky.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.08.14 20:18
avatar

Byl to můj problém několik let, chtěla jsem je prodat levně,a le nebyla schopna napsat seznam. ,antikvariáty nemají zájem nebo nabízejí nicotnou částku i za cennější knihy. nakonec jsem dala inzerát, že dám mvelké množsství za odvoz a ejhle, za dva dny byly pryč. Aspoň mám radost, že jsem udělala radost jiným.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.08.14 06:03
avatar

Myslím, že je nebudou chtít přijmout ani knihovna, ani dětské domovy.

Knihovny naopak některé starší knihy vyřazují. Nevím proč, jsou mezi nimi i knihy zachovalé a čtivé. Ve městě je v chodbě před vchodem do knihovny takový regál a tam z knihovny nechtěné knížky odkládají. Našla jsem tam už pěknou četbu: v poslední době Memento od R. Johna, Skalpel, prosím od Valji Stýblové a pěkné dívčí knihy od St. Rudolfa. Kdyby to byly nějaké slátaniny, nedivila bych se, ale nevím, proč vyřazují opravdu dobré knížky.

Dětské domovy sice ruku natáhnou, ale požadují vše nové. Dcera tam nesla pěkné, málo nošené oblečení po dceři a synovi. Odmítli to, prý berou jen nové. A tak si myslím, že s knihami to bude stejné.

Jsem na tom stejně, po zesnulém tchánovi máme metráky knih, něco už jsme dali do sběru. Ale třeba kompletního Jiráska či Němcové je mi líto. A ani já nevím, co s tím. Je to sice klasika, ale jako čtení do vlaku bych si určitě Jiráska nevybrala. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.